Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

poruka: 19
|
čitano: 2.138
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine".
15 godina
offline
Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

eo, žene, za samo 1600 USD možete plakati koliko vas volja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

kad si vidio na bolu žene :)

svakako pogledati priloženi video, predirljivo je

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

Ovo je sve naopako... umjesto da roboti rade umjesto nas, na kraju će biti jedini članovi kućanstva koji su skroz beskorisni i od kojih se totalno ništa ne očekuje... i još bi za to trebalo platiti.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
DigiMagic kaže...

Ovo je sve naopako... umjesto da roboti rade umjesto nas, na kraju će biti jedini članovi kućanstva koji su skroz beskorisni i od kojih se totalno ništa ne očekuje... i još bi za to trebalo platiti.

 

Itekako su korisni, nastali uporavo zbog velikih očekivanja. Video u prilogu prikazuje robota koji svojim karakteristikama može utjecati na ljudske emocije na pozitivan način. Robota koji mi usisa stan smatram praktičnim, dok onog koji uz svoj AI uspije u određenom trenutku imati pozitivan utjecaj na mene smatram vrlo vrijednim. Iz treće perspektive ovo izgleda umjetno, ali i lijekovi su umjetni, a i štetni u jednoj mjeri. Ovo do sada sam napisao kao osvrt na prvi primjer u videu koji pokazuje primjer osamljenosti. Drugi primjer, zabava djece, robota možemo gledali kao sofisticiraniju igračku koja više zabavlja djecu od drugih elektroničnih igračaka. Ako je dovoljan sposoban da zaintegrira cijeli čopor djece na rođendanskoj zabavi, onda je to win-win situacija i za njih i za roditelje. Primjera je mnogo. Roboti će imati veliki utjecaj u životu čovjeka.

15 godina
offline
Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

Meni je najjače to što se može "penjati". Ali samo ako je prepreka manja od 1.5cm. Da mi je znati tko je to uspon od 1.5cm nazvao "penjanje", tolko dogneš nogu dok se spotakneš :)

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

Ja osobno smatram da je to glupost. Ne želim robota koj mi je prijatelj, da taj robot rasprema kuču bilo bi super.

Iskreno taj robot bi mi bio u 1 ili dvije prostorije pošto ne može preko prepreke od 1.5cm. I ovo nije AI, ne postoji ništa kao AI.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
Canis kaže...
DigiMagic kaže...

Ovo je sve naopako... umjesto da roboti rade umjesto nas, na kraju će biti jedini članovi kućanstva koji su skroz beskorisni i od kojih se totalno ništa ne očekuje... i još bi za to trebalo platiti.

 

Itekako su korisni, nastali uporavo zbog velikih očekivanja. Video u prilogu prikazuje robota koji svojim karakteristikama može utjecati na ljudske emocije na pozitivan način. Robota koji mi usisa stan smatram praktičnim, dok onog koji uz svoj AI uspije u određenom trenutku imati pozitivan utjecaj na mene smatram vrlo vrijednim. Iz treće perspektive ovo izgleda umjetno, ali i lijekovi su umjetni, a i štetni u jednoj mjeri. Ovo do sada sam napisao kao osvrt na prvi primjer u videu koji pokazuje primjer osamljenosti. Drugi primjer, zabava djece, robota možemo gledali kao sofisticiraniju igračku koja više zabavlja djecu od drugih elektroničnih igračaka. Ako je dovoljan sposoban da zaintegrira cijeli čopor djece na rođendanskoj zabavi, onda je to win-win situacija i za njih i za roditelje. Primjera je mnogo. Roboti će imati veliki utjecaj u životu čovjeka.

 Kupiš psa.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
online
Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

To se i ja slažem ako ne želiš biti sam da je bolje imat kućnog ljubimca kao pas/mačka/bilo koja životinja koje iako imate brigu oko njih(a imat ćeš i oko ovog robota sa punjenjem, software update i sl :D) ono su ipak živa bića i imaju prave emocije, a isto jedan zaigrani štenac može vrlo lako okupirat čopor djece Kada roboti dođu do razine baymaxa onda će bit korisniji 

Al dobro treba od nekud počet, pa će se godinama razvijati i napredovati :))

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
zerocool12 kaže...
Canis kaže...
DigiMagic kaže...

Ovo je sve naopako... umjesto da roboti rade umjesto nas, na kraju će biti jedini članovi kućanstva koji su skroz beskorisni i od kojih se totalno ništa ne očekuje... i još bi za to trebalo platiti.

 

Itekako su korisni, nastali uporavo zbog velikih očekivanja. Video u prilogu prikazuje robota koji svojim karakteristikama može utjecati na ljudske emocije na pozitivan način. Robota koji mi usisa stan smatram praktičnim, dok onog koji uz svoj AI uspije u određenom trenutku imati pozitivan utjecaj na mene smatram vrlo vrijednim. Iz treće perspektive ovo izgleda umjetno, ali i lijekovi su umjetni, a i štetni u jednoj mjeri. Ovo do sada sam napisao kao osvrt na prvi primjer u videu koji pokazuje primjer osamljenosti. Drugi primjer, zabava djece, robota možemo gledali kao sofisticiraniju igračku koja više zabavlja djecu od drugih elektroničnih igračaka. Ako je dovoljan sposoban da zaintegrira cijeli čopor djece na rođendanskoj zabavi, onda je to win-win situacija i za njih i za roditelje. Primjera je mnogo. Roboti će imati veliki utjecaj u životu čovjeka.

 Kupiš psa.

Uključivanje kućnog ljubimca u život je lijepa stvar, ali pas nije univerzalno "rješenje". Pas je živo biće koje "daje", ali i "traži", te za razliku od robota, nema ON/OFF dugme. Polako, kako vrijeme bude prolazilo i tehnologija napredovala, imati ćemo sve detaljnije vizije o načinu uključivanja robota u naše živote.

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
Canis kaže...
zerocool12 kaže...
Canis kaže...
DigiMagic kaže...

Ovo je sve naopako... umjesto da roboti rade umjesto nas, na kraju će biti jedini članovi kućanstva koji su skroz beskorisni i od kojih se totalno ništa ne očekuje... i još bi za to trebalo platiti.

 

Itekako su korisni, nastali uporavo zbog velikih očekivanja. Video u prilogu prikazuje robota koji svojim karakteristikama može utjecati na ljudske emocije na pozitivan način. Robota koji mi usisa stan smatram praktičnim, dok onog koji uz svoj AI uspije u određenom trenutku imati pozitivan utjecaj na mene smatram vrlo vrijednim. Iz treće perspektive ovo izgleda umjetno, ali i lijekovi su umjetni, a i štetni u jednoj mjeri. Ovo do sada sam napisao kao osvrt na prvi primjer u videu koji pokazuje primjer osamljenosti. Drugi primjer, zabava djece, robota možemo gledali kao sofisticiraniju igračku koja više zabavlja djecu od drugih elektroničnih igračaka. Ako je dovoljan sposoban da zaintegrira cijeli čopor djece na rođendanskoj zabavi, onda je to win-win situacija i za njih i za roditelje. Primjera je mnogo. Roboti će imati veliki utjecaj u životu čovjeka.

 Kupiš psa.

Uključivanje kućnog ljubimca u život je lijepa stvar, ali pas nije univerzalno "rješenje". Pas je živo biće koje "daje", ali i "traži", te za razliku od robota, nema ON/OFF dugme. Polako, kako vrijeme bude prolazilo i tehnologija napredovala, imati ćemo sve detaljnije vizije o načinu uključivanja robota u naše živote.

 

 

 

 Nitko nema nikakvog problema da mu robot bude u životu. Ali ne kao prijatelj, nego kao "posluga". Osobno mislim da je jadno imati robota kao prijatelja. Iskreno ti japanci su čudni, oni sve manje žele imati odnosa s drugim ljudima. Stalno rade robote i "realistične lutke". Čak imaju bordele s lutkama.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
77ari kaže...

 Nitko nema nikakvog problema da mu robot bude u životu. Ali ne kao prijatelj, nego kao "posluga". Osobno mislim da je jadno imati robota kao prijatelja. Iskreno ti japanci su čudni, oni sve manje žele imati odnosa s drugim ljudima. Stalno rade robote i "realistične lutke". Čak imaju bordele s lutkama.

 Ja sam više puta vidio da ljudi pričaju s psom (jednosmjerna komunikacija, naravno).

 

To samo govori o tome kakvi nas bolesnici okružuju pa ni robotski prijatelji ne bi trebali biti nešto čudno.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
9 godina
protjeran
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
Pas razumije sta mu govorim, barem moj
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

Dobro mozda razumije par naredbi, ali sve vise ima ludaka koji s ljubimcem drze citav razgovor i to s upitnim recenicama, pa se malo ljube...ma sve je to ludo. Prihvacam robota-roba, domacicu, butlera, kako god hocete, ali bas da se grlim s elektronikom, ne znam bas...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
77ari kaže...

 Nitko nema nikakvog problema da mu robot bude u životu. Ali ne kao prijatelj, nego kao "posluga". Osobno mislim da je jadno imati robota kao prijatelja. ...

...

Ja te potpuno razumijem, ali provaj sagledati malo širu sliku; usamljenost je u današnjem društvu veliki problem. Robot koji je ovdje predstavljen cilja upravo na tu socijalnu komponentu, pokušava umjetno generirati osjećaj prihvaćanja, razumijevanja, pohvale i svega ostaloga što većini danas nedostaje. Ovi Japanci su godinama ispred nas u tehnologiji i promatrajući njih (kao svojevrstni prototip) možemo predvidjeti u kojem smjeru će se razvijati naše društvene potrebe kada nas viši stupanj tehnologije još više udalji od drugih ljudi, gurajući nas u virtualni svijet u kojem nedostaje puno toga što, opet na umjetan način, pokušava nadomjestiti onaj robot sa početka priče. Čovjek je društveno biće, slažem se s tobom da je jadno imati robota za prijatelja, ali isto tako razumijem da netko tko npr. nije u stanju imati psa, a može imati visoko razvijenog robota, da mu život može biti ipak nešto zanimljiviji.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
Onjegin kaže...

 Ja sam više puta vidio da ljudi pričaju s psom (jednosmjerna komunikacija, naravno)....

Psi imaju jednu divnu karakteristiku koja nedostaje mnogim ljudima; znaju kako slušati 

15 godina
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
zerocool12 kaže...
 Kupiš psa.

 još bolje: udomiš psa (iz "utočišta"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine

bolje mi je vidjeti robota kako leži i nista ne radi nego neke ukucane koji leže i pricaju gluposti

pjeva i treat you like a real lady a rijanu vratio na tvorničke postavke
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
Canis kaže...
Onjegin kaže...

 Ja sam više puta vidio da ljudi pričaju s psom (jednosmjerna komunikacija, naravno)....

Psi imaju jednu divnu karakteristiku koja nedostaje mnogim ljudima; znaju kako slušati 

 Ne, nego imaju jednu karakteristiku koja godi mnogim ljudima; ne mogu da im kažu da su u krivu.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osobni robot Pepper stigao u japanske trgovine
Onjegin kaže...
77ari kaže...

 Nitko nema nikakvog problema da mu robot bude u životu. Ali ne kao prijatelj, nego kao "posluga". Osobno mislim da je jadno imati robota kao prijatelja. Iskreno ti japanci su čudni, oni sve manje žele imati odnosa s drugim ljudima. Stalno rade robote i "realistične lutke". Čak imaju bordele s lutkama.

 Ja sam više puta vidio da ljudi pričaju s psom (jednosmjerna komunikacija, naravno).

 

To samo govori o tome kakvi nas bolesnici okružuju pa ni robotski prijatelji ne bi trebali biti nešto čudno.

 To i ja smatram čudnim kada netko priča s psom. Jedino što ja svome psu govorim je, bravo, sjedni, lezi itd. 

Ja osobno robota nikada nebi prihvatio kao prijatelja.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice