Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit zaključana tema

poruka: 357
|
čitano: 27.401
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit".
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Možeš mi naći neko istraživanje koje pokazuje da nekompetentne žene uzimaju posao kompetentnim muškarcima, ili je to isto samo tvoj osjećaj, kao kod iz Googlea najurenog Jurice?

 

 Previse pojednostavljujes stvari. Generalno se daje prednost zenama te ako su muskarac i zena jednako sposobni, ili je zena mozda dobila mrvicu losiju score na intervjuima, svejedno ce preferirati zenu za neki posao. Sto opet nije fer, ako je muskarac ostvario bolji rezultat. Dokaz za to ti je https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action kojim se ponosi i Google i mnoge vece americke firme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 20:26 (jurica1001).
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Možeš mi naći neko istraživanje koje pokazuje da nekompetentne žene uzimaju posao kompetentnim muškarcima, ili je to isto samo tvoj osjećaj, kao kod iz Googlea najurenog Jurice?

 

Pa ne bih rekao nekompetentne žene. Nego ovaj novi "moto" - rađe ćemo uzet nekoga tko ima jednu nogu umjesto dvije i napisat dobar PR članak, makar ne zna nabrojat osnovne sortove...nego još jednog bijelca sa Stanforda

 

"Punjenje kvota" je najgora stvar u HRu.

Mene osobno briga, znam da ću svojim postignućima doći tamo gdje zaslužujem u jednom trenutku (ne vrijedi baš u Hrvatskoj).

 

Glupo je biti ljubomoran ili biti žao do Googlea ako se oni opeku pa uzmu lošu programerku, a imali su muškarca (ili pak bijelu ženu koja je znala bolje).

 

Uglavno, u SADu je jako poznata stvar Underrepresentated minority.

 

Dosta ljudi upadne recimo na Harvard po mizernijim kriterijima jer su došli (ili su neke rase) iz jako male zemlje koja je imala samo par ljudi tamo pa da "pune" kvotu. Npr. takva osoba mora imati SAT malo preko 1300 i dobar esej, a malo siromašniji Amer iz Ohia mora preći 1500.

 

 

Tako da tamo liberali sami sebi štete, ali ja se u to ne bih htio miješat. Nikad ne znaš kad netko može iznenadit.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

Cijelo vrijeme sam tvrdio na racunarstvo (ne informatiku, opet dajes pogresnu tvrdnju, al kad vec cijepidlacis i ja cu), ali ti si poceo provocirati s svojom pretpostavkom da mislim na sve, sto je suludo jer se zna koga Google uzima ko interne u Zurich koji je prvenstveno inzenjerski ured. Ako ne znas, onda se ne radi pametan. Dokaz za koliko cura ima u Google-u ne mogu tu dokazati jer bi vjerojatno mi krsilo i neki NDA, a i trebao bih se sjetiti svih imena (bilo nas je oko 200), ali ja ovdje iznosim svoje zapazanje i postotak je bio oko 50% (da cak sam onda i brojio), koliko ih ima na faksevima mozes sam procijeniti ako studiras tehnicki fakultet.  

Recimo za computer science:

http://www.oecd.org/gender/data/wherearetomorrowsfemalescientists.htm

 

Gledaj:

 

 

Ti si nevjerojatan tip. Znači - zapravo nemaš pojma koliko je ukupno bilo ženskih kandidata; koji im je bio obrazovni profil; kako su prošle na testovima i sve se svodi na tvoj dojam, a kao dokaz (nečega) daješ link na najopćenitiju statistiku koja mi, realno, ništa ne govori konkretno o ženama koje su zatražile posao u Googleu gdje i ti i koje su (za razliku od tebe) bile primljene nakon stažiranja. 

 

Dakle, nemaš NITI JEDAN konkretan podatak kojim bi potvrdio svoje tvrdnje, a predstavljaš link na najopćenitiju moguću statistiku kao - što? Dokaz da se manje cura prijavilo u Google na posao, a više ih je primljeno?

 

Iz ove statistike koju si ti dao to se ne da zaključiti niti mi je jasno koja od zemalja koje su međusobno statistički vrlo različite na ovom tvom linku potvrđuje tvoju tvrdnju i postotke. 

 

 

 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 Previse pojednostavljujes stvari. Generalno se daje prednost zenama te ako su muskarac i zena jednako sposobni, ili je zena mozda dobila mrvicu losiju score na intervjuima, svejedno ce preferirati zenu za neki posao. Sto opet nije fer, ako je muskarac ostvario bolji rezultat. Dokaz za to ti je https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action kojim se ponosi i Google i mnoge vece americke firme.

 

Ti si taj koji namjerno konfabulira i daje najopćenitije moguće linkove da bi potkrijepio svoju vrlo specifičnu tvrdnju (Google zapošljava nekompetentnije žene na račun kompetentnih muškaraca). 

 

U gornjem linku ne piše ništa o tome. Dapače, članak je jasno označen kao problematičan, a čak ni takav ne navodi da Google radi išta od ovoga što ti tvrdiš da radi ("Generalno se daje prednost zenama te ako su muskarac i zena jednako sposobni, ili je zena mozda dobila mrvicu losiju score na intervjuima, svejedno ce preferirati zenu za neki posao. Sto opet nije fer, ako je muskarac ostvario bolji rezultat.")

I onda daješ "dokaz" za to - link na članak koji UOPĆE ne tvrdi da Google radi išta od toga. Dapače, u čitavom članku se Google ne spominje niti jednom rječju. 

 

Kakav je to onda "dokaz"?

 

 

 

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

Cijelo vrijeme sam tvrdio na racunarstvo (ne informatiku, opet dajes pogresnu tvrdnju, al kad vec cijepidlacis i ja cu), ali ti si poceo provocirati s svojom pretpostavkom da mislim na sve, sto je suludo jer se zna koga Google uzima ko interne u Zurich koji je prvenstveno inzenjerski ured. Ako ne znas, onda se ne radi pametan. Dokaz za koliko cura ima u Google-u ne mogu tu dokazati jer bi vjerojatno mi krsilo i neki NDA, a i trebao bih se sjetiti svih imena (bilo nas je oko 200), ali ja ovdje iznosim svoje zapazanje i postotak je bio oko 50% (da cak sam onda i brojio), koliko ih ima na faksevima mozes sam procijeniti ako studiras tehnicki fakultet.  

Recimo za computer science:

http://www.oecd.org/gender/data/wherearetomorrowsfemalescientists.htm

 

Gledaj:

 

 

Ti si nevjerojatan tip. Znači - zapravo nemaš pojma koliko je ukupno bilo ženskih kandidata; koji im je bio obrazovni profil; kako su prošle na testovima i sve se svodi na tvoj dojam, a kao dokaz (nečega) daješ link na najopćenitiju statistiku koja mi, realno, ništa ne govori konkretno o ženama koje su zatražile posao u Googleu gdje i ti i koje su (za razliku od tebe) bile primljene nakon stažiranja. 

 

Dakle, nemaš NITI JEDAN konkretan podatak kojim bi potvrdio svoje tvrdnje, a predstavljaš link na najopćenitiju moguću statistiku kao - što? Dokaz da se manje cura prijavilo u Google na posao, a više ih je primljeno?

 

Iz ove statistike koju si ti dao to se ne da zaključiti niti mi je jasno koja od zemalja koje su međusobno statistički vrlo različite na ovom tvom linku potvrđuje tvoju tvrdnju i postotke. 

 

 

 

 

 

Ma nogu pogledati koliko ih je tocno bilo, ali te podatke necu ionako iznositi van Google-a. Rekao sam recimo da ih je 50% += 3%. Nebitno kako su odradile test, s obzirom da ih na fakultetima u Europi ima znatno manje (to se mozemo sloziti da vrijedi i bez statistike, ne? Ili ako ti doneses statistiku koja kaze suprotno ako ti ne odgovaraju linkovi koje ja saljem) Dakle, mora postojati problem i bias u zaposljavanju. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 Previse pojednostavljujes stvari. Generalno se daje prednost zenama te ako su muskarac i zena jednako sposobni, ili je zena mozda dobila mrvicu losiju score na intervjuima, svejedno ce preferirati zenu za neki posao. Sto opet nije fer, ako je muskarac ostvario bolji rezultat. Dokaz za to ti je https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action kojim se ponosi i Google i mnoge vece americke firme.

 

Ti si taj koji namjerno konfabulira i daje najopćenitije moguće linkove da bi potkrijepio svoju vrlo specifičnu tvrdnju (Google zapošljava nekompetentnije žene na račun kompetentnih muškaraca). 

 

U gornjem linku ne piše ništa o tome. Dapače, članak je jasno označen kao problematičan, a čak ni takav ne navodi da Google radi išta od ovoga što ti tvrdiš da radi ("Generalno se daje prednost zenama te ako su muskarac i zena jednako sposobni, ili je zena mozda dobila mrvicu losiju score na intervjuima, svejedno ce preferirati zenu za neki posao. Sto opet nije fer, ako je muskarac ostvario bolji rezultat.")

I onda daješ "dokaz" za to - link na članak koji UOPĆE ne tvrdi da Google radi išta od toga. Dapače, u čitavom članku se Google ne spominje niti jednom rječju. 

 

Kakav je to onda "dokaz"?

 

 

 

 

 https://careers.google.com/how-we-hire/

 

At Google, we don’t just accept difference—we celebrate it, we support it, and we thrive on it for the benefit of our employees, our products, and our community. Google is proud to be an equal opportunity workplace and is an affirmative action employer.

15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
krikesa kaže...

ističući kako Google u potpunosti poštuje prava svih svojih zaposlenika te je spreman čuti mišljenje svih svojih zaposlenika

 

I kad je zaposlenik iznio svoje mišljenje - DOBIO PEDALU jer se ne slaže sa mišljenjem šefova.

 Baš ta kontradiktornost je razlog zašto Google toliko plaća PR.

 

U Americi se ne može ništa pročitat protiv Googlea, Amazona i Tesle.

 

A zapravo su evil konglomerati kojima su se stisla muda jer svaka nebitna, bitna i ne znam kakva organizacija im prijeti tužbom za najmanju stvar na svijetu. A onda im pravna služba riješava privatne tužbe zaposlenika po 2 godine jer imaju gužvu.

 

 

Teško je biti velika firma u Americi danas i zato dobijem proljev kad netko kaže da želi radit u Googleu. 

 

DA ALI ONI IMAJU SLEEPING KAPSULE I TERETANU S BAZENOM NA POSLU 

 

hebote pas

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 

 

 https://careers.google.com/how-we-hire/

 

At Google, we don’t just accept difference—we celebrate it, we support it, and we thrive on it for the benefit of our employees, our products, and our community. Google is proud to be an equal opportunity workplace and is an affirmative action employer.

 

To je problematično? Biti "equal oportunity" i "affirmative action employer"?

 

To, naravno, također ni na koji način ne potvrđuje niti jednu od tvrdnji da favoriziraju žene nauštrb muškaraca, tako da ako je i ovo "dokaz", ne znam točno čega je dokaz? 

 

 

 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Trenutna situacija u Googleu.

Moj PC  
9 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Ukratko, mene ovi komentari mahom žaloste: jako ste gnjevni i to većinom ljudi koji ne da nikada nisu aplicirali za posao u Googleu pa ga nisu dobili "zbog neke babe", nego ekipa koja nikada nije ni radila niti su ikada nepravedno trpjeli zbog nepravde koju im je nanijeta zato jer su muškarci, ali svejedno mrzite i to na jedan prizeman, nepismen, neuk i seljački način. 

 

Ovakve rasprave mi uvijek iznova pokažu da za Hrvatsku nema nade, i to ne zbog političkih elita (ili"elita"), već upravo zbog načina na koji razmišlja (ili bolje rečeno - ne razmišlja) prosječan stanovnik zemlje, a koji je ispod svake razine. 

 

Mene recimo izuzetno žalosti to da neki ljudi mjere da bude 50% onakvih ili ovakvih smatraju opravdanima. Recimo, postoji zakon koji traži u Državnom Saboru bude 50% žena? Zašto? Zašto bi zakonski trebalo u Saboru biti 50% žena? Mi onda biramo ljude prema tome tko su i što su, a ne prema sposobnostima. Mene ne smeta da u Saboru bude 50% žena, kvragu neka ih bude 100% ali jedino pod uvjetom da su sposobnije od njihovim muških protukandidata.

 

Isto tako u firmama, zašto bi se moralo zapošljavati da bude 10% crnaca, 20% Azijata ili 50% žena? To je isto diskriminacija. Evo, recimo sad da se u neku firmu (koja ima politiku da treba imati 50% žena, a nisu još to postigli) prijavi jednako sposoban muškarac i žena, posao će dobiti žena i to je čista diskriminacija na temelju spola. Ali ne, liberali će reći da je taj zločesti je*ač jedan od onih koji su žene tlačili stotinama godina i da je fer da sad on malo ispašta. E pa jebeš ti takvu jednakost i liberalizam kad se pod okriljem tog istog liberalizma provodi nova diskriminacija.

 

Ja stalno gubim nadu u ljude kad vidim da neki koji se smatraju intelektima razmišljaju na način da treba podržati ovakve represivne i nasilne mjere zapošljavanja ovih ili onih. I nisam jedini. Recimo, imam nekoliko prijatelja koji su liberalniji od mene i recimo njih isto tako smetaju mjere kojima se traži da bude zaposleno ili izabrano 20, 30 ili 50% ovakvih ili onakvih.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 

 

 https://careers.google.com/how-we-hire/

 

At Google, we don’t just accept difference—we celebrate it, we support it, and we thrive on it for the benefit of our employees, our products, and our community. Google is proud to be an equal opportunity workplace and is an affirmative action employer.

 

To je problematično? Biti "equal oportunity" i "affirmative action employer"?

 

To, naravno, također ni na koji način ne potvrđuje niti jednu od tvrdnji da favoriziraju žene nauštrb muškaraca, tako da ako je i ovo "dokaz", ne znam točno čega je dokaz? 

 

 

 

 

 Affirmative action, also known as reservation in India and Nepal, positive discrimination in the UK, and employment equity (in a narrower context) in Canada and South Africa, is the policy of favoring members of a disadvantaged group who suffer or have suffered from discrimination within a culture.

 

Ponose se time da favoriziraju skupinu koja je bila diskiriminirana u proslosti (u ovom slucaju zene).

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
PzKpfw kaže...

Velika država, velesila je upravo i nastala i postala to što danas je zahvaljujući različitosti.

 

 Ovo ti je logička greška, točnije argument iz tradicije, zato što je SAD trenutno nacija imigranata ne znači da je to bila u prošlosti, SAD je uvijek bila većinski bijela nacija do tamo negdje 60-tih kada je promjenjena imigracijska politika, do tada si imao uglavom bijelu Europsku imigraciju, a od tada ostatak svijeta.

 

Nadalje da bi bio imigrant mora postojati nešto u što ćeš imigrarati, ako odeš npr. na Antartiku, jesti ti imigrant? Nisi, ti si naseljenik. Istina, u Americi su živjeli Indijanci ali nisu ove nove naseljenike dočekali baš najbolje - nakon 10 dana nakon što su Englezi napravili svoj vlastiti kamp, napalo ih je stotinjak Indijanaca koji su ih pokušali istrijebiti, tako da kolonizatori nisu imigranti. Od 1790. - 1820. raste od oko 3,9 mil. na oko 10. mil. - imigracija? Ne, za taj rast od 6 mil. su odgovorni skoro u potpunosti ovi anglo-bijeli naseljenici jer su imali djecu, na kraju tog perioda samo 1% ljudi je bilo rođeno izvan Amerike, tako da SAD u početku nije bila nacija imigranata.

 

I ako su SAD željele imigrante željeli su bijele imigrante, prvi kongres koji je održan 1790. kada je ratificiran Ustav i kada se odlučivalo kakva će SAD biti država donešen je zakon po kojem državljanstvo mogu dobiti samo "slobodni bijelci". Očito je da su utemeljitelji SAD-a htjeli državu bijelaca. Kasnije imigracija je porasla, ali to je bila imigracija iz - Europe. Do 1965. imigracijska politika je bila takva da populacija ostane isključivo bijela, i tek nakon toga je SAD puštala Meksikance, Kineze, Somalijce... ali daleko da je postala ono što je bila do 1965. zahvaljujući imigrantima. muh diversity, muh immigrants priču objesi mačku o rep i malo bolje se informiraj.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 

 

 

 Affirmative action, also known as reservation in India and Nepal, positive discrimination in the UK, and employment equity (in a narrower context) in Canada and South Africa, is the policy of favoring members of a disadvantaged group who suffer or have suffered from discrimination within a culture.

 

Ponose se time da favoriziraju skupinu koja je bila diskiriminirana u proslosti (u ovom slucaju zene).

O, pa ti si intelektualno nepošten diskutant koji vadi dijelove teksta iz konteksta kako bi ssložio tekst koji mu odgovara. :-D

 

Vrh!

 

Naime, u linku koji si sam dao na Wikipediji (https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action) jasno piše: 

 

 

"Law regarding quotas and affirmative action varies widely from nation to nation. Caste-based quotas are used in India for reservation. However, they are illegal in the United States, where no employer, university, or other entity may create a set number required for each race.[18]
In 2012, the European Union Commission approved a plan for women to constitute 40% of non-executive board directorships in large listed companies in Europe by 2020.[19] In Sweden, the Supreme Court has ruled that "affirmative action" ethnic quotas in universities are discrimination and hence unlawful. It said that the requirements for the intake should be the same for all. The justice minister said that the decision left no room for uncertainty.[20]"

 

Ti rezervacije u Indiji (gdje stvarno imaš kvote) stavljaš u istu kategoriju s američkom i evropskom praksom gdje kvota uopće nema i zabranjene su.

 

"In such countries, the focus tends to be on ensuring equal opportunity and, for example, targeted advertising campaigns to encourage ethnic minority candidates to join the police force. "(https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action)

 

Znači, ne da nisi dokazao svoj stav da se službeno preferiraju žene, nego si s linkom koji si sam dao dokazao posve suprotno. 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Previše ćete se razglabat oko ovakvih gluposti.

 

Google ima preko 60000 fiksno zaposlenih ljudi.

 

Pola njih uopće nema veze s onime što korisnici idu u doticaj. Pola njih je dakle marketing, PR, pravna služba, HR, prodaja, (čak je i support outsourcean u Indiji) i supervising.

 

E sad onaj ostatak, vrhunski programeri, za njih boja kože, spol itd. nije bitan.

 

Činjenica je da postoji više muškaraca nego žena koji će rađe ić naučit u subotu navečer kako implementirat Radix sort u Javi ili recimo njuškat kod pa isprobavat razne načine za optimizaciju.

 

Sa sigurnošću vam mogu reći da na takvim pozicijama idu najkompetentniji. Papir koji kaže s kojeg faksa dolaziš je čak nebitan. Ima ljudi u Zurichu sa svakog faksa iz EU na neodređenim pozicijama. Čak i TVZ i FER.

Znam curu s FERa koja je otišla u London nakon internshipa. Prije faksa nije programiranja vidjela i to im se jako svidjelo. A oni uzimaju ljude za algoritme sudeći po načinu rješavanja na intervjuu, ne po spolu.

 

Žene vole estetiku pa ove informatički pismenije čak i pišu ljepši kod nego "noliferi" s FERa. U to sam se sam uvjerio :D

 

 

 

A sad ova ostala, manje bitna mjesta...tu se stvara PR i ovakvi članci itd.

 

Ono što me smeta je ova kontradiktornost Googlea. Zbilja ne bih volio radit u firmi gdje nemam pravo na svoje mišljenje (a to je dosta često slučaj) o nečemu da to nisu algoritmi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 21:33 (Mitch).
 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Crank1d kaže...

Trenutna situacija u Googleu.

 Fora mi je čitati ovakve komentare na forumu i ostatku interneta gdje je ekipa tobože zabrinuta za budućnost googlea jer podržavaju taj diversity. Ono google će propasti jer ljudima koji su drugačiji po nekoj osnovi, tipa da su homoseksualci, transrodni, imaju neku mentalnu bolest, omogućuju poticajnu radnu atmosferu u kojoj mogu bez straha reći da su takvi kakvi jesu i ne morati se sramiti toga. Umjesto toga treba stvoriti toksičnu atmosferu u kojima se nad drugačijima treba vršiti bullying čisto zato što su eto drugačiji. To su u velikoj većini pojedinci koji svoj primitivizam, neotesanost i krajnju nekulturu žele prikazati kao nekakvo legitimno ponašanje.

 

Najsmješnije mi je što takvi u 99.999% slučajeva ne mogu ni primirisati googleu niti imaju ikakve veze ili koristi od njega, ali google i svijet propadaju jer je eto neprihvaljtivo maltretirati homoseksualce, žene i sl.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
PzKpfw kaže...

U Europi nisu htjeli ni čuti u ono doba nastajanja suvremene Amerike za različitost i druga mišljenja. Njihov ustav kaže svi su ljudi isti. To piše i u Bibliji.

 

 Nisam siguran da razumiješ što znači kada netko kaže "svi su ljudi isti" - pod time se misli na "svi su ljudi isti pred zakonom ili pred Bogom", ne svi su ljudi doslovno isti i jedini razlog zašto dobijamo različite ishode kod ljudi su rasizam, homofobija, šovinizam i drugi -izmi.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
captain_soap_McTawish kaže...

Najsmješnije mi je što takvi u 99.999% slučajeva ne mogu ni primirisati googleu niti imaju ikakve veze ili koristi od njega, ali google i svijet propadaju jer je eto neprihvaljtivo maltretirati homoseksualce, žene i sl.

 

 

 

To! I meni to isto bizarno. To je kao ekipa zaždrigla od piva koja u lokalnoj birtiji urla na televizor i govori Modriću, Neymaru, Sergiu Ramosu ili kome već kako igrat i šta je trebao učinit. 

 

Ono - wtf?

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 

 

 

 Affirmative action, also known as reservation in India and Nepal, positive discrimination in the UK, and employment equity (in a narrower context) in Canada and South Africa, is the policy of favoring members of a disadvantaged group who suffer or have suffered from discrimination within a culture.

 

Ponose se time da favoriziraju skupinu koja je bila diskiriminirana u proslosti (u ovom slucaju zene).

O, pa ti si intelektualno nepošten diskutant koji vadi dijelove teksta iz konteksta kako bi ssložio tekst koji mu odgovara. :-D

 

Vrh!

 

Naime, u linku koji si sam dao na Wikipediji (https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action) jasno piše: 

 

 

"Law regarding quotas and affirmative action varies widely from nation to nation. Caste-based quotas are used in India for reservation. However, they are illegal in the United States, where no employer, university, or other entity may create a set number required for each race.[18]
In 2012, the European Union Commission approved a plan for women to constitute 40% of non-executive board directorships in large listed companies in Europe by 2020.[19] In Sweden, the Supreme Court has ruled that "affirmative action" ethnic quotas in universities are discrimination and hence unlawful. It said that the requirements for the intake should be the same for all. The justice minister said that the decision left no room for uncertainty.[20]"

 

Ti rezervacije u Indiji (gdje stvarno imaš kvote) stavljaš u istu kategoriju s američkom i evropskom praksom gdje kvota uopće nema i zabranjene su.

 

"In such countries, the focus tends to be on ensuring equal opportunity and, for example, targeted advertising campaigns to encourage ethnic minority candidates to join the police force. "(https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action)

 

Znači, ne da nisi dokazao svoj stav da se službeno preferiraju žene, nego si s linkom koji si sam dao dokazao posve suprotno. 

 

 E ako se ti nisi druze rastao s mozgom ne znam tko je. Tko je spomenuo ikakve kvote? Nema kvota u sluzbenom smislu, ali se preferira zene. Tko je spomenuo kvote, od kud ti si ti izvadio kvote. 50% zena (ako si od tud izvadio kvotu) nije stroga kvota koju oni imaju zapisanu, ali su svojim zaposljavanjem postigli taj postotak. I postizu svake godine, ali ne znaci da je to tocno zacrtana kvota jer i oni znaju da je to ilegalno. Kvote kao kvote jesu ilegalne i one postoje eventualno na sveucilistima (sad se to istrazuje, jos nije dokazano). 

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
JozoBozo121 kaže...

 

Ja stalno gubim nadu u ljude kad vidim da neki koji se smatraju intelektima razmišljaju na način da treba podržati ovakve represivne i nasilne mjere zapošljavanja ovih ili onih. I nisam jedini. Recimo, imam nekoliko prijatelja koji su liberalniji od mene i recimo njih isto tako smetaju mjere kojima se traži da bude zaposleno ili izabrano 20, 30 ili 50% ovakvih ili onakvih.

 

 

Još nisi objasnio koje su to "represivne i nasilne mjere zapošljavanja"?

 

Daj primjer tog nasilja i represije, ako je moguće, "intelektu"?

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mitch kaže...

 

Znam curu s FERa koja je otišla u London nakon internshipa. Prije faksa nije programiranja vidjela i to im se jako svidjelo. A oni uzimaju ljude za algoritme sudeći po načinu rješavanja na intervjuu, ne po spolu.

 

Žene vole estetiku pa ove informatički pismenije čak i pišu ljepši kod nego "noliferi" s FERa. U to sam se sam uvjerio :D

 

 Znam i ja tu curu, sad je u Zurichu opet ako se ne varam. Ali ima tu puno vise od samih algoritama, tek za te SWE pozicije se pokusava zaposliti sto vise je moguce zena. Svi Googleovi intervjueri prolaze kroz hrpu bias tecaja da na kraju da sami ne dobe otkaz zbog biasa kojeg vjeruju da imaju, sami daju kod ocjenjivanja blagu prednost curama.

 

15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 E ako se ti nisi druze rastao s mozgom ne znam tko je. Tko je spomenuo ikakve kvote? Nema kvota u sluzbenom smislu, ali se preferira zene. Tko je spomenuo kvote, od kud ti si ti izvadio kvote. 50% zena (ako si od tud izvadio kvotu) nije stroga kvota koju oni imaju zapisanu, ali su svojim zaposljavanjem postigli taj postotak. I postizu svake godine, ali ne znaci da je to tocno zacrtana kvota jer i oni znaju da je to ilegalno. Kvote kao kvote jesu ilegalne i one postoje eventualno na sveucilistima (sad se to istrazuje, jos nije dokazano). 

 Koji si ti lik. Jesi ikad uopće imao veze s poduzetništvom ili vodio nešto (barem blizu)?

 

Pa nitko neće napisat na papir ŽELIMO ŠEST ŽENA I JEDNOG MUŠKARCA 

 

Kvote su fikcijske, ali zasigurno postoje u svemu u svijetu.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 

Možeš mi dati izvor za koju to zemlju vrijedi i za koje fakultete?

 Vjerojatno je mislio na STEM područja, za to imaš i dovoljno izvora na netu.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 E ako se ti nisi druze rastao s mozgom ne znam tko je. Tko je spomenuo ikakve kvote? Nema kvota u sluzbenom smislu, ali se preferira zene. Tko je spomenuo kvote, od kud ti si ti izvadio kvote. 50% zena (ako si od tud izvadio kvotu) nije stroga kvota koju oni imaju zapisanu, ali su svojim zaposljavanjem postigli taj postotak. I postizu svake godine, ali ne znaci da je to tocno zacrtana kvota jer i oni znaju da je to ilegalno. Kvote kao kvote jesu ilegalne i one postoje eventualno na sveucilistima (sad se to istrazuje, jos nije dokazano). 

 

Znači, ne znaš ni sam što si citirao. Dakle, indijske rezervacije su kvote, a ti si ih spomenuo

 

Možda da pročitaš linkove i citate koje ovdje pejstaš?

 

Kako se "preferira žene"? U Googleu? Dobro, daj taj jedan "dokaz" (do sada si svaki link koji si dao naveo kao "dokaz" - možda ne znaš što znači dokaz) da Google "preferira žene". Mislim - i ja preferiram žene, ali to nema veze sa zapošljavanjem, a nije mi jasno kako firma može "preferirati žene"?

 

Uvodiš i pojam "kvote koja nije zacrtana". Znaš kako se zove "kvota koja nije zacrtana"? Nikako, jer to nije kvota. Tek "zacrtavanjem" odnosno određivanjem nekog omjera to postaje kvota. 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Kako napraviti jaku fudbalsku ekipu:
- U napad idu Zidovi, jer njih ne sme niko da prati.
- U vezni red idu Arapi, Crnci i Kinezi da bi napravili igru sto sarenijom.
- U odbranu idu pederi, jer se oni najbolje brinu za pritisak odpozadi.
- I na kraju na gol dolazi jedna 50-godisnja casna sestra, jer ona vec 30 godina nije nijednog primila. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Mitch kaže...
jurica1001 kaže...

 E ako se ti nisi druze rastao s mozgom ne znam tko je. Tko je spomenuo ikakve kvote? Nema kvota u sluzbenom smislu, ali se preferira zene. Tko je spomenuo kvote, od kud ti si ti izvadio kvote. 50% zena (ako si od tud izvadio kvotu) nije stroga kvota koju oni imaju zapisanu, ali su svojim zaposljavanjem postigli taj postotak. I postizu svake godine, ali ne znaci da je to tocno zacrtana kvota jer i oni znaju da je to ilegalno. Kvote kao kvote jesu ilegalne i one postoje eventualno na sveucilistima (sad se to istrazuje, jos nije dokazano). 

 Koji si ti lik. Jesi ikad uopće imao veze s poduzetništvom ili vodio nešto (barem blizu)?

 

Pa nitko neće napisat na papir ŽELIMO ŠEST ŽENA I JEDNOG MUŠKARCA 

 

Kvote su fikcijske, ali zasigurno postoje u svemu u svijetu.

Dobro, pa kazem, nema zacrtanih kvota, samo se davanjem blage prednosti zenama postizu ti postoci koje sam spomenuo.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 E ako se ti nisi druze rastao s mozgom ne znam tko je. Tko je spomenuo ikakve kvote? Nema kvota u sluzbenom smislu, ali se preferira zene. Tko je spomenuo kvote, od kud ti si ti izvadio kvote. 50% zena (ako si od tud izvadio kvotu) nije stroga kvota koju oni imaju zapisanu, ali su svojim zaposljavanjem postigli taj postotak. I postizu svake godine, ali ne znaci da je to tocno zacrtana kvota jer i oni znaju da je to ilegalno. Kvote kao kvote jesu ilegalne i one postoje eventualno na sveucilistima (sad se to istrazuje, jos nije dokazano). 

 

Znači, ne znaš ni sam što si citirao. Dakle, indijske rezervacije su kvote, a ti si ih spomenuo

 

Možda da pročitaš linkove i citate koje ovdje pejstaš?

 

Kako se "preferira žene"? U Googleu? Dobro, daj taj jedan "dokaz" (do sada si svaki link koji si dao naveo kao "dokaz" - možda ne znaš što znači dokaz) da Google "preferira žene". Mislim - i ja preferiram žene, ali to nema veze sa zapošljavanjem, a nije mi jasno kako firma može "preferirati žene"?

 

Uvodiš i pojam "kvote koja nije zacrtana". Znaš kako se zove "kvota koja nije zacrtana"? Nikako, jer to nije kvota. Tek "zacrtavanjem" odnosno određivanjem nekog omjera to postaje kvota. 

 

 

Ajd mi objasni kakve veze affirmative action u americkoj firmi ima s indijom??? Tesko mi je diskutirat s nekim tko ne moze shvatiti vecu sliku. Kvota nema sluzbeno jer su ilegalne, samo se postize veci postotak zena davanjem prednosti zena kod zaposljavanja. Dokaz ne mogu dati jer bi krsio time NDA da navedem tocna imena svih interna. 

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 

Ajd mi objasni kakve veze affirmative action u americkoj firmi ima s indijom??? Tesko mi je diskutirat s nekim tko ne moze shvatiti vecu sliku. Kvota nema sluzbeno jer su ilegalne, samo se postize veci postotak zena davanjem prednosti zena kod zaposljavanja. Dokaz ne mogu dati jer bi krsio time NDA da navedem tocna imena svih interna. 

 

Pa to ja tebe pitam, kakve veze ima AA u Amerikanaca s Indijom i indijskim rezervacijama koje su kvote?

 

Ti si gore stavio citat (http://www.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/otpusten-zaposlenik-koji-kritizira-googleovu-polit/5446265.aspx) u kojemu je sve to jedno te isto. A nema veze jedno s drugim. Je li to tvoj citat ili nije?

 

Kakva "veća slika" kad nemaš pojma što citiraš i što znači konkretan termin (rezervacije) u citatu koji si pejstao, i kakva "veća slika" kad TIgovoriš o konkretnom slučaju Googlea, koji a) nema kvote i b) nisi dao niti jedan konkretan dokaz da ženama daju prednost pri zapošljavanju osim svog vlastitog osjećaja da si zakinut, a za račun kolegica, za koje također nemaš pojma jesu li bile bolje od tebe ili ne? 

 

Naveo si da se smatraju affirmative action i equal oportunity employerom što znači da svakome daju istu mogućnost, a ne da ikoga preferiraju, ali si ti jer, eto, nisi dobio posao, odlučio to protumačiti da je to zato jer su te zakinuli nauštrb neke ženske. 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
captain_soap_McTawish kaže...
Crank1d kaže...

Trenutna situacija u Googleu.

 Fora mi je čitati ovakve komentare na forumu i ostatku interneta gdje je ekipa tobože zabrinuta za budućnost googlea jer podržavaju taj diversity. Ono google će propasti jer ljudima koji su drugačiji po nekoj osnovi, tipa da su homoseksualci, transrodni, imaju neku mentalnu bolest, omogućuju poticajnu radnu atmosferu u kojoj mogu bez straha reći da su takvi kakvi jesu i ne morati se sramiti toga. Umjesto toga treba stvoriti toksičnu atmosferu u kojima se nad drugačijima treba vršiti bullying čisto zato što su eto drugačiji. To su u velikoj većini pojedinci koji svoj primitivizam, neotesanost i krajnju nekulturu žele prikazati kao nekakvo legitimno ponašanje.

 

Najsmješnije mi je što takvi u 99.999% slučajeva ne mogu ni primirisati googleu niti imaju ikakve veze ili koristi od njega, ali google i svijet propadaju jer je eto neprihvaljtivo maltretirati homoseksualce, žene i sl.

 

Diskutiramo ovdje o tome da je krivo da se nekoga zapošljava na temelju njegove boje kože, religije, spolnog organa i šta radi sa istim i da zbog navedenih, za posao nepotrebnih stvari, ima prednost pred nekim drugim kandidatima za posao - a ne na temelju njegovih kvalifikacija i sposobnosti. Ako misliš da je to u redu, onda vjerojatno podržavaš i nepotizam pri zapošljavanju na balkanu. Ali ne možeš mi reći da sam neotesan, nekulturan i primitivan ako kritiziram nešto što graniči sa zdravim razumom i poslovnom etikom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

S obzirom da tip nije dokazao (kao niti jedno znanstveno istraživanje do sada, a mnoga su dokazala suprotno) da su žene BIOLOŠKI predodređene za određeni tip intelektualnih poslova, a muškarci za drugi (s obzirom da ih je u Rusiji otprilike polovica u STEM-u, kao i u Iranu, a u VB, recimo, ispod 14%) da se zaključiti da se uopće ne radi o BIOLOŠKIM, već SOCIOLOŠKIM posljedicama, dakle, društvo nas programira za poslove koje onda kao društvena bića kroz proces socijalizacije usvajamo kao nama "prirodna", ovisno o spolu, čitavo njegovo laprdanje je to - laprdanje protiv inkluzije žena u firmu.

 

Zar ti postoci ne idu i prilog tome da postoje biološke razlike? Rusija i Iran su siromašnije od VB, žene su tamo manje emancipirane i ona idu za lovom, u VB nisu pod tolikim pritiskom i idu za onim što im se više sviđa. Ne moraš gledati upise na fakultete i diplome, pitaj npr. ljude koji imaju kanale na YT koji se bave programiranjem kakva im je statistika, koliki je postotak muškaraca a koliki žena, isto za kanale koji se bave politikom i ostalim "tradicionalno muškim stvarima".

 

Nadalje, zar nije logična, normalna i zdrava stvar da postoje razlike u muškim i ženskim mozgovima? Zar nisu muškarci i žene imali različite uloge tokom evolucije? Muška inteligencija je "raspršenija", ima više ekstrema - zato imaš više muškaraca nobelovaca i muškaraca beskućnika, žene su distribuirane oko sredine - što ne znači da žene ne mogu biti nobelovci ili beskućnici, samo ih je manje u tim "ekstremima" zbog evolucijskog pritiska, ukratko: jajnici su puno skuplji nego spermiji, ako si žena možeš igrati na sigurno jer ti je šansa za razmnožavanje velika, i ne treba ti toliki "mentalni" napor.

Ali zašto da ti ja to sve objašnjavam kad googlanjem imaš hrpu stručnjaka i istraživanja koji govore u prilog tome da postoje BIOLOŠKE razlike? Ili se Darwin i evolucija koriste samo kada treba sprdati Rvatine, desničare, republikance, fox news, vjernike...? A kad meni iste ne odgovaraju onda ih bacamo kroz prozor.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...
jurica1001 kaže...

 

 

Ajd mi objasni kakve veze affirmative action u americkoj firmi ima s indijom??? Tesko mi je diskutirat s nekim tko ne moze shvatiti vecu sliku. Kvota nema sluzbeno jer su ilegalne, samo se postize veci postotak zena davanjem prednosti zena kod zaposljavanja. Dokaz ne mogu dati jer bi krsio time NDA da navedem tocna imena svih interna. 

 

Pa to ja tebe pitam, kakve veze ima AA u Amerikanaca s Indijom i indijskim rezervacijama koje su kvote?

 

Ti si gore stavio citat (http://www.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/otpusten-zaposlenik-koji-kritizira-googleovu-polit/5446265.aspx) u kojemu je sve to jedno te isto. A nema veze jedno s drugim. Je li to tvoj citat ili nije?

 

Kakva "veća slika" kad nemaš pojma što citiraš i što znači konkretan termin (rezervacije) u citatu koji si pejstao, i kakva "veća slika" kad TIgovoriš o konkretnom slučaju Googlea, koji a) nema kvote i b) nisi dao niti jedan konkretan dokaz da ženama daju prednost pri zapošljavanju osim svog vlastitog osjećaja da si zakinut, a za račun kolegica, za koje također nemaš pojma jesu li bile bolje od tebe ili ne? 

 

Naveo si da se smatraju affirmative action i equal oportunity employerom što znači da svakome daju istu mogućnost, a ne da ikoga preferiraju, ali si ti jer, eto, nisi dobio posao, odlučio to protumačiti da je to zato jer su te zakinuli nauštrb neke ženske. 

 

 To je definicija affirmativne akcije, nemoj gledat za indiju gledaju samo dio vazan za SAD. Nadam se da si toliko sposoban ignorirati ostali dio recenice. Nije moj vlastiti osjecaj, niti se ja osjecam zakinut jer sam dobio i internship i full time u Londonu koji nisam na kraju prihvatio jer sam imao drugu bolju ponudu. Dokaz nisam dao jer ne mogu jer A) Nisam vise zaposlenik Googlea da mogu iti kopat pa ti screenshotat sve podatke i B) I ono sto mogu sad, nemam volje iti kopat sve interne i krsit NDA da bi samo dobio broj kojem na kraju opet nebi vjerovao. Nema mi vise smisla ova diskusija. ZZ

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice