Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit zaključana tema

poruka: 357
|
čitano: 27.386
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit".
15 godina
online
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Mislim da većina vas na temi fulava poantu koju google forsira: raznolikost kadra nije nužna zbog učinkovistosti već zbog drukčije perspektive na probleme

 

btw. nisam za forsirane raznolikosti ali na način kakav imamo u rvackoj. Također razumijem zašto si ju određene tvrtke mogu priuštiti (jako bitno je ovo "mogu" jer to sigurno ne rade one kojima je sav fokus usmjeren na izričit cilj). Recimo google je toliko bogat da su njima bitnije ideje, ma kakve god bile, nego izvršenje cilja pošto imaju toliko resursa da nije pitanje hoće li ciljevi biti izvršeni već kada. Također to ne vrijedi u rvackoj jer ovdje rijetko tko razumije iša više osim da glume nešto što nisu u stilu "vidjela žaba da konja potkivaju pa i onda diže nogu"

 

a glede forsirane raznolikosti u rvackoj, iliti kako to neznalice vole zvati "emancipacije", u rvackoj ona proizvodi matrijarhat, a ne stvarnu emancipaciju, i koji za rezultat ima očito frustrirane žene (primjer: nema tako destruktivne osobe kao što je žena na rukovodećoj poziciji i s time se slažu i žene koje rade pod takvom ženom) od čega pati cijelo društvo.

Također glavni krivac primitivizma i konzervatizma u rvackom društvu su upravo žene, ne muški, jer žene njeguju onu "da li je sin ili dite" i svoju frustriranost iskaljuju na svojim kćerima i tako stvaraju neprekinut lanac "zašto bi njoj bilo bolje kad meni nije bilo" a taj stav maskiraju pod "žena mora biti majka i dobra supruga" (to je ženka mantra)

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Robert_84 kaže...

nije mi poznato koliko je ljudi sa foruma imalo priliku aplicirat za neku americku firmu...

tamo te pitaju za rasu, religiju i nacionalnu pripadnost.... jer oni jednostavno moraju imat tu "rasnu" raspodjeljenost... slicno kao i u juznoj africi.

mnoge velike firme imaju problema sa tim....

tako da sam ja radio sa puno afro amera koji su mislili da su zaposleni radi strucne sposobnosti, a u biti su bili u firmi samo radi " rasne " jefnakosti, jer mogu potvrdit iz prve ruke da za posao strucni nisu bili

nama u HR je to malo cudno, jer kod nas se to ne pita..... no drugdje da....

 

inace.... mogu zene radit sve sto i muskarci..... al bas nevidim puno zena u HR da guracju tacke il zidaju.... a bome ih nema ni kao vozaca kamiona....

 

 

Pa to je ok jel, ili moderno vračanje dugova iz prošlosti pa hajfaj uživaj.Nekad se Američki crnci nisu mogli niti vozit u istom busu sa bjelcima, a danas ih eto radi ravnopravnosti ovako "kulturno obeštečuju".

 

USA s razlogom nosi naziv moderni divlji zapad, kad izbrojiš sve njihove perverzne glupandarije odma dobiš tešku glavobolju.

 

 

16 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Robert_84 kaže...

nije mi poznato koliko je ljudi sa foruma imalo priliku aplicirat za neku americku firmu...

tamo te pitaju za rasu, religiju i nacionalnu pripadnost.... jer oni jednostavno moraju imat tu "rasnu" raspodjeljenost... slicno kao i u juznoj africi.

mnoge velike firme imaju problema sa tim....

tako da sam ja radio sa puno afro amera koji su mislili da su zaposleni radi strucne sposobnosti, a u biti su bili u firmi samo radi " rasne " jefnakosti, jer mogu potvrdit iz prve ruke da za posao strucni nisu bili

nama u HR je to malo cudno, jer kod nas se to ne pita..... no drugdje da....

 

inace.... mogu zene radit sve sto i muskarci..... al bas nevidim puno zena u HR da guracju tacke il zidaju.... a bome ih nema ni kao vozaca kamiona....

 

 

nije bas istina, i sam radim u "vecoj" IT americkoj firmi al u europi, i donekle sam ukljucen i u proces zaposljavanja (intervjui, feedback i osobno misljenje).

nitko te nece pitat za rasu, religiju i nacionalnost jer si time automatski pozoves HR za vrat i bivsi si. (ista stvar u EU i USA).

imaju oni vec nacina za saznat al da te netko direktno pita - ne.

ne moras ni starost napisat u zivotopis, mada se i to moze "okolo" saznat.

ono sto je istina, u svakom internom oglasu za posao pise da ih ne zanima jesi li; crnac, zuti, bijelac, veteran, gay, troglodit..   kad se donosi odluka o zaposljenju iza vratiju, pretpostavljam da neki ipak imaju bias ali ga moraju zamotat u politicku korektnost.

 

druga stvar, zasto bi itko isao slat memorandume na forum unutar firme od 60k ljudi.............................................

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 17:38 (nixass).
16 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ivan262 kaže...


U jednu ruku nije loše imati raznolike radnike, pošto oni donesu drugačije ideje od onoga što je standardno. Samo raznolikost ne smje biti jedini i/ili glavni razlog za zapošljavanje nekoga.

 

Nema ti ta tzv. "raznolikost" nikakve veze sa pravom raznolikošću. To je samo forsiranje monokulture kroz komunistički newspeak gdje je raznolikost kodna riječ za ditkaturu ljevičarske ideologije. Kada su se komunjare zbilja brinule za homoseksualce, invalide i ženska prava kroz komunističku povijest?! Oni samo žele provesti anihalaciju društva i svesti to društvo na razinu onog prije nastanka kamenog doba. "Diversity agenda" je samo još jedno oružje u njihovom perverznom arsenalu.

9 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Old Iggy kaže...
ivan262 kaže...
Nije da su manje sposobne (štoviše u nekim poslovima u globalnu su i bolje) , nego ako im se ponudi dvije struke, jednaka plata, uvjeti... više če ih odabrati jednu struku nego drugu, to se zovu preference,

Ne, to se zove odabir posla, identično i za muškarce i za žene.

tako je, i onda zene NE odabiru IT..

i onda netko kaze da mora biti odredeni broj zena negdje.. i sto cemo sad, na silu ih zaposlit samo da "rade" i proizvode gubitak?

 

ja bi prvi volio imat radne kolegice programerke.. :)

takve na prste jedne ruke nabrojis u hr

 

jedna frendica s faksa je imala dosta potencijala "nacin razmisljanja", ali se udala, rodila par komada djece, prolazile godine, nije taknula nista, i sad joj se vise neda, nema volje, "zaboravila" je sve i sl.. ups to nisam smio reci (spomenuti biolosku razlicitost).. 

 

nikad nisam rekao da zene to ne mogu raditi ili nesto slicno, nego NE ZELE.

 

16 godina
online
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
digitall kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, to se zove odabir posla, identično i za muškarce i za žene.

tako je, i onda zene NE odabiru IT..

i onda netko kaze da mora biti odredeni broj zena negdje.. i sto cemo sad, na silu ih zaposlit samo da "rade" i proizvode gubitak?

 

ja bi prvi volio imat radne kolegice programerke.. :)

takve na prste jedne ruke nabrojis u hr

 

 

Ne znam gdje si ti, ali mi smo u zadnjih nekoliko mejseci zaposlili nekoliko programerki. Iliti, broj novopridošlih je mislim 2 ili 3 naprema 1 za žene.

Moja ekipa je oduševljena, mora ih se malo držati pod kontrolom.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Robert_84 kaže...

nije mi poznato koliko je ljudi sa foruma imalo priliku aplicirat za neku americku firmu...

tamo te pitaju za rasu, religiju i nacionalnu pripadnost.... jer oni jednostavno moraju imat tu "rasnu" raspodjeljenost... slicno kao i u juznoj africi.

mnoge velike firme imaju problema sa tim....

 

Izmišljaš - u Americi su izrijekom su zabranjena takva pitanja u upitnicima i na intervjuima za posao. 

 

https://www1.eeoc.gov//laws/practices/index.cfm?renderforprint=1

 

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

ja sam to sve pitan 2011 kad sam isao na razgovor u DynCorp.... doduse mozda je pravno iza stojala neka offshore kompanija.... ali smo radili za DynCorp International, toga se dobro sjecam....

 

pa i do prije 2 godine je na KBRovim stranicama bilo da se izjasnis o rasi i vjeri.... dobro se sjecam tih pitanja, jer su sve te firme koristile "taleo" recruiting system za apliciranje, pa su sve firme imale isti princip prijave 

Alienware m17x R4
7 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Ne bih ulazio u bioloske razlike koje su spomenute, ali sam bio zaposlenik Google-a kao intern u Zurichu prosle godine.

 

Prva dva tjedna vam se puni glava diversity stvarima kroz razne tecajeve (o biasu, sexual harrasmentu, itd.), nakon toga pocnete raditi i pocne vas biti briga za to. Ali ako pocnete razmisljati pika vas zasto ima 50% zena kao interna, a na fakultetima ih nema ni 30%. Onda kroz razgovor pocnete kuziti kako intervju u vecini slucajeva nisu odradili tako dobro (iako je bilo i cura koje su bile olimpijke i daleko bolji developeri od mene). Jos jedan fun fact je da sve cure koje znam su dobile full time, dok za muske zaposlenike znam dosta koji nisu dobili full time pozicije, iako mi se (subjektivno) cinilo da su mnogo sposobniji. Generalno za cure postoji i Grace Hooper month kada im se dijele razne stipendije, cinilo mi se da su postojale i posebne aktivnosti za njih itd. 

 

Ne znam za bioloske strane, ali kao bivsi zaposlenik Google-a definitivno se slazem za ostale tocke manifesta.

 
14 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

Ne bih ulazio u bioloske razlike koje su spomenute, ali sam bio zaposlenik Google-a kao intern u Zurichu prosle godine.

 

Prva dva tjedna vam se puni glava diversity stvarima kroz razne tecajeve (o biasu, sexual harrasmentu, itd.), nakon toga pocnete raditi i pocne vas biti briga za to. Ali ako pocnete razmisljati pika vas zasto ima 50% zena kao interna, a na fakultetima ih nema ni 30%. Onda kroz razgovor pocnete kuziti kako intervju u vecini slucajeva nisu odradili tako dobro (iako je bilo i cura koje su bile olimpijke i daleko bolji developeri od mene). Jos jedan fun fact je da sve cure koje znam su dobile full time, dok za muske zaposlenike znam dosta koji nisu dobili full time pozicije, iako mi se (subjektivno) cinilo da su mnogo sposobniji. Generalno za cure postoji i Grace Hooper month kada im se dijele razne stipendije, cinilo mi se da su postojale i posebne aktivnosti za njih itd. 

 

 

Tužno je to što si stažirao i nisu te zaposlili, pa je jasno da te svašta "pika", ali mene "pika" ovaj tvoj podatak o "niti 30%" žena na fakultetima.

Možeš mi dati izvor za koju to zemlju vrijedi i za koje fakultete?

Naime, u Americi nešto više žena nego muškaraca završava fakultete (57% žena, 43% muškaraca - https://www.washingtonpost.com/local/education/the-gender-factor-in-college-admissions/2014/03/26/4996e988-b4e6-11e3-8020-b2d790b3c9e1_story.html), u Švicarskoj ih je isto oko 50%, a u Rusiji je samo u matematici i srodnim znanostima skoro 50%, a općenito na fakultetima isto više od muškaraca - oko 60%. 

 

https://www.economist.com/blogs/dailychart/2011/09/female-graduation-rates

Odakle ti, dakle, ta brojka?

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Magnolia_fan kaže...

Iako mi SJW pajseri idu na jetru, tko god je zaista procitao ovaj manifesto moze vidit da ni ovaj lik nije pri sebi. Jer kao zene zbog bioloskih predispozicija ne mogu biti dobri programeri. Iste rasprave su se vodile 60-70ih da li zene mogu biti dobri policajci, doktori itd.

Vecina komentatora izgleda kao da je dosla sa Thomsonovog koncerta.

 

Vecina komentatora ocito misli da im je njihova rođena majka nesposobna blesača i manje vrijedna od oca ili njih samih.

 

 

Vas dvojica izgleda ne kužite na što se mi žalimo, te očito niste pročitali memorandum. Ozbiljno, komentari su vam podmukli. Nitko ovdje ne tvrdi direktno niti indirektno da su žene glupe ili nesposobne. To isto vrijedi za memorandum, koji je iznenađujuće objektivan i racionalan. 

 

Note, I’m not saying that all men differ from women in the following ways or that these differences are “just.” I’m simply stating that the distribution of preferences and abilities of men and women differ in part due to biological causes and that these differences may explain why we don’t see equal representation of women in tech and leadership. Many of these differences are small and there’s significant overlap between men and women, so you can’t say anything about an individual given these population level distributions.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 17:57 (NecroKnight).
10 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Velika država, velesila je upravo i nastala i postala to što danas je zahvaljujući različitosti.

U Europi nisu htjeli ni čuti u ono doba nastajanja suvremene Amerike za različitost i druga mišljenja. Njihov ustav kaže svi su ljudi isti. To piše i u Bibliji.

 

Da nema forsiranja manjinskih grupa, ne bi oni nikada došli do izražaja.

Razumijem vaš otpor. Netko misli da je bolji, ljepši, pametniji, samo zato jerbo je muško, bijele kože, određene nacije, vjere, podnevlja i slično tome. Kao ona spika, sa tim moraš biti rođen, te je eto na osnovu toga određuješ drugima živote.

 

Srećom, to nije tako, nego ima ljudi koji i drugima žele dati priliku, vremena da se razviju i slično tome. Zato i treba ohrabrivati žene da ulaze u ICT, te da se ne boje programera i IT stručnjaka, jerbo nisu svi onako tipični kao što se misli....Ima onih što se nisu zapustili, koji drže do sebe, koji se ne boje žena, koji poštuju druge ljude...

 

Stoga, podržavam ulazak u ICT što više različitosti, a i draže su mi kolegice, od kolega.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
PzKpfw kaže...

Razumijem vaš otpor. Netko misli da je bolji, ljepši, pametniji, samo zato jerbo je muško, bijele kože, određene nacije, vjere, podnevlja i slično tome. 

 

Cek, zasto onda zene ne trce na 100 metara sa muskima? Zasto ne igraju tenis jedni protiv drugih profesionalno? Zasto ih nema na bausteli (kao sto je kolega vec prije primjetio)? Pogle boksace, kosarkase, sprintere... Crnci su tu puno bolji od bijelaca i to je jasno kao dan.

Razlike postoje i treba ih postivati tamo gdje stvarno postoje. Pravit se da ne postoje je jednako glupo generaliziranje kao sto je generaliziranje da su muskarci u svemu bolji od zena.

Zamisli da si vlasnik firme koji je dobio ogroman posao i treba ti 300 zidara. Kad ono "knock-knock" i drzava ti kaze da od tih 300 zidara treba zaposliti barem 100 zena. Bio bi sretan, ne?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

@Friday

 

Pa, da bio bih. Mada država tebi ne veli da moraš toliko zaposliti žena zidara.Um caruje, snaga klade valja. Tako da je na baušteli dovoljna jedna šefica, a muški neka rade fizikaliju.

 

Sport je drugo. Radi se o fizičkoj snazi.

Ne slažem se sa ovim da ne treba gurati manjinske skupine u prvi plan. Svi su ljudi isti. Ima bijelaca koji su kržljavi, ima i onih koji su pravi snagatori, kao i kod drugih rasa.

Međutim, uvelik muška civilazacija i društvo određuje kakva žena treba biti. Osobno, brijem da to rade oni koji se boje žena, te koji su nesposobni se brinuti za sebe, a muiško su.

 

Žikim, o čemu pišeš, te ne mislim niti držim da si ti tip iz mojih upisa, al' uvelike znam prepoznati komentare iz kojih izvire mentalno ustaštvo. Na njih sa reagirao kada sam pisao svoj upis.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
PzKpfw kaže...

Velika država, velesila je upravo i nastala i postala to što danas je zahvaljujući različitosti.

U Europi nisu htjeli ni čuti u ono doba nastajanja suvremene Amerike za različitost i druga mišljenja. Njihov ustav kaže svi su ljudi isti. To piše i u Bibliji.

 

Da nema forsiranja manjinskih grupa, ne bi oni nikada došli do izražaja.

Razumijem vaš otpor. Netko misli da je bolji, ljepši, pametniji, samo zato jerbo je muško, bijele kože, određene nacije, vjere, podnevlja i slično tome. Kao ona spika, sa tim moraš biti rođen, te je eto na osnovu toga određuješ drugima živote.

 

Srećom, to nije tako, nego ima ljudi koji i drugima žele dati priliku, vremena da se razviju i slično tome. Zato i treba ohrabrivati žene da ulaze u ICT, te da se ne boje programera i IT stručnjaka, jerbo nisu svi onako tipični kao što se misli....Ima onih što se nisu zapustili, koji drže do sebe, koji se ne boje žena, koji poštuju druge ljude...

 

Stoga, podržavam ulazak u ICT što više različitosti, a i draže su mi kolegice, od kolega.

 

Podržavam i ja, ali ne budem sad ja nekoga silio ako ga to ne zanima. Pa valjda prilikom upisa faksa gledaš ono što te zanima, što imaš volje raditi i da u toj struci ima posla, a ne da sad ti tu popunjavaš neke kvote.

Ista stvar i prilikom zapošljavanja. Da sad recimo imam svoju firumu, normalno da bi zaposlio onoga koji je najbolje pokazao svoje znanje kroz neka testiranja bez obzira da li je muško, žensko, trans, crn, bijel, žut, itd.

A onaj komentator koji meni sere da ja ne poštujem svoju majku jer je žena, nek pročita još jednom moje komentare, pa neka mi pobolda di sam ja to vrijeđao žene. Ja sam samo napisao da ih kod nas u IT-u ima jako malo u odnosu na muškarce i da više preferiraju uredske poslove od nekih zanatskih poslova. Što je u jednu ruku i logično jer je lakši posao, ali u drugu ruku, ako se misle uvoditi neke kvote tipa da mora toliko i toliko posto biti zaposlenika koji su muško/žensko/boja kože/vjeroispovijest u IT, onda neka se te kvote uvedu i u druge grane. To bi bila onda prava jednakost po meni.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
NecroKnight kaže...

 

 

Vas dvojica izgleda ne kužite na što se mi žalimo, te očito niste pročitali memorandum. Ozbiljno, komentari su vam podmukli. Nitko ovdje ne tvrdi direktno niti indirektno da su žene glupe ili nesposobne. To isto vrijedi za memorandum, koji je iznenađujuće objektivan i racionalan. 

 

Note, I’m not saying that all men differ from women in the following ways or that these differences are “just.”I’m simply stating that the distribution of preferences and abilities of men and women differ in part due to biological causes and that these differences may explain why we don’t see equal representation of women in tech and leadership. Many of these differences are small and there’s significant overlap between men and women, so you can’t say anything about an individual given these population level distributions.

 

 

 

Zapravo, ovaj tip upravo to tvrdi, iako onda kasnije kaže da to uopće ne tvrdi ("I’m simply stating that the distribution of preferences and abilities of men and women differ in part due to biological causes...", a kasnije, kao alibi "Many of these differences are small and there’s significant overlap between men and women, so you can’t say anything about an individual given these population level distributions."



Upravo je ovakav tip "doubletalka" sam po sebi odvratan jer se pokušava sjediti na obje stolice. U Googleu rade većinom muškarci, što s pozicije vlasnika i šefova firme nije dobro - imaš, dakle, golemi dio "tržišta rada" (žene) koji ti sjedi "neiskorišten" za tvoje potrebe. Dakle, Mayovo bulažnjenje u alexjonesovskom stilu o "kriptokomunistima" (LOL, da, u Googleu :-D) ne može biti besmislenije nego jest. Radi se oo otvorenim kapitalistima i racionalnim pristupom tržištu, u ovom slučaju, tržištu rada. 

 

S obzirom da tip nije dokazao (kao niti jedno znanstveno istraživanje do sada, a mnoga su dokazala suprotno) da su žene BIOLOŠKI predodređene za određeni tip intelektualnih poslova, a muškarci za drugi (s obzirom da ih je u Rusiji otprilike polovica u STEM-u, kao i u Iranu, a u VB, recimo, ispod 14%) da se zaključiti da se uopće ne radi o BIOLOŠKIM, već SOCIOLOŠKIM posljedicama, dakle, društvo nas programira za poslove koje onda kao društvena bića kroz proces socijalizacije usvajamo kao nama "prirodna", ovisno o spolu, čitavo njegovo laprdanje je to - laprdanje protiv inkluzije žena u firmu.

 

Za razliku od slobode govora, koja je politička kategorija i štiti te od progona države zbog toga što si rekao, etički kodeks svake firme, pa i Googlea, je njihov interni dokument u kojem imaju svoja pravila kojih se zaposlenici moraju pridržavati ili bivaju kažnjeni uključivši i otkaz. 

 

To nema veze sa "cenzurom" niti "slobodom govora" niti "libtardima", "kriptokomunistima" ili "matrijarhatom" ili bilo kojom od totalno besmislenih ideja koje sam ovdje pročitao. 

 

Ukratko, mene ovi komentari mahom žaloste: jako ste gnjevni i to većinom ljudi koji ne da nikada nisu aplicirali za posao u Googleu pa ga nisu dobili "zbog neke babe", nego ekipa koja nikada nije ni radila niti su ikada nepravedno trpjeli zbog nepravde koju im je nanijeta zato jer su muškarci, ali svejedno mrzite i to na jedan prizeman, nepismen, neuk i seljački način. 

 

Ovakve rasprave mi uvijek iznova pokažu da za Hrvatsku nema nade, i to ne zbog političkih elita (ili"elita"), već upravo zbog načina na koji razmišlja (ili bolje rečeno - ne razmišlja) prosječan stanovnik zemlje, a koji je ispod svake razine. 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Ja mislim da bi se google trebao ugledati u NBA timove, oni su jako diverzificirani ;)
 
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
NecroKnight kaže...

 

 

 

Ukratko, mene ovi komentari mahom žaloste: jako ste gnjevni i to većinom ljudi koji ne da nikada nisu aplicirali za posao u Googleu pa ga nisu dobili "zbog neke babe", nego ekipa koja nikada nije ni radila niti su ikada nepravedno trpjeli zbog nepravde koju im je nanijeta zato jer su muškarci, ali svejedno mrzite i to na jedan prizeman, nepismen, neuk i seljački način. 

 

Ovakve rasprave mi uvijek iznova pokažu da za Hrvatsku nema nade, i to ne zbog političkih elita (ili"elita"), već upravo zbog načina na koji razmišlja (ili bolje rečeno - ne razmišlja) prosječan stanovnik zemlje, a koji je ispod svake razine. 

 Ma nitko ne komentira sto je tip napisao, ako su uopce procitali isto. Samo su docekali ovu vijest da iskale frustracije. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 18:55 (Magnolia_fan).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
PzKpfw kaže...

1. Velika država, velesila je upravo i nastala i postala to što danas je zahvaljujući različitosti.

U Europi nisu htjeli ni čuti u ono doba nastajanja suvremene Amerike za različitost i druga mišljenja. Njihov ustav kaže svi su ljudi isti. To piše i u Bibliji.

 

Da nema forsiranja manjinskih grupa, ne bi oni nikada došli do izražaja.

2. Razumijem vaš otpor. Netko misli da je bolji, ljepši, pametniji, samo zato jerbo je muško, bijele kože, određene nacije, vjere, podnevlja i slično tome. Kao ona spika, sa tim moraš biti rođen, te je eto na osnovu toga određuješ drugima živote.

 

Srećom, to nije tako, nego ima ljudi koji i drugima žele dati priliku, vremena da se razviju i slično tome. Zato i treba ohrabrivati žene da ulaze u ICT, te da se ne boje programera i IT stručnjaka, jerbo nisu svi onako tipični kao što se misli....Ima onih što se nisu zapustili, koji drže do sebe, koji se ne boje žena, koji poštuju druge ljude...

 

Stoga, podržavam ulazak u ICT što više različitosti, a i draže su mi kolegice, od kolega.

 

Obično te ignoriram, ali vidi se da i ti ne kužiš na što se žalimo. 

 

Problem je u tome što je dobio otkaz jer drugačije razmišlja. Što se uopće usudio postaviti ova pitanja. Ne, mi ne pružamo otpor! Ovo su pitanja koja se moraju postavljati, o kojima se moramo svađati, moramo ići sve do najneugodnijih i kontroverznih područja jer jedino tako možemo doći do odgovora. U IT industriji i mnogim drugima granama žene su stalno u manjini. Zašto je to tako? Je li to zbog bioloških, društvenih, psiholoških, kulturoloških ili nekih drugih čimbenika? Ako se o tome ne raspravljamo, nećemo moći riješiti te probleme. Smatram da su žene sposobne biti informatičarke, ali zbog više čimbenika ih IT manje zanima nego muškarce. Jednakost nije omjer 50:50. Jednakost je kada ti se daje jednaka prilika kao svima drugima i kada se prema tebi jednako postupa, te mjeri tvoja vrijednost prema tvojoj sposobnosti.

 

1. Lol, ti mene zezaš. SAD se dulje vrijeme temeljio na robovlasništvu (skoro 100 godina), te si nakon toga imao Jim Crow zakone (ukinuti su tek 1965. godine!). Glavnu riječ su oduvijek imali bijeli muškarci, te donekle još danas. Da ne kažem su rasizam i diskriminacija još uvijek veliki problem.

 

2. Ozbiljno, ovakvi komentari su stvarno podmukli. Prestanite nam stavljati riječi u usta. Mene ovo stvarno vrijeđa. Ja volim svoju majku i sestru, te ne smatram ih manje vrijednim i manje inteligentim od sebe. To vrijedi za sve žene. Iako među svima nama postoje male razlike, ljude se prvenstveno treba procjenjivati na temelju kakve su osobe.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
NecroKnight kaže...

 

 

Vas dvojica izgleda ne kužite na što se mi žalimo, te očito niste pročitali memorandum. Ozbiljno, komentari su vam podmukli. Nitko ovdje ne tvrdi direktno niti indirektno da su žene glupe ili nesposobne. To isto vrijedi za memorandum, koji je iznenađujuće objektivan i racionalan. 

 

Note, I’m not saying that all men differ from women in the following ways or that these differences are “just.”I’m simply stating that the distribution of preferences and abilities of men and women differ in part due to biological causes and that these differences may explain why we don’t see equal representation of women in tech and leadership. Many of these differences are small and there’s significant overlap between men and women, so you can’t say anything about an individual given these population level distributions.

 

 

 

 Ukratko, mene ovi komentari mahom žaloste: jako ste gnjevni i to većinom ljudi koji ne da nikada nisu aplicirali za posao u Googleu pa ga nisu dobili "zbog neke babe", nego ekipa koja nikada nije ni radila niti su ikada nepravedno trpjeli zbog nepravde koju im je nanijeta zato jer su muškarci, ali svejedno mrzite i to na jedan prizeman, nepismen, neuk i seljački način. 

 

Ovakve rasprave mi uvijek iznova pokažu da za Hrvatsku nema nade, i to ne zbog političkih elita (ili"elita"), već upravo zbog načina na koji razmišlja (ili bolje rečeno - ne razmišlja) prosječan stanovnik zemlje, a koji je ispod svake razine. 

Nadam se da ne misliš na mene, ja se samo želim raspravljati. Ako sam ikoga uvrijedio, nije mi bila namjera. Znam da zvuči naivno.

9 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
NecroKnight kaže...
PzKpfw kaže...

1

 

2. Ozbiljno, ovakvi komentari su stvarno podmukli. Prestanite nam stavljati riječi u usta. Mene ovo stvarno vrijeđa. Ja volim svoju majku i sestru, te ne smatram ih manje vrijednim i manje inteligentim od sebe. To vrijedi za sve žene. Iako među svima nama postoje male razlike, ljude se prvenstveno treba procjenjivati na temelju kakve su osobe.

 

 Pitanja su legitimna, ali nacin na koji ih je on odgovorio (ili nije odgovorio) se svodi na to da zene ne mogu biti dobre programerke, jer su eto zene i time bioloski inferiornije od muskaraca. Time je svaku raspravu i legitimna pitanja potopio, jer ocito ga nesto drugo zulja.

A to sa manjkom zena u programiranju se treba rjesiti na fakultetu i na drustvenoj razini, ali to je vec neka druga rasprava.

Komentari ovdje pokazuju razinu primitivizma koja se nece jos dugo rjesiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 19:02 (Magnolia_fan).
11 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Žalosno, jako žalosno! Da je ovo dnevno.hr možda bih i razumio, ali ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 19:36 (markoBT).
 
1 3 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

Ne bih ulazio u bioloske razlike koje su spomenute, ali sam bio zaposlenik Google-a kao intern u Zurichu prosle godine.

 

Prva dva tjedna vam se puni glava diversity stvarima kroz razne tecajeve (o biasu, sexual harrasmentu, itd.), nakon toga pocnete raditi i pocne vas biti briga za to. Ali ako pocnete razmisljati pika vas zasto ima 50% zena kao interna, a na fakultetima ih nema ni 30%. Onda kroz razgovor pocnete kuziti kako intervju u vecini slucajeva nisu odradili tako dobro (iako je bilo i cura koje su bile olimpijke i daleko bolji developeri od mene). Jos jedan fun fact je da sve cure koje znam su dobile full time, dok za muske zaposlenike znam dosta koji nisu dobili full time pozicije, iako mi se (subjektivno) cinilo da su mnogo sposobniji. Generalno za cure postoji i Grace Hooper month kada im se dijele razne stipendije, cinilo mi se da su postojale i posebne aktivnosti za njih itd. 

 

 

Tužno je to što si stažirao i nisu te zaposlili, pa je jasno da te svašta "pika", ali mene "pika" ovaj tvoj podatak o "niti 30%" žena na fakultetima.

Možeš mi dati izvor za koju to zemlju vrijedi i za koje fakultete?

Naime, u Americi nešto više žena nego muškaraca završava fakultete (57% žena, 43% muškaraca - https://www.washingtonpost.com/local/education/the-gender-factor-in-college-admissions/2014/03/26/4996e988-b4e6-11e3-8020-b2d790b3c9e1_story.html), u Švicarskoj ih je isto oko 50%, a u Rusiji je samo u matematici i srodnim znanostima skoro 50%, a općenito na fakultetima isto više od muškaraca - oko 60%. 

 

https://www.economist.com/blogs/dailychart/2011/09/female-graduation-rates

Odakle ti, dakle, ta brojka?

 

 

Dobio sam posao, doduse ne Zurich te sam otisao s kompetitivnom firmom za USA ponudu. 

 

Te brojke mozes provjeriti na svakom europskom fakultetu, i tu ja mislim na IT ili racunarstvo jer je Google tvrtka koja zaposljava pretezno racunarce. Interna cura je bilo 50%, a dok ih na fakultetima (racunarskim) nema vise od 30%. Ima ih jos manje oko 20%.

 

Rusija je svoja prica koja ima utjecaj bivseg SSSR-a (gdje nije bilo nasilnog diversity-ja, pa se postigla stvarna ravnopravnost), a ti mi stavljas linkove na drustvene znanosti, a znao si dobro da se to odnosi na iskljucivo racunarstvo. 

 

Cim mi washingtonpost citiras svaka rasprava s tobom zavrsava jer oni su pouzdani kao otprilike yugo u najgorim danima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 19:42 (jurica1001).
14 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Realno, većina cura koje završe IT fakultet, završe u odjelu dizajna/multimedije ili administrativnim poslovima. Kodiranje je još uvijek posao za dečke. Isto kao što je plava boja za dečke a roza za cure, tako su dečki od malih nogu više naklonjeni mehanici/natjecanju/graditeljstvu (legići) dok se curicama više sviđa umjetnost/dizajn/igranje sa lutkicama (briga za ljude/ljudski resursi). Jednostavna biologija, samo što neki u današnje vrijeme uporno pokušavaju promjeniti navedene spolne razlike usađene rođenjem i XX / XY kromosomima. Srećom, nije još ovakva diversity situacija kod nas (možda jer nema crnaca?) no može se vidjeti nekoliko čudnih likova sa šarenim frizurama, koji rade u IT-u.

Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 

 

Rusija je svoja prica koja ima utjecaj bivseg SSSR-a (gdje nije bilo nasilnog diversity-ja, pa se postigla stvarna ravnopravnost), a ti mi stavljas linkove na drustvene znanosti, a znao si dobro da se to odnosi na iskljucivo racunarstvo. 

 

Cim mi washingtonpost citiras svaka rasprava s tobom zavrsava jer oni su pouzdani kao otprilike yugo u najgorim danima.

 

Kad ovako pričaš posve je jasno da ti živiš u nekom svom svijetu gdje po potrebi izmišljaš činjenice kako bi ti bilo lakše ili kako bi se sam sebi opravdao. Dao sam ti dva linka, na oba su ti podaci za prosječno studiranje, društvene znanosti i prirodne znanosti (po spolu). Dakle, mogao si sve to vidjeti, da si potrošio 13 sekundi vremena. 

 

Također, u Googleu ne rade samo "programeri" već i pravnici, ekonomisti, poslovna administracija (MBA) i drugi, a ti se u svom kmečanju pretvaraš (ili stvarno ne znaš?) da je to tako. 

 

Na koncu, završavaš s "yugo" kvalifikacijom koja je standardna poštapalica ispraznih tipova koji zapravo ne znaju kako bi zapravo branili svoj stav. 

 

Tvoj problem je, dakle, što te nisu uzeli, a ti "imaš osjećaj" da si bolji od ženskih jer si sam izmislio postotke i njihove rezultate na testovima. 

 

Osvijesti svoj problem, bit će bolje za tebe jer ćeš se moći ravnati prema tom i rješavati stvarne prepreke, a ne izmišljene. 

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 

 

Rusija je svoja prica koja ima utjecaj bivseg SSSR-a (gdje nije bilo nasilnog diversity-ja, pa se postigla stvarna ravnopravnost), a ti mi stavljas linkove na drustvene znanosti, a znao si dobro da se to odnosi na iskljucivo racunarstvo. 

 

Cim mi washingtonpost citiras svaka rasprava s tobom zavrsava jer oni su pouzdani kao otprilike yugo u najgorim danima.

 

Kad ovako pričaš posve je jasno da ti živiš u nekom svom svijetu gdje po potrebi izmišljaš činjenice kako bi ti bilo lakše ili kako bi se sam sebi opravdao. Dao sam ti dva linka, na oba su ti podaci za prosječno studiranje, društvene znanosti i prirodne znanosti (po spolu). Dakle, mogao si sve to vidjeti, da si potrošio 13 sekundi vremena. 

 

Također, u Googleu ne rade samo "programeri" već i pravnici, ekonomisti, poslovna administracija (MBA) i drugi, a ti se u svom kmečanju pretvaraš (ili stvarno ne znaš?) da je to tako. 

 

Na koncu, završavaš s "yugo" kvalifikacijom koja je standardna poštapalica ispraznih tipova koji zapravo ne znaju kako bi zapravo branili svoj stav. 

 

Tvoj problem je, dakle, što te nisu uzeli, a ti "imaš osjećaj" da si bolji od ženskih jer si sam izmislio postotke i njihove rezultate na testovima. 

 

Osvijesti svoj problem, bit će bolje za tebe jer ćeš se moći ravnati prema tom i rješavati stvarne prepreke, a ne izmišljene. 

 

Ok, evo trolleru koji je dosao tu frustrirat namjerno ne zeleci shvatiti sto ti govorim. Mislim iskljucivo na racunarstvo jer pogodi sto Google jos uvijek vecinom zaposlava inzenjere, a manjim dijelom administraciju i ostali kadar. A interni su gotovo 100% u Zurichu inzenjeri, dalke racunarstvo/matematika (rijetko kad neka druga znanost, bilo prirodna ili drustvena)

Ti imas nekih ozbiljnih problema kad ne mozes shvatiti osnovne stvari. Ljudi koji citaju WashingtonPost znam vec da imaju regresivno liberalne stavove, a diskusija s takvim uvijek izbjegavam ko vrag tamjan jer vi diskutirate samo tipa: "Nemam argumente, ali ja sam u pravu". WashingtonPost je primjer ekstra liberalnog medija i fake newsa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 20:01 (jurica1001).
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Čekaj, počeo si s jednom tvrdnjom (o 30% studentica), za koju si kasnije ustvrdio da si mislio na studentice informatike i matematike, ali na kraju niti za jednu od tih tvrdnji nisi dao niti jedan izvor, a ja sam ti dao izvore koji tvrde drugačije i na kraju ideš u nekakve političke ocjene i posve nepotrebno vrijeđanje. Po čemu sam ja troler koji se trudi pronaći stvarnu statistiku, a ti koji se frljaš "regresivno liberalnim stavovima" (lol - što je to uopće? Čuo sam za "regressive left, ali za "regressive liberal" samo kod bezveznjaka koji ne znaju razliku između liberala i ljevice) si  što? Kvalitetan diskutant. 

 

U tvojoj glavi, vjerojatno, kao što si bolji i od svih kolegica koje su uzeli, a tebe nisu. Zato jer si muško!

 

:-P

 

This space for rent!
15 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Ovo je nova razina.

 


Dakle, nadišli smo zapošljavanje lijepih bijelih muškaraca na način da su se ovi drugi izborili da svi "KOMPETENTNI" imaju pravo raditi.

 

 

A danas smo toliko nadišli samo TO pravilo, da opet oni kompetentni ne dobivaju posao.

 

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

 

Možeš mi naći neko istraživanje koje pokazuje da nekompetentne žene uzimaju posao kompetentnim muškarcima, ili je to isto samo tvoj osjećaj, kao kod iz Googlea najurenog Jurice?

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

Čekaj, počeo si s jednom tvrdnjom (o 30% studentica), za koju si kasnije ustvrdio da si mislio na studentice informatike i matematike, ali na kraju niti za jednu od tih tvrdnji nisi dao niti jedan izvor, a ja sam ti dao izvore koji tvrde drugačije i na kraju ideš u nekakve političke ocjene i posve nepotrebno vrijeđanje. Po čemu sam ja troler koji se trudi pronaći stvarnu statistiku, a ti koji se frljaš "regresivno liberalnim stavovima" (lol - što je to uopće? Čuo sam za "regressive left, ali za "regressive liberal" samo kod bezveznjaka koji ne znaju razliku između liberala i ljevice) si  što? Kvalitetan diskutant. 

 

U tvojoj glavi, vjerojatno, kao što si bolji i od svih kolegica koje su uzeli, a tebe nisu. Zato jer si muško!

 

:-P

 

Cijelo vrijeme sam tvrdio na racunarstvo (ne informatiku, opet dajes pogresnu tvrdnju, al kad vec cijepidlacis i ja cu), ali ti si poceo provocirati s svojom pretpostavkom da mislim na sve, sto je suludo jer se zna koga Google uzima ko interne u Zurich koji je prvenstveno inzenjerski ured. Ako ne znas, onda se ne radi pametan. Dokaz za koliko cura ima u Google-u ne mogu tu dokazati jer bi vjerojatno mi krsilo i neki NDA, a i trebao bih se sjetiti svih imena (bilo nas je oko 200), ali ja ovdje iznosim svoje zapazanje i postotak je bio oko 50% (da cak sam onda i brojio), koliko ih ima na faksevima mozes sam procijeniti ako studiras tehnicki fakultet.  

Recimo za computer science:

http://www.oecd.org/gender/data/wherearetomorrowsfemalescientists.htm

 

Gledaj:

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice