Njemačka podupire korištenje pseudonima na Faceboo

poruka: 21
|
čitano: 2.792
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačka podupire korištenje pseudonima na Faceboo".
15 godina
online
Njemačka podupire korištenje pseudonima na Faceboo

slažem se sa švabama (sieg heil), iako ne koristim njuška-knjigu. nisu to intranetske korporativne stranice pa da se mora imenom i prezimenom napadati koleg(ic)u. a nije ni murija da moraš dati osobnu. inzistiranje na osobnim podacima prerogativ je države kao nasilne vlasti a ne nekakvog tamo šećerbriješkog luftbrenzera koji si je ne-znam-što umislio za svoj u osnovi maznut projekt. u ovakvim (kolokvijalnim) uvjetima svatko ima pravo predstaviti se pseudonimom kakvim želi (omorika pančić, medo lički, velebitski degen, ovaj kamen sivi itd.) i tako sam se zaštititi, kad ga već neće ostali. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 14:38 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Ajar kaže...

slažem se sa švabama (sieg heil), iako ne koristim njuška-knjigu. nisu to intranetske korporativne stranice pa da se mora imenom i prezimenom napadati koleg(ic)u. a nije ni murija da moraš dati osobnu. inzistiranje na osobnim podacima prerogativ je države kao nasilne vlasti a ne nekakvog tamo šećerbriješkog luftbrenzera koji si je ne-znam-što umislio za svoj u osnovi maznhut projekt. u ovakvim (kolokvijalnim) uvjetima svatko ima pravo predstaviti se pseudonimom kakvim želi (omorika pančić, medo lički, velebitski degen, ovaj kamen sivi itd.) i tako sam se zaštititi, kad ga već neće ostali. 

 

Postoje Facebookovi Terms of Service, a tamo piše da moraš imati pravo ime. Ako to ne poštuješ ne moraš koristiti ni facebook.

Pa nije Facebook temeljno ljudsko pravo da ga svi moraju imati pod svaku cijenu. Nek ode na forum.hr pa nek se tamo predstavlja aliasom. ;-)

 

14 godina
online
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Bitanga kaže... 

Postoje Facebookovi Terms of Service, a tamo piše da moraš imati pravo ime. Ako to ne poštuješ ne moraš koristiti ni facebook.

Pa nije Facebook temeljno ljudsko pravo da ga svi moraju imati pod svaku cijenu. Nek ode na forum.hr pa nek se tamo predstavlja aliasom. ;-)

 Da ali isto tako Terms of Service nije zakon, ne moraš se prijaviti sa pravim imenom, ako ne želiš.

Također cijela ova situacija je smiješna.

 

"Njemačka podupire korištenje pseudonima" Zašto ne bi podupirala korištenje pravih imena? Koga uopće briga kako se logiraš na Facebook?

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
sirka666 kaže...

 Da ali isto tako Terms of Service nije zakon, ne moraš se prijaviti sa pravim imenom, ako ne želiš.

Također cijela ova situacija je smiješna.

 

"Njemačka podupire korištenje pseudonima" Zašto ne bi podupirala korištenje pravih imena? Koga uopće briga kako se logiraš na Facebook?

 

Ne moraš, al ne mora ti ni fejsbuk onda dozvoliti uslugu ako se pokaže da to nije tvoje pravo ime.

No, najgore je što će vjerojatno odustati od forsanja tog pravila u Njemačkoj, jer ipak im je profit važniji od "sigurnosti pojedinca". To je samo obična floskula.

9 godina
protjeran
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac

Sto je to facebook?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Bitanga kaže...
Ajar kaže...

slažem se sa švabama (sieg heil), iako ne koristim njuška-knjigu. nisu to intranetske korporativne stranice pa da se mora imenom i prezimenom napadati koleg(ic)u. a nije ni murija da moraš dati osobnu. inzistiranje na osobnim podacima prerogativ je države kao nasilne vlasti a ne nekakvog tamo šećerbriješkog luftbrenzera koji si je ne-znam-što umislio za svoj u osnovi maznhut projekt. u ovakvim (kolokvijalnim) uvjetima svatko ima pravo predstaviti se pseudonimom kakvim želi (omorika pančić, medo lički, velebitski degen, ovaj kamen sivi itd.) i tako sam se zaštititi, kad ga već neće ostali. 

 

Postoje Facebookovi Terms of Service, a tamo piše da moraš imati pravo ime. Ako to ne poštuješ ne moraš koristiti ni facebook.

Pa nije Facebook temeljno ljudsko pravo da ga svi moraju imati pod svaku cijenu. Nek ode na forum.hr pa nek se tamo predstavlja aliasom. ;-)

 

 

Nemam nii pravi ni lažni profil na drekbuku. Po tom kad mi prijateljica s povlasticama gurne pod facu isti, ostaju samo glupi mačići, musava djeca s rođendana i nakaradne tetovaže i noktići.
16 godina
protjeran
offline
Njemačka podupire korištenje pseudonima na Faceboo

ja sam vec deset godina John Smith na FB  i nemam nikakav problem

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Van_Blaster kaže...

ja sam vec deset godina John Smith na FB  i nemam nikakav problem

 Ubio sam se smejuci.

 

FB sebi daje previse prava. Ja mogu svasta nasvrljati kao pravilo. Koliko ce to biti relevantno, to je druga prica. FB samo "pretpostavlja" da Irka pravila vaze i za Nemacku. Vidis - ne.

 

Stranice, recimo, poput Battle Net imaju vise prava da traze od tebe pravo ime i prezime jer je u igri upleten i novac, ali ako ne zelis i ne moras. I nije samo BNet ima ih puno koji imaju vise prava od FB na to.

A ipak, FB umislja da je FBI. FB je u stvari dno dna interneta i ne shvataju ga svi ozbilno kao sto nam i ovaj clanak kaze.

 

Oni koji brane FB i ove besmislice a i oni sa bumper sticker na celu: "Ja nemam sto skrivati", ostavite nas paranoicne i sramezljive da zivimo po nasem. Valjda imamo prava na to, ne?!

9 godina
protjeran
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Znaci ti si na dnu dna interneta?
Mora da je uzasan osjecaj...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac

Mislim da to nije baš dobar potez. U pravilima piše da moraš imati pravo ime i prezime. Ako ne želiš staviti prave podatke nemoj raditi facebook. Nekada me živcira kada tražim nekoga po imenu i prezimenu i ne mogu nači radi retardiranih nickova.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Solo kaže...
Van_Blaster kaže...

ja sam vec deset godina John Smith na FB  i nemam nikakav problem

 Ubio sam se smejuci.

 

FB sebi daje previse prava. Ja mogu svasta nasvrljati kao pravilo. Koliko ce to biti relevantno, to je druga prica. FB samo "pretpostavlja" da Irka pravila vaze i za Nemacku. Vidis - ne.

 

Stranice, recimo, poput Battle Net imaju vise prava da traze od tebe pravo ime i prezime jer je u igri upleten i novac, ali ako ne zelis i ne moras. I nije samo BNet ima ih puno koji imaju vise prava od FB na to.

A ipak, FB umislja da je FBI. FB je u stvari dno dna interneta i ne shvataju ga svi ozbilno kao sto nam i ovaj clanak kaze.

 

Oni koji brane FB i ove besmislice a i oni sa bumper sticker na celu: "Ja nemam sto skrivati", ostavite nas paranoicne i sramezljive da zivimo po nasem. Valjda imamo prava na to, ne?!

 

A sorry, ja ako napravim svoju aplikaciju i imam svoje servere i plaćam svoje programere i ako želim da su gore samo prava imena i to i napišem, e onda imam pravo i blokirati račune "Pajo Patak", "Mali Burek" ili "Kosturko".

I može jedan Nijemac svirati frulicu. Pa nek Njemačka lijepo zabrani pristup Facebooku, baš me zanima kome bi to bila veća šteta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 19:11 (Bitanga).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Bitanga kaže...

A sorry, ja ako napravim svoju aplikaciju i imam svoje servere i plaćam svoje programere i ako želim da su gore samo prava imena i to i napišem, e onda imam pravo i blokirati račune "Pajo Patak", "Mali Burek" ili "Kosturko".

I može jedan Nijemac svirati frulicu. Pa nek Njemačka lijepo zabrani pristup Facebooku, baš me zanima kome bi to bila veća šteta.

Ako mi imamo svoju državu, svoje zakone, plaćamo svoje poreze iz koji financiramo svoje javne servise, uključujući i pravosuđe, a ti želiš legalno djelovati unutar naše države, naši zakoni su iznad tvojih uvjeta. 

 

Točnije, pravnim riječnikom:

1.) Pravni slijed je: Ustav, zakoni, podzakonski akti, ugovori. Niža instanca ne može zabraniti ono što viša izričito dopušta niti dopustiti ono što viša zabranjuje. Stavka ugovora koja nije u skladu sa zakonom je ništetna.

2.) Trenutno je pravno stajalište da ToS i EULA nisu izjednačeni s ugovorom, te stoga nisu pravno obvezujući.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
MrBlc kaže...
Bitanga kaže...

A sorry, ja ako napravim svoju aplikaciju i imam svoje servere i plaćam svoje programere i ako želim da su gore samo prava imena i to i napišem, e onda imam pravo i blokirati račune "Pajo Patak", "Mali Burek" ili "Kosturko".

I može jedan Nijemac svirati frulicu. Pa nek Njemačka lijepo zabrani pristup Facebooku, baš me zanima kome bi to bila veća šteta.

Ako mi imamo svoju državu, svoje zakone, plaćamo svoje poreze iz koji financiramo svoje javne servise, uključujući i pravosuđe, a ti želiš legalno djelovati unutar naše države, naši zakoni su iznad tvojih uvjeta. 

 

Točnije, pravnim riječnikom:

1.) Pravni slijed je: Ustav, zakoni, podzakonski akti, ugovori. Niža instanca ne može zabraniti ono što viša izričito dopušta niti dopustiti ono što viša zabranjuje. Stavka ugovora koja nije u skladu sa zakonom je ništetna.

2.) Trenutno je pravno stajalište da ToS i EULA nisu izjednačeni s ugovorom, te stoga nisu pravno obvezujući.

 

Jasno, ali Facebook posluje u Americi i Irskoj, ne Njemačkoj. I oni su vlasnici svog sustava. Znači mogu obrisati tvoje podatke ako misle da ih kršiš i ne koristiš sustav po dogovoru.

Ako nemaš nikakav ugovor s njima onda nisu ni oni tebi dužni pružati uslugu. Ili misliš da je Facebook temeljno pravo svakog Zemljanina. U tom slučaju nek Njemačka plaća Facebooku za uslugu, pa nek određuje pravila. Ili nek odspoji Facebook za sve Nijemce jer je očito van zakona. Naravno, Facebook će se pokoriti jer zarađuju pare od korisnika, ali ne bi morali da se žele držati principa. Da su frajeri sad bi zabranili Njemačkoj pristup Facebooku (kao nama Spotify za mjuzu ili Netflix) pa ti vidi :-P

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 22:10 (Bitanga).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
koza.nostra kaže...
Znaci ti si na dnu dna interneta?
Mora da je uzasan osjecaj...

 Dude! Citajmo sa razumjevanjem.

Gde sam ja naveo da sam na fejsu?

Nit bio nit cu ikada.

 

Ne samo FB, ne koristim nista sto mi ne treba. Pa opet ziv i zdrav.

Moj komentar je bio o FB i njegovoj koristi. Kako u mojim ocima nije kritican za moj zivot imam prava ga kritizirati, zar ne?! Ako si ti ovisnik o fejsu, ne daje ti za pravo da delis opaske jer ti je imaginativno drustvance kritizirano.

 

Ako branis fejs jer su ga Nemci omalovazili, onda je u stvari tuzno. Jer barem njima je jasno da je FB razmazeni klinac.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Bitanga kaže...

Ako nemaš nikakav ugovor s njima onda nisu ni oni tebi dužni pružati uslugu.

Da su frajeri sad bi zabranili Njemačkoj pristup Facebooku (kao nama Spotify za mjuzu ili Netflix) pa ti vidi :-P

 Boze moj, boze moj...

 

FB nije NITKO i NISTA. Zasto bi drzava slusala i pokoravala se FB?! Jeste li vi ljudi, branitelji/pravnici, normalni?

 

Ne mogu sebi verovati da ovako reagujem na glupu clanak i komentare, ali dali ste se zapitali u stvari sto vi pricate?

Nemci mogu u svako vreme da skrate FB. Boli ih kita. Zabranili su puno toga pa mogu i fejs.

To je isto kao i bilo koja strana firma da zeli otvoriti prodavnicu u nekoj zemlji.

Mora se pokoravati pravilima te zemlje. Kraj. Nema dalje.

 

Ili je mozda IKEA postavljala uslove i pravila kada je otvarala prodavnice po Nemackoj?

 

E svasta sam se nacitao na ovom forumu!

 

 

 

 

 

EDIT: Prvo sorry na duplom postu.

drugo - Amazon "hoda" po pravilima Nemacke, ebay, Steam i ostala bratija ali fejs je iznad njih jeli?!

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 22:25 (Solo).
15 godina
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Solo kaže...

 

Ili je mozda IKEA postavljala uslove i pravila kada je otvarala prodavnice po Nemackoj?

 

E svasta sam se nacitao na ovom forumu!

 

Očito ti nije jasna razlika između svjetskog Interneta i prodavnica u Nemačkoj.

Ako zabrane ljudi će naći načina za 2 dana da pristupe Facebooku. Toliko o tome da je Facebook nitko i ništa.

BTW, malo smanji doživljaj sa vrijeđanjima.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Bitanga kaže...

Očito ti nije jasna razlika između svjetskog Interneta i prodavnica u Nemačkoj.

Ako zabrane ljudi će naći načina za 2 dana da pristupe Facebooku. Toliko o tome da je Facebook nitko i ništa.

BTW, malo smanji doživljaj sa vrijeđanjima.

 To sto ce ljudi naci nacina to ne daje prava FB da postavlja uslove. Kraj!

Ljudi i sada nalaze nacina da aktiviraju cenzurirane igre. Ali prodavnice i dalje nemaju prava da krse Nemacke zakone. Ljudi ce pristupiti fejsu ali fejs nece pristupiti u Nemackoj. Ja se kladim u sto god pozelis da ako zabrane Fejs u nemackoj za pola godine nemci ce zaboraviti i da je postojao. Ocito ih ne poznajes.

 

BTW taj zakon su doneli suci a ne netko sa ulice znaci ipak bolje citaju zakon od tebe.

 

Ja do sada nisam nikoga uvredio nit na ovom nit na bilo kojem forumu, nije moj stil. Ako si se ti nasao uvredjenim onda je to tvoj problem. Mozda da procitas post ponovo...

15 godina
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Solo kaže...

 

BTW taj zakon su doneli suci a ne netko sa ulice znaci ipak bolje citaju zakon od tebe.

 

 

 

Koji zakon?

Ovdje nema riječi o nikakvom zakonu. Nijemci imaju zakon o predstavljanju na Internetu?

 

Pričamo samo o tome da nijedni ni drugi nisu u pravu, i da će na kraju presuditi novac, a ne zaštita interesa ljudi. Veći je problem maltretiranje od strane anonimusa, nego obratno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 23:47 (Bitanga).
14 godina
offline
Njemačka podupire korištenje pseudonima na Faceboo

Da se razumijemo FB je relativna špijunaža, gdje kompanije špijuniraju svoje zaposlenike, gdje CIA i ostale slične organizacije, pune svoje baze podataka i najniže gdje susjedi ogovaraju svoje susjede, gdje policija prati komentare u grupama, pa kad te zaustave, onda ti "j**u majku". Ja sam isto za to, da se uvedu psudonimi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
ivo454 kaže...

Da se razumijemo FB je relativna špijunaža, gdje kompanije špijuniraju svoje zaposlenike, gdje CIA i ostale slične organizacije, pune svoje baze podataka i najniže gdje susjedi ogovaraju svoje susjede, gdje policija prati komentare u grupama, pa kad te zaustave, onda ti "j**u majku". Ja sam isto za to, da se uvedu psudonimi.

 Zašto onda se prijavit na facebook ako znaš da te špijuniraju?

Swedish latin super funk.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka podupire korištenje pseudonima na Fac
Bitanga kaže...

 

Jasno,  ali Facebook posluje  u Americi i Irskoj, ne Njemačkoj. I oni su vlasnici svog sustava. Znači mogu obrisati tvoje podatke ako misle da ih kršiš i ne koristiš sustav po dogovoru.

Ako nemaš nikakav ugovor s njima onda nisu ni oni tebi dužni pružati uslugu. Ili misliš da je Facebook temeljno pravo svakog Zemljanina. U tom slučaju nek Njemačka plaća Facebooku za uslugu, pa nek određuje pravila. Ili nek odspoji Facebook za sve Nijemce jer je očito van zakona. Naravno, Facebook će se pokoriti jer zarađuju pare od korisnika, ali ne bi morali da se žele držati principa. Da su frajeri sad bi zabranili Njemačkoj pristup Facebooku (kao nama Spotify za mjuzu ili Netflix) pa ti vidi :-P

Da, tu globalizacija malo je*e stvar, ali definitivno nije prvi slučaj da neka država traži za svoje građane prilagođavanje uvjeta njihovim zakonima. Čak je bilo i slučajeva blokiranja nekog servisa zbog toga.

 

S druge strane, ako Njemačka nađe propise EU na koje se može pozvati (ili ih progura da se donesu), onda FB mora popustiti ili puši kaznu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice