Quantum je najnoviji engine za Firefox

poruka: 23
|
čitano: 3.796
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Quantum je najnoviji engine za Firefox".
12 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Nije mi jasno zašto meni Firefox tako štopa, slika se razvlači nenormalno, kad tabam stvari se ponovo re-loadaju.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox

Ma i meni neko vrijeme tak već.Pitam danas frenda i izgleda svima je tako trenutno.

Ma isao probat Chrome i otvara čim kliknes nesto.

Odmah je bilo bye bye Firefox

12 godina
neaktivan
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
Crypt kaže...

Ma i meni neko vrijeme tak već.Pitam danas frenda i izgleda svima je tako trenutno.

Ma isao probat Chrome i otvara čim kliknes nesto.

Odmah je bilo bye bye Firefox

 Nazalost i ja presao na Chrome iako sam volio Firefox, ali se stvarno usporio previse.

13 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Meni je kod Firefoxa najgore smrzavanje. Učitavaju se dve kartice istovremeno i smrzne se cijeli preglednik. Uključim računalo, prvi puta palim Firefox treba mu viječno i još bude spor i smrzava se. Kod Opere su te probleme nedavno riješili i sad se pali jako brzo (čak i pri cold startu).

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Ja se čudim vama sa problemima kod firefoxa. Meni on radi savršeno a imam po minimum 7 tabova redovito otvoreno plus 9 addonova, dark tema, java, flash. I šta je još bolje ne troši puno memorije, negdje oko 500 mb uvijek.

Stvarno ne kužim šta pak vi radite da imate te probleme.

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox

I ja se čudim. Imam 5 računala - 2 PC i 3 laptopa i na svima radi jako loše, neovisno o OS-u. Dva računala su u potpunosti nova (četverojezgreni procesori, 8 GB RAM-a) i cold start traje i traje, nekad se pali i po dvije minute. Napominjem da se radi uvijek o zadnjoj inačici Firefoxa, svježe instaliranima. Korištenje RAM-a nakon sat vremena surfanja da ni ne spominjem, rekord mi je 2 GB.

 

Nova Opera, ali i Chrome su jednostavno neusporedivo brži od Firefoxa. Koristim Operu stalno i ne samo da se uopće ne smrzava nego se i brže pali (čak i u cold startu). Instaliraj Chrome, Operu i Firefox i pogledaj što je brže.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 14:10 (Marko :D).
9 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Meni Firefox radi odlično, zamrzava se jako jako rijetko, radi dosta brzo.

Imam ga i na mobitelu jer radi brže nego Chrome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

I vrijeme je da Firefox promijeni engine, jer se spomenuti preglednik kod mene svako malo smrzavao, čim otvoriš više tabova, problemi. Kod Opere to nije slučaj, ako i otvoriš deset tabova i smrzne se, jako brzo se preglednik vrati u normalu. Sa Chromeom sam zadovoljan, a sa Vivaldijem sam sve zadovoljniji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Meni se pali max 3 sekunde u bilo kojim uvjetima a imam hrpu dodataka uključenih. Ako vam nešto koči FF onda je neki program u pozadini, npr. Marko, znam da si Avast-ovac i tu ti vjerojatno leži problem, nisu u baš prijateljskim odnosima  zguglaj si.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 15:18 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

na mojim racunalima je ovako:

Firefox: najmanje RAMa zauzima, normlano brz, youtube videi (tako da filmove sa npr. filmovite nisam ni probavo) rade lose, kao da fali v sync

Chromium: hrpa RAMa, normlano brz, videi rade savrseno smooth, racunalo s 3gb mi se znalo smrznit, nekad odmrzne kad prebaci u swap, nekad ne

Chrome: Isto ko chorimum ali mi vrti i HRTi za koji je potreban silverlight (na linuxu)

Opera: najdraza mi bila, radilo je sve super osim nekih random stranica koje nije htjela ucitat

 

Mislim da je bitno naglasit da redovno imam barem 10 tabova, nerijetko i 15, 20 (26 trenutno na ff)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox

Odmah po instalaciji Windowsa, prvo što sam instalirao je bio Firefox tako da ne znam što bi ga moglo blokirati. Malo mi je čudno, ali no importa.

12 godina
protjeran
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Zaista se nadam da će Firefox vratiti barem dio stare slave u očima populacije.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
Napišite i koju verziju koristite.
64bitna varijanta je dugo bila shit, ne znam kako je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
Marko :D kaže...

Meni je kod Firefoxa najgore smrzavanje. Učitavaju se dve kartice istovremeno i smrzne se cijeli preglednik. Uključim računalo, prvi puta palim Firefox treba mu viječno i još bude spor i smrzava se. Kod Opere su te probleme nedavno riješili i sad se pali jako brzo (čak i pri cold startu).

 Jesi probao Firefox light

http://sourceforge.net/projects/lightfirefox/files/

http://www.soundstream.com/
13 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox

Nisam nikada čuo za to, a i ne izgleda mi baš pouzdano. 

15 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Ovaj križanac između Opere i Chroma zvan Vivaldi...

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
BlackMoon kaže...

Ovaj križanac između Opere i Chroma zvan Vivaldi...

Valja li taj Vivaldi?

Izgleda mi dosta simpatično.

15 godina
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Meni je odličan i brz...probao ga i ostavio.

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
pqweasdyxc kaže...
BlackMoon kaže...

Ovaj križanac između Opere i Chroma zvan Vivaldi...

Valja li taj Vivaldi?

Izgleda mi dosta simpatično.

 Ponekad mi se čini da je Vivaldi stabilniji i od Opere i sve češće ga koristim. Jako sam zadovoljan s Vivaldijem. Preporuka.

7 godina
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
RedRocco kaže...

Ja se čudim vama sa problemima kod firefoxa. Meni on radi savršeno a imam po minimum 7 tabova redovito otvoreno plus 9 addonova, dark tema, java, flash. I šta je još bolje ne troši puno memorije, negdje oko 500 mb uvijek.

Stvarno ne kužim šta pak vi radite da imate te probleme.

 

Onda uživaj dok možeš :) 

 

Znam dok je Firefox bio u jednoj verziji jako brz i stabilan,Chrome je bio još brži.

A pogotovo sad.

Godinama sam bio na Firefox-u ali sumnjam da ću se više vratit ikad 

 

15 godina
neaktivan
offline
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Na računalu mi svaki preglednik radi dobro a razlike u brzini od nekoliko milisekundi ne primjećujem. Inače navijam za Firefox ali na Androidu mi Chrome radi bolje od Firefoxa.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Quantum je najnoviji engine za Firefox

Dugo već mi je Firefox glavni browser, nisam prelazio na nešto drugo zbog ekstenzija, ali sad već mislim da je samo navika.. jer Chrome je po mom dojmu puno brži..

 

Kao developera, između ostalog i Firefox/Chrome ekstenzija, ono što me najviše nervira je baš to što svako malo mjenjaju stvari u Firefoxu pa treba prilagođavati ekstenzije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Quantum je najnoviji engine za Firefox
Marko :D kaže...

Nisam nikada čuo za to, a i ne izgleda mi baš pouzdano. 

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=42&t=2764265

http://www.soundstream.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice