Jednome smrkne, drugome svane

poruka: 60
|
čitano: 6.596
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jednome smrkne, drugome svane".
13 godina
offline
Jednome smrkne, drugome svane

Možda pada interes za Android, ali ako je vjerovati grafikonu, i iOS (iPhone) iz mjeseca u mjesec bilježi pad.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

Problem je u naplati, danas je gotovo teško zaraditi nešto na bilo kojoj platformi, jednostavno konkurencija i dostupnost aplikacija je ogromna, vrlo je vjerojatno da sve što se developer sjeti da napravi je već u nekoliko verzija i imena  napravljeno, drugo potrebno je dosta sreće , ako vjerujete u sreću te bolja organizacija tržišta.

Drugo sam Google je imao politiku distribucije besplatnih aplikacija, s time da developeru ostavlja mogućnost naknade za svoj rad preko razno raznih affiliate programa.

Treće i očito je to da debelo večinski dio Android usera nisu naviknuli kupovat tj. plačat aplikacije.

 

Naime sve su to razlozi zašto pojedini ljudi razvijaju aplikacije za jednu ili drugu platofrmu.

 

Microsfot ovdje definitivno ima ogromnu šansu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 8:29 (woodgamesfx).
 
9 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Jednome smrkne, drugome svane

Nikakvo čudo. Ideje za kvalitetne i zanimljive aplikacije za Android su mahom potrošene, a Windows Phone je sljedeća platforma na kojoj se može nešto zaraditi. Slijedi prabacivanje aplikacija koje postoje na iOS i Android na Windows Phone.

 

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
sudy_freak kaže...

Možda pada interes za Android, ali ako je vjerovati grafikonu, i iOS (iPhone) iz mjeseca u mjesec bilježi pad.

 

iPhone je toliko pri vrhu da i ne može ići nego dolje

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
propuhmajstor kaže...

Nikakvo čudo. Ideje za kvalitetne i zanimljive aplikacije za Android su mahom potrošene, a Windows Phone je sljedeća platforma na kojoj se može nešto zaraditi. Slijedi prabacivanje aplikacija koje postoje na iOS i Android na Windows Phone.

 

 

 

Slažem se da pojedine aplikacije mogu doživejti svojevsni reborn portanjem na drugu platformu.

16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

Mislim da je Microsoft napravio ogromni posao što je ušao u dogovor s Nokijom (milijardu dolara), ovaj rast je sada zato što Nokia gura Windowse na svoje proizvode. I upravo taj deal (posao) će podići obje kompanije u mobilnoj industriji. Jedva čekam vidjeti najavljeni Nokia tablet sa Windows 8.

13 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
sudy_freak kaže...

Možda pada interes za Android, ali ako je vjerovati grafikonu, i iOS (iPhone) iz mjeseca u mjesec bilježi pad.

 

Ma da, to je najvaznije, samo neka Ios-u krene lose, Sve drugo je sporedno...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
makopos kaže...

Mislim da je Microsoft napravio ogromni posao što je ušao u dogovor s Nokijom (milijardu dolara), ovaj rast je sada zato što Nokia gura Windowse na svoje proizvode. I upravo taj deal (posao) će podići obje kompanije u mobilnoj industriji. Jedva čekam vidjeti najavljeni Nokia tablet sa Windows 8.

 

Da i ne, naime  ne smije se izuzeti činjenica da postoji velik broj programera koji su srasli na MSovj platformi razvijajući aplikacije za Windows desktop/server OS okruženja, prelazak na mobilni dio je manje više stvar prilagodbe, a ne generičkog prelaska, kao što bi recimo to bilo u slučaju da jedan gore spomenuti programer prelazi na Android , iOS ili Symbian ili RIM okruženje. Naravno sve se da naučiti i jednom programeru nije neki bauk prelazak s jedne na drugu platformu, ali kažem u scenariju kada se razvija za Windows desktop okruženje, tranzicija na mobile je manje više trivijalna.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
no tengo dinero kaže...
Mulci koji koriste Android ne kupuju aplikacije, pa nema smisla ni radit za tu platformu.Radis za platformu gdje mozes cekivati zaradu, a ne da ce ti odmah crackat aplikaciju.

 

Korisnici.

 

Meni su svaku aplikaciju za iPhone krekali u roku od par sati kako se pojavila na tržištu (AppStoreu), tako da ono toliko o tome.

Ima nekih metoda kako da se oteža nekome krekanje aplikacija, ali u suštini protiv toga se ne možeš borit.

 

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
woodgamesfx kaže...
Korisnici.

 

Meni su svaku aplikaciju za iPhone krekali u roku od par sati kako se pojavila na tržištu (AppStoreu), tako da ono toliko o tome.

Ima nekih metoda kako da se oteža nekome krekanje aplikacija, ali u suštini protiv toga se ne možeš borit.

 

 

Možeš mi dati link na svoje appove?

12 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
no tengo dinero kaže...
Mulci koji koriste Android ne kupuju aplikacije, pa nema smisla ni radit za tu platformu.Radis za platformu gdje mozes cekivati zaradu, a ne da ce ti odmah crackat aplikaciju.

 

Znači sad ja imam pravo tebe zvati mulcem zato što se meni iOS ne sviđa jer je totalno zatvoren, što ne možeš ništa mjenjati i prilagoditi??? Pomalo si zatucan {#}

 

Iskreno koliko god dobra bila otvorenost Androida toliko ga i uništava. Svaki proizvođač ga prilagođava sebi, spori prelasci na novije verzije i na kraju što i dotični spomenu rijetki su Androidaši koji bi platili za aplikaciju. 

 

Ja iskreno ne kupujem jer ono što meni treba je besplatno ali ukoliko mi nešto zatreba nije mi problem kupiti.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
heged kaže...
woodgamesfx kaže...
Korisnici.

 

Meni su svaku aplikaciju za iPhone krekali u roku od par sati kako se pojavila na tržištu (AppStoreu), tako da ono toliko o tome.

Ima nekih metoda kako da se oteža nekome krekanje aplikacija, ali u suštini protiv toga se ne možeš borit.

 

 

Možeš mi dati link na svoje appove?

 

Ovdje je popis, s time da neke više nisu aktivne, maknuo sam ih sa  store-a :

 

http://www.gamespot.com/pages/company/index.php?company=97724

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
woodgamesfx kaže...
no tengo dinero kaže...
Mulci koji koriste Android ne kupuju aplikacije, pa nema smisla ni radit za tu platformu.Radis za platformu gdje mozes cekivati zaradu, a ne da ce ti odmah crackat aplikaciju.

 

Korisnici.

 

Meni su svaku aplikaciju za iPhone krekali u roku od par sati kako se pojavila na tržištu (AppStoreu), tako da ono toliko o tome.

Ima nekih metoda kako da se oteža nekome krekanje aplikacija, ali u suštini protiv toga se ne možeš borit.

 

 

 

Ali nije ti ista stvar ako, recimo, na iOS prodaš 1000 komada a ostalo se crackira dok na Androidu prodaš 50 komada a drugo crackiraju.

13 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

ne vjerujem da ce i microsoft ista bolje proci od androida ili ios-a sto se tice crackanja.... tako da ne bih rekao da ce bas zbog toga masovno ljudi prelazit na tu platformu.... i nekako vise vjerujem da je ova analiza namjestena od strane microsofta i nokie....

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Vjerujem da je nekima novost, ali "crackanje" nije glavna mogućnost pametnih telefona i ne, većina to ne radi niti im je bitno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 10:06 (Tonči).
15 godina
offline
Jednome smrkne, drugome svane

naravno da se sve vrti od zarade, al ja tako skoro neću preći na WP7, a na iOS nikad,

tako da razvoj aplikacija i potražnja za smartphonovima na androidu neće opast...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

izgled wp7-ice mi se ne svidja. za ios sam nekidan citao na forumu cijelu stranicu upuststava kako promijenit ringtone plus jos moras pobjec iz zatvora (jailbreakat) da bi koristio sve sto zelis..

 

android mi na najjednostavniji nacin nudi sve sta mi treba od pametnog telefona.

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
Makić kaže...

naravno da se sve vrti od zarade, al ja tako skoro neću preći na WP7, a na iOS nikad,

tako da razvoj aplikacija i potražnja za smartphonovima na androidu neće opast...

 

Pa koliko ti to telefona imaš kad samo o tebi ovisi da li će android propast ili neće?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 11:13 (segregator).
12 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

Mnogo ljudi smatra mobitelmo samo Nokije, jednako kao što je nekima to samo iP, a nekim samo Samsung. Ti će kupit nokiu i još bit popularni zbog izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

Ja sam mišljenja da je Android najpotpuniji i najsvestraniji mobilni OS - ipak se to sve skupa vrti na linux kernelu, nije ni to za zanemariti. Sa druge strane, rast Windows Phonea mi uopće ne smeta - dapaće, odgovara mi pošto imam iskustva u razvoju .net i aspx c# aplikacija, što je puno sličnije razvoju za WP7 nego za Android, pa ne moram učiti sve na novo kao što moram za Android (nisam do sada programirao u Javi, samo C/C++ i C#)

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Jednome smrkne, drugome svane

Reklamni trik, da se bar nešto pozitivno kaže o WP-u.

 

Zaključci koji se plasiraju (Goog zabrinut i sl.) nemaju veze s mozgom, tj. ne mogu se racionalno deducirati iz prezentiranih činjenica.

 

Što je babi milo, to se babi snilo - a za MS su sve samo puste sanje dok netko stvarno ne počne kupovati te njihove uređaje.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

čuj pretencioznog komentara 'kako će Google uskoro morati nešto napraviti, ako želi spasiti platformu koja je nekoć bila tek nekoliko postotaka iza Appleovog iOS-a.'

a malo prije nekoć, npr. tamo 2008. kad je postojao samo G1 kolika je onda bila zainteresiranost? kao da je platforma mrtva, ako ima 1000 developera softvera trećih strana manje. 

 

po meni je logično da se sada rade iste aplikacije koje postoje na jednim platformama za druge platforme.  

 

*statistika je zafrknuta stvar, jer postoje ljudi koji su se utopili u bazenu prosječne dubine 5cm.

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 13:10 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Jednome smrkne, drugome svane
Evo sad će revolucionarni tajni proizvod doći iz Nokije i preokrenuti tržište naopako.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...
Makić kaže...

naravno da se sve vrti od zarade, al ja tako skoro neću preći na WP7, a na iOS nikad,

tako da razvoj aplikacija i potražnja za smartphonovima na androidu neće opast...

 

Pa koliko ti to telefona imaš kad samo o tebi ovisi da li će android propast ili neće?

a očigledno da tebi triba crtat, nisam reka da ovisi o meni, nego općenito..

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane

"al ja tako skoro neću preći na WP7, a na iOS nikad,

tako da razvoj aplikacija i potražnja za smartphonovima na androidu neće opast..."

 

 

Ne znam, meni tako zvuči

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Jednome smrkne, drugome svane

a kad će microsoftu smrknit s windows 8? jel i on propada? koji glupi zaključci 'marketinških stručnjaka'

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
hrvooje kaže...

a kad će microsoftu smrknit s windows 8? jel i on propada? koji glupi zaključci 'marketinških stručnjaka'

 

Pa dosta ljudi misli da će ako ostane ovakav kakav je, postat nova Vista

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
protjeran
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
uuY kaže...

Reklamni trik, da se bar nešto pozitivno kaže o WP-u.

 

Zaključci koji se plasiraju (Goog zabrinut i sl.) nemaju veze s mozgom, tj. ne mogu se racionalno deducirati iz prezentiranih činjenica.

 

Što je babi milo, to se babi snilo - a za MS su sve samo puste sanje dok netko stvarno ne počne kupovati te njihove uređaje.

Ma ne samo to:

Android u ozbiljnom padu s gotovo 90% na manje od 80% zainteresiranih razvijatelja, gotovo točno onoliko, koliko raste Windows Phone, koji je od ljeta prošle godine osjetno živnuo ostavivši susjede u prašini.

Kao da slušaš Božu Sušeca u najlošijoj fazi... a tek onaj drugi lik koji "zabija čavle u lijes" (!) Windows 8 konkurenciji...

 

Autor je "zaboravio" napisati:

The survey was addressed to developers using Appcelerator Titanium, so the results do not represent all mobile developers, (but they can be a good indicator of the current trends in the industry.)

 

Ono što se od silnog navijanja g. Jukića ovdje jedva može pročitati iz izvještaja IDC-a  je da Win8 platformu (a ne WP7!) developeri masovno doista očekuju sa velikim interesom, sa razlogom jer imaju iskustva, razvojne alate itd. Ovo ostalo su doista puste sanje. Naime, ne mogu se trajno besplatno dijeliti Lumie, Zuneovi, Xboxovi... developerima, "switcherima", "recenzentima"... čitao sam o Samsung tabletima koje MS dijeli po redakcijama IT časopisa za reklamu "Viste 8": baš me zanima jesu li se domaći navijači uspjeli dočepati kojeg.

 

UGLAVNOM, TO SU BILA OČEKIVANJA.

A evo sad detaljno objašnjeno (20.3.2012.) vodećeg nezavisnog stručnjaka (Tomi T. Ahonen) kako stoje stvari -

- godišnji/kvartalni obračun i profesionalno elaborirano zašto je WP platforma osuđena na propast:

http://goo.gl/7afrc

 

MICROSOFT IN FOUR STAGES BY KANTAR (UK MARKET SHARES)

September 2010 before Nokia . . . . . . . . . 1.0% market share in UK
February 2011 after Nokia announcement . 0.5% market share in UK
September 2011 just before Lumia launch . 0.5% market share in UK
February 2012 after Lumia sold 4 months  . 0.4% market share in UK (excluding Nokia)

 

Nokia je možda u banani, a WP bez Nokije?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
segregator kaže...
hrvooje kaže...

a kad će microsoftu smrknit s windows 8? jel i on propada? koji glupi zaključci 'marketinških stručnjaka'

 

Pa dosta ljudi misli da će ako ostane ovakav kakav je, postat nova Vista

da li je microsoft propao s vistom? vista, win8 .... koga briga. samo još jedan promašani service pack

Kapitalizam želi proizvesti i prodati što više u što kraćem vremenu sa što manje radnika!
16 godina
offline
Re: Jednome smrkne, drugome svane
hrvooje kaže...
segregator kaže...
hrvooje kaže...

a kad će microsoftu smrknit s windows 8? jel i on propada? koji glupi zaključci 'marketinških stručnjaka'

 

Pa dosta ljudi misli da će ako ostane ovakav kakav je, postat nova Vista

da li je microsoft propao s vistom? vista, win8 .... koga briga. samo još jedan promašani service pack

 

Nije propao, al ga je jedna druga firma debelo prešišala, probaj pogodit koja

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice