Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

poruka: 97
|
čitano: 6.899
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike".
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Ovo je jedno teško s***e. Ako nisi sposoban skinuti drugi browser preko IE-a onda toj osobi ne treba PC. Onda bi prema tome trebalo kazniti Microsoft i za nemogućnost izbora drugih antivirusnih programa kod instalacije W8, jer dolazi s predinstaliranim windows defender-om.

Moj PC  
30 2 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Dodaj na to i da bi ga trebalo kazniti što ne nudi prilikom prvog paljenja da se skine Linux kao alternativni sistem...:D

Moj PC  
31 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

treba ovu bandu maximalno oderat pa da se malo zamisle, ionako imaju para na bacanje

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
1 20 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

treba ih kazniti i zato sto nemaju opciju instaliranja drugog OS-a pri instalaciji windowsa

 

 

 

EDIT:

----------------------

malina22 - sry poceo sam pisati poruku prije nego sto si je ti objavio pa je nisam vidio

Potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 8:46 (Luka Ivanković).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Anubis22 kaže...

Ovo je jedno teško s***e. Ako nisi sposoban skinuti drugi browser preko IE-a onda toj osobi ne treba PC. Onda bi prema tome trebalo kazniti Microsoft i za nemogućnost izbora drugih antivirusnih programa kod instalacije W8, jer dolazi s predinstaliranim windows defender-om.

 bez obzira sta ti mislio veliki dio korisnika (mozda cak i vecina) su tudumi koji koriste iskljucivio ono sto dobiju po defaultu, niti znaju, niti se zanimaju za sta drugo...

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

 

Mozda da ubace cijeli jedan mini software koji ce pri prvom paljenju na internetu naci sve alternative microsoft-ovom software-u?

 

Koje ruganje...

 

Ali iskreno neznam kako se microsoft ne moze obranit ovim cinjenicom da niti jedna softwareska kuca ne daje alternativu pri prvom paljenju?

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
R4sput1n kaže...

 bez obzira sta ti mislio veliki dio korisnika (mozda cak i vecina) su tudumi koji koriste iskljucivio ono sto dobiju po defaultu, niti znaju, niti se zanimaju za sta drugo...

E i?

 

Pa neka koriste, IE uopće nije loš, i Microsoft bi trebao imati svako pravo staviti svoj proizvod u svoj proizvod.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Kao da bi itko instalirao bloatano, sporo, memorije gladno smece kao sto je FF?

Rvat katolik!
 
7 20 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
R4sput1n kaže...
Anubis22 kaže...

Ovo je jedno teško s***e. Ako nisi sposoban skinuti drugi browser preko IE-a onda toj osobi ne treba PC. Onda bi prema tome trebalo kazniti Microsoft i za nemogućnost izbora drugih antivirusnih programa kod instalacije W8, jer dolazi s predinstaliranim windows defender-om.

 bez obzira sta ti mislio veliki dio korisnika (mozda cak i vecina) su tudumi koji koriste iskljucivio ono sto dobiju po defaultu, niti znaju, niti se zanimaju za sta drugo...

 kad mi netko ponudi alternativni preglednik koji će imat sve mogućnosti IE9/10 onda ću možda razmislit o njemu...

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

dali lion to ima NEMA

dali linux to ima NEMA

zašt bi windows to imo NEMAM BLAGOG POJMA 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
intel97 kaže...

dali lion to ima NEMA

dali linux to ima NEMA

zašt bi windows to imo NEMAM BLAGOG POJMA 

 

Linux je mozda open source pa nikoga nije ni briga niti triba to ali bi zato Lion tribao isto to imati...

13 godina
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
cekpi kaže...
R4sput1n kaže...
Anubis22 kaže...

Ovo je jedno teško s***e. Ako nisi sposoban skinuti drugi browser preko IE-a onda toj osobi ne treba PC. Onda bi prema tome trebalo kazniti Microsoft i za nemogućnost izbora drugih antivirusnih programa kod instalacije W8, jer dolazi s predinstaliranim windows defender-om.

 bez obzira sta ti mislio veliki dio korisnika (mozda cak i vecina) su tudumi koji koriste iskljucivio ono sto dobiju po defaultu, niti znaju, niti se zanimaju za sta drugo...

 kad mi netko ponudi alternativni preglednik koji će imat sve mogućnosti IE9/10 onda ću možda razmislit o njemu...

Definiraj "mogućnosti"

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
sirka666 kaže...
R4sput1n kaže...

 bez obzira sta ti mislio veliki dio korisnika (mozda cak i vecina) su tudumi koji koriste iskljucivio ono sto dobiju po defaultu, niti znaju, niti se zanimaju za sta drugo...

E i?

 

Pa neka koriste, IE uopće nije loš, i Microsoft bi trebao imati svako pravo staviti svoj proizvod u svoj proizvod.

Trenutno i nije tako los, al pogledaj od kad se IE popravio - od kad je dobio zdravu konkurenciju, jos do samo prije koju godinu IE je s razlogom bio sinonim za neoptimizirano, zastarjelo, bugovito, govno koje je jos povrh svega furalo neke svoje "standrade", ukratko bio je dovoljan samo spomen njegov imena da ama bas kod svakog web devlopera, sistemskog administratora te iole naprednijeg korsinika izazoves mucninu...

 

U normalnom poretku stvari trziste, i to veoma brzo, regulira samo sebe te eliminira ovakve sr4nja, al naravno da to nemozes ocekivat kad vlasnik vec par desetljece drzi brutalni monopol, zato je ova jedna od rijetkih smislenih odluka Brisela.

Btw trebalo bi ih extra naguzit samo zato sto se jos povrh svega prave blesavi, 16 mjeseci zbog buga u kodu nisu nudili ostale preglednike - je mos mislit{#}, vjeruj mi da instalacija nije nudila IE ispravili bi "propust" drugi tjedan... povrh svega potpisali su, te onda svjesno prekrsili uvjete s Briselom - njihove dvorsite njihove pravila (ne kao sto vecina tuduma ovdje tvrdi Microsftova) i sad je doslo vrijeme da ih cinovnicki aparat naguzi, ja se samo nadam ce ovaj put bit posteno, vec su se u vise navrate provukli liso.

 

intel97 kaže...

dali lion to ima NEMA

dali linux to ima NEMA

zašt bi windows to imo NEMAM BLAGOG POJMA

 

molim te, da li Lion ili Linux drze ~ 90% trzista

 

 

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 9:40 (R4sput1n).
15 godina
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Mozilli bi bolje bilo da porade na vlastitom pregledniku prije nego se uzdaju u imbecilne odluke EK. Ne može ni jedna EK promijeniti prostu činjenicu (očiglednu svima) da je Firefox danas sporiji i nekako tromiji preglednik od IE10, Chrome-a, Opere...

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
8 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
R4sput1n kaže...

Btw u normalnom poretku stvari trziste, i to veoma brzo, regulira samo sebe te eliminira ovakve polupoizode, al naravno da to nemozes ocekivat kad vlasnik vec par desetljece drzi brutalni monopol, zato je ova jedna od rijetkih smislenih odluka Brisela...

Nikako nije smislena odluka.

Možemo onda izbaciti Notepad, Paint, Windows Media Player..itd.. za sve ostalo postoji kvalitetnija i bolja alternativa.

Monopol drži s razlogom, stabilan OS, duga podrška što se tiče nadogradnji, korisnici očito to cijene i zbog toga kupuju Windows.

 

Onaj tko ima imalo pameti da zaključi da je IE smeće taj može i sam zaključit da će skinut neki od alternativnih browsera.

Uostalom što je sa Googleovom preforsiranom promocijom i guranjem Chromea svugdje. Upališ početnu stranicu i odmah te bombardira s ponudama za instalaciju chromea.

Swedish latin super funk.
11 godina
protjeran
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

R4sput1n,

 

Ne znam nijednog sistem admina kod kojega je IE izazivao simptome koje navodiš; naprotiv - IE je odlična stvar i mogućnosti podešavanja su ogromne te sa svakom novom verzijom browsera i Windowsa dodatno proširene. Možda sam slijep, ali ne sjećam se da sam ikada vidio Group Policy postavke za konfiguraciju Firefoxa ili Chromea. Ne znam za tebe, ali ja ću radije imat 1000 IE korisnika čije ću browsere moći konfigurirati kako želim, nego 1000 kauboja koji će svaki vozit svoju verziju Firefoxa, Chromea ili čega već pa mi skakat po glavi kako im ne rade osnovne stvari potrebne za posao.

 

IE FTW. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 9:29 (gwammz0r).
 
5 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Abomb kaže...
intel97 kaže...

dali lion to ima NEMA

dali linux to ima NEMA

zašt bi windows to imo NEMAM BLAGOG POJMA 

 

Linux je mozda open source pa nikoga nije ni briga niti triba to ali bi zato Lion tribao isto to imati...

heh, amo sad iz fore pokrenit peticiju pa poslat europskom sudu da i njih prisili. Nek i po Appleu malo udaraju kad oni za svaku sitnicu trazu patentna prava :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
zelenbic kaže...
cekpi kaže...
R4sput1n kaže...
Anubis22 kaže...

Ovo je jedno teško s***e. Ako nisi sposoban skinuti drugi browser preko IE-a onda toj osobi ne treba PC. Onda bi prema tome trebalo kazniti Microsoft i za nemogućnost izbora drugih antivirusnih programa kod instalacije W8, jer dolazi s predinstaliranim windows defender-om.

 bez obzira sta ti mislio veliki dio korisnika (mozda cak i vecina) su tudumi koji koriste iskljucivio ono sto dobiju po defaultu, niti znaju, niti se zanimaju za sta drugo...

 kad mi netko ponudi alternativni preglednik koji će imat sve mogućnosti IE9/10 onda ću možda razmislit o njemu...

Definiraj "mogućnosti"

gwammz0r kaže...

R4sput1n,

 

Ne znam nijednog sistem admina kod kojega je IE izazivao simptome koje navodiš; naprotiv - IE je odlična stvar i mogućnosti podešavanja su ogromne te sa svakom novom verzijom browsera i Windowsa dodatno proširene. Možda sam slijep, ali ne sjećam se da sam ikada vidio Group Policy postavke za konfiguraciju Firefoxa ili Chromea. Ne znam za tebe, ali ja ću radije imat 1000 IE korisnika čije ću browsere moći konfigurirati kako želim, nego 1000 kauboja koji će svaki vozit svoju verziju Firefoxa, Chromea ili čega već pa mi skakat po glavi kako im ne rade osnovne stvari potrebne za posao.

 

IE FTW. 

 

drugim riječima kompletna integracija sa svim ms proizvodima i neupitna kontrola

 

@gwammz0r mislim da je za jednu verziju FF bio neki adm ili admx dodatak ali s dosta ograničenom kontrolom

 

 

 

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

@gwammz0r i @cekpi

ma i da ne gledas sa strane poslovnog korisnika i admina, vec obicnog home usera, FF jest postao najsporiji i najlosiji browser. Ako im je ovo jedini nacin da dobiju koju kunu, sto da kazem... so sad...

Rvat katolik!
 
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Meni nije jasno zašto bi oni na SVOM OSu morali reklamirati konkurenciju? Ako si kupio njihov OS onda je normalno da nutra dobiješ i paket njihovih programa, a ne sad oni moraju ponuditi instalaciju svojih proizvoda i proizvode konkurencije.

Ako je netko takav tudum da sam ne primjeti neke greške u njihovim programima tom onda netreba niti alternativa.

 

tnakir joj jadan, FF ti pojede 100mb više na tvojih 4gb. Ah previše je to, odmah ti se PC sav uspori. Što se tiće brzine već su na prošloj temi od FF ljudi postali sliku gdje se vidi da je FF u otvaranju stranica jednako brz kao i chrome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 9:41 (Jack Sparrow).
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
cekpi kaže...

drugim riječima kompletna integracija sa svim ms proizvodima i neupitna kontrola

 

@gwammz0r mislim da je za jednu verziju FF bio neki adm ili admx dodatak ali s dosta ograničenom kontrolom 

Taj dodatak je bio više pro forma i napravljen samo kako bi ga fanboyi mogli koristiti kao protuargument kada se na threadu pojavi MS admin. Kao "lol noob, pa i FF ima mogućnost upravljanja Group Policyem, gtfo". Dječja posla. Ja sam bez imalo problema uvijek otkantavao sve nadobudne "napredne korisnike" koji su dolazili s problemima u drugim browserima. Dođu prigovarat ili dizat paniku da SharePoint ili neka web-aplikacija ne radi, ja izgubim pola čuke, čuku na troubleshooting da bi se ispostavilo da panjine koriste FF, Operu ili Chrome jer su na internetu pročitali da je IE smeće i da sva kul djeca koriste sve osim toga. Sreća pa sam se maknuo iz te debilne okoline...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 9:53 (gwammz0r).
15 godina
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Jack Sparrow kaže...

 

tnakir joj jadan, FF ti pojede 100mb više na tvojih 4gb. Ah previše je to, odmah ti se PC sav uspori. Što se tiće brzine već su na prošloj temi od FF ljudi postali sliku gdje se vidi da je FF u otvaranju stranica jednako brz kao i chrome.

Dok se FF uopce loada, ja sa Chromeom vec surfam... Vise puta. 

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Izgleda da neki zaboravljaju u kojem je stanju bio web i web standardi u vrijeme dok je IE6 rulao i zašto je bitno da se to ne ponovi.

 
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

Da baš zbog microsofta gube korisnike lol

http://www.soundstream.com/
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
tnakir kaže...

Dok se FF uopce loada, ja sa Chromeom vec surfam... Vise puta. 

{#}{#}

soundstream kaže...

Da baš zbog microsofta gube korisnike lol

Pročitao si tekst?

12 godina
protjeran
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike

da ne vodim sulude rasprava s svakim ponasob:

  • IE niti je prvi, a vjerojatno niti zadnji komad Microsoftovog softwera koji se nasao na udaru birokaracije
  • trziste regulira samo sebe a u slucaja da to iz ovih ili razloga nije u stanju regulira ga drzava aka birokracija
  • cak i da nije u pravu, pravila poslovanja na njezinom teritoriju (popularno zvanom dvoristu) ipak postavlja EU, kome se to ne svidja meze selit negdje drugdje

 

 

mislite vi sta hocete, al u ovom slucaju EU je u pravu

 

 

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
8 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Neko je spomenuo da je sve zato jer Win drzi 90% trzista. Dal to znaci da za, npr Daciu, koja ima 1% trzista ne vrijede ista pravila kao za ostale?
A sto cemo onda sa iOS, Androidom i sada Win/WP8? Kad mozemo ocekivati globe zato jer navedeni to ne podrzavaju? Dal ce razlog mozda biti sto nemaju instalaciju?
Zasto MS nije upozoren da im ne radi izbor browsera vec su cekali i sada im naplacuju globu?
 
1 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Jack Sparrow kaže...

Da baš zbog microsofta gube korisnike lol

Pročitao si tekst?

Jesam

I dalje stojim kod toga da ne gube koristine zbog M$-a

Probaj instalirat operu i FF pa pogledaj malo kak ti komp radi sa jedim i drugim

browserom

 

http://www.soundstream.com/
12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Jack Sparrow kaže...

Meni nije jasno zašto bi oni na SVOM OSu morali reklamirati konkurenciju? 

Tebi nije jasno?

Pa EU na SVOM teritoriju ima pravo voditi politiku kakvu god zeli. Ukoliko se MS zeli natjecati na EU teritoriju, onda mora slijediti EU pravila.

Nije tako komplicirano, zar ne?

12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zbog Microsofta gubila korisnike
Jack Sparrow kaže...

Meni nije jasno zašto bi oni na SVOM OSu morali reklamirati konkurenciju? Ako si kupio njihov OS onda je normalno da nutra dobiješ i paket njihovih programa, a ne sad oni moraju ponuditi instalaciju svojih proizvoda i proizvode konkurencije.

Ako je netko takav tudum da sam ne primjeti neke greške u njihovim programima tom onda netreba niti alternativa.

 

ne reklamira vec nudi konkurentske proizvode, tko tebi brani da izaberes IE

 

zamisli da u nas neki teski monopilst, primjerice Todoric (iako on, jos, nije ni priblizno toliki koliki je Microsoft) krene u svojem konzumu nudit samo iskljucivo vlastite proizvode -da stane gurat samo svoju salamu a izbaci svu konkurenciju iz ponude naravno to bi po tebi bilo fer trzisno natjecanje?

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice