IE u Windowsima RT

poruka: 14
|
čitano: 2.672
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IE u Windowsima RT".
16 godina
offline
IE u Windowsima RT

"Premda se čini smiješnim dovoditi u vezu Microsoft s monopolom na tabletnim uređajima (kojima su Windowsi RT namijenjeni) kada se zna da 95% svog tržišta drži Apple, zadatak antitrustovskih zakona je i preventivno spriječiti nastajanje monopola ili trustova." 

 

Gdje pa su bila tijela kontrole koja su dopustila 95% udio Applea na tržištu?

Liči na monopol, smrdi na monopol, ali eto nije monotol {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IE u Windowsima RT

Nije Apple sam napravio monopol, napravili, zapravo prava rijec bi bila omogucili, su ga korisnici koji su kupovali njihove uredaje i drugi proizvodaci koji su kasnili sa izdavanjem proizvoda.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 17:34 (Lion King).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT
p0temk1n kaže...

"Premda se čini smiješnim dovoditi u vezu Microsoft s monopolom na tabletnim uređajima (kojima su Windowsi RT namijenjeni) kada se zna da 95% svog tržišta drži Apple, zadatak antitrustovskih zakona je i preventivno spriječiti nastajanje monopola ili trustova." 

 

Gdje pa su bila tijela kontrole koja su dopustila 95% udio Applea na tržištu?

Liči na monopol, smrdi na monopol, ali eto nije monotol {#}

 

U pravu si, to nije monotol, Apple nikom nije zabranio da napravi svoj preglednik....

***** Maxxy *****
15 godina
offline
IE u Windowsima RT

Eeeee, Drago, Drago, pa nigdje se ni ne govori o 'monopolu na tabletnim uređajima', nego o 'monopoliziranju Windowsa RT'. Ovo eventulano može biti čudno zato što Windowsi RT još službeno nisu ni izdani, pa ne postoji ni tržište (niti uređaji koji koriste taj OS), ali kad nastane, Microsoft će svakako biti u monopolističkoj situaciji na tom tržištu (ako se ova tužba odbaci).

 

Maxxy,

 

Apple je jaaako dugo vremena (do pojave Opere za iOS) odbijao 'autorizirati' alternativne web preglednike za iPhone.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT
Lion King kaže...

Nije Apple sam napravio monopol, napravili, zapravo prava rijec bi bila omogucili, su ga korisnici koji su kupovali njihove uredaje i drugi proizvodaci koji su kasnili sa izdavanjem proizvoda.

Apple nije napravio monopol nego (r)evoluciju... Da nebi bilo da sam offtopic što se tiče "monopoliziranja" Windowsa RT iskreno to je opravdano. Neka google izbaci svoj OS za ARM uređaje pa neka ga "monopolizira" koliko hoće.

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 18:58 (Dwyane Wade).
16 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT
Dwyane Wade kaže...
Lion King kaže...

Nije Apple sam napravio monopol, napravili, zapravo prava rijec bi bila omogucili, su ga korisnici koji su kupovali njihove uredaje i drugi proizvodaci koji su kasnili sa izdavanjem proizvoda.

Apple nije napravio monopol nego (r)evoluciju... 

 

Jok.

Ekonomski termin je prirodni monopol.

15 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT
dado kaže...
Dwyane Wade kaže...
Lion King kaže...

...

Jok.

Ekonomski termin je prirodni monopol.

 

"Promašio si ceo fudbal"...

 

Apple-ov položaj na tržištu media-tableta nema nikakve veze sa prirodnim, niti bilo kakvim drugim monopolom, jer Apple ima konkurenciju, a kupci imaju slobodu izbora. Veliki udio tržišta koji drži Apple ne znači da je on u monopolističkom položajuj, nego da mu je konkurencija nesposobna.

15 godina
offline
IE u Windowsima RT

Kakve veze ima Apple s temom?

To kaj onaj ko piše članak mora spomenut Apple to je druga stvar.

Da piše o WC papiru opet bi spomenuo Apple. Jer ne može nijedan članak bez da se se spomene Apple.

I ako članak nije uopće vezan niti se tiče, mora se spomenut Apple. Dakle o čemu se god pisalo mora se spomenut Apple.

Ali kad je tema Apple onda se ne spominje nitko drugi, osim Apple. Tako da kaj god čitao mora bit Apple.

hobi:moj-android.net
 
3 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: IE u Windowsima RT
nsoul kaže...

Kakve veze ima Apple s temom?

To kaj onaj ko piše članak mora spomenut Apple to je druga stvar.

Da piše o WC papiru opet bi spomenuo Apple. Jer ne može nijedan članak bez da se se spomene Apple.

I ako članak nije uopće vezan niti se tiče, mora se spomenut Apple. Dakle o čemu se god pisalo mora se spomenut Apple.

Ali kad je tema Apple onda se ne spominje nitko drugi, osim Apple. Tako da kaj god čitao mora bit Apple.

  Stvarno, kakve veze ima Apple sa temom?

16 godina
neaktivan
offline
IE u Windowsima RT

Proizvod se ne zove Microsoft Windowsi RT, već Microsoft Windows RT.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT
maxym kaže...
dado kaže...
Dwyane Wade kaže...
Lion King kaže...

...

Jok.

Ekonomski termin je prirodni monopol.

 

"Promašio si ceo fudbal"...

 

Apple-ov položaj na tržištu media-tableta nema nikakve veze sa prirodnim, niti bilo kakvim drugim monopolom, jer Apple ima konkurenciju, a kupci imaju slobodu izbora. Veliki udio tržišta koji drži Apple ne znači da je on u monopolističkom položajuj, nego da mu je konkurencija nesposobna.

 

Jep, i to se zove prirodni monopol. Imaju vise novca, rade bolji proizvod i mogu ostvariti veliki obrtaj pa su im troskovi nizi a marza veca. Sto pak opet dovodi do jos vise novca.

Nesto najljepse sto svaka firma zeli postici.

 

Osim ako jedini imas nekakav resurs, tipa bogatu naftnu busotinu, pa te to stavi u poziciju monopolista.

 

No to je offtopic.

 

Moja jedina ljubav prema Appleu je sto sam krajem 2009te kupio dionice na $190 a danas su $558. Kad dodu do $700, ukesirat cu ih i voljet cu ga jos vise. Tak da... AAPL fanboysi, keep up the good work ;) ..a ja cu ipak biti "PC nerd guy". 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 1:28 (dado).
12 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT

O Apple-u i monopolu bi se moglo nadugo i naširoko {#} Nego, nije mi jasno stvarno kako to da neko ne može reći: "Eto ja neću da na mom OSu bude ikakav drugi web browser". "Ne sviđa vam se?""E pa, Bože moj, ima još na 100tine OSova pa si nabavite neki drugi."

 

Nije da tržište nema neki drugi izvor??? Pa i taj Apple, you like it, you buy it.

15 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT
dado kaže...
...

Jep, i to se zove prirodni monopol. Imaju vise novca, rade bolji proizvod i mogu ostvariti veliki obrtaj pa su im troskovi nizi a marza veca. Sto pak opet dovodi do jos vise novca.

Nesto najljepse sto svaka firma zeli postici.

 

Osim ako jedini imas nekakav resurs, tipa bogatu naftnu busotinu, pa te to stavi u poziciju monopolista.

 

Krivo, prirodni monopol nastaje u uvjetima kada su za ulazak na tržište potrebne velike kapitalne investicije, i kada je isplativije da samo jedna firma (ili par njih) opskrbljuje tržište. Takva se situacija obično javlja kod velikih dobavljača. Na tržištu tableta već postoje i drugi proizvođači osim Apple-a, a u uvjetima prirodnog monopola njih ne bi bilo (jer bi bile potrebne velike kapitalne investicije za ulazak novih 'igrača').

 

Kao što sam kažeš, Apple ima bolji proizvod i to je razlog zašto drži tako veliki dio tržišta media-tableta, a niži troškovi i veća marža mu omogućuju veću profitabilnost u odnosu na konkurenciju. Uostalom, i na tržištu mobitela Apple također ima niže troškove i veću maržu, pa opet nije u nikakvom monopolističkom položaju. 

 

14 godina
offline
Re: IE u Windowsima RT

IE je budćnost samo što još neki ne znaju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice