Predstavljen Radeon HD 6990

poruka: 81
|
čitano: 18.183
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Radeon HD 6990".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

šta pljujete po hd 6990

po meni puno bolji izbor od hd 6970 crossfire koji je malo brži ali i vuče viče struje,bučniji je i više se grije

 

hd 6990 je odlična kartica koja je nešto malo bučnija(možda nije puno bučnija ni od gtx 480),ne grije se previše a i ne troši pretjerano

jer crossfire od 6970 više troši,grije se,bučniji je i zauzima više mjesta

 

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

nitko ne pljuje karticu zato kaj je sada najbolja sta postoji, nego nas samo zanima kak ti opet znas da je jaca od gtx590, vidjeli smo drugdje na drugim temama  da pljujes po gtx590 i po nvidii a ni sam neznas kakva je gtx 590...

http://alistair.cockburn.us/get/2684
16 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

šta pljujete po hd 6990

po meni puno bolji izbor od hd 6970 crossfire koji je malo brži ali i vuče viče struje,bučniji je i više se grije

 

hd 6990 je odlična kartica koja je nešto malo bučnija(možda nije puno bučnija ni od gtx 480),ne grije se previše a i ne troši pretjerano

jer crossfire od 6970 više troši,grije se,bučniji je i zauzima više mjesta

 

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

Graficka nije bucnija, nego je taj hladnjak na ovoj HD 6990 šrot na kubik treba pricekat druge modele s boljim hlađanjem a ovaj preskocit jednostavno.{#}Takav hladnjak nije nikak za ovakvu grafu, vec neki poseban puno efikasniji sa dva ventilatora ko ovo dole i onda nema frke.{#}{#}

 

http://techreport.com/r.x/2011q1/msi-560.jpg

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 16:08 (rambox).
15 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

koja šamarčina nvidii,reko sam da će hd 6990 ubit gtx 590

 

nvidia inače svoju gtx 590 predstavlja na PAX-u(privatne orgije za nekolicinu nvidiota) gdje su isto bili predstavljeni gtx 470 i 480,a znamo kako su završili

  troLL?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 16:21 (dokly).
14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
rambox kaže...
M4X kaže...

šta pljujete po hd 6990

po meni puno bolji izbor od hd 6970 crossfire koji je malo brži ali i vuče viče struje,bučniji je i više se grije

 

hd 6990 je odlična kartica koja je nešto malo bučnija(možda nije puno bučnija ni od gtx 480),ne grije se previše a i ne troši pretjerano

jer crossfire od 6970 više troši,grije se,bučniji je i zauzima više mjesta

 

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

Graficka nije bucnija, nego je taj hladnjak na ovoj HD 6990 šrot na kubik treba pricekat druge modele s boljim hlađanjem a ovaj preskocit jednostavno.{#}Takav hladnjak nije nikak za ovakvu grafu, vec neki poseban puno efikasniji sa dva ventilatora ko ovo dole i onda nema frke.{#}{#}

 

http://techreport.com/r.x/2011q1/msi-560.jpg

Slazem se s tobom ali opet zar nije logicno pitat se kako majstori uopce imaju obraza na takav komad hardwere s cijenom od paprenih 700$ ic uvaljivat takvo ubogo siroce od 20 jena?!?

Jos da nisu grafu odgadjali zbog dorade...nVIDIA kakva god da je sto se tice svoje filozofije razvoja chipova bar s hladjenjem svojih highend grafa nikad nije skrtarila ko ovi jadnici iz AMD...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 16:21 (dado8).
14 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
DamageHigh kaže...

Joj al ste svi pametni najednom s tom bukom, a kartici nitko nije ni primirisao..

A cemu sluze reviewi? Sta bi sad svi trebali kupit ju da se uvjerimo?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990

Kolko gledam po reviewima, kartica je promašaj za razliku od svog predhodnika 5970 koja je primjer kako dual gpu treba izgledat. Da sad kupujem high end karticu prije bih uzeo GTX580 nego 6990

15 godina
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

Dakle oko 5000 miljika kod nas...okej cijena navali narode :)

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

wohoohoho , vidim i linus ju je dobio u ruke , idem pogleat rewiew , btw microman , kad je kupuješ? hahah , zakon je kartica , gledam test na pc expertu , i kad je ona pipa u ccc-u odvrnuta na +20% siistem trosi 615w iz zida , uracunam efikasnost svog napajanja i iz zida bi trebao bit u mogucnosti povuc nekih 730w , dakle moj tx650 bi bez problema gurao ovo živine , okej stenjao bi ko svinja al bi radilo , ajd ljepo je znati :).

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
athlon64 kaže...

wohoohoho , vidim i linus ju je dobio u ruke , idem pogleat rewiew , btw microman , kad je kupuješ? hahah , zakon je kartica , gledam test na pc expertu , i kad je ona pipa u ccc-u odvrnuta na +20% siistem trosi 615w iz zida , uracunam efikasnost svog napajanja i iz zida bi trebao bit u mogucnosti povuc nekih 730w , dakle moj tx650 bi bez problema gurao ovo živine , okej stenjao bi ko svinja al bi radilo , ajd ljepo je znati :).

770W, a možda i više jer efikasnost opada s godinama rada i većom potrošnjom i zagrijavanjem.

 

No naravno oni su koristili oc-anog i7(nemali potrošač) bar 6 kekseva ram-a i ostale đinđe...

 

Neznam zašto po defaultu nestave accelero xtreme cooler i svi sretni i zadovoljni, naprave neki ugovor sa Arctic Cooling pa da ih cijena coolera dođe manje + popust na količinu XD

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
rambox kaže...
M4X kaže...

šta pljujete po hd 6990

po meni puno bolji izbor od hd 6970 crossfire koji je malo brži ali i vuče viče struje,bučniji je i više se grije

 

hd 6990 je odlična kartica koja je nešto malo bučnija(možda nije puno bučnija ni od gtx 480),ne grije se previše a i ne troši pretjerano

jer crossfire od 6970 više troši,grije se,bučniji je i zauzima više mjesta

 

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

Graficka nije bucnija, nego je taj hladnjak na ovoj HD 6990 šrot na kubik treba pricekat druge modele s boljim hlađanjem a ovaj preskocit jednostavno.{#}Takav hladnjak nije nikak za ovakvu grafu, vec neki poseban puno efikasniji sa dva ventilatora ko ovo dole i onda nema frke.{#}{#}

 

http://techreport.com/r.x/2011q1/msi-560.jpg

 

Nereferentnih modela sa takvim grafama se moze brojati na prste.Eventualno ce Asus u suradni sa AMD-om nest izmislit,al ce i dobro naplatit. Primjera radi koliko imas nereferentnih HD5970?
I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Hyperion kaže...
athlon64 kaže...

wohoohoho , vidim i linus ju je dobio u ruke , idem pogleat rewiew , btw microman , kad je kupuješ? hahah , zakon je kartica , gledam test na pc expertu , i kad je ona pipa u ccc-u odvrnuta na +20% siistem trosi 615w iz zida , uracunam efikasnost svog napajanja i iz zida bi trebao bit u mogucnosti povuc nekih 730w , dakle moj tx650 bi bez problema gurao ovo živine , okej stenjao bi ko svinja al bi radilo , ajd ljepo je znati :).

770W, a možda i više jer efikasnost opada s godinama rada i većom potrošnjom i zagrijavanjem.

 

No naravno oni su koristili oc-anog i7(nemali potrošač) bar 6 kekseva ram-a i ostale đinđe...

 

Neznam zašto po defaultu nestave accelero xtreme cooler i svi sretni i zadovoljni, naprave neki ugovor sa Arctic Cooling pa da ih cijena coolera dođe manje + popust na količinu XD

hah , istina , mogu oni dizajnirat hladnjak kako ih volja mene ove turbine bas i ne privlaće.

microman kaže...
rambox kaže...
M4X kaže...

šta pljujete po hd 6990

po meni puno bolji izbor od hd 6970 crossfire koji je malo brži ali i vuče viče struje,bučniji je i više se grije

 

hd 6990 je odlična kartica koja je nešto malo bučnija(možda nije puno bučnija ni od gtx 480),ne grije se previše a i ne troši pretjerano

jer crossfire od 6970 više troši,grije se,bučniji je i zauzima više mjesta

 

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

Graficka nije bucnija, nego je taj hladnjak na ovoj HD 6990 šrot na kubik treba pricekat druge modele s boljim hlađanjem a ovaj preskocit jednostavno.{#}Takav hladnjak nije nikak za ovakvu grafu, vec neki poseban puno efikasniji sa dva ventilatora ko ovo dole i onda nema frke.{#}{#}

 

http://techreport.com/r.x/2011q1/msi-560.jpg

 

Nereferentnih modela sa takvim grafama se moze brojati na prste.Eventualno ce Asus u suradni sa AMD-om nest izmislit,al ce i dobro naplatit. Primjera radi koliko imas nereferentnih HD5970?

točno , koliko ja znam ima 2 nereferentne 5970 , i neznam ko je to kupio uopce.

16 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

corsair tx650w sa lakoćom drži hd 6990

 

i zaboravljate da tu kartušu treba upogonit sa više monitora ili sa nekim 30"+  2560x1600 točkica

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

corsair tx650w sa lakoćom drži hd 6990

 

i zaboravljate da tu kartušu treba upogonit sa više monitora ili sa nekim 30"+  2560x1600 točkica

ajd ljepo je, znati xd , vidim da bi moj tx bez problema bilo kakav sli ili cross ( 2-way) pogonio.

15 godina
protjeran
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

sad ce gosp igor roncevic u review-u u sljedecem bug-u oped (pod +) stavit ljep izgled..   to mi je bilo pre smijesno kad sam vidio.. (review za r 6970) al dobro nek se veseli covijek ako svrsava na amd.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

Kartica s prekidačem za dual BIOS na poziciji 1 nema PowerTune limita i navodno potrošnja same kartice ide do 500W u Furmarku.

 

Inače, neš ti kartice kojoj 100c ljeti spada pod normalno. Premet za recenzije, ništa drugo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
ATiGamer kaže...
M4X kaže...

 

čekajte dok proizvođači naprave bolje hlađenje i oslobode karticu da prodiše,tj. kad joj isključe power tune tehnologiju da može preko 450W

Kartica s prekidačem za dual BIOS na poziciji 1 nema PowerTune limita i navodno potrošnja same kartice ide do 500W u Furmarku.

 

Inače, neš ti kartice kojoj 100c ljeti spada pod normalno. Premet za recenzije, ništa drugo.

kako nema limita,radi na 830 ili 880MHz gdje je tdp 450w,i šta ideš dalje oc-at nema nikakvog smisla jer u igrama se spuštaju taktovi radi power tune limita,možeš je ocat i na 1GHz ali od nikakve koristi u igrama

 

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
dado8 kaže...

80 db buke ti stvara recimo pneumaticka busilica na udaljenosti od 15m

To je buka pod maksimalnim opterečenjem, a i sama decibelaža nije pravo mjerilo buge jer neki zvukovi su nepodnošljivi malo nakon praga čujnosti, a druge bez problema podnosiš i do 100 dB. Još ako je to free air buka, kvalitetno kućište je priguši dovoljno da ostatak muzika u igri zamaskira.

 

ansha kaže...

A cemu sluze reviewi? Sta bi sad svi trebali kupit ju da se uvjerimo?

Ako bih išao koristiti argumente tvog tabora u jednoj od tri teme na forumu koja se brzo pretvori u flame war (a nije ni ova ni o procesorima): Ako je ne kupiš nemaš pravo sr*ti protiv nje. Ko ti je kriv šta nemaš para pa si ljubomoran.

 

Šalu na stranu, slažem se s tobom, ali samo pod uvjetom da review radi netko za koga znaš kakav mu je subjektivan dojam buke (recimo, vidio si u živo barem 2 kartice za koje si čitao njegov review).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

D=mc2, Deinstein
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

naravno , mozes komodno ostavit tu zvijer sve do prvih generacija dx12 kartica.

15 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

Noted da imaš HD 5970.

How many MC's must get dissed, before somebody whispers don't fuck with Bis, My survival skills surpass Kris (KRS-One), watch this...
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 18:17 (epic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
athlon64 kaže...
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

naravno , mozes komodno ostavit tu zvijer sve do prvih generacija dx12 kartica.

Potpuno se slažem!

epic kaže...
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

Noted da imaš HD 5970.

Uh, hvala na pogrešci! Sada sam izmijenio :)

D=mc2, Deinstein
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

Nabij si tu 5970 znas di

U svakoj temi o nekoj grafickoj kartici ti moras rec da imas 5970 i i7

14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
TheUntouchable kaže...
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

Nabij si tu 5970 znas di

U svakoj temi o nekoj grafickoj kartici ti moras rec da imas 5970 i i7

hahahhaa a jel se sijećaš onoga "gamer37" sta su ga protjerali radi toga LOLOLOL ahhaah.

16 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
TheUntouchable kaže...
Axlus kaže...

Imam ATI Radeon 5970 4 GB! Trenutno mi se ne isplati kupovati novu grafičku karticu, radije ću čekati 7x seriju!

Nabij si tu 5970 znas di

U svakoj temi o nekoj grafickoj kartici ti moras rec da imas 5970 i i7

I obavezno pitat... Dali će moja kanta to vrtit?

 

Čisto dječije preseravanje...

ššššš - možda su u šumi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

kako nema limita,radi na 830 ili 880MHz gdje je tdp 450w,i šta ideš dalje oc-at nema nikakvog smisla jer u igrama se spuštaju taktovi radi power tune limita,možeš je ocat i na 1GHz ali od nikakve koristi u igrama

Nebi bilo loše da još jednom pročitaš šta sam napisao.

MrBlc kaže...

To je buka pod maksimalnim opterečenjem, a i sama decibelaža nije pravo mjerilo buge jer neki zvukovi su nepodnošljivi malo nakon praga čujnosti, a druge bez problema podnosiš i do 100 dB. Još ako je to free air buka, kvalitetno kućište je priguši dovoljno da ostatak muzika u igri zamaskira.

 

 

 

Decibeli ovdje sve govore i nema smisla tražiti neke isprike, ovo ono za to.

 

Kartica je PREbučna i amen.

 

Vidi se da je pod hitno potreban novi proizvodni proces.

15 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Meda kaže...

Cini mi se da je AMD govorio da ce je lansirati mjesec dana nakon izlaska GTX 590. Otkud promjena plana?

 

 

Htjeli su bar neko vrijeme imati najbržu karticu na planetu ...

 

 

 

http://www.pcekspert.com/articles/839.html

 

nisu ljudi pali u nesvjest testirajući je ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 18:46 (movie).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
ATiGamer kaže...

Decibeli ovdje sve govore i nema smisla tražiti neke isprike, ovo ono za to.

 

Kartica je PREbučna i amen.

 

Vidi se da je pod hitno potreban novi proizvodni proces.

 

Kupio 6990 kupac iz kategorije gotovina, ne iz kategorije kredit na 3 godine, spojio vodeni blok kojeg prati ostatak konfiguracije i grohotom se nasmijaše čitajući ovu temu...

 

Drugim riječima, svaka roba ima svog kupca i svaki problem svoje rješenje...

 

....

 

Puno se laje oko buke a vidim sa istog grafa da 2x580 SLI daje samo 4db manje... Znači onaj tko kupi 6990 (70db) od jadnika iz AMD-a je kreten a onaj tko kupi 2x580 (66db) od širokogrudno hlađene nvidije je napravio odličan posao?

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Cele303 kaže...

 

Kupio 6990 kupac iz kategorije gotovina, ne iz kategorije kredit na 3 godine, spojio vodeni blok kojeg prati ostatak konfiguracije i grohotom se nasmijaše čitajući ovu temu...

 

Drugim riječima, svaka roba ima svog kupca i svaki problem svoje rješenje...

 

....

 

Puno se laje oko buke a vidim sa istog grafa da 2x580 SLI daje samo 4db manje... Znači onaj tko kupi 6990 (70db) od jadnika iz AMD-a je kreten a onaj tko kupi 2x580 (66db) od širokogrudno hlađene nvidije je napravio odličan posao?

J3bes mi sve ako nisam gledao 6990 OC pa previdio obicnu.

 

gle čuda što sve 50 Mhz može napraviti...

14 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
movie kaže...
Meda kaže...

Cini mi se da je AMD govorio da ce je lansirati mjesec dana nakon izlaska GTX 590. Otkud promjena plana?

 

 

Htjeli su bar neko vrijeme imati najbržu karticu na planetu ...

 

 

 

http://www.pcekspert.com/articles/839.html

 

nisu ljudi pali u nesvjest testirajući je ...

Više, manje, fail od kartice.

Ukoliko nekom trebaju performanse, uzet će dvije 6970. Ukoliko pak cilja na OC, tu je zbog PowerTune-a banana..

Ako drugi proizvođači ne srede problem s PowerTuneom sumnjam da će biti nešto prodavana..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
DamageHigh kaže...

Više, manje, fail od kartice.

Ukoliko nekom trebaju performanse, uzet će dvije 6970. Ukoliko pak cilja na OC, tu je zbog PowerTune-a banana..

Ako drugi proizvođači ne srede problem s PowerTuneom sumnjam da će biti nešto prodavana..

Ponavljam, sa prekidačem za dual BIOS na poziciji 1 PowerTunea NEMA i karticu više ništa ne ograničava.

 

Isto tako prednost leži u marketinškom smislu, kao i činjenica da su sve potrpali na jedan PCB.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice