Oglasi prije razgovora

poruka: 28
|
čitano: 4.710
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oglasi prije razgovora".
16 godina
online
Oglasi prije razgovora

dizz

Jos bi nam i to trebalo...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Koji se to k* događa s današnjim svijetom da nas svuda moraju obasipati šugavim reklamama? Uskoro će netko patentirati wc školjku koja će projicirati reklame na zid dok serem, da ne mogu više ni to u miru obaviti.

Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Oglasi prije razgovora
Odličn,o samo mi još to treba. Kao da nisamo dovoljno iznerviran kad nekoga moram nazvati, a zovem samo kad moram, sad će mi još netko prije razgovora nuditi Viagru ili novi Fiat Punto. Još jedan ralog da telefon ne koristim za telefoniranje.
Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
15 godina
offline
Oglasi prije razgovora

Pa sigurno te reklame nece biti forsirane nego na izbor korisnika. Da isforsiraju slusanje reklama vjerovatno bi telekomi izgorili od prituzbi bijesnih korisnika (s pravom). Sjecam se prije x godina kada su na DVD-ove stavljali one VIP reklame koje nisi mogao preskociti. Gomila ljudi se zalila jer ako sam platio xxx kn za posudbu filma onda zelim gledati film, a ne da me se tjera da gledam tu VIP reklamu bez mogucnosti preskakanja. I jos je koliko se sjecam ta reklama bila poprilicno dugacka. Na kraju su zbog zalbi ljudi morali odustati od te prakse, pa sam siguran da i u ovom slucaju nema sanse da ce korisnici morati slusati reklame kod poziva bez svog pristanka.

Znaci, to ce vjerovatno biti model po kojem ces moci birati - ne slusas reklame i placas razgovor ili poslusas tu reklamu dok cekas da se onaj drugi javi i razgovor ti bude besplatan.

 

Ne vidim tu nista lose - stovise dobro i oglasivacu i korisniku. Oglasivac dobije odlican marketing gdje korisnik mora poslusati reklamu, a korisnik dobije besplatan razgovor ako to zeli.

Vrlo slican princip na Androidu ionako vec postoji - imas hrpu besplatnih aplikacija koje vrte kojekakve reklame, a hrpa njih ima i placene verzije bez ikakvih reklama. Pa ti biraj.

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2012 7:33 (Mauro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Oglasi prije razgovora

Vjerojatno ce biti jeftinije zvati ako slusas reklame...ali biti ce zanimljivo kada google pocne pustati customizirane reklame za svakog korisnika prema kljucnim rijecima iz prethodnih razgovora, kao sto imaju u gmailu :)

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
17 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Nadam se da će netko već smisliti način za blokiranje tih reklama, kao što je to učinjeno i za reklame u aplikacijama (mislim na AdFree na Androidu).

bor4c - human geek, level 32, technosexual, neutral good
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Oglasi prije razgovora

Svi se bune na reklame, a da sami imaju tvrtku gurali bi se kud god bi mogli da se prošire i predstave javnosti.

 

hobi:moj-android.net
 
4 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

ALI NEMAMO{#}. Pih da gugl ovo uvede odmah bih kupio ajfon.

pero_HR
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oglasi prije razgovora
CalvinRi kaže...

Vjerojatno ce biti jeftinije zvati ako slusas reklame...ali biti ce zanimljivo kada google pocne pustati customizirane reklame za svakog korisnika prema kljucnim rijecima iz prethodnih razgovora, kao sto imaju u gmailu :)

Bit će opet popularno 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
12 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Oni koji se reklamiraju plaćaju masno da te reklame nitko i ne sluša!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Oglasi prije razgovora

Želim da netko smisli patent kojim blokira sve reklame svugdje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Oglasi prije razgovora
Malto kaže...

Želim da netko smisli patent kojim blokira sve reklame svugdje.

 

Nema problema, onda si sigurno spreman platiti pretplatu za Google Search i gmail?

13 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Pa ce onda neko patentirati tehnologiju da ti se telefon aktivira tek kad sa druge strane cuje sagovornika (a ne reklamu)...

 

No, to nije nista novo sto google pokusava napravit. 

 

Naime, kad nazovem svoju direktnu banku (nema poslovnice) ili telekom, prvo cujem o nekim xx proizvodima (dok kao cekam da mi se netko iz call centra javi). 

Naravno da iskacem iz koze jer ne znam kad ce mi se netko javit, a taj junk moram slusati. 

 

Samo ne znam koliko to zaista ima koristi, jer ako zovem firmu X (za struju, telefon, banku) oni imaju ovako i onako svoje produkte koje reklamiraju, ne trebaju nekog treceg tj. googla. 

 

Mislim da google sa ovim patentom cilja na mobilne telefone (jer fiksni ovako i onako izumiru)

No, ako sa mobilnog telefona zovem svoju banku, naravno da ne zelim cuti prvo reklamu od google (npr. odvrti reklamu prije biranja telefonskog broja), zatim dok cekam odgovor iz call centra jos par reklama od firme koju sam nazvao. 

 

No mogu zamislit da npr. osoba X zove svoju zarucnicu i onda mu se prije biranja telefona izreklamira npr. konodmi ili durex play gel ili neko romanticno putovanje za dvoje. 

(zastrasujuce je to sto poput facebooka, i google ima bazu podataka i sa data miningom moze povezati stvari i poslozit tko je tko u necijem zivotu... i na temelju toga isporuciti reklamu)

 

No sa druge strane, mozda ce se naci osobe koje su spremne trpti to sranje, za besplatne razgovore i sl. 

U svakom slucaju ja nisam jedan od njih. 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Ista priča je bila sa Googleom 2009. ali u igri je tada bio Google Voice koliko se sjećam.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Oglasi prije razgovora
Mirko935 kaže...

Koji se to k* događa s današnjim svijetom da nas svuda moraju obasipati šugavim reklamama? Uskoro će netko patentirati wc školjku koja će projicirati reklame na zid dok serem, da ne mogu više ni to u miru obaviti.

 hm, pa nije loša ideja i ako ju sad  patentiras mogel bi zaraditi neke pare.

a i moglo bi se napraviti školjku koja umesto smrada govana pušta mirise proizvoda za kojeg se plati da se reklamira. recimo kave u jutro, u podne McDonald's, a na vecer Vindijin sir s vrhnjem :-)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Oglasi prije razgovora
nsoul kaže...

Svi se bune na reklame, a da sami imaju tvrtku gurali bi se kud god bi mogli da se prošire i predstave javnosti.

 

Haha, e baš tako!! I onaj koji je vodio najveću tvrtku na svijetu (Steve Jobs) je strašno mrzio reklame. Pa je obećao sam sebi i ljudima da na njegovoj platformi "neće biti reklama" (bar ne puno ;)). Njemu s ne sviđa ideja reklama u aplikacijama, ali pod pritiskom developera je ipak na kraju pristao na "iAd" (koje će oni napraviti "na pravi način") ali vrlo nevoljko, cilj je da je što više onih koji nemaju reklame, a ako neke imaju da je to zato što korisnici to žele (sami izaberu između dvije verzije, jedna plaćena i jedna besplatna ali sa reklamama).

 

Čak i izbacivanje flasha iz browsera je dobrim dijelom: zbog reklama! Naime većina flasha na web-u su reklamni baneri.

Uvođenje nekih onih "reader" mogućnosti je također dobrim dijelom anti-reklamno, klikneš i stranica ti se reformatira sa sadržajem u prvom planu, bez distrakcija kako kažu (="bez reklama") za čitanje.

 

Tako da kad netko ima tvrtku, i najveću na svijetu, i makar se i sam reklamirao, opet će reći: ne volimo da nam reklame smetaju :P

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2012 10:21 (Risko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Oglasi prije razgovora
peroko kaže...

ALI NEMAMO{#}. Pih da gugl ovo uvede odmah bih kupio ajfon.

misliš da epl nebu to isto uvel. malo drukcije al dovoljno da i on moze patentirati, pa onda korisiti nase usi. "moraš skupit sve" :-)

16 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Kaj tak nekaj vec ne funkcionira negdje na sjeveru, Svedska?

Ako ce takvi razgovori biti osjetno jeftiniji zasto ne. Medjutim, kako vidim praksu zadnjih godina jako mi se cini da cemo svi biti na to prisiljeni. Prisilit ce nas tako sto ce dignut cijene normalnim pozivima!

 

Nek naprave analizu kako ljudi reagiraju na reklame. Ja osobno iz principa ne zelim nista kupiti od onoga tko mi se namece reklamom. Po meni bi taj propal. Mislim da ce nakon nekog vremena vecina ljudi biti takvog misljenja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglasi prije razgovora
mzex kaže...

misliš da epl nebu to isto uvel. malo drukcije al dovoljno da i on moze patentirati, pa onda korisiti nase usi. "moraš skupit sve" :-)

 Ne nuzno, jer dok Google zaradjuje samo na oglasavanju, Apple zaradjuje na prodaji uredjaja...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora
Google je kao virus, siri se posvuda.Kako samo privlace ljude sa svojim besplatnim proizvodima i sloganom "dont be evil".Telefoniranje,placanje,surfanje, itd uskoro nece biti moguce bez Googleovog broja zvijeri.
We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oglasi prije razgovora
Ma kako je neko napisao vec, svi bi htjeli sve 4free, ali nebi reklame, tili bi privatnost, ... Ne ide to tako. Ja koristim veliki dio googleovih usluga i super sam zadovoljan sa svima, isto tako uvijek sam logiran na googleu, pa neka me prati, ali je cinjenica da oglasi su sad puno vise prilagodjeni meni. Sad sam radi tih oglasa u zadnjih 15ak dana kupio jedan 3dnevni aranzman za suprugu i mene i dva poklona za prijatelje, diploma i doktorat. A tesko da bi mi to palo bas napamet ili da bi naisao na tu ponudu. Reklame na telefonu mi ne smetaju ako ih bude, pogotovo ako ce onaj tko ih koristi imat neki benefit od toga. Potrosacko smo drustvo i sve se svodi na marketing i oglasavanje, neznam cemu se cudite. Pa 99% proizvoda koje ste kupili ili planirate kupiti ste se odlucili na temelju reklama.
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
protjeran
offline
Oglasi prije razgovora

Zoveš kompića a umjesto bip-bip javlja se Ava Karabatić koja ti prodaje tablete za inteligenciju!

Extraordinary potez od Google-a!Ako bu tak mene nebudu vidli

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Oglasi prije razgovora

Zbilja revolucionaran izum. Dobro da su to patentirali. Vidi se da su napredni i inovativni!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglasi prije razgovora
sardax kaže...
...ali je cinjenica da oglasi su sad puno vise prilagodjeni meni...

 {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

dam se kladit da bi se i tog rijesili developer-i ... root i pametna modifkacija te ode google voice ads u proslost ... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Oglasi prije razgovora

Još samo neka uvedu i prepoznavanje ključnih riječi i da vidiš smijeha.

 

 

Zoveš hitnu da ti baka ima srčani a dok čekaš gugle ti da par reklama za pogrebna poduzeća

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oglasi prije razgovora
ndaa... predobro.. ono zovem frenda da se dogovorimo za kavu i dok cekam da se javi mi reklama za always uloske lupa po uhu... supeeeer upravo mi presjela ta kava koja se nije jos ni desila....
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
15 godina
offline
Re: Oglasi prije razgovora
peroko kaže...

ALI NEMAMO{#}. Pih da gugl ovo uvede odmah bih kupio ajfon.

Da nemaš, a oni koji imaju se reklamiraju. a DA IMAŠ oglašavo bi se kud bi god mogao.

a oni poput googlea koji daju sve usluge besplatno, imaju reklame, jer ipak nije ništa besplatno, a budući da ništa ne neplaćuju imaju oglase.

ovo je i meni bezveze, ali oglasi su oglasi.

hobi:moj-android.net
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice