Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit zaključana tema

poruka: 357
|
čitano: 27.437
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Sam si rekao da je potreban balans. Balansa nema. A ako se trenutno stanje proglasi novim balansom to je cista degeneracija, a to je upravo ono sto drustvo radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 18:08 (dire_duke).
9 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Boli vas briga i za muskarce i za zene. Vi ste tu da se raspravljate ciji je veci. Sve se vidi u stvarnom zivotu. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Zar postoji diskriminacija žena u IT-ju? Neko vjerodostojno istraživanje? Muškaraca u odgojnim djelatnostima? Mislim da su si neki previše paranoični. Da je sustav protiv žena, bi li ih bilo više na sveučilištima nego muškaraca?
 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ElektričnaOvca kaže...

Što nije predmet rasprave? Ono što si samostalno izmislio da sam ja napisao, a sada kad te pitam gdje je to, ti odgovaraš sa "ne znam, ali to ni nije predmet rasprave".

 Predmet rasprave nije program koji ti imaš na faxu, zašto imaš baš takav program i zašto se više ne bavite IQ-om. Postavio si pitanje zašto je to tako i ja ti na to ne mogu dati odgovor jer ne znam, to moraš pitat svoje profesore ili nekog tko je za to na faxu odgovoran.

ElektričnaOvca kaže...

Nadalje ideš opet sa izmišljanjem, gdje sam ja rekao da je IQ nevažan? Nevažan je za ovakve rasprave gdje ljudi koji nemaju pojma što je IQ, koja su mu ograničenja i eventualne korisne eksplanatorne karakteristike, proljevaju nekakve razlike u rezultatima i miješaju kruške i jabuke kako bi što, dokazali da razlike postoje?

 

 Evo:

ElektričnaOvca kaže...

Potrebno je znati nešto više o tome što je IQ i kako je nastao kao konstrukt u psihologiji, zašto se sa IQ-a sve više prelazi na specifične "inteligencije" (verbalne, numeričke, prostorne, socijalne, pa čak i emocionalne, itd). Također, potrebno je poznavati kulturalne pristranosti testova inteligencije i kako se sve to odražava na moguće rasne i druge razlike. IQ je najviše koristan u dijagnostici raznih poremećaja i oštećenja, i to opet ne kao ukupan IQ, već kao pojedine subskale (kratkoročno pamćenje, verbalni, neverbalni, itd.). IQ je najmanje bitan za ono za što se najviše koristi u javnosti, a to su tobožnje razlike između grupe A i grupe B. 

 Pokušavaš prodati ideju da postoji pristanost u testovima inteligencije, što nije slučaj. Nema nikakve "kulturalne pristranosti" i "moguće rasne i druge razlike" su očite i konstatne. IQ bi mogao biti koristan poslodavcima za poslove u kojima je potrebna veća kognitivna moć, a to jesu inženjerski poslovi. Postoje razlike između grupa, one nisu "tobožnje". Ovdje se provlači ideja da je IQ "skoro pa nevažan", "koristi se samo u nekim slučajevima", "ne postoje razlike između grupa" i vjerujem da to nisi nigdje učio jer je krivo, nego si se natjerao da vjeruješ u to.

 

ElektričnaOvca kaže...

 Naravno da faking razlike postoje, no je li ikome došlo iz dupeta u glavu da li su te razlike uopće bitne za ono o čemu se ovdje priča i koliko su upitne jer se radi o posrednom mjerenju nečega što je kao konstrukt još uvijek bez jednoznačne definicije oko koje se svi mogu složiti?

 Već sam ti objasnio, a ti bi i sam to trebao znati da je IQ najbolje definirani "konstrukt" u psihologiji, možeš se sporiti što zapravo znači, ali inače se gleda da otprike znači neku konitivnu moć, sposobnost učenja i brzinu prihvaćanja novih koncepata. Rekao sam ti da odbacivanjem IQ-a zato što "nema jednoznačne definicije" možeš komotno obrisati dupe diplomom jer je IQ zapravo najbolje definirani "konstrukt" u psihologiji. Kladim se da nisi preispitivao druge stvari koji si učio "jer nema jednoznačne definicije" - nego ti ne odgovara IQ zato što ti je teško probavit ideju da postoje razlike između rasa i spolova.

15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...
Magnolia_fan kaže...

 Nekad treba nesto popit i jebat, inace ces prsnuti kao kokica. Dobar zivot je balans, a ne ekstrem.

 Bas zato sto sam 99. godiste mogu ti potvrdit da medu mladima nema kulture, sve se svelo na degenerativnu seks-kulturu. A te iste osobe bi jednog dana trebale biti majke i ocevi ili raditi na nekoj visokoj poziciji. Balansa nema, sve se svodi na jebanje, u tome i je problem. Sto ce te iste osobe traziti vecu placu, zaliti se da su potplaceni, mijenjati zakone u svoju korist i na tudu stetu.

 Ti si onaj lik koji se javlja na pitanja pod etikom, pigom ili vjeronaukom

15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...
Magnolia_fan kaže...

 Nekad treba nesto popit i jebat, inace ces prsnuti kao kokica. Dobar zivot je balans, a ne ekstrem.

 Bas zato sto sam 99. godiste mogu ti potvrdit da medu mladima nema kulture, sve se svelo na degenerativnu seks-kulturu. A te iste osobe bi jednog dana trebale biti majke i ocevi ili raditi na nekoj visokoj poziciji. Balansa nema, sve se svodi na jebanje, u tome i je problem. Sto ce te iste osobe traziti vecu placu, zaliti se da su potplaceni, mijenjati zakone u svoju korist i na tudu stetu.

 Overthinkas, izadi malo s foruma, odi van, upoznaj pravi svijet.

 

Prestani citat clanke, forumska misljenja i Trumpove tvitove.

 

Nijedan sektor se nece zajebat jer je Google zaposlio zenu. Ako to mislis, molim te kao Boga nemoj postat programer. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
BlackDog22 kaže... 

Tako da jednakost u poslovnom svijetu i nafakultetima počinje u djetinjstvu i obiteljskom domu. Dok se do fakulteta dođe najbitnije odluke su već odavno donešene, da li samovoljno ili pod raznim pritiscima. 

 Naveo sam studije u kojima muške bebe gledaju mehaničke strojeve više nego lica, i obrnuto za ženske. Koliko je okolina kriva ako na 100 žena koje imaju "stereotipične" preference koje su velikim dijelom evolucijski uvjetovane ne vidi da njih 10 nema takve stereotipične preference i ne odgaja ih od provog dana sukladno tim preferencama?

Ovo je zašto se nekome epitet "SJW" ili "kriptokomunist". Igra se svodi na ovo: u društvu postoje razlike, ti kao SJW tražiš razlike i oni koji su u lošijem položaju su potlačeni od strane ovih koji su na boljem položaju, drugih objašnjenja nema i ideš mijenjati instucije i ispravljati krive Drine i to je igra bez kraja, i glupa igra ako se mene pita.

15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
that boi kaže...

Status quo žele zadržati samo oni koji se nečeg boje ili se osjećaju ugroženo. Takvi su ljudi najčešće oni koji nešto skrivaju ili su nepošteno došli do nečega. Zato se najviše desnice i javlja u korumpiranim zemljama poput naše, Poljske i Bugarske.


Sadašnji i budući društveni sustav nikoga ne kažnjava (budući još manje), a ako se ti osjećaš ugroženo, to je automatski psihološki znak da si nešto nekad napravio po čemu nisi ponosan.


E sad ako živiš bez težih grijeha, nisi na iglama jer je netko zaposlio crnu ženu prije lika koji je bolje riješio intervju...onda imaš problem. Takvo je moje razumijevanje.

 

 

Zašto bi mene bilo briga koga je Google/XYZ zaposlio? Ako uvijek dajem svoj pošten maksimum, onda ću i zaslužit takvu zaslugu.

 

 

 

Ovdje u temi ima previše ljudi koji bi nakon razgovora za posao ili nekakvog natjecanja, natječaja itd. došli doma i rekli ONA/ON JE DOBIO JER JE ŽENA/HERCEGOVAC.

 

Previše.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Zanima me sto cete reci protiv Tesle

(Tesla je bio protiv davanja prava glasa zenama i davanja tradicionalno muskih poslova zenama)

 

http://www.theaware.org/2017/01/05/nikola-tesla-one-of-the-greatest-minds-in-history-explains-why-he-never-married/

 

“Women nowadays are becoming stronger than men, both physically and mentally. The world has experienced many tragedies, but to my mind the greatest tragedy of all is the present economic condition wherein women strive against men, and in many cases actually succeed in usurping their places in the professions and in industry. This growing tendency of women to overshadow the masculine is a sign of a deteriorating civilization.” - Nikola Tesla

 

https://paleofuture.gizmodo.com/why-nikola-tesla-is-an-unlikely-hero-to-mens-rights-act-1661132299

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 20:51 (dire_duke).
 
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...

Zanima me sto cete reci protiv Tesle

(Tesla je bio protiv davanja prava glasa zenama i davanja tradicionalno muskih poslova zenama)

 Danas je 21. stoljeće i nemožeš uspoređivat Nikolu Teslu (po meni genije) i obrazovanog čovijeka 21. stoljeća, životni standardi se mijenjaju

 

PS po tvojim izjavama 90% sam siguran da nemaš curu jer u protivnom ne bi tako govorio (mislim na normalnu djevojku, ne na ove današnje fufice)  

Trust nobody, become the best !
9 godina
protjeran
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...

Zanima me sto cete reci protiv Tesle

(Tesla je bio protiv davanja prava glasa zenama i davanja tradicionalno muskih poslova zenama)

 

http://www.theaware.org/2017/01/05/nikola-tesla-one-of-the-greatest-minds-in-history-explains-why-he-never-married/

 

“Women nowadays are becoming stronger than men, both physically and mentally. The world has experienced many tragedies, but to my mind the greatest tragedy of all is the present economic condition wherein women strive against men, and in many cases actually succeed in usurping their places in the professions and in industry. This growing tendency of women to overshadow the masculine is a sign of a deteriorating civilization.” - Nikola Tesla

 

https://paleofuture.gizmodo.com/why-nikola-tesla-is-an-unlikely-hero-to-mens-rights-act-1661132299

 Dobro bio je protiv i? Ako je netko tehnicki genije ne znaci da je genije u svim poljima zivota. Ako zelis ostati samac cijeli zivot kao Tesla, samo naprijed. I ne zaboravi da je to misljenje staro 100 godina.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 20:55 (Magnolia_fan).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Tebi baš nikako nije jasno da se izazivaju mišljenja, a ne ljudi. Čovjek u isto vrijeme može biti vrhunski stručnjak i vrhunski papak. S obzirom da se stalno pozivaš na greške u argumentiranju, smiješno je da ujedno stalno pokazuješ da iste uopće ne razumiješ.
Tread softly because you tread on my dreams.
10 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Evo jedan prigodni 

 

I have a friend who works at Google.

I asked him how it was there, and he said he couldn't complain.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...
Drago kaže...

 

Idi igrat balun ili šta već drugi dečki u kvartu rade.

Dok se drugi opijaju, drogiraju i jebu ja citam knjige, prolazim kroz tutorijale i svadam se s tobom upravo kako u buducnosti ne bih zavrsio na nekoj bausteli ili kao konobar jer je netko zbog affirmitive actiona dobio posao za kojeg sam se skolovao iako je bio manje kvalificiran 

 Mislim da tebe *ebe nejebica, a ne ravnopravnost spolova.

Dobronamjeran savjet - da, može biti da će netko manje školovan dobiti posao umjesto tebe zbog bolje razvijenih tvz. soft-skillova. A taj skup vještina u 18. godini se razvija kroz opijanje, drogiranje i jebanje.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Ovo je tvoj prvotni post: 

 

"Pa već sam objasnio, ako imaš 100 ljudi čiji je iq 140 puno je veća šansa da su oni u velikoj većini muškarci i sto vrijedi i za drugu krajnost, iq 75 npr, žene su u sredini i to ti je to. Jel to seksizam?"

 

Je, jer si ustvrdio da je puno veća šansa da su muškarci na krajevima krivulje. 

 

 I u pravu sam jer imaš puno više muškaraca beskućnika i puno više muškaraca nobelovaca, tako ćeš za radna mjesta kod kojih je potreban visok IQ imat više muškaraca.

Drago kaže...

Kada je trebalo potkrijepiti tvoje iz dupeta izvučene konkretne brojke nekim istraživanjima koja to dokazuju, ispalo je da sva istraživanja pokazuju da su i žene i muškarci u prosjeku podjednake inteligencije, ili da je kod muškaraca rasap po krajevima krivulje malo veći. 

 

Ukratko:

 

a) Daj mi konkretnu brojku - kolika je to "puno veća šansa" da ćeš naletiti na muškarca sa IQ-om od 140/75 nego na ženu? Dvaput? Šest puta? 15 puta? I daj mi izvor.

 Evo ti Wiki citat: "

 

"Some studies have identified the degree of IQ variance as a difference between males and females. Males tend to show greater variability on many traits, for example having both highest and lowest scores on tests of cognitive abilities,[9][57][58] though this may differ between countries.[59][60][61]

Feingold (1992b) and Hedges and Nowell (1995) have reported that, despite average sex differences being small and relatively stable over time, test score variances of males were generally larger than those of females.[62] Feingold found that males were more variable than females on tests of quantitative reasoning, spatial visualisation, spelling, and general knowledge. […] Hedges and Nowell go one step further and demonstrate that, with the exception of performance on tests of reading comprehension, perceptual speed, and associative memory, more males than females were observed among high-scoring individuals.[62]".

 

To znači da je MEDIJAN isti ili postoje jako male razlike, ali kod muškaraca imaš veće varijabilnosti, da u prosjeku su iste inteligencije, ali rasap na krajevima je veći - to cijelo vrijeme govorim. Zato što je rasap na krajevima veći imaš više muškaraca na mjestima koji zahtjevaju visok IQ, ne zato što su kao spol inteligentniji nego nas ima više na ekstremima - ima nas više koji smo glupi i više koji smo geniji. Jel to toliko teško za shvatit?

 

Drago kaže...

  

b) Kakve to ima veze sa zapošljavanjem žena u Googleu, što je, usput tema o kojoj pričamo? 

 

 Ima veze, jer ako je Google tehnološki lider trebaju mu visokointeligentni ljudi - u većem broju muškarci.

 

Drago kaže...

 

Ovo o tome kako bi trebala biti "dopuštena pitanja o roditeljstvu" mi je posebno simaptičan dio tvog posta jer izvrsno pokazuje kako sociopatski um s lijeve strane krivulje inteligencije razmišlja, pa započinje sa: "Ako žena misli imati djecu ja ću biti prvi koji će je podržati jer mislim da je to super.",

 

da bi odmah zatim sam sebi skočio u usta:

 

"Ali ako mi treba netko na 2 godine i ako se prijavi žensko, naravno da bi trebala biti dopuštena pitanja o roditeljstvu (ne zato što me zanima njen privatni život nego me zanima zbog posla), pogotovo ako neka pozicija iziskuje obuku i neku prilagodbu. Ako to zabraniš poslodavci će samo izbjegavati žene i to je to."

 

Na koji način bi je ti to "podržao", onda? Tapšanjem po ramenu i otkazom? Imaš li ti kakav dijagnosticirani poremećaj?

 

 

 Mislim da je roditeljstvo super, mislim i da je zaposlenje (rad) super, ali ne mislim da je u isto vrijeme bit zaposlen i roditelj super. U funkciji posodavca koji vodi neki posao me zanima to da ništa ne narušava performanse na poslu, kao što ne želim imati alkoholičara ili nekoga tko se drogira na poslu, tako ne želim nekoga tko se ne može pošteno naspavat na poslu. Mislim da je bolje i za majku i za dijete da barem prve 3 godine budu zajedno, a i zato su tu muževi - da uzdržavaju ovo dvoje. Naravno, uloge mogu biti izmjenjene nakon prve 3 ali to je stvar dogovora između supružnika.

Kao poslodavac je nisam ni dužan "podržavati", ima svog muža. Ja npr. planiram raditi više da mi žena ne mora jer smatram da nije najbolje da mi djecu odgajaju stranci. Pod podrškom mislim na to da joj neću govoriti da je to loša odluka ili da će biti rob svome mužu i da će je karijera više usrećiti jer to ne mislim, a izgleda da to nije ni istina.

Drago kaže...

 

Na tvoju žalost, zakonodavac te zajebao na dva načina, i to slijedom: 

 

a) u svojoj reznici parizera ne smiješ po zakonu postaviti pitanja o roditeljstvu

b) porodiljski dopust mogu koristiti oba roditelja, što oni i rade, pa ako žena i rodi, ona osim postporođajnog bolovanja uopće ne mora koristiti porodiljski dopust već to može učiniti njen muž, ili mogu porodiljski podijeliti između sebe kako ih volja (po šest mjeseci svako ili kako im već paše), a ti im možeš puvat.

 

 Pa da, treba promjenti zakon, inače netko tko ne želi da ga radnica ili radnik napusti zbog djece diskriminira još žešće, zakonodavac nije ništa napravio u suštini. 

Na tržištu rada, ili na bilo kojem drugom tržištu - poduzetnici su tu zbog profita. Kad poslodavac sagleda i situaciju i kada vidi da negdje može imat profit organizira posao na način da taj profit i dobije, znači da plaćaju sve čimbenike kako bi natrag dobili tražene proizvode ili usluge. On ili ona također moraju biti u mogućnosti organizirati proizvodnju na način da finalni proizvod ima takvu cijenu koju su potrošači spremni platit. Znači, poslodavac si ne može dopustiti da ima gubitke ili ostane bez profita tako da kada imaš takve zakone poslodavac samo uračuna troškove bolovanja (ukupnu cijenu) i ono što dobiješ na kraju su smanjenja u plaćama, bolovanje nikad nije "poklon" radniku.

 

Drago kaže...

Ne razumijem kako će poslodavci "izbjegavati žene" ako im ne mogu postaviti pitanje o roditeljstvu, a ako im mogu postaviti pitanje o roditeljstvu onda ih neće izbjegavati? Ili se zapošljavati po tebi smiju samo žene u menopauzi i starije koje se obvežu da neće ni djecu usvajti?

Ne, ovako se neće ni izlagati nepotrebnom riziku ako mogu samo zaposliti muškarca, kad bi mogli pitati znali bi na čemu su - nitko se ne voli kockat sa svojom lovom ako može samo izgubit.

Nek svatko zapošljava koga mu volja, ali nitko nema pravo nekome diktirat koga će zaposlit (kada možeš postavit pitanja onda imaš veću sigurnost što ima ripple efekt na širenje posla, zaradu, plaće...), jer bi ti dao da ti pijani električar prčka po instalacijama?

 

Drago kaže... 

Također, kako porodiljno mogu koristiti i muškarci, ti bi o privatnim planovima ispitivao očito sve ljude, samo da je tebi vlast. 

 Privatni biznis nije isto što i vlast.

 

Drago kaže...

 

Na žalost, društvo smatra da je rađanje djece i prokreacija i nastavljanje društva važnija od tvoje reznice parizera, pa to što bi ti "prvi podržao ženu koja misli imati djecu" i dao joj otkaz, društvo, srećom, boli kita. 

 

Odgovori mi konkretnim brojkama i izvorima odakle si ih izvukao na a) i b) ili priznaj da kenjaš. 

 

 

 I ja smatram da je prokreacija važnija od bilo kojeg biznisa, u čemu je problem? Ovisi o samom poslu, realno - vjerojatno joj ne bi dao otkaz, samo bi joj rekao - ej, nije ti baš pametno to što raditš i što ti stranci odgajaju djecu (na razini nekog savjeta) - ali neka sama odluči, naravno ako joj to ne narušava performanse na poslu, ja znam kako ću ja organizirati svoju obitelj i to mi je dovoljno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 22:22 (that boi).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mitch kaže..

Status quo žele zadržati samo oni koji se nečeg boje ili se osjećaju ugroženo. Takvi su ljudi najčešće oni koji nešto skrivaju ili su nepošteno došli do nečega. Zato se najviše desnice i javlja u korumpiranim zemljama poput naše, Poljske i Bugarske.

 

 Status quo nije univerzalno = loše, nešto novo i "progresivno" nije uvijek = dobro.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mr.ddevil kaže...

 Danas je 21. stoljeće i nemožeš uspoređivat Nikolu Teslu (po meni genije) i obrazovanog čovijeka 21. stoljeća, životni standardi se mijenjaju

 

PS po tvojim izjavama 90% sam siguran da nemaš curu jer u protivnom ne bi tako govorio (mislim na normalnu djevojku, ne na ove današnje fufice)  

 Obožavam ovo... kad "veliki znanstvenik" izrazi neko "progresivno" razmišljanje u vezi bilo koje teme ona se ne preispituje njegova kompetentnost, ali kad nam ne odgovara onda samo kažemo da je živio u "krivim vremenima" kao da prolazak vremena = više mudrosti.

6 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Pa zar nije, da prolazak nekog vremena ne znači više mudrosti i stečenog znanja, ti bi danas jeo juhu sa drvenim priborom (u najbolkem slučaju) , ispravi me ako sam u krivu ☺
Trust nobody, become the best !
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mr.ddevil kaže...
Pa zar nije, da prolazak nekog vremena ne znači više mudrosti i stečenog znanja, ti bi danas jeo juhu sa drvenim priborom (u najbolkem slučaju) , ispravi me ako sam u krivu ☺

 Sto se promijenilo u svijetu? Osim tehnologije i sto ima vise populacije? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
that boi kaže...

 Obožavam ovo... kad "veliki znanstvenik" izrazi neko "progresivno" razmišljanje u vezi bilo koje teme ona se ne preispituje njegova kompetentnost, ali kad nam ne odgovara onda samo kažemo da je živio u "krivim vremenima" kao da prolazak vremena = više mudrosti.

 Bas to. Ali isto misljenje Tesla dijeli i sa grckim filozofima koji su dobro poznavali ljudsku prirodu. Imamo znanja iz doba antike koja se i dan danas koriste. Neka znanja su univerzalna i nisu manje vrijedna jer "nisu iz 21. stoljeca". Ovi ljudi biraju samo ono sto im odgovara.

 

A young man contemplating marriage sought advice from Diogenes. “Should I marry?”

“Marriage is too soon for a young man”

“Would you have me wait then until I am old.”

“Oh no, Marriage is far too late for an old man.”

“What am I to do then? I love the girl.”

“Love is a luxury no one can afford. It is for those who have nothing better to do.”

“What should we be doing then?”

“To seek freedom. But it is not possible to be free if you have a wife and children.”

“But having a wife and family is so agreeable.”

“Then you see the problem, young man. Freedom would not be so difficult to attain were prison not so sweet.”

“You mean to be free is to be alone?”

“We come into the world alone and we die alone. Why, in life, should we be any less alone?”

“To live, then, is terrible.”

“No, not to live, but to live in chains.”

To misljenje je imao i Tesla.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mr.ddevil kaže...
Pa zar nije, da prolazak nekog vremena ne znači više mudrosti i stečenog znanja, ti bi danas jeo juhu sa drvenim priborom (u najbolkem slučaju) , ispravi me ako sam u krivu ☺

 Ako se Kim bude zajebavo sa raketama jest ćemo opet...zapravo i tog ćemo se načekat ako nas uopće bude.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 22:45 (that boi).
6 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Ako je vama dobro bez zena u drustvu, zivite kao Nikola i Grci, mozete i u svecenike, ja vise ne planiram na ovoj temi gubit vrime
Trust nobody, become the best !
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
dire_duke kaže...
that boi kaže...

 Obožavam ovo... kad "veliki znanstvenik" izrazi neko "progresivno" razmišljanje u vezi bilo koje teme ona se ne preispituje njegova kompetentnost, ali kad nam ne odgovara onda samo kažemo da je živio u "krivim vremenima" kao da prolazak vremena = više mudrosti.

 Bas to. Ali isto misljenje Tesla dijeli i sa grckim filozofima koji su dobro poznavali ljudsku prirodu. Imamo znanja iz doba antike koja se i dan danas koriste. Neka znanja su univerzalna i nisu manje vrijedna jer "nisu iz 21. stoljeca". Ovi ljudi biraju samo ono sto im odgovara.

 

A young man contemplating marriage sought advice from Diogenes. “Should I marry?”

“Marriage is too soon for a young man”

“Would you have me wait then until I am old.”

“Oh no, Marriage is far too late for an old man.”

“What am I to do then? I love the girl.”

“Love is a luxury no one can afford. It is for those who have nothing better to do.”

“What should we be doing then?”

“To seek freedom. But it is not possible to be free if you have a wife and children.”

“But having a wife and family is so agreeable.”

“Then you see the problem, young man. Freedom would not be so difficult to attain were prison not so sweet.”

“You mean to be free is to be alone?”

“We come into the world alone and we die alone. Why, in life, should we be any less alone?”

“To live, then, is terrible.”

“No, not to live, but to live in chains.”

To misljenje je imao i Tesla.

 Pa zar nije takav moderan zivot, ljudi se sve kasnije zene ne znam sad neki drustveni prosjek, ali ekipa koju ja znam neki od 30te neki od 40te godine. Slabo se itko zeni mlad u modernom svijetu, tako da ne vidim koja je tvoja poanta.

 

Ako mislis da uopce nemas curu, zenu ili kompanjona cijeli zivot samo naprijed nece se primjetiti u moru ljudi koji odbijaju da odrastu. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
"Google CEO Pichai had planned a meeting to discuss a fired engineer’s divisive memo on diversity. But he canceled it after employees worried they might be harassed."

https://www.cnet.com/uk/news/what-should-sundar-pichai-say-to-googlers-google-diversity-memo/ https://mobile.nytimes.com/2017/08/11/opinion/sundar-pichai-google-memo-diversity.html

Politicka korektnost je samo drugciji oblik cenzure. Ne smije se nista reci sto bi moglo uvrijediti nekoga. Kako imati zdravu raspravu kad se sve shvaca osobno? Cak je i CEO nemocan pred ruljom sjw-a.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mitch kaže...
that boi kaže...

Status quo žele zadržati samo oni koji se nečeg boje ili se osjećaju ugroženo. Takvi su ljudi najčešće oni koji nešto skrivaju ili su nepošteno došli do nečega. Zato se najviše desnice i javlja u korumpiranim zemljama poput naše, Poljske i Bugarske.

 

 

Izgleda da je netko ostao unutar granica EXYU zadnjih par godina. Bilo bi dobro da pojedinci malo upoznaju svijeta, mozda bi shvatili par stvari o "desnici" i "ljevici", ako to uopce i postoji vise...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
BlackDog22 kaže...
Zoidberg kaže...

 

 

 Nisu retardirani nego su neobrazovani i inetelektualno zapostavljeni. Inteligencija, kada pričamo o inteligenciji je potencijal. Možeš imat inteligentno dijete, no ako ga tokom djetinjstva intelektualno ne potičeš i razvijaš dobit ćeš glupog čovjeka koji neće znati rješiti test inteligencije.

 

Aboriđini koji su u potpunosti integrirani u civilizaciju i koji žive životom drugih "običnih" ljudi u Australiji ili drugdje u svijetu su intelektualno prosječni kao i svi ostali. Isto vrijedi i za ostale skupine ljudi.

 Ne, ako te zanima procitaj si malo IQ adoption studies.

Efekt je blag iako postoji.

Crnci koje su posvojili bijelci su i dalje znacajno manje inteligentni od bjelaca u prosjeku.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Zoidberg kaže...
BlackDog22 kaže...
Zoidberg kaže...

 

 

 Nisu retardirani nego su neobrazovani i inetelektualno zapostavljeni. Inteligencija, kada pričamo o inteligenciji je potencijal. Možeš imat inteligentno dijete, no ako ga tokom djetinjstva intelektualno ne potičeš i razvijaš dobit ćeš glupog čovjeka koji neće znati rješiti test inteligencije.

 

Aboriđini koji su u potpunosti integrirani u civilizaciju i koji žive životom drugih "običnih" ljudi u Australiji ili drugdje u svijetu su intelektualno prosječni kao i svi ostali. Isto vrijedi i za ostale skupine ljudi.

 Ne, ako te zanima procitaj si malo IQ adoption studies.

Efekt je blag iako postoji.

Crnci koje su posvojili bijelci su i dalje znacajno manje inteligentni od bjelaca u prosjeku.

 

 

"Scarr & Weinberg (1976) interpreted the results from age 7 suggesting that racial group differences in IQ are inconclusive because of confounding of the study. They noted, however, that the study indicated that cross-racial adoption had a positive effect on black adopted children. In support of this interpretation, they drew special attention to the finding that the average IQ of "socially classified" black children was greater than that of the U.S. white mean. The follow-up data were collected in 1986 and Weinberg et al. published their findings in 1992; they interpreted their results as still supporting the original conclusions."

 

...

 

"Waldman, Weinberg, and Scarr [9] responded to Levin [7] and Lynn[8]. They noted that the data taken of adoption placement effects can explain the observed differences; but that they cannot make that claim firmly because the pre-adoption factors confounded racial ancestry, preventing an unambiguous interpretation of the results. They also note that Asian data fit that hypothesis while being omitted by both Levin and Lynn. They argued that, "contrary to Levin's and Lynn's assertions, results from the Minnesota Transracial Adoption Study provide little or no conclusive evidence for genetic influences underlying racial differences in intelligence and achievement," and note that "We think that it is exceedingly implausible that these differences are either entirely genetically based or entirely environmentally based. The true causes of racial-group differences in IQ, or in any other characteristic, are likely to be too complex to be captured by locating them on a single hereditarianism-environmentalism dimension."

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Minnesota_Transracial_Adoption_Study#Interpretations

 

Ovdje, dakle, piše točno suprotno od ovoga što poštovani rasista, tobožnji libertarijanac, a koji je ovaj forum zamijenio za Stormfront, misli. 

 

On ide na hlađenje uz nadu da će nam se skoro vratiti i opet reći nešto što će mi dati razlog za trajni ban, a ostali koji bi se igrali rasizma, seksizma, vrijeđali i obezvrijeđivali ljude na osnovu nacionalne ili etničke pripadnost, spola i sličnoga zabranjenog pravilima foruma, te pljuckali kvalifikacije umjesto argumentacije - isto vas čeka. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 1:23 (Drago).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice