Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit zaključana tema

poruka: 357
|
čitano: 27.429
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit".
6 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Rekao sam cast inznimkama jer nisu svi ljudi isti 😊
Trust nobody, become the best !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Magnolia_fan kaže...

 To je jako zatucan stav  Nazi znastvenici su bili medju najboljima.

 I nisu vršili testiranja na nedužnim životinjama.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mr.ddevil kaže...
Rekao sam cast inznimkama jer nisu svi ljudi isti 😊

 O ironije ti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 15:47 (dire_duke).
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže... 

 Ma ima za sve zene, samo je trenutno samo za Asia Pacific. Imali su i ostale pa se zatvaraju i otvaraju natjecaji kroz godinu. I da smeta me jer ako zelimo jednakost ili neka budu posebno otvoreni i za muske i zenske ili nek ne budu uopce za neki spol.

 Da, a tek one koje su namjenjene invalidima... Te tek ne mogu smisliti. Bezobrazna diskriminacija.


You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
9 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Bukva kaže...
jurica1001 kaže... 

 Ma ima za sve zene, samo je trenutno samo za Asia Pacific. Imali su i ostale pa se zatvaraju i otvaraju natjecaji kroz godinu. I da smeta me jer ako zelimo jednakost ili neka budu posebno otvoreni i za muske i zenske ili nek ne budu uopce za neki spol.

 Da, a tek one koje su namjenjene invalidima... Te tek ne mogu smisliti. Bezobrazna diskriminacija.


 I ne samo to nego se invalidi guraju uvijek u te uredske poslove, sto ne idu rudarit ili nesto slicno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 16:23 (Magnolia_fan).
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Mislim da je correct wording: "Ne vidim da se tako trgaju za rudarenje ili kamiondžijske poslove." 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Istraživanje na ogromnom uzroku na githubu: 

 

"Surprisingly, our results show that women's contributions tend to be accepted more often than men's. However, women's acceptance rates are higher only when they are not identifiable as women. "

 

The researchers looked at approximately 3m pull requests submitted on GitHub, and found that code written by women was approved at a higher rate (78.6%) than code written by men (74.6%).

 

https://peerj.com/preprints/1733/

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 16:45 (Drago).
 
3 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Tema posustaje, ali moguce je da ce preci broj postova teme o Elli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Magnolia_fan kaže...
Bukva kaže...

 Da, a tek one koje su namjenjene invalidima... Te tek ne mogu smisliti. Bezobrazna diskriminacija.

 I ne samo to nego se invalidi guraju uvijek u te uredske poslove, sto ne idu rudarit ili nesto slicno.

 Dakle od sada zene = invalidi?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

Gdje su te stipendije "isključivo za žene"? 

 

(BTW, i da ih ima - što onda? Privatna firma, privatna pravila. Imaš stipendije isključivo za muške, isključivo za crnce, isključivo za bijelce, isključivo za siromašne, ove i one ovisno o udruzi ili akciji koju propagiraju. Tebe smetaju (posve izmišljene) stipendije za žene. Pa nađi nekoga tko daje stipendije muškima - u čemu je tvoj problem?)

Evo ovo bombardiranje reklamama "zazeli".

Novac iz europskih fondova. Dakle tko placa? Svi (osim crkve). Placam ja, placas ti, ali ni u kojem slucaju necemo dobiti takvu potporu jer imamo penis medu nogama.

Ovo nije privatno vec javno. Pozitivna diskriminacija je i dalje diskriminacija i samo stvara nove probleme. Zele nesto ISKLJUCIVO za zene? Zasto pobogu onda SVI to moraju financirati?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 16:57 (dire_duke).
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...

Evo ovo bombardiranje reklamama "zazeli".

Novac iz europskih fondova. Dakle tko placa? Svi (osim crkve). Placam ja, placas ti, ali ni u kojem slucaju necemo dobiti takvu potporu jer imamo penis medu nogama.

Ovo nije privatno. Pozitivna diskriminacija je i dalje diskriminacija i samo stvara nove probleme. Zele nesto ISKLJUCIVO za zene? Zasto pobogu onda SVI to moraju financirati?

 

Ima to neke veze s temom? Mislim mogao bi ti objasniti zašto i tu bauljaš bez veze, ali je totalno OT. 

 

Koja je iduća tema: Frizure na HTV-u - zašto to svi plaćamo?!

 

Tema je: Google, manifest, žene programeri.

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Bukva kaže...
jurica1001 kaže... 

 Ma ima za sve zene, samo je trenutno samo za Asia Pacific. Imali su i ostale pa se zatvaraju i otvaraju natjecaji kroz godinu. I da smeta me jer ako zelimo jednakost ili neka budu posebno otvoreni i za muske i zenske ili nek ne budu uopce za neki spol.

 Da, a tek one koje su namjenjene invalidima... Te tek ne mogu smisliti. Bezobrazna diskriminacija.


Znaci hoces reci da zene trebaju jednaku pomoc kao i invalidi? Super i ja sam onda seksist.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

"Surprisingly, our results show that women's contributions tend to be accepted more often than men's. However, women's acceptance rates are higher only when they are not identifiable as women. "

 

The researchers looked at approximately 3m pull requests submitted on GitHub, and found that code written by women was approved at a higher rate (78.6%) than code written by men (74.6%).

 Cherry pickas opet. Ova slika je statistika za open-source projekte iz istrazivanja kojeg si linkao. Dakle nitko nikoga ne sili vec contributori rade po vlastitoj volji. Nema nikakvog pritiska. Koliki je omjer pod Merged muskaraca i zena? 31. Na svaki prihvaceni commit od zene dolazi 31 prihvacen commit od muskaraca. Kako uopce ovo moze biti usporedivo? Uzorak zena je premalen u odnosu na uzorak muskaraca.

 

EDIT: Mozemo gledati i ovako. 1056441 commita ukupno je prihvaceno. 32994 dolazi od zena. 32994/1056441 = 0.031. Dakle od ukupnog broja privacenih commita, 3.1% dolazi od zena (Ili drugim rijecima 96.9% dolazi od muskarca, kad vec volimo velike postotke). Ali neka, bitno da imaju veci omjer poslanih i prihvacenih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 17:04 (dire_duke).
9 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Musko je za baustelu 12 sati dnevno,zena doma u kuhinji. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...

 Cherry pickas opet. Ova slika je statistika za open-source projekte iz istrazivanja kojeg si linkao. Dakle nitko nikoga ne sili vec contributori rade po vlastitoj volji. Nema nikakvog pritiska. Koliki je omjer pod Merged muskaraca i zena? 31. Na svaki prihvaceni commit od zene dolazi 31 prihvacen commit od muskaraca. Kako uopce ovo moze biti usporedivo? Uzorak zena je premalen u odnosu na uzorak muskaraca.

 

 

Ne razumijem kako je ovo cherry picking? To je jedina statistika koju sam ja našao koja govori o kvaliteti programerki. To nije cherry picking nego statistika. Ti nađi drugu peer reviewed koja to pobija. 

 

Uzorak žena je 31 puta manji u odnosu na uzorak muškaraca, ali nije mali - apsolutne brojke su velike - ne radi se o 1 ženi i 31 muškarcu, a upravo u tome i jest problem. Rješene  su ovakve akcije kakve provode Google, Microsoft i drugi služe tome da se smanji ta, po svemu do sada mjerljivom, posve neopravdana razlika između žena i muškaraca u STEM i IT poslovima. 

 

Dakle, ovo je argument ZA affirmative action i inkluziju žena, a ne kao što ti pogrešno misliš da je to argument protiv. 

(Ali do sada su ti svi zaključci bili pogrešni ili intelektualno nepošteni, kao ovo gore ljigavo imputiranje Bukvi da je rekao da su žene invalidi - to sigurno ne ide njemu na obraz nego tebi tako da je ovo u tvom stilu.) 

 

 

 

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Diskusija je otisla predaleko, tema je Google i manifest. Problem na koji ja ovdje hocu ukazati je kao sto pise:

  • Programs, mentoring, and classes only for people with a certain gender or race (Stretch, BOLD, CSSI, Engineering Practicum (to an extent), and several other Google funded internal and external programs are for people with a certain gender or race.)
  • A high priority queue and special treatment for “diversity” candidates
  • Hiring practices which can effectively lower the bar for “diversity” candidates by decreasing the false negative rate
  • Reconsidering any set of people if it’s not “diverse” enough, but not showing that same scrutiny in the reverse direction (clear confirmation bias)
  • Setting org level OKRs for increased representation which can incentivize illegal discrimination [6]

 

Za sve koji misle da to ne postoji, zaposlite se u Googleu pa se sami uvjerite. Zao mi je vas koji mislite da sam ja zatucan, ali ja sam zaista otvoren za sva misljenja i mogu prihvatiti da sam u krivu oko bioloskih stvari, ali ne mozete me nikako uvjeriti da Google nema poseban tretman za zene. To nije moj osjecaj, to je tamo jasno ko dan ljudima koji tamo rade. Netko zazmiri na to, netko se mozda ne slaze oko toga jer ima svoje stavove zasto zenama treba poseban tretman, ali ako krenemo od nule i neutralno, jasno je da je jedan spol priveligiraniji od drugog i u velikim americkim IT firmama to su vecinom zene. Upravo je to i razlog zasto zena ima manje u startupovima gdje je kljucno imati najboljeg zaposlenika. Nije kriv nikakvi bro culture, cura koja zna sto zeli i hoce, nece ju zaustaviti bro culture. Vi koji se slazete za poseban tretman se vjerojatno slazete i da djeca hrvatskih branitelja imaju posebne tretmane kao sto su kod nas imali kod upisa na faks (jos uvijek je za neke stvari) I ja sam dijete hrvatskog branitelja pa sam uvijek bio protiv te stavke. Jesmo mi diskriminirani ili imamo manja prava za upis na faks? Apsolutno ne. Samo zato jer netko manje uci, ne znaci jer je iz neke grupe treba biti nagraden za svoje ponasanje. Ima cura koje imaju bogate roditelje, pa opet imaju hrpu vise prava od siromasnih djecaka. Jel to ok? A vi kazete da je. Ja kazem da ne. Vrijeme ce pokazati tko se bori za ravnopravnost.

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Može biti usporedivo. Da je riječ o uzorcima 30 vs 1000, onda se ne preporuča usporedba. Kada je velika razlika između uzoraka, a svaki od uzoraka ima zadovoljavajući broj ispitanika, možeš dodatno filtrirati veći uzorak i/ili koristiti neparametrijske testove razlika. Koliko vidim intervale pouzdanosti u tablici, usporedba je apsolutno moguća i legitimna.

 

edit: jbg, pretekli ste me dok sam nabadao po mobaću

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 17:09 (ElektričnaOvca).
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...

Prepoznajte se

 Čekaj malo.

 

Ti si 99. godište i na temelju kojeg radnog iskustva ti zboriš i iznosiš mišljenje u ovoj temi?

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Ovo nema veze s "kvotama" o kojima si pričao. FYI.

 

I okej je da ima poseban tretman za žene i bilo koju drugu podzastupljenu manjinu. Da je zaposlenih muškaraca 31%, a žena 69%, pa da pokušava poticati muškarce da popune tu razliku, bi li se onda bunio? 

 

Tip, btw, uopće nije dokazao da je itko nekvalificiran zaposlen samo zato jer je žensko, odnosno da su rate podkvalificiranih za žene veće od muških. 

 

To se da, btw, statistički provjeriti - gledaš koliko ekipe bude "zamoljeno da ode" u jednoj i drugoj grupi. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 17:12 (Drago).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

 

Ne razumijem kako je ovo cherry picking? To je jedina statistika koju sam ja našao koja govori o kvaliteti programerki. To nije cherry picking nego statistika. Ti nađi drugu peer reviewed koja to pobija. 

 

Uzorak žena je 31 puta manji u odnosu na uzorak muškaraca, ali nije mali - apsolutne brojke su velike - ne radi se o 1 ženi i 31 muškarcu, a upravo u tome i jest problem. Rješene  su ovakve akcije kakve provode Google, Microsoft i drugi služe tome da se smanji ta, po svemu do sada mjerljivom, posve neopravdana razlika između žena i muškaraca u STEM i IT poslovima. 

 

Dakle, ovo je argument ZA affirmative action i inkluziju žena, a ne kao što ti pogrešno misliš da je to argument protiv. 

(Ali do sada su ti svi zaključci bili pogrešni ili intelektualno nepošteni, kao ovo gore ljigavo imputiranje Bukvi da je rekao da su žene invalidi - to sigurno ne ide njemu na obraz nego tebi tako da je ovo u tvom stilu.)

 

Ocito nitko nije htio reci ista protiv ovog istrazivanja a znamo i zasto (eto sto se dogodilo u google-u).

 

Dakle po tvome, mozemo promatrati 32 osobe, 31 muskarac i 1 zena, svatko od njih radi ono sto radi svojom voljom.

 

Recimo evo da zena uspije. 1/1 = 1 = 100% Zakljucak: Zene imaju uspjesnost od 100%.

Od 31 muskarca njih 20 uspije 20/31 = 0.65 = 65% Zakljucak: Muskarci imaju uspjesnost od 65%

Zakljucak istrazivanja: Zene su bolje od muskaraca, za razliku od njih imale su uspjesnost od 100% u odnosu na njihovih 65%.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mitch kaže...

 Čekaj malo.

 

Ti si 99. godište i na temelju kojeg radnog iskustva ti zboriš i iznosiš mišljenje u ovoj temi?

 

Fakat. Klinac je 99. godište. 

 

LOL - prokleti internet! :-D

 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...

 

Ocito nitko nije htio reci ista protiv ovog istrazivanja a znamo i zasto (eto sto se dogodilo u google-u).

 

Dakle po tvome, mozemo promatrati 32 osobe, 31 muskarac i 1 zena, svatko od njih radi ono sto radi svojom voljom.

 

 

Ne, po mome je točno suprotno - ne promatramo 32 osobe, jer sam ti upravo rekao da se u gornjem istraživanju ne radi o 32 osobe, a to ti je rekao i Ovca koji je psiholog i statistika mu je bread & butter. 

 

Idi igrat balun ili šta već drugi dečki u kvartu rade. 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
Mitch kaže...

 Čekaj malo.

 

Ti si 99. godište i na temelju kojeg radnog iskustva ti zboriš i iznosiš mišljenje u ovoj temi?

 

Fakat. Klinac je 99. godište. 

 

LOL - prokleti internet! :-D

 

 

 

 Pa svaki današnji komentator na fejsu ti je sin/unuk nekog adezeovca/sdpovca/trumpovca koji temelji mišljenje na tome da je dobio 200 kuna i sad ne želi dati državi 50. Zašto bi on to dao.

 

Tako to počinje :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mitch kaže...

 Čekaj malo.

 

Ti si 99. godište i na temelju kojeg radnog iskustva ti zboriš i iznosiš mišljenje u ovoj temi?

Ad hominem napad:

Tvoje misljenje je nebitno jer si 99. godiste.

Kao netko tko ce se zaposliti u ovom sektoru trebam sutiti? Fino, vasa ce generacija zajebat cijeli sektor, boli vas briga, kad dode red na mene da se zaposlim, lagano cete u mirovine, eto vi ste svoje odradili, mi neka ispastamo. Kad budem trebao dobiti posao, po svemu sudeci nece se gledati tko je najkvalificiraniji, cak i da su neke zene/crnci/invalidi/bojni helikopteri kvalificiraniji od mene pa da na temelju toga dobiju posao, a ja ne, uopce se ne bih ljutio. Ali ako ja izgubim posao zato sto sam roden s penisom a netko drugi ne, ili zato sto sam bijele boje koze, onda imamo problem. A taj problem postaje moj problem.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Idi igrat balun ili šta već drugi dečki u kvartu rade.

Dok se drugi opijaju, drogiraju i jebu ja citam knjige, prolazim kroz tutorijale i svadam se s tobom upravo kako u buducnosti ne bih zavrsio na nekoj bausteli ili kao konobar jer je netko zbog affirmitive actiona dobio posao za kojeg sam se skolovao iako je bio manje kvalificiran i kako ne bi zavrsio kao moj djed kojeg je netko spomenio, koji je zivio u vukojebini sa sestroclanom obitelji u "kuci" od nekoliko kvadrata sa zemljanim "podom" i kako bi imao kvalitetu zivota iznad prosjeka, za razliku od svih mladica i djevojaka koji se dok ja ovo pisem opijaju, drogiraju i jebu.

9 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...
Mitch kaže...

 Čekaj malo.

 

Ti si 99. godište i na temelju kojeg radnog iskustva ti zboriš i iznosiš mišljenje u ovoj temi?

Ad hominem napad:

Tvoje misljenje je nebitno jer si 99. godiste.

Kao netko tko ce se zaposliti u ovom sektoru trebam sutiti? Fino, vasa ce generacija zajebat cijeli sektor, boli vas briga, kad dode red na mene da se zaposlim, lagano cete u mirovine, eto vi ste svoje odradili, mi neka ispastamo. Kad budem trebao dobiti posao, po svemu sudeci nece se gledati tko je najkvalificiraniji, cak i da su neke zene/crnci/invalidi/bojni helikopteri kvalificiraniji od mene pa da na temelju toga dobiju posao, a ja ne, uopce se ne bih ljutio. Ali ako ja izgubim posao zato sto sam roden s penisom a netko drugi ne, ili zato sto sam bijele boje koze, onda imamo problem. A taj problem postaje moj problem.

 Ne brini se, ako si kvalitetan progamer uvijek ces naci posla jer je potraznja ogromna. Sto se tice mega koorporacija kao Google, Microsoft itd. dobri su za staziranje, ali cesto mozes dobiti bolje pare i uvjete od manjih kompanija plus manje je birokracije.

9 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...
Drago kaže...

 

Idi igrat balun ili šta već drugi dečki u kvartu rade.

Dok se drugi opijaju, drogiraju i jebu ja citam knjige, prolazim kroz tutorijale i svadam se s tobom upravo kako u buducnosti ne bih zavrsio na nekoj bausteli ili kao konobar jer je netko zbog affirmitive actiona dobio posao za kojeg sam se skolovao iako je bio manje kvalificiran i kako ne bi zavrsio kao moj djed kojeg je netko spomenio, koji je zivio u vukojebini sa sestroclanom obitelji u "kuci" od nekoliko kvadrata sa zemljanim "podom" i kako bi imao kvalitetu zivota iznad prosjeka, za razliku od svih mladica i djevojaka koji se dok ja ovo pisem opijaju, drogiraju i jebu.

 Nekad treba nesto popit i jebat, inace ces prsnuti kao kokica. Dobar zivot je balans, a ne ekstrem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
E, i kad kasnije shvatiš da si mogao imati "best of both worlds" u ovim godinama, bit će kasno i bit ćeš još jedan iskompleksirani top student kojemu je cijeli svijet kriv. Ovo shvati kao uistinu dobronamjeran savjet.

Enivej, kako stvari stoje, trenutno si ionako zagrizao više no što možeš sažvakati. Imaš svo vrijeme svijeta za ovakve rasprave, kad budeš imao više iskustva.
Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Magnolia_fan kaže...

 Nekad treba nesto popit i jebat, inace ces prsnuti kao kokica. Dobar zivot je balans, a ne ekstrem.

 Bas zato sto sam 99. godiste mogu ti potvrdit da medu mladima nema kulture, sve se svelo na degenerativnu seks-kulturu. A te iste osobe bi jednog dana trebale biti majke i ocevi ili raditi na nekoj visokoj poziciji. Balansa nema, sve se svodi na jebanje, u tome i je problem. Sto ce te iste osobe traziti vecu placu, zaliti se da su potplaceni, mijenjati zakone u svoju korist i na tudu stetu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Gle, probat ću ti ovo nježno saopćit: kad imaš 18, sve se više-manje svodi na seks. Nije tvoja generacija ni po čemu posebna u tom smislu.
Tread softly because you tread on my dreams.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice