Koliko će Nokia koštati Apple?

poruka: 57
|
čitano: 10.399
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko će Nokia koštati Apple?".
15 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Znaci Apple priznao da je malko kraduckao :D

http://vgm.tv/
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Pa apple krade sve od imena firmi do tehnologije... i lijepo to zapakira u svjetlucavi aluminijski proizvod poput iphone npr.

 
1 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
PICART kaže...

Pa apple krade sve od imena firmi do tehnologije... i lijepo to zapakira u svjetlucavi aluminijski proizvod poput iphone npr.

kako vjerovati čovjeku i njegovom znanju kad kaže da je iPhone od aluminija...

www.stripovi.tk
14 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

I bolje im je da ne postanu novi Rambus. Tko njih uopce voli? Takvo nesto ne zelim Nokiji :P

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

(3. zaredom vijest vezana za Apple... zar nije malo previše??)

 

600 milijuna za tako velike divove i nije neka prevelika svota... da je meni barem 0.01% od te svote - bio bih među najbogatijima u mome naselju {#}

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 0:20 (sisko93).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
ivoleko kaže...
PICART kaže...

Pa apple krade sve od imena firmi do tehnologije... i lijepo to zapakira u svjetlucavi aluminijski proizvod poput iphone npr.

kako vjerovati čovjeku i njegovom znanju kad kaže da je iPhone od aluminija...

brzi prsti kratka pamet. Mislio na ipad. neznam uopće kaj sam napisao od aluminija. Ovdje se čupa za svaki znak na slovu :(

14 godina
protjeran
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?

This was a triumph..

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
dex3108 kaže...

Znaci Apple priznao da je malko kraduckao :D

 Sve su ukrali. Cak i ideju za iPad su ukrali iz StarTreka.{#}

Kad ne spavam budan sam
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?

Ljudi kradu šta im se svidi, onda to malo drugačije spakuju i uz veliki hype skupo prodaju. Ovih 600 miliona je za njih sića kad mlate daleko, daleko više.

Ovim su skinuli teg zvan Nokia sa vrata i sad imaju slobodan prolaz da ukradu još nešto ali za to onda neće morati nikome ništa platiti. Dok je Jobs na čelu Applea svi drugi će im gledati u leđa kroz dvogled.

May the Force be with you!!
14 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?
Ima ona narodna : vol volu neće izbit rogove :)
"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Nije nepoznato da su čelnici Nokie zavidni Appleu, jer uz sav novac i tehnologiju firme, u četiri godine nisu mogli napraviti kakav-takav plagijat iPhonea. Ovim potezom će im barem malo duši biti mirnije, a Apple će vrlo vjerojatno spasiti Nokiu od propadanja.

 
3 19 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?

Pogledaj vijest koja je tema ovog threada i razmisli ko pravi plagijate. Nokija za raliku od applea ima istrazivacki i razvojni odjel.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Čak i da naprave neku tehnologiju, poput ove koju Apple plaća, jednostavno je nisu sposobni primjeniti.

 

U vrijeme kad je izašao prvi iPhone, Nokia je izašla s zastarjelim N95 na tržište. Kako su se onda s tom glomaznom i nefunkcionalnom kantom mogli mjeriti s praktički znanstvenom fantastikom, nedostižnim svemirskim brodom koji je napravio Apple pored njih.

Lako je bilo za vrijeme dummya, ali kad smartphoneovi preuzimaju tržište, kako će Nokia održati korak kad nikad nisu napravili dobar smartphone uređaj.

 
0 18 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
Sinatra kaže...

Čak i da naprave neku tehnologiju, poput ove koju Apple plaća, jednostavno je nisu sposobni primjeniti.

 

U vrijeme kad je izašao prvi iPhone, Nokia je izašla s zastarjelim N95 na tržište. Kako su se onda s tom glomaznom i nefunkcionalnom kantom mogli mjeriti s praktički znanstvenom fantastikom, nedostižnim svemirskim brodom koji je napravio Apple pored njih.

Lako je bilo za vrijeme dummya, ali kad smartphoneovi preuzimaju tržište, kako će Nokia održati korak kad nikad nisu napravili dobar smartphone uređaj.

ti si pravi primjer zombija. al baš imaš simpatične postove!

n95 je mogla poslat mms, imala multitasking... ukratko bila je smartphone

13 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Da se procitat na vise tehnoloskih siteova da bi ova nagodba mogla biti strateski potez Applea u borbi protiv Androida.

Naime, ovim je potezom Applea dan legitimitet te ustolicena cijena Nokia patenata koje uglavnom koriste svi proizvodjaci smartphone-ova.

Appleu nije problem platit, imaju novca kao salate. No neki proizvodjaci Android smartphoneova mogli bi se naci na teskim mukama.

 

Inace, kruzile su price da je Nokia svojim tuzbama proaktivno djelovala kako bi izbjegla i preduhitrila Apple u mogucoj tuzbi protiv Nokie za multitouch (pinch/zoom i srodno).

Ako je tako, svaka im cast. Ucinili su jedan od rijetko dobrih poteza zadnjih godina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 10:07 (mapir).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
mapir kaže...

Da se procitat na vise tehnoloskih siteova da bi ova nagodba mogla biti strateski potez Applea u borbi protiv Androida.

Naime, ovim potezom Applea je dana valjanost i ustolicena cijena Nokia patenata koje uglavnom koriste svi proizvodjaci smartphone-ova.

Appleu nije problem platit, imaju novca kao salate. No neki proizvodjaci Android smartphoneova mogli bi se naci na teskim mukama.

 

Inace, kruzile su price da je Nokia svojim tuzbama proaktivno djelovala kako bi izbjegla i preduhitrila Apple u mogucoj tuzbi protiv Nokie za multitouch (pinch/zoom i srodno).

Ako je tako, svaka im cast. Ucinili su jedan od rijetko dobrih poteza zadnjih godina.

  apple je i bio prvi koji je tuzio i to za multitouch i to ih je njihov sud odj*bao jer je taj patent glupost...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Mislim da nije, Nokia tek sa trecim Symbianom ima tu mogucnost, dakle od nedavno.

Mozda se i varam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
apple je nokiu tuzio mjesec dana kasnije, za razne gluposti koje nemaju veze sa zdravim mozgom, tipa rotacije na ts displayu...
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
grimyHR kaže...
apple je nokiu tuzio mjesec dana kasnije, za razne gluposti koje nemaju veze sa zdravim mozgom, tipa rotacije na ts displayu...

Tocno tako.

A, cuj morali su se uhvatit za bilo sta sto imaju. Bolje i to nego da su sjedili prekrizenih ruku :-).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
logic kaže...

Pogledaj vijest koja je tema ovog threada i razmisli ko pravi plagijate. Nokija za raliku od applea ima istrazivacki i razvojni odjel.

Da, ovih 50'000 osoba sto rade za Apple samo su tu da bih pratili sta Nokia radi i kopirali ih. {#} 

 

Nemoj pisat takve gluposti ako hoces da te ljudi shvacaju za ozbiljno.

Kad ne spavam budan sam
13 godina
protjeran
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
popstar kaže...

Da, ovih 50'000 osoba sto rade za Apple samo su tu da bih pratili sta Nokia radi i kopirali ih. {#} 

 

Nemoj pisat takve gluposti ako hoces da te ljudi shvacaju za ozbiljno.

Ali imaju i odjel koji bi trebao provjeravati da li krše patente. Dakle sigurno su svjesno krišili patente, pa ako prođe super, ako ne budu platili.

Better safe than Sony
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
To nisam ja rekao vec sud. Citam appleovce u ovom threadu i nigdje ne vidim kritiku za kradju. Znaci appleu je sve dozvoljenu. Ukradu, sud ih kazni i apple raste u vasim ocima. Bravo. To govori o vama dovoljno. Kradja je ok. Je...s ulaganje u razvoj. Mi cemo ukrasti, zaraditi na tome i ako nas kazne platiti. Bravo!!!!
:)
14 godina
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
Sinatra kaže...

Nije nepoznato da su čelnici Nokie zavidni Appleu, jer uz sav novac i tehnologiju firme, u četiri godine nisu mogli napraviti kakav-takav plagijat iPhonea. Ovim potezom će im barem malo duši biti mirnije, a Apple će vrlo vjerojatno spasiti Nokiu od propadanja.

Tako je,toliko im zavide da je to strašno. Mislim, ova Nokia, ono koja katastrofa, u 4 godine nisu imali ništa dobro, e ono a mei je onaj maemo 5 tako zakon, e imam toliko mogućnosti, koje jedva čekam prekopirane u iPhone-u.

 

Apple će spasit Nokiu. Stvarno ću počet primjenjivat ignoriraj autora.

Sinatra kaže...

Čak i da naprave neku tehnologiju, poput ove koju Apple plaća, jednostavno je nisu sposobni primjeniti.

 

U vrijeme kad je izašao prvi iPhone, Nokia je izašla s zastarjelim N95 na tržište. Kako su se onda s tom glomaznom i nefunkcionalnom kantom mogli mjeriti s praktički znanstvenom fantastikom, nedostižnim svemirskim brodom koji je napravio Apple pored njih.

Lako je bilo za vrijeme dummya, ali kad smartphoneovi preuzimaju tržište, kako će Nokia održati korak kad nikad nisu napravili dobar smartphone uređaj.

Ma koja tehnologija, u Nokiji su svi tako glupi, premda su oni bili glavni razvijatelji smartophoneova, premda su izmislili pola finti na modernim os-ovima, ne ono čiste nesposobne budale u nokiji, ono ko fol nešto razvijaju, a onda aple razvije revoluciju u jednom danu WOW

mapir kaže...

Mislim da nije, Nokia tek sa trecim Symbianom ima tu mogucnost, dakle od nedavno.

Mozda se i varam...

Koju mogućnost? multi-touch.

 

Nokia ima više multi--touch patenta, a sada razvija rezistivne multitouch ekrane, tako da nije bitno ono što je nama dostupno, nego ono što je dostupno razvojnom timu. Oni su sigurno imali po nekoliko mofanih symbian verzija.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
logic kaže...
To nisam ja rekao vec sud. Citam appleovce u ovom threadu i nigdje ne vidim kritiku za kradju. Znaci appleu je sve dozvoljenu. Ukradu, sud ih kazni i apple raste u vasim ocima. Bravo. To govori o vama dovoljno. Kradja je ok. Je...s ulaganje u razvoj. Mi cemo ukrasti, zaraditi na tome i ako nas kazne platiti. Bravo!!!!

Sve ti je to igra.

Bez koristenja nekog od nokijinih patenata ne moze se napraviti mobilni telefon uopce. Na ostalima je da odluce da li ce Nokiji patente platit u startu ili kasnije nagodbom...

U zadnje je vrijeme slicno je i sa Appleom.

Bez preuzimanja neke od zamisli ugradjenih u prvi iPhone nije moguce napraviti moderan smarphone koji ce danas imati sanse na trzistu.

15 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Na tržištu telekomunikacija, specifično mobilne telefonije postoji patent pool u koji su uključeni najveći igrači (Nokia, Motorola, Ericsson itd.), što u biti znači da svako od njih ima veliki patent portfolio koji svi uzajamno koriste na principu reciprociteta. Sjećam se kad je Samsung ulazio na tržište mobilne telefonije da su uložili ogromne novce u R&D da bi izgradili vlastiti portfolio patenata što bi im u osnovi omogućilo normalno poslovanje bez stalnih tužakanja od strane pomenutih velikih igrača. Takođe se sjećam da sam se pitao kako je Apple tako brzo uspio ući na tržište bez značajnijih ulaganja u R&D na tom polju.

Ovo je odgovor na to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Nije mi jasno sto su svi protiv iPhona...

Realno Nokia u zadnje vrjeme nije uspjela napravit ni priblizno dobar mobitel, kao sto je iPhone...

Samsung jeste, ali to mi je isto kao plagijat Iphon-a.

Svi kradu, to je opce poznato...ali poenta je naprabvit bolji mobitel....

Ako nokia hoce da ostane u igri trebala bi bolje mobitele da pravi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 10:50 (krile).
 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

Jel netko od vas zna zašto je uopće došlo do spora?

 

Apple je od prvog dana priznao ove patente od Nokie i uopće se nije radilo o priznavanju patenata, krađi ili nećem sličnom, već je Nokia tražila da neki kombinirani patenti koje je osmislio Apple isto uđu u njihovu knjigu patenata. Recimo Nokia ima patnet na korištenje 3G mreže, a Apple je na to ukomponirao svoj patent provjere dostupnosti iste mreže (ovo je samo primjera radi). E sad Nokia je tražila i da to uđe pod njihovo, jer se kao oslanja na njihov patent.

 

Sve u svemu Apple je ovdje dobio na 2 područja, a možda i 3.

Prvo dobili su pravo da sve takve svoje patente zadrže s punim pravom na njihovo korištenje i možebitnu naplatu od trećih strana.

Drugo maknuli su se s jednog procesa koji im je oduzimao i vrijeme i novac, a ovo ih je došlo znatno manje nego što je Nokia prvotno tražila.

 

Možda i treće što se može ovdje odigrati je da Nokia lupi s tužbom na sve Android bazirane uređaje (Samsung, HTC, LG, Motorola), a neki od ovih proizvođača nemaju niti približno novca koliko ima Apple i to bi ih moglo značajno usporiti u daljnjem razvoju.

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
ivoleko kaže...
PICART kaže...

Pa apple krade sve od imena firmi do tehnologije... i lijepo to zapakira u svjetlucavi aluminijski proizvod poput iphone npr.

kako vjerovati čovjeku i njegovom znanju kad kaže da je iPhone od aluminija...

čovjek karikira...svodi se na nešto blješteće,fancy,što diže hype..sad razumiješ?...A nitko me ne može uvjeriti da u nekoliko godina Apple može odjednom izniknuti u firmu koja je samostalno dizajnirala kom tehnologiju i telefooniju u rangu jedne Motorole ili Nokije koje već 20 godina rulaju na tom području...Apple su jedni obični lopovi i plagijatori...dizajn im možemo priznati..

14 godina
protjeran
offline
Re: Koliko će Nokia koštati Apple?
krile kaže...

Nije mi jasno sto su svi protiv iPhona...

Realno Nokia u zadnje vrjeme nije uspjela napravit ni priblizno dobar mobitel, kao sto je iPhone...

Samsung jeste, ali to mi je isto kao plagijat Iphon-a.

Svi kradu, to je opce poznato...ali poenta je naprabvit bolji mobitel....

Ako nokia hoce da ostane u igri trebala bi bolje mobitele da pravi.

Nokia pravi izuzetno izvrsne i kvalitetne mobitele,a za razliku od Apple-a,koji bezobzirno krade i kupuje tuđe tehnologije i lako dolazi do finalnog proizvoda,Nokia poštiva tuđe intelektualno vlasništvo,a ako ga ne krade,treba proći vremena prije uvođenja nove tehnologije..treba pažljivo provjeriti što se uvodi,da se ne krše tuđa prava..To za Apple nije tipično..Apple ništa revolucionarno nije primjenio u iPhoneu,nego je samo asemblirao tuđe..

13 godina
neaktivan
offline
Koliko će Nokia koštati Apple?

@EVO: Sjecam se nokijinih futuristickih, transparentnih fantasticno izgledajucih koncepata, neki od njih su predstavljeni i prije 15 godina. Da ih sada izbace na trziste, imali bi najoriginalnije telefone. No nazalost nista se od toga nije izrodilo. Nokia je bila jednostavno zatecena UI prvog iPhonea i do dana danasnjeg nije smislila pravi odgovor (onaj koji bi ljude tjerao da daju pare nemilice i stoje u redovima kako bi potrosili par stotina necega - takvim modelima svi proizvodjaci teze) na njega.

 

Inace, korisnik sam Nokie N900 i njenu flexibilnost ne bih mijenjao za niti jedan danasnji smartphone.

Evo sada iskopah sliku pradavnog Nokia Morph koncepta. Zbilja predivno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 11:34 (mapir).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice