iPad dominira internetskim prometom

poruka: 11
|
čitano: 1.946
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad dominira internetskim prometom".
16 godina
offline
iPad dominira internetskim prometom

imam iPad i volim applove proizvode ali čovjeće ovdje na bugu svaka druga vijest vezana za apple. Što druge tvrtke ništa ne rade u međuvremenu? Ili oni stvarno plaćaju oglase po medijima.

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
iPad dominira internetskim prometom

Vijest stara 2 dana, kao i većina na BUG onlineu.

http://www.engadget.com/2011/06/24/ipad-accounts-for-97-percent-of-us-tablet-traffic-online/

 

Mislim, ako ja kao običan smrtnik pratim engadget i wired, i još par bitnijih siteova, pa zar novinari BUGa to ne rade?

Nego nakon 2 dana objavljuju vijesti? Pa to si ni 24 sata ne može priuštiti.

A da je prvi put, nije. Non stop se to dešava.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
Jos da je vijest zanimljiva..
inox
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
PICART kaže...

imam iPad i volim applove proizvode ali čovjeće ovdje na bugu svaka druga vijest vezana za apple. Što druge tvrtke ništa ne rade u međuvremenu? Ili oni stvarno plaćaju oglase po medijima.

Pa zar brojke ne govore same za sebe? Mogli su u Bugu članak jednostavno nemaštovito nazvati "Analiza internetskog prometa preko ne-PC uređaja" i gdje bi sami onda iščitali tko ima 90 % a tko sve skupa zajedno drži preostalih 10 %.

Ali valjda je prirodno u naslov članka staviti nešto dublje vezano za sadržaj, npr. onoga koji vodi, koji iznenađuje ili sl. Ako nitko previše ne iznaneđuje i sl. u onih 10 % sasvim je prirodno da je u naslovu ovaj od 90 %.

 

Mislim da se slobodno može reći da većina članaka "o Appleu" zapravo nije o Appleu nego je o nečemu iz "modernih računalnih tj. post-PC tehnologija" ali jednostavno "igrom slučaja" (ili ne samo slučaja) onaj koji tu nekako vodi je baš Apple, pa jednostavno govoreći o tim stvarima koje su sads "važne", htjeli ne htjeli ispada da govorimo o Apple-u.

 

Kad je netko najbolji o njemu se govori, on ne mora nekome plaćati reklamu, jer riječi same idu, glas se širi. Sasvim prirodno.

14 godina
online
iPad dominira internetskim prometom

Čekaj stani malo.Bilo je neko istraživanje gdje se tvrdilo da je ipad računalo i kako ga u budućnostui bude zamjenil. Naravno nakon toga bila je žustra rasprava na forumu, a sad odjedanput se na ipad ne gleda kao računalo nego se računa neračunalni promet.Ko tu koga...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
SolidSnakeCRO kaže...

Čekaj stani malo.Bilo je neko istraživanje gdje se tvrdilo da je ipad računalo i kako ga u budućnostui bude zamjenil. Naravno nakon toga bila je žustra rasprava na forumu, a sad odjedanput se na ipad ne gleda kao računalo nego se računa neračunalni promet.Ko tu koga...

 

Kako kome paše da postigne svoj cilj, tako se i istraživanja formiraju.

16 godina
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
vec je 100x bilo objasnjeno zasto neke vijesti kasne.. A uostalo koga i boli dick dal je vijest friska il stara dan-dva.. Nije ovo sajt o vremenskoj prognozi, nasdaq ili urgent tsunami report a bome ni citatelji ne gube vrijednost na dionicama ako vijesti kasne.. Takvi komentari postaju debilizam u rangu 'but, will it run crysis?'. Ako ti smeta, citaj tamo gdje su vijesti azurnije, ocito si upoznat sa tim stranicama.. Velik postotak citatelja nije ni svaki dan na portalu pa ih isto tako zasvrbi johnny ako vijest kasni.
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
SolidSnakeCRO kaže...

Čekaj stani malo.Bilo je neko istraživanje gdje se tvrdilo da je ipad računalo i kako ga u budućnostui bude zamjenil. Naravno nakon toga bila je žustra rasprava na forumu, a sad odjedanput se na ipad ne gleda kao računalo nego se računa neračunalni promet.Ko tu koga...

 

tablet i smartphone promet. jel ti sad lakše?

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
SolidSnakeCRO kaže...

Čekaj stani malo.Bilo je neko istraživanje gdje se tvrdilo da je ipad računalo i kako ga u budućnostui bude zamjenil. Naravno nakon toga bila je žustra rasprava na forumu, a sad odjedanput se na ipad ne gleda kao računalo nego se računa neračunalni promet.Ko tu koga...

Mislim da su se krivo izrazili, ne bi trebalo reći računalni i ne-računalni nego PC i non-PC promet.

Naime iPad (kao i iPhone, i opčenito svi moderni uređaji sličnog tipa) je računalo (danas je praktički SVE što je "elektroničko" zapravo nekakvo računalo) ali NIJE tzv. "PC" kao širi pojam (u kojega spada PC u užem smislu + Mac).


Dakle ovdje se zapravo radi o PC prometu (u smislu PC+Mac+sl.uređaji) i ne-PC prometu (koji je analizran).


A sam iPad spada kao što u Apple-u to kažu (mislim da je terminologija sasvim prikladna) "post-PC" uređaj pa kad je post-PC jasno da nije onda i klasični PC, ali naravno jeste kao i sve ostalo "računalo", danas je sve računalo. Ali nije sve PC. Nalazimo se u post-PC eri i zato je su zanimljivi ti ne-PC ondosno konkrento post-PC uređaju među kojima je iPad samo jedan od uređaja na tržištu, doduše još uvijek dominantan, ali ne zauvijek. Sigurno da će se tržište s vremenom malo raslojiti, što je normalno i očekivano.

15 godina
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
nixass kaže...
vec je 100x bilo objasnjeno zasto neke vijesti kasne.. A uostalo koga i boli dick dal je vijest friska il stara dan-dva.. Nije ovo sajt o vremenskoj prognozi, nasdaq ili urgent tsunami report a bome ni citatelji ne gube vrijednost na dionicama ako vijesti kasne.. Takvi komentari postaju debilizam u rangu 'but, will it run crysis?'. Ako ti smeta, citaj tamo gdje su vijesti azurnije, ocito si upoznat sa tim stranicama.. Velik postotak citatelja nije ni svaki dan na portalu pa ih isto tako zasvrbi johnny ako vijest kasni.

 

Vidis, ja takva objasnjenja i isprike ne prihvacam. Ovo je portal jednog renomiranog hrvatskog IT casopisa, nije to stranica priloga u Glasu Podravine i Prigorja.

Ionako prepisuju strane vijesti, neka bar to rade azurno.

 

15 godina
offline
Re: iPad dominira internetskim prometom
SolidSnakeCRO kaže...

Čekaj stani malo.Bilo je neko istraživanje gdje se tvrdilo da je ipad računalo i kako ga u budućnostui bude zamjenil. Naravno nakon toga bila je žustra rasprava na forumu, a sad odjedanput se na ipad ne gleda kao računalo nego se računa neračunalni promet.Ko tu koga...

 

 

Ne, krivo si razumio (kao i dobar dio ljudi koji su komentirali tu vijest), to nije bilo istraživanje koje je "tvrdilo da je ipad računalo", nego istraživanje na temelju kojeg je jedan od dužnosnika Apple ustvrdio da postoji velika vjerojatnost da će tržište tableta u budućnosti prerasti tržište klasičnih računala (računajući tu PC, notebook, netbook i sl.).

 

Ako se to i dogodi, to naravno neće nužno značiti da će ljudi zamjeniti PC-e tabletima, nego da će se prodavati više tableta nego kompjutera (što i nije daleko od istine s obzirom da je daleko veći broj potencijalnih 'potrošača interneta i multimedije', čemu je iPad i namjenjen, koji su "antitalenti" za kompjutere i daleko lakše se snalaze na tablet uređajima).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice