Laserski pokazivači opasni za oči

poruka: 38
|
čitano: 16.925
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Laserski pokazivači opasni za oči".
16 godina
odjavljen
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

E ovo već možemo nazvati istraživanjem {#}

Freak Show Inc.
 
17 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči

Ja sam mislil da su svi opasni, a kaj oni crveni sa proščenja nisu opasni?? Nije valjda da su me mama i tata lagali cijelo djetinstvo! :(

16 godina
odjavljen
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
fear_0123 kaže...

Nije valjda da su me mama i tata lagali cijelo djetinstvo! :(

 

Sigurno jesu. Vjeruj mi, ja sam roditelj...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

opasni su ako se usmijere izravno u oko, ali da li su opasni ako se normalno koriste?

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
U kineskom imas crvene za 10kn. Nekad kostali po 150. Dan danas svetlim dok je magla po mraku. I have a lazer gun shit and stuff.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Ne bi htio nekoga uvrijediti, ali je li to netko otkrio toplu vodu?

http://www.plecko.com.hr
Moj PC  
42 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Huh... istraživanje kod kojega je x% nečega opasno, ali nećemo vam reći koji točno modeli/uzorci, kako ih prepoznati niti uopće išta, teško je shvatiti ozbiljno {#}

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Zeleni laseri su zamišljeni za "pokazivanje zvijezda" a ne za prezentacije , vecinom se koriste 5mW modeli a to je pre jako za prezentacije i velik dio svjetlosti se reflektira natrag, nije ugodno za gledat a sigurno nije ni zdravo .

Za prezentacije je najbolje koristiti 1mW lasere .  

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Sigurno je prije kalibracije ovog stroja bilo i ljudskih testiranja žalim te jadne ljude.{#}

 

http://hea-www.harvard.edu/~fine/opinions/z-bolt-6plus.html

Naprimjer na ovima su eksperimentirali prije nego su im izvadili oči zbog medicinskih dijagnoza.

Uglavnom kako je netko već rekao ponovno otkrivena topla voda.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 15:43 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
xxxmitoxxx kaže...

opasni su ako se usmijere izravno u oko, ali da li su opasni ako se normalno koriste?

 

ovi ne bi trebali biti opasni za normalno korištenje, ali čak ni ako ga na sekundu usmjeriš u oko nije problem, problem je duža izloženost (koliko dugo ovisi o snazi), jer infracrveno svjetlo zagrijava mrežnicu

15 godina
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
franjo tahy kaže...

Ne bi htio nekoga uvrijediti, ali je li to netko otkrio toplu vodu?

Laseri koji se koriste za prezentacije su od 5mW i do te snage nebi smjeli biti opasni jer se oko dovoljno brzo zatvori ako ga usmjeriš prema njemu da nebi došlo do oštećenja.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
11 godina
protjeran
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Napravio sam dva homemade lasera.Jedan ljubicasti 405nm 300mW pali sve sto pred njega stavis.Ako stavis prst pode se pusiti iz koze i ostane crna tockica na kozi.Mogu se s njim provjeravati novcanice jesu li orginal samo se tocka treba povecati.Kazu da nije preporucljivo s njim svjetliti u ljude jer se moze dobiti rak koze jer je to vec UV svjetlost.Ako se posvjetli u oko od njega nema vise nista.

Uv laseri imaju najveci postotak apsorbiranja pa su zato opasniji od zelenih i crvenih.

Zeleni laser ima 50 mW i nema IR filter i osjeti se lagano grijanje kada se usmjeri na kozu.Ne moze paliti ali se odlicno vidi.

Samo da napomenem da su laseri ovih snaga ilegalni za šušu pa ako nekog osljepite ima da vas natezu ko sanadera.

 

Ako hocete napraviti svoj laser vecih snaga sve sto trebate je:Laserpointerforums.com,ebay acc,tokara i znanja iz elektornike.

 

 

The world is just illusion
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 16:29 (T-55).
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

zeleni laseri služe da smetaš ronaldu i messiju dok izvode slobodne udarce... zar ne? {#}

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

NO šit, laser je opasan za oko? Neidem na lasersku operaciju oka, to je preopasno:)
Mislim, nije li čak na običnom cd plejeru ona žuta naljepnica, operz ne turati u oči?
Istina, moro sam ja probat škiljiti u laserski miš, i stvarno nije šala, imao slijepu
pjegu par minuta.

 

T-55 kaže...

Napravio sam dva homemade lasera.Jedan ljubicasti 405nm 300mW pali sve sto pred njega stavis.Ako stavis prst pode se pusiti iz koze i ostane crna tockica na kozi.Mogu se s njim provjeravati novcanice jesu li orginal samo se tocka treba povecati.Kazu da nije preporucljivo s njim svjetliti u ljude jer se moze dobiti rak koze jer je to vec UV svjetlost.Ako se posvjetli u oko od njega nema vise nista.

Uv laseri imaju najveci postotak apsorbiranja pa su zato opasniji od zelenih i crvenih.

Zeleni laser ima 50 mW i nema IR filter i osjeti se lagano grijanje kada se usmjeri na kozu.Ne moze paliti ali se odlicno vidi.

Samo da napomenem da su laseri ovih snaga ilegalni za šušu pa ako nekog osljepite ima da vas natezu ko sanadera.

 

Ako hocete napraviti svoj laser vecih snaga sve sto trebate je:Laserpointerforums.com,ebay acc,tokara i znanja iz elektornike.

 

 

E da, znaš za što su inače dobri takvi UV i zeleni laseri većih snaga?
Sterilizacija. Dakle, široki snop, okineš u wc školjku i začas moš s nje objedovati:)
DOmestos je mala beba za to, a ni ne puštaš kemikalije u vodnu komunaliju :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 19:08 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči

Vjerujem da laseri nisu štetni  za oči ako se ne svijetli u oči. Iako ima reflekcije kada ga okrenete bilo gdije ali morate znati da se onda te zrake rasprše na pun k strana pa da i na kraju nisu štetne za oči.

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
T-55 kaže...

Napravio sam dva homemade lasera.Jedan ljubicasti 405nm 300mW pali sve sto pred njega stavis.Ako stavis prst pode se pusiti iz koze i ostane crna tockica na kozi.Mogu se s njim provjeravati novcanice jesu li orginal samo se tocka treba povecati.Kazu da nije preporucljivo s njim svjetliti u ljude jer se moze dobiti rak koze jer je to vec UV svjetlost.Ako se posvjetli u oko od njega nema vise nista.

Uv laseri imaju najveci postotak apsorbiranja pa su zato opasniji od zelenih i crvenih.

Zeleni laser ima 50 mW i nema IR filter i osjeti se lagano grijanje kada se usmjeri na kozu.Ne moze paliti ali se odlicno vidi.

Samo da napomenem da su laseri ovih snaga ilegalni za šušu pa ako nekog osljepite ima da vas natezu ko sanadera.

 

Ako hocete napraviti svoj laser vecih snaga sve sto trebate je:Laserpointerforums.com,ebay acc,tokara i znanja iz elektornike.

 

 

405nm laser je bas nekako cudne boje nije mi to dobro kao 445nm recimo.  532nm je daleko najbolji.

Pametno je palit kozu s laserom da je..(probaj madež ako imas koji..haha) {#} I jos kazes da si na LPF .. svasta. Cuj to UV laser je opasniji od zelenog i crvenog .. mozda ako su iste snage.

Svaki laser preko 5mW je opasan pa za*ebi ti tu politiku koji vise apsorbira a koji manje.

Zasto bi itko trebao tokara kad se moze s neta narucit vec gotov heatsink?

 

Nevezano za gornji post ...

Laser je štetan ali samo onda kad ga BUDALA drži u rukama.

 

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 19:55 (viper).
14 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

pustimo otkrivanje mora i svemira ovo je ono što je bitno jesu li laseri opasni za oči, šta drugo reči nego znanost 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Ima i 3W na ebayu. Moram kupiti!

Ad astra peronospora
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
intel97 kaže...

pustimo otkrivanje mora i svemira ovo je ono što je bitno jesu li laseri opasni za oči, šta drugo reči nego znanost 

Ako je danas znanost izmeriti emisiju infracrvenog svijetla laserskih pointer-a onda ne znam što je prava znanost.

 

Točniji naziv u članku bi bio mjerenje, ne istraživanje, jer sve je već poznato.

Ad astra peronospora
11 godina
protjeran
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Laser od 405 nm mijenja boju u zavisnosti od podloge u koju pogodi.Tako npr zraka je ljubicasta,ako pogodi u bijelu podlogu tocka je svjetlo plava, a ako posvjetlimo obicnu travu na zemlji bude tamno crvene/roze boje.

405nm se slabo vidi na vecu udaljenost jer je dosta tamna.I nije pogodna za vece udaljenosti.

 

Sto se tice apsorbiranja uv svjetlosti to su cinjenice.Npr zeleni se laser manje snage bolje se reflektira od bilo koje podloge u odnosu na 405 nm vece snage.A razlog je valjna duljina.Ima o tome vise na netu.

Ako zelis platiti plavi laser od 2W 400$ onda ti ne  treba tokar nego ka narucis fino.A ako zelis proci sa cijenom od 80$ za istu snagu onda odes kod tokara.

 

Moj sljedeci projekt je 2W @ 445nm.A projekt u buducnosti je portabilni bijeli laser.

 

Na slikama su moja dva ljubimca.Oba nastala od punog komada aluminija/bakra.Plavi me izasao 40 eura,a zeleni 30 eura.

 

 

P.S.Sto se tice lasera od 2W pa nadalje obavezno je koristiti zastitne nocale da odredenu valnu duljinu.Jer cak i difuzna svjetlost odbijena od zida moze trajno ostetiti oko.

The world is just illusion
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
T-55 kaže...

Laser od 405 nm mijenja boju u zavisnosti od podloge u koju pogodi.Tako npr zraka je ljubicasta,ako pogodi u bijelu podlogu tocka je svjetlo plava, a ako posvjetlimo obicnu travu na zemlji bude tamno crvene/roze boje.

405nm se slabo vidi na vecu udaljenost jer je dosta tamna.I nije pogodna za vece udaljenosti.

 

Sto se tice apsorbiranja uv svjetlosti to su cinjenice.Npr zeleni se laser manje snage bolje se reflektira od bilo koje podloge u odnosu na 405 nm vece snage.A razlog je valjna duljina.Ima o tome vise na netu.

Ako zelis platiti plavi laser od 2W 400$ onda ti ne  treba tokar nego ka narucis fino.A ako zelis proci sa cijenom od 80$ za istu snagu onda odes kod tokara.

 

Moj sljedeci projekt je 2W @ 445nm.A projekt u buducnosti je portabilni bijeli laser.

 

Na slikama su moja dva ljubimca.Oba nastala od punog komada aluminija/bakra.Plavi me izasao 40 eura,a zeleni 30 eura.

 

 

P.S.Sto se tice lasera od 2W pa nadalje obavezno je koristiti zastitne nocale da odredenu valnu duljinu.Jer cak i difuzna svjetlost odbijena od zida moze trajno ostetiti oko.

Gdije mogu nabaviti ovu diodu za laser?

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
11 godina
protjeran
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Ebay.Tu sam ja nabavljo.Nezaboravi na driver.

The world is just illusion
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 21:55 (77ari).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
T-55 kaže...

A projekt u buducnosti je portabilni bijeli laser.

Dufaq? Koja je valna duljina bijele svjetlosti :-P

 

 

Što se tiće štetnosti i refleksije, to općenito nije štetno jer je snop izgubio intezitet zbog apsorpcije dijela energije i raspršivanja snopa, ali je opsano kod refleksije o bliske ravne predmete, staklene prizme i slično, gdje se može dogoditi da se reflektira preko 90 % energije, a snop ostane fokusiran.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
protjeran
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Izgleda da je dobar samo ne vidim izlaznu snagu.Ma na ebayu mozes naci svasta samo treba love.

 

Sto se tice bijelog lasera sve je moguce.Danas je moguce postici bilo koju boju laserskog snopa.Samo zavisi kolike ce biti velicine.

 

Vise ovdje.

The world is just illusion
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 22:06 (T-55).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Lasers don't blind people, people blind people! {#}

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
T-55 kaže...

P.S.Sto se tice lasera od 2W pa nadalje obavezno je koristiti zastitne nocale da odredenu valnu duljinu.Jer cak i difuzna svjetlost odbijena od zida moze trajno ostetiti oko.

  Pa sto si ga onda na slici okrenuo prema nama  {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
T-55 kaže...

Laser od 405 nm mijenja boju u zavisnosti od podloge u koju pogodi.Tako npr zraka je ljubicasta,ako pogodi u bijelu podlogu tocka je svjetlo plava, a ako posvjetlimo obicnu travu na zemlji bude tamno crvene/roze boje.

405nm se slabo vidi na vecu udaljenost jer je dosta tamna.I nije pogodna za vece udaljenosti.

 

Sto se tice apsorbiranja uv svjetlosti to su cinjenice.Npr zeleni se laser manje snage bolje se reflektira od bilo koje podloge u odnosu na 405 nm vece snage.A razlog je valjna duljina.Ima o tome vise na netu.

Ako zelis platiti plavi laser od 2W 400$ onda ti ne  treba tokar nego ka narucis fino.A ako zelis proci sa cijenom od 80$ za istu snagu onda odes kod tokara.

 

Moj sljedeci projekt je 2W @ 445nm.A projekt u buducnosti je portabilni bijeli laser.

 

Na slikama su moja dva ljubimca.Oba nastala od punog komada aluminija/bakra.Plavi me izasao 40 eura,a zeleni 30 eura.

 

 

P.S.Sto se tice lasera od 2W pa nadalje obavezno je koristiti zastitne nocale da odredenu valnu duljinu.Jer cak i difuzna svjetlost odbijena od zida moze trajno ostetiti oko.

zbog tebe i tvojih slika oštetio sam lijevo  {#}{#}

12 godina
neaktivan
offline
Laserski pokazivači opasni za oči

Sjecam se prije desetak godina kad nisu svugdje bila upozorenja, ljudi nisu bili retardirani kao danas.

Zasto ne bi skinuli sva uobicajena upozorenja i pustili prirodu da odradi svoj dio ciscenja?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Laserski pokazivači opasni za oči
T-55 kaže...

Izgleda da je dobar samo ne vidim izlaznu snagu.Ma na ebayu mozes naci svasta samo treba love.

 

Sto se tice bijelog lasera sve je moguce.Danas je moguce postici bilo koju boju laserskog snopa.Samo zavisi kolike ce biti velicine.

 

Vise ovdje.

To nije bijeli laser, već su to tri lasera u jednom kućištu. Laser daje koherentno svjetlo koje je u idealnom slučaju jedne valne duljine i potpuno u fazi (u realnom postoje mala odstupanja). Kad laser provučeš kroz prizmu opet dobiješ više ili manje fokusiran snop, ovisno o tome koliko spektar odstupa od jako uskog stupca, dok kod ovog tvog "bijelog lasera" dobiješ tri takva snopa u različitim bojama.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice