iMac s Retina ekranom

poruka: 113
|
čitano: 11.198
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iMac s Retina ekranom".
14 godina
offline
iMac s Retina ekranom
Sad kroz par mjeseci mozemo očekivati i većinu drugih proizvođača sa 5k modelima monitora :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...
Tonči kaže...
Hann kaže...
Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

Mora da si neki stručnjak. Meni isto kao developeru ne igra ulogu pa sam 5960X kupio jer mi je bilo dosadno :P A da, ni fotografima ne igra ulogu jer Lightroom i PS ne koriste CPU, nego se fino pomoliš za efekt. Nije to ni za crtanje dobro, što sad crtač mora u puno layera ili neke kompleksne brusheve, nek crta na papiru...

 

Što se 5K tiče, onaj tko ne koristi tu rezoluciju nema pojma o čemu govori. Povratak s high-DPI monitora na obični je "muka ježeva".

 

Eno ti gore boldano i podcrtano. Procitaj ponovno, valjda nece biti neki velik problem za takav ego?

Uzet cu samoga sebe za primjer. Programiram, no RoR, malo Djanga i to je to. Koliku ulogu ce meni igrati? Ili su developeri samo ovi sa 440 solutiona?

 

Za PS si pak u pravu, no jbg kad razmisljam samo o vlastitom poslu gdje mi ne treba 100 layera, kao ni 250 filtera. Obicna jednostavna obrada slike. Ukratko, ima i ekipe koja moze uredno zaradjivati na jednom ovakvom stroju. No sto je zalosno, sve sto sam zelio reci je - 5K napokon za pristojnu cijenu. Ovaj plavac usporedjuje iMaca sa obicnim monitorom, pritom zaboravljajuci da je ovo AIO racunalo pa usporedjuje kruske i jabuke.

 

Sto se tice povratka sa high-DPI monitora na obicni... Trenutacno sam u tom brodu, i jedva cekam povratak nazad. Zato me jedna ovakva objava i odusevila.

Zakljucak ovog posta je da je za ozbiljan rad blagajnici u Konzuma i i5 overkill? Vise nisam siguran sto znaci "ozbiljan rad na racunalu". 

sto se krusaka i jabuka tice (upravo pojeo savrsenu krusku) ja samo tvrdim da ljudima kojima treba skupo racunalo za "ozbiljan rad" ova cijena mozda pase ali ne i komponente koje idu uz nju a onima kojima su ove komponente dovoljne cijena definitivno ne pase.

I zasto bi nekome za rad AIO predstavljao neku prednost? Meni kutija ispod stola nimalo ne smeta a kad mi postane nedovoljna (vec je, uvijek je) monitor cu ostaviti jer ovog planiram koristiti slijedecih 10 godina (definicija plana - to je ono sto se sigurno nece dogoditi) a smece baciti u smece.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Cryogenic kaže...
kale_fotograf kaže...

prejaka mi je ekipa koja gleda ovaj imac za igrice, nitko normalan neće ovakvu strojčinu kupovati za igrice nego za ozbiljan rad (npr. foto, video, audio, grafički dizajn, ... nastavi niz)

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

 

Ma da, netko tko dosta sjedi za racunalom i zaradjuje istim dosta love, njemu sigurno nije ugodnije raditi na ovakvoj rezoluciji
16 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
Tonči kaže...
Hann kaže...
Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

Mora da si neki stručnjak. Meni isto kao developeru ne igra ulogu pa sam 5960X kupio jer mi je bilo dosadno :P A da, ni fotografima ne igra ulogu jer Lightroom i PS ne koriste CPU, nego se fino pomoliš za efekt. Nije to ni za crtanje dobro, što sad crtač mora u puno layera ili neke kompleksne brusheve, nek crta na papiru...

 

Što se 5K tiče, onaj tko ne koristi tu rezoluciju nema pojma o čemu govori. Povratak s high-DPI monitora na obični je "muka ježeva".

Povratak sa 2560x1440 IPS na bilo kakav TFT bi mogla biti jos veca muka jezeva.

 

Citam ove tvoje postove i ne mogu ti se nacudit. :)

 

IPS je isto TFT (kao i TN na kojeg si valjda ti ciljao).

http://en.wikipedia.org/wiki/Thin-film-transistor_liquid-crystal_display

 

I na tvoju zalost, novi iMac 27" retina dolazi s IPS ekranom.

 

15 godina
odjavljen
offline
iMac s Retina ekranom

Tko je uopce rekao da AIO predstavlja bilo kakvu prednost? Ja osobno vidim samo dvije prednosti, prva u slucaju selidbe, a druga manjak kabela.

I obje su debilne, ne igraju ni meni nikakvu ulogu.

 

Ti si se dovezao iMaca, osx-a, grafike, ovog, onog... A sve sto sam tvrdio je da mi je napokon lijepo vidjeti 5k monitor po pristupacnoj cijeni.

Ako izbacis sve komponente osim displaya iz ovoga, eto ti cijene od 1500$. Izbaci apple logo i na 1000$ smo vec spustili cijenu. A kroz 2-3 godine valjda cemo za 1000$ moci uzeti 5k monitor. I to je jedini dio koji mene veseli, i stvarno ne shvacam di je tu problem?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 23:51 (Hann).
 
5 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
ivoleko kaže...

Citam ove tvoje postove i ne mogu ti se nacudit. :)

 

IPS je isto TFT (kao i TN na kojeg si valjda ti ciljao).

http://en.wikipedia.org/wiki/Thin-film-transistor_liquid-crystal_display

 

I na tvoju zalost, novi iMac 27" retina dolazi s IPS ekranom.

 

 

Kako nisam gledao predstavljanje, niti procitao ista van bug.hr-a, ja stvarno mislio da je tn matrica. Posebno radi postova od plavca.

No hvala na ovome. Sad ce valjda iskopati 5k IPS monitor za 599$ ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Vidim, smatras da je na neki nacin ovaj imac smijesan i njegova rezolucija koja je ovako velika. Prva stvar, za obicne korisnike je ovakav monitor napravljen da se mogu diviti nevjerovatnoj slici i prikazu a veze nemaju koja je to rezolucija i slicno. Druga stvar spominjes ozbiljan rad i taj i5 proc. U kontaktu sam s 30-ak ljudi u svijetu koji strasne novce zaradjuju na profesionalnom radu i oni nece ovaj ekran koristiti sa i5 procom, nego sa Mac Pro sa xeon procesorima, i to ne jedan ovakav, nego dva ovakva monitora. Cekali su dan kad ce izaci appleov monitor da ga mogu upariti sa mac pro sistemom. Koristili su najjacu intelovu konfiguraciju i opet se vracali na mac pro, ovim mislim na ovaj novi. Taj komp cuda moze uraditi s najjacom mogucom konfiguracijom i upravo mu je ovakav display trebao. Napominjem da u jednom projektu mogu uzeti dovoljno love da kupe mac pro od 7-8k$ i dva ovakva monitora.. Za takve ljude je namijenjen ovakav display
Novi Clan :D
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
miki-os kaže...
Cryogenic kaže...
kale_fotograf kaže...

prejaka mi je ekipa koja gleda ovaj imac za igrice, nitko normalan neće ovakvu strojčinu kupovati za igrice nego za ozbiljan rad (npr. foto, video, audio, grafički dizajn, ... nastavi niz)

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

 

Ma da, netko tko dosta sjedi za racunalom i zaradjuje istim dosta love, njemu sigurno nije ugodnije raditi na ovakvoj rezoluciji

Zar nije pametnije kupiti 4K monitor za 500$ a za ostatak kupiti zvijer od racunala i dobru fotelju?

Tvojom logikom, moram te pitati zar netko ko dosta sjedi za racunalom i zaradjuje istim dosta love, njemu sigurno nije ugodnije raditi na ovome?

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
FaRk kaže...
Vidim, smatras da je na neki nacin ovaj imac smijesan i njegova rezolucija koja je ovako velika. Prva stvar, za obicne korisnike je ovakav monitor napravljen da se mogu diviti nevjerovatnoj slici i prikazu a veze nemaju koja je to rezolucija i slicno. Druga stvar spominjes ozbiljan rad i taj i5 proc. U kontaktu sam s 30-ak ljudi u svijetu koji strasne novce zaradjuju na profesionalnom radu i oni nece ovaj ekran koristiti sa i5 procom, nego sa Mac Pro sa xeon procesorima, i to ne jedan ovakav, nego dva ovakva monitora. Cekali su dan kad ce izaci appleov monitor da ga mogu upariti sa mac pro sistemom. Koristili su najjacu intelovu konfiguraciju i opet se vracali na mac pro, ovim mislim na ovaj novi. Taj komp cuda moze uraditi s najjacom mogucom konfiguracijom i upravo mu je ovakav display trebao. Napominjem da u jednom projektu mogu uzeti dovoljno love da kupe mac pro od 7-8k$ i dva ovakva monitora.. Za takve ljude je namijenjen ovakav display

Pricas totalne gluposti. Cekali dan kad ce izaci Appleov monitor da ga mogu upariti? Pa ovo nije Appleov monitor nego Appleovo racunalo a ti pametnjakovici koji su cekali kako bi kupili racunalo umjesto monitora (da ga mogu upariti sa Mac pro sistemom {#}) mogli su prije 3 mjeseca kupiti puno bolji monitor od ovog TFT-a za toliko novca. Sad ti meni pricas kako je ovaj grah super jer kad bacis grah ostanu ti dobre kobasice?

Evo ja tebi napominjem da i ja u jednom projektu ponekad uzmem love da mogu kupiti tri Mac Proa i sest ovakvih monitora (covjece ovo nije monitor nego racunalo) pa sta sad?

15 godina
odjavljen
offline
iMac s Retina ekranom

Plavac, taj 4k monitor od 500$ si objesi od rep.

Inace, ovo je IPS monitor. Malo googlaj, nece ti skoditi.

 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
iMac s Retina ekranom

Mislim da nisam nikad vidio 7 vijesti o istoj firmi (proizvodu) na nazovimo ga "početnom" ekranu Bug-a. To samo Apple može{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 0:11 (Sheldon).
 
12 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
miki-os kaže...
Cryogenic kaže...
kale_fotograf kaže...

prejaka mi je ekipa koja gleda ovaj imac za igrice, nitko normalan neće ovakvu strojčinu kupovati za igrice nego za ozbiljan rad (npr. foto, video, audio, grafički dizajn, ... nastavi niz)

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

 

Ma da, netko tko dosta sjedi za racunalom i zaradjuje istim dosta love, njemu sigurno nije ugodnije raditi na ovakvoj rezoluciji

Zar nije pametnije kupiti 4K monitor za 500$ a za ostatak kupiti zvijer od racunala i dobru fotelju?

Tvojom logikom, moram te pitati zar netko ko dosta sjedi za racunalom i zaradjuje istim dosta love, njemu sigurno nije ugodnije raditi na ovome?

 

The monitors shown at NAB were prototypes. Eizo has not made an announcement about price or availability yet unfortunately. Once they provide us with more information, we would put this up on our site.

 

 {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
FaRk kaže...
Vidim, smatras da je na neki nacin ovaj imac smijesan i njegova rezolucija koja je ovako velika. Prva stvar, za obicne korisnike je ovakav monitor napravljen da se mogu diviti nevjerovatnoj slici i prikazu a veze nemaju koja je to rezolucija i slicno. Druga stvar spominjes ozbiljan rad i taj i5 proc. U kontaktu sam s 30-ak ljudi u svijetu koji strasne novce zaradjuju na profesionalnom radu i oni nece ovaj ekran koristiti sa i5 procom, nego sa Mac Pro sa xeon procesorima, i to ne jedan ovakav, nego dva ovakva monitora. Cekali su dan kad ce izaci appleov monitor da ga mogu upariti sa mac pro sistemom. Koristili su najjacu intelovu konfiguraciju i opet se vracali na mac pro, ovim mislim na ovaj novi. Taj komp cuda moze uraditi s najjacom mogucom konfiguracijom i upravo mu je ovakav display trebao. Napominjem da u jednom projektu mogu uzeti dovoljno love da kupe mac pro od 7-8k$ i dva ovakva monitora.. Za takve ljude je namijenjen ovakav display

Pricas totalne gluposti. Cekali dan kad ce izaci Appleov monitor da ga mogu upariti? Pa ovo nije Appleov monitor nego Appleovo racunalo a ti pametnjakovici koji su cekali kako bi kupili racunalo umjesto monitora (da ga mogu upariti sa Mac pro sistemom {#}) mogli su prije 3 mjeseca kupiti puno bolji monitor od ovog TFT-a za toliko novca. Sad ti meni pricas kako je ovaj grah super jer kad bacis grah ostanu ti dobre kobasice?

Evo ja tebi napominjem da i ja u jednom projektu ponekad uzmem love da mogu kupiti tri Mac Proa i sest ovakvih monitora (covjece ovo nije monitor nego racunalo) pa sta sad?

 

Daj malo razmisljaj, naravno da mislim da ce zasebno kupiti ovaj monitor a ne cijeli imac pa koristiti samo monitor..l
Novi Clan :D
16 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
FaRk kaže...
BlueMax kaže...
FaRk kaže...
Vidim, smatras da je na neki nacin ovaj imac smijesan i njegova rezolucija koja je ovako velika. Prva stvar, za obicne korisnike je ovakav monitor napravljen da se mogu diviti nevjerovatnoj slici i prikazu a veze nemaju koja je to rezolucija i slicno. Druga stvar spominjes ozbiljan rad i taj i5 proc. U kontaktu sam s 30-ak ljudi u svijetu koji strasne novce zaradjuju na profesionalnom radu i oni nece ovaj ekran koristiti sa i5 procom, nego sa Mac Pro sa xeon procesorima, i to ne jedan ovakav, nego dva ovakva monitora. Cekali su dan kad ce izaci appleov monitor da ga mogu upariti sa mac pro sistemom. Koristili su najjacu intelovu konfiguraciju i opet se vracali na mac pro, ovim mislim na ovaj novi. Taj komp cuda moze uraditi s najjacom mogucom konfiguracijom i upravo mu je ovakav display trebao. Napominjem da u jednom projektu mogu uzeti dovoljno love da kupe mac pro od 7-8k$ i dva ovakva monitora.. Za takve ljude je namijenjen ovakav display

Pricas totalne gluposti. Cekali dan kad ce izaci Appleov monitor da ga mogu upariti? Pa ovo nije Appleov monitor nego Appleovo racunalo a ti pametnjakovici koji su cekali kako bi kupili racunalo umjesto monitora (da ga mogu upariti sa Mac pro sistemom {#}) mogli su prije 3 mjeseca kupiti puno bolji monitor od ovog TFT-a za toliko novca. Sad ti meni pricas kako je ovaj grah super jer kad bacis grah ostanu ti dobre kobasice?

Evo ja tebi napominjem da i ja u jednom projektu ponekad uzmem love da mogu kupiti tri Mac Proa i sest ovakvih monitora (covjece ovo nije monitor nego racunalo) pa sta sad?

 

Daj malo razmisljaj, naravno da mislim da ce zasebno kupiti ovaj monitor a ne cijeli imac pa koristiti samo monitor..l

 

Apple jos nije izda retina monitor. Cinema je jos na staroj rezoluciji:
https://www.apple.com/displays/specs.html 

No vjerujem da ce i tu uskoro napravit promjenu. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Ma kroz 2-3 mjeseca ce sigurno izaci u prodaju, nece sigurno biti jeftin ali nije za svakoga.
Novi Clan :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 0:20 (FaRk).
16 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
...
puno bolji monitor od ovog TFT-a

 

jos nisi naucio sta je TFT :)

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...

Plavac, taj 4k monitor od 500$ si objesi od rep.

Inace, ovo je IPS monitor. Malo googlaj, nece ti skoditi.

Ovdje kazu:

 

The heart of the display panel is the TFT, or thin film transistor. The TFT transports the electrical charge to each individual pixel. By manufacturing an oxide-based TFT more precisely than had ever been done before, we enabled each pixel to charge quicker and stay charged longer. This was essential for delivering consistent and uniform brightness from corner to corner across such a massive display with so many pixels. And it turned out to be even more energy efficient, too.

 

Uglavnom, ovo je ili LG (vjerojatno) ili Samsung (manje vjerojatno) 1st gen 5K. Na trzistu su vec secong gen real IPS. Prvi takav je Dell koji sam kosta 2500$ a moze ga kupiti samo lud covjek ili ko ima love na bacanje. Za ove potonje iMac Retina je super stvar.

 

Sto se tice vjesanja o rep, zasto ne 350$?

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
FaRk kaže...

 

Daj malo razmisljaj, naravno da mislim da ce zasebno kupiti ovaj monitor a ne cijeli imac pa koristiti samo monitor..l

Koji je to monitor, daj mi nekakav link.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
FaRk kaže...

 

Daj malo razmisljaj, naravno da mislim da ce zasebno kupiti ovaj monitor a ne cijeli imac pa koristiti samo monitor..l

Koji je to monitor, daj mi nekakav link.

 

Ajd pls prati malo postove, govorim za apple cinema 5k koji ce uskoro biti u prodaji posebno. Dalje, sta je 2500$ za nekog kome treba? Ljudi uparuju 3x 4k ekrana da bi igrali bf4 sto ne bi i profesionalcii 2 ovakva?
Novi Clan :D
15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
Hann kaže...

Plavac, taj 4k monitor od 500$ si objesi od rep.

Inace, ovo je IPS monitor. Malo googlaj, nece ti skoditi.

Ovdje kazu:

 

The heart of the display panel is the TFT, or thin film transistor. The TFT transports the electrical charge to each individual pixel. By manufacturing an oxide-based TFT more precisely than had ever been done before, we enabled each pixel to charge quicker and stay charged longer. This was essential for delivering consistent and uniform brightness from corner to corner across such a massive display with so many pixels. And it turned out to be even more energy efficient, too.

 

Uglavnom, ovo je ili LG (vjerojatno) ili Samsung (manje vjerojatno) 1st gen 5K. Na trzistu su vec secong gen real IPS. Prvi takav je Dell koji sam kosta 2500$ a moze ga kupiti samo lud covjek ili ko ima love na bacanje. Za ove potonje iMac Retina je super stvar.

 

Sto se tice vjesanja o rep, zasto ne 350$?

 

Ponavljam, ovo je IPS. Imas na apple stranici, a imas vec i na jubitou od ekipe koja je tamo. Slobodno istrazi.

Inace, covjek ti je gore dobro napisao za tft. Pomijesao si pojmove, jer i ips spada pod tft. Ti mijesas TN pojam sa tft-om.

 

Nadalje, objesi si taj link o rep. Pri tome i dalje stojim. Seiki TV? Stvarno to linkas? Eto ti tn matrice, upravo si linkao na nju.

 

Laku noc, vidim da nema smisla :)

16 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
Hann kaže...

Plavac, taj 4k monitor od 500$ si objesi od rep.

Inace, ovo je IPS monitor. Malo googlaj, nece ti skoditi.

Ovdje kazu:

 

The heart of the display panel is the TFT, or thin film transistor. The TFT transports the electrical charge to each individual pixel. By manufacturing an oxide-based TFT more precisely than had ever been done before, we enabled each pixel to charge quicker and stay charged longer. This was essential for delivering consistent and uniform brightness from corner to corner across such a massive display with so many pixels. And it turned out to be even more energy efficient, too.

 

Uglavnom, ovo je ili LG (vjerojatno) ili Samsung (manje vjerojatno) 1st gen 5K. Na trzistu su vec secong gen real IPS. Prvi takav je Dell koji sam kosta 2500$ a moze ga kupiti samo lud covjek ili ko ima love na bacanje. Za ove potonje iMac Retina je super stvar.

 

Sto se tice vjesanja o rep, zasto ne 350$?

 

osim TN-a, sad si pocea stavljat i televizije

da da, 4K na 39 incha, ma fascinantno {#}

 

 

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...

 

Ponavljam, ovo je IPS. Imas na apple stranici, a imas vec i na jubitou od ekipe koja je tamo. Slobodno istrazi.

Inace, covjek ti je gore dobro napisao za tft. Pomijesao si pojmove, jer i ips spada pod tft. Ti mijesas TN pojam sa tft-om.

 

Nadalje, objesi si taj link o rep. Pri tome i dalje stojim. Seiki TV? Stvarno to linkas? Eto ti tn matrice, upravo si linkao na nju.

 

Laku noc, vidim da nema smisla :)

Da, TN matrica, nisam ni pisao da ces za 500$ kupiti 4K IPS ili Va nego samo 4K.

Seiki TV, a matricu proizvodi....tko? znaci 39" 4 K za 350$. Dogodine ocekuj da ces za taj iznos kupiti neki brand name sa istom ovom matricom. Sad vec imas Samsunge, Dell-ove, Asuse i sl. po 600$.

 

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
ivoleko kaže...

 

osim TN-a, sad si pocea stavljat i televizije

da da, 4K na 39 incha, ma fascinantno {#}

 

 

Znaci bitna je gustoca?

13 godina
offline
iMac s Retina ekranom
blue o čemu ti? ovo je ips 5k. moguce ista matrica kao i dell od 2500$ s tim da ovdje dobijes jos bonus mac za tu lovu i metal a ne plastiku :D ponavlja se prica od pred 4/5 god kad su prvi 27 incni imacovi kostali kao samo konkurentski monitori te dijagonale. Super stvar jer sad ekipa odmah rusi cijene 5k monitora za 30% a za 6mjeseci i 50%. hw u najslabijoj verziji je standardno nista spesl ali po reviewima radi ko ura. apple thunderbolt 5k monitori za mac pro vjerojatno cekaju 3.0 standard.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...

Povratak sa 2560x1440 IPS na bilo kakav TFT bi mogla biti jos veca muka jezeva.

 

BlueMax kaže...

Da, TN matrica, nisam ni pisao da ces za 500$ kupiti 4K IPS ili Va nego samo 4K.

Seiki TV, a matricu proizvodi....tko? znaci 39" 4 K za 350$. Dogodine ocekuj da ces za taj iznos kupiti neki brand name sa istom ovom matricom. Sad vec imas Samsunge, Dell-ove, Asuse i sl. po 600$.

 

 

BlueMax kaže...

 

Znaci bitna je gustoca?

 

Gustoca bitna? Ma jok. Moze se radit za racunalom i na FullHD televiziji od 50". Ali predpostavljam da je ovo pitanje upuceno jer ces mi sad dat post s nekim novim linkom na monitor/tv/mobitel/mikrovalna koji ima vecu gustocu. {#}



Sve si reka s ovih par izjava, ali znas kako kazu, tko prizna pola mu se prasta ;)
Ajde laku noc. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.10.2014 0:59 (ivoleko).
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
ivoleko kaže...

 

Gustoca bitna? Ma jok. Moze se radit za racunalom i na FullHD televiziji od 50". Ali predpostavljam da je ovo pitanje upuceno jer ces mi sad dat post s nekim novim linkom na monitor/tv/mobitel/mikrovalna koji ima vecu gustocu. {#}



Sve si reka s ovih par izjava, ali znas kako kazu, tko prizna pola mu se prasta ;)
Ajde laku noc. 

 

Ocito nisi shvatio zasto pitam. Posto bi te slijedece pitanje "zasto je onda TV identicnih specifikacija i rezolucije a veceg ekrana skuplji od onog manjeg ekrana", vjerojatno jos vise zbunilo i dalje bi mislio kako su TV i monitor dva razlicita svijeta pitat cu te nesto blize tvom razmisljanju:

Zasto je Apple 30" Cinema Display bio 30% skuplji od 27"?

Zasto je svaki 4K veci display skuplji od identicnog manje dijagonale?

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
grzzi kaže...
blue o čemu ti? ovo je ips 5k. moguce ista matrica kao i dell od 2500$ s tim da ovdje dobijes jos bonus mac za tu lovu i metal a ne plastiku :D ponavlja se prica od pred 4/5 god kad su prvi 27 incni imacovi kostali kao samo konkurentski monitori te dijagonale. Super stvar jer sad ekipa odmah rusi cijene 5k monitora za 30% a za 6mjeseci i 50%. hw u najslabijoj verziji je standardno nista spesl ali po reviewima radi ko ura. apple thunderbolt 5k monitori za mac pro vjerojatno cekaju 3.0 standard.

Da, ako je ovo ista matrica onda se ponavlja ista prica i to je najbitnija stvar. Nudi se trenutno "skupa" tehnologija po prihvatljivoj cijeni. Ono sto cijelo vrijeme pokusavam reci je da ce cijena 4K i 5K monitora strelovito ici dolje, sa Apple-om ili bez njega. Danas takve monitore skoro nitko ni ne kupuje. Apple samo dobro koristi trenutak. Prije godinu dana 28" 4K TN monitor je kostao 3500$. Danas kosta 600$ (da se ne bi opet netko uhvatio broja 500). Dogodine ce kostati 300$ a IPS ce biti 500$. Danas kupovina izgleda povoljna no vec dogodine imas racunalo koje si platio 2500$ sa monitorom koji vrijedi 500 i ostatkom hardwarea koji ce vrijediti jos toliko. Ako nekome bas treba 4K monitor a ima viska para i voli OSX, samo nek izvoli.

 

Sad se stvara neka fama kako je ppi najbitnija stvar kod ekrana. Sto vise pixela na sto manji ekran, to bolje? Pa i nije to bas tako.

Evo laptop sa 15,6" 4K IPS (dakle poprilicno bolji ppi), i7, 16GB RAM, 512MB SSD kosta 1300$. Cak su i kod nas cijene (istina slabije opremljen model) laptopa sa UHD ekranima samo malo vise od onih sa FHD.

Znaci, cinjenica je da UHD vec dolazi kao standard po niskoj cijeni a Apple prvim vlakom u AIO segmentu hvata kupce koji toga nisu svjesni.

A TV uredjaji su jeftiniji samo zato sto je puno vece trziste i puno veca konkurencija u pitanju a ne zato sto su tehnoloski inferiorniji, dapace. Uzmi jedan TV od 5-6k kn i jedan monitor iste cijene, rastavi ih hardverski i softverski pa procijeni koji po ugradjenoj tehnologiji vise vrijedi.

9 godina
protjeran
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Sve u svemu, ti si otkrio sta tocno?
Kako ce cijene s vremenom padati?
Bravo.
14 godina
odjavljen
offline
iMac s Retina ekranom

I zaključak je, hoće li cijene 4K, 5K zaslona padati? Sviđa mi se ideja o ogromnoj radnoj površini tako dugo dok 4K nije zbijeno na 5" phablet, il koj vrag već, ili rastegnuto po zidu susedove kuće, kako god okrenem, niti na jedno, niti na drugom neću moći (ozbiljno) raditi. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
iMac s Retina ekranom

čitajući vaše komentare i prateći vijesti na portalu može se zaključiti samo da je apple post mortem jobsu izgubio kompas. nekad su bili netko i nešto, sad su nitko i ništa. ovo s imacom je tipičan primjer (a ni telefoni i oni podlošci za rezanje luka i špeka nisu daleko) - kao da u ferarija stavim motor iz hyundaija i10. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice