iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

poruka: 261
|
čitano: 17.615
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?".
13 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

nemam takve zahtjeve :P

 

- slušam ponajviše live-setove elektronske muzike, i svi su manje više 60m+, oko trećina "nakupine" otpada na muziku za mase

- muziku slušam sa sticka 8gb u autu

- skidam hrpetinu setova koje većinu ne preslušam dok ne stavim na stick

- muziku sa sticka mijenjam u prosjeku svakih 3 mj. i to kopiranjem zadnjeg new foldera u koji sam skidao ziku

- ako hoću nešto ponovno naći zapamtim filename, koji kad baš to hoću poslušati/prebaciti upucam u everything i imam ga u roku od koliko mi treba da ga upišem

 

kao što rekoh ... sinkronizacija useless :P

 

EDIT: da dovršim misao pošto sam išao na gablec {#}

sve i da hoću slušati muziku sa mob-a, ziher ju nebi kopirao softwareom od proizvođača, jer je to za moje potrebe prekomplicirano {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2011 12:22 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Stoja kaže...

People change...{#} Nije toliko da sam bio hater, već sam više onom "kud svi tud i mali mujo" pljuvao po nećemu po tuđim pričama a na svoje oći nisam vidio...ali to se promijenilo unazad već podosta vremena(tojest kada me taj neki android počeo iritirati{#})

 

Android je i mene zivcirao, ali me jednako toliko zivcira i iPhone. Legend mi je bio trzav, iPhone buggav. Nikako na zelenu granu. 

 

Da se vratim na iPad i ostale tablete. Tableti su toliko neergonomicni komadi opreme da je to strasno. Da nemam belkinovu navlaku na ipadu vjerovatno bi mi ili pao na pod ili bi ga namjerno odvalio od pod jer je toliko sjebano drzat to smece u rukama.

 

I dalje tvrdim da iPad sluzi jedino za output podataka. Overpriced. Kao i svi ostali tableti. Vjerujem da ce sa vremenom hype splasnut i da ce tableti uvijek gledati ledja prijenosnicima i stolnim racunalima.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
tnakir kaže...

 

Android je i mene zivcirao, ali me jednako toliko zivcira i iPhone. Legend mi je bio trzav, iPhone buggav. Nikako na zelenu granu. 

 

 

A da, ti nemaš sreće...meni iphone radi ko urica, bez ikakvih problema, najveća intervencija je bila resetiranje postavki uređaja i to je sve. Da mi se nije pred 3 dana ugasio zbog prazne baterije, sada bi bilo jedno 4 mjeseca da nisam gasio uređaj...

Stoja
15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Stoja kaže...
tnakir kaže...

Android je i mene zivcirao, ali me jednako toliko zivcira i iPhone. Legend mi je bio trzav, iPhone buggav. Nikako na zelenu granu. 

 

A da, ti nemaš sreće...meni iphone radi ko urica, bez ikakvih problema, najveća intervencija je bila resetiranje postavki uređaja i to je sve. Da mi se nije pred 3 dana ugasio zbog prazne baterije, sada bi bilo jedno 4 mjeseca da nisam gasio uređaj...

Napravio sam restore. Sad je nesto bolje ali svakako se dogadja. Al dobro, na Ipadu sve radi kako treba.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
nine kaže...

nemam takve zahtjeve :P

 

- slušam ponajviše live-setove elektronske muzike, i svi su manje više 60m+, oko trećina "nakupine" otpada na muziku za mase

- muziku slušam sa sticka 8gb u autu

- skidam hrpetinu setova koje većinu ne preslušam dok ne stavim na stick

- muziku sa sticka mijenjam u prosjeku svakih 3 mj. i to kopiranjem zadnjeg new foldera u koji sam skidao ziku

- ako hoću nešto ponovno naći zapamtim filename, koji kad baš to hoću poslušati/prebaciti upucam u everything i imam ga u roku od koliko mi treba da ga upišem

 

kao što rekoh ... sinkronizacija useless :P

 

EDIT: da dovršim misao pošto sam išao na gablec {#}

sve i da hoću slušati muziku sa mob-a, ziher ju nebi kopirao softwareom od proizvođača, jer je to za moje potrebe prekomplicirano {#}

 

sve to se može jednako brzo napraviti i na itunesima. osim tih par sekundi dizanja itunesa (iako ne znam kakvi su na windozima, znam da su lošiji nego na macu, pa ne znam koliko dugo im treba da se dignu)

 

staviš set u itunese i staviš ga u playlistu koju želis syncat s ipodom. s time da tih dodatnih 10 sekundi koje ćeš potrošiti da središ tagove (pa ti je lakše pronaći) ne bi trebao biti problem ako skupljaš setove (nije da ih dobješ dnevno 50 komada). znači sve isto kao i kod c/p

 

a ono što je dodatni benefit i za tebe koji imaš takav stil:

 

- napraviš jednu playlistu - najbolji setovi, drugu - preporučiti šogoru, treću - za tulume.... i onda set (pjesmu, album) koji zaključiš da pripada jednoj (ili više njih) od playlisti ubaciš. i opet u roku od 10 sekundi kada spojiš ipod iskopiraš koju god listu želiš.

 

naravno ne mislim da moraš ovako raditi, ili da ikada budeš. ali čisto pokazujem da nije prekoplicirano i da ima dodatnih benefita (kakav god da stil prikupljanja glazbe njeguješ)...

12 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Stoja kaže...

Neznam, nasrpam desire-a, sinkronizacija na iphonu je punooo brža....desire je na klasu 6 karticu kopira strašno sporo, znam da mi je mix od 300MB-a skoro minutu kopirao a na iphonu nekih 10-ak sekundi...tako da mi se sve puno brže iskopira na mob. Ali opet, zadnji puta ga spojio pred 3 mjeseca tako da mi to uopće ne igra ulogu...

Danas sam sa X10 copy paste -MB fotografija sa mobitela na PC. Class 2 kartica - 20tak sekundi. Znaci spojiti mob, otvoriti folder, oznaciti fotografije, otvoriti destination folder i drag and drop fotografije u njega. Sami proces prebacivanja traje manje od 10 sekundi. Glazba takodjer. Tu je Android jaci.

 

Ti trebas spojiti mob, upaliti iTunes, pricekati da ga ocita, otici u photos, tamo izabrati i onda ih skinuti u folder na PC-ju. bar duplo duze traje.

12 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Stoja kaže...

Eee, a je si razmišljao da si kupiš ipod classic? On ti ima 160GB prostora tako da ti sva tvoja muzika stane u đep. Jednom sinkroniziraš i zaboraviš na sve brige, samo si iz njega ljepo slušaš što god hoćeš i kad god hoćeš, umjesto što sada svako malo si izmjenjuješ muziku...{#} Mislim barem bi ja to  napravio jer bi tako definitivno uštedio puno vremena što ti potrošiš tim copy-pasteanjem svako malo...ostane više vremena za slušanje muzike{#}

ma da, kupis Meridianovo pojacalo i B&W zvucnike pa onda imas i dobar zvuk. samo nismo o tome pricali :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
@tnakir
Tableti služe za konzumiranje sadržaja kad su u pitanju obični korisnici i nitko nije tvrdio drugačije. Problem s njima imaju samo oni koji su zamislili da će tableti zamijeniti kompjutere. Zamijenit će ih samo kod najnezahtjevnijih korisnika kojima je komp bio nužno zlo da idu na fejs, mail i gledaju slike svojih unuka. Ostali će ih imati UZ kompjuter, ali svi će ih imati kroz par godina kao danas mobitel. Dakako ne po današnjim cijenama.
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
BlueMax kaže...

 

Ti trebas spojiti mob, upaliti iTunes, pricekati da ga ocita, otici u photos, tamo izabrati i onda ih skinuti u folder na PC-ju. bar duplo duze traje.

Treba spojit mob, sve ovo ostalo ti je višak!

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
12 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Visak kaže...
@tnakir
Tableti služe za konzumiranje sadržaja kad su u pitanju obični korisnici i nitko nije tvrdio drugačije. Problem s njima imaju samo oni koji su zamislili da će tableti zamijeniti kompjutere. Zamijenit će ih samo kod najnezahtjevnijih korisnika kojima je komp bio nužno zlo da idu na fejs, mail i gledaju slike svojih unuka. Ostali će ih imati UZ kompjuter, ali svi će ih imati kroz par godina kao danas mobitel. Dakako ne po današnjim cijenama.

upravo tako. kad bude 200 kn kupit cu ga malome.

15 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

 

Reuters: Steve Jobs resigns as CEO, named chairman   -> LINK

 

 

 


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
vjeko kaže...
BlueMax kaže...

 

Ti trebas spojiti mob, upaliti iTunes, pricekati da ga ocita, otici u photos, tamo izabrati i onda ih skinuti u folder na PC-ju. bar duplo duze traje.

Treba spojit mob, sve ovo ostalo ti je višak!

 

Tako je. Ne treba pokretati itunes za prebacivanje slika jer se iphoneu moze pristupiti kao memory sticku kad je vec instaliran itunes.
13 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Visak kaže...
@tnakir
Tableti služe za konzumiranje sadržaja kad su u pitanju obični korisnici i nitko nije tvrdio drugačije. Problem s njima imaju samo oni koji su zamislili da će tableti zamijeniti kompjutere. Zamijenit će ih samo kod najnezahtjevnijih korisnika kojima je komp bio nužno zlo da idu na fejs, mail i gledaju slike svojih unuka. Ostali će ih imati UZ kompjuter, ali svi će ih imati kroz par godina kao danas mobitel. Dakako ne po današnjim cijenama.

 

to mu i je jedina namjena.. pročitat vijesti i poklikati neš po fejsu..

 

jedini problem je što prosječni korisnik si ne može poklikat igre na fejsu jer su u flashu pa mu opet treba računalo u jednu ruku {#}

15 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

Da. I najjace mi je sto ljudi zovu iPad racunalom. iPad nije racunalo, jer bez pravog racunala iPad ne radi :D

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
tnakir kaže...

Da. I najjace mi je sto ljudi zovu iPad racunalom. iPad nije racunalo, jer bez pravog racunala iPad ne radi :D

 Kako ne? {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
alen-c kaže...
tnakir kaže...

Da. I najjace mi je sto ljudi zovu iPad racunalom. iPad nije racunalo, jer bez pravog racunala iPad ne radi :D

 Kako ne? {#}

Trebas iTunes, pa nemos radit update bez kompa bla bla bla da ne nabrajam dalje.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
tnakir kaže...

Trebas iTunes, pa nemos radit update bez kompa bla bla bla da ne nabrajam dalje.

A dobro to će za koji tjedan sa iOS peticom se srediti da netreba više komp{#} Ali i dalje nemože mjenjati računalo{#}

Stoja
15 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

Samo hocu reci da se tableti i racunala ne smiju stavljati u istu kosaru.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
tnakir kaže...

Samo hocu reci da se tableti i racunala ne smiju stavljati u istu kosaru.

Pa korisnici iPada ga u kategoriju racunala i ne stavljaju, dapace.

Oni koji to cine upravo i jesu ucesnici ove teme (i foruma) koji redovno pljuju po iPad-u.

15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Scuderia kaže...
tnakir kaže...

Samo hocu reci da se tableti i racunala ne smiju stavljati u istu kosaru.

Pa korisnici iPada ga u kategoriju racunala i ne stavljaju, dapace.

Oni koji to cine upravo i jesu ucesnici ove teme (i foruma) koji redovno pljuju po iPad-u.

U svim zivim analizama trzista koje su se prezentirale tu na Bugu, tableti su se stavljali bok uz bok sa notebucima i netbucima.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
tnakir kaže...

U svim zivim analizama trzista koje su se prezentirale tu na Bugu, tableti su se stavljali bok uz bok sa notebucima i netbucima.

 Iz jednostavnog razloga. Ni netbookovi nisu vecini ljudi bili zamjena za racunala, pa su svejedno stavljani u iste analize.

iPad je najvecim dijelom zamjena za netbook. Svatko kog ja znam i ima netbook ima doma još duplo snažniju kantu ili laptop.

Ista stvar kao i s iPad-om. Nekome možda i netbook može biti jedino racunalo i zamjeniti racunalo, ali isto tako nekome to može biti iPad.

I jednom i u drugom slucaju takvih ljudi je malo.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

Đaba netbooku jači hardver i desktop OS kada je spor za poluditi...kada se sjetim frendu se cijeli netbook smrzne na 10 sekundi ako istovremeno otvorio youtube video i još radi u exploreru sa folderima...osta sam "wtf?!" pa rađe onda mi daj okljaštreni OS pa će barem raditi stvar kako spada...Za ipad uzmi ovaki case i eto ti netboooka, koji barem se ne smrzava pri radu najprimitivnijih radnji...

Stoja
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

netbook > iPad

ako gledaš što je bliže osobnom računalu

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
nine kaže...

netbook > iPad

ako gledaš što je bliže osobnom računalu

 Baš to što kaže Stoja.

Ako cemo uspoređivat specifikacije i formu onda netbookovi jesu bliži racunalu.

Ako cemo ocjenjivati ugodnost korištenja i brzinu onda stvari stoje ovako:

iPad > netbook

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
Stoja kaže...

Đaba netbooku jači hardver i desktop OS kada je spor za poluditi...kada se sjetim frendu se cijeli netbook smrzne na 10 sekundi ako istovremeno otvorio youtube video i još radi u exploreru sa folderima...osta sam "wtf?!" pa rađe onda mi daj okljaštreni OS pa će barem raditi stvar kako spada...Za ipad uzmi ovaki case i eto ti netboooka, koji barem se ne smrzava pri radu najprimitivnijih radnji...

  to sve sta si ne brojao ne vrijedi za gnu/linux na netboocima, a ako su amd based netbooci u pitanju bome to ne vrijedi ni za windowse

 

osim toga, na netbooku nadogradenom na 2gb rama win7 radi cist pristojno, bolje od xp-a

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
nine kaže...

netbook > iPad

ako gledaš što je bliže osobnom računalu

To stoji, ja gledam sa funkcionalne strane, ovo prvo sporo za poluditi, da nemoze web stranicu učitati a da se komp ne smrzne, a ovo drugo radi podpamazano sa duplo slabijm hardverom, i pritom ima dužu bateriju.

 

Samo mu se treba tipkovnica nakačiti, bez nje je ipak slabiji i manje praktičan, a oni kojima to nije dosta uz JB mogu si osposobiti i file system, pa čak i miš ako im toliko treba...

Stoja
13 godina
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?
alen-c kaže...
nine kaže...

netbook > iPad

ako gledaš što je bliže osobnom računalu

 Baš to što kaže Stoja.

Ako cemo uspoređivat specifikacije i formu onda netbookovi jesu bliži racunalu.

Ako cemo ocjenjivati ugodnost korištenja i brzinu onda stvari stoje ovako:

iPad > netbook

 

daj ne s.ri LOL

 

jel moš na ipad usb-om priključit ikakav periferni uređaj

jel moš printat

jel moš zakačit serijski kabel, pa se zakačit na neku opremu konzolom?

jel moš ... (insert random stvar što bilo koje računalo sa npr. winsima može)

 

iPad je poveći gadget za surfanje po netu, ne računalo.

istina dobar dio netbooka je malen i ne-praktičan, ali još uvijek ima daleko više funkcionalnosti nego iPad.

 

@stoja ak se ne znaš služit sa winsima onda je iPad/Mac komba najbolja stvar za tebe

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 10:24 (nine).
14 godina
neaktivan
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

Ma uopce nema smisla raspravljati na tu temu. Odlicna prodaja tableta i lagano odustajanje

najvecih proizvođaca i zagovornika netbooka (Acer, Asus) govori za sebe.

 

Izuzetno malo ljudi se usrecilo kupovinom netbooka. S druge strane korisnici iPad-a

ga koriste svakodnevno i vecina ih je prilicno zadovoljna.

 

Po meni su samo 2 opcije :

ultraprijenosnik -dimenzije i težina u rangu netbooka s osjetno boljim performansama i trajanjem baterije, može zamjeniti racunalo

             -jedina mana je veca cijena

tablet -jednostavnije, brže i dugotrajnije korištenje

 

Netbookovi su nužno zlo ako nemaš para a treba ti stalno tipkovnica.

 

@nine -na iPad možeš prikljuciti periferni uređaj preko USB-a i možeš printati bez beda.

Serijski port koliko znam nemaju ni netbookovi.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 10:28 (alen-c).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

ponavljam jer to očito ne dopire do tvojih očiju/ušiju

 

na iPad-u ne možeš raditi skoro ništa korisno.

 

netbook koliko god bio malen/nepraktičan/spor/(dodaj šta god hoćeš), MOŽE obavljati ozbiljan posao

 

i da većina novih notebookova isto nemaju serijski port, ali zato imaju 5-6 usb portova i usb/serial konverter.. i prije svega aplikativnu podršku za spajanje na opremu

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 10:31 (nine).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 stiže početkom sljedeće godine?

ne u smece daj meni

sound
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice