SSD-ovi – dolar po gigabajtu

poruka: 57
|
čitano: 6.932
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SSD-ovi – dolar po gigabajtu".
14 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Uf, ja očekivao ipak negdje oko ovog Božića da će biti prvo veće smanjenje cijena, ali ipak izgleda ništa konkretno do druge polovice slijedeće godine...

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu
To se traži! :)
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Aj nek dođe i taj dan... 500kn za 100gb bi cak i platio.

Samo je pitanje kad ce to pojeftinjenje doc kod nas.

Kod nas ce ocito biti 1€ po GB + marža i porezi = 10kn po GB ako ne i više.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
potrajat ce dok to pojeftinjenje dode do nas..
13 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu
Kao i obicno biti cemo daleko iza ostalih tako da cemo se nacekat...
Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
Previse je i 1$ po GB...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

1$ se vrlo lako pretvori u 1€ ovdje "kod nas"

 

Nazalost, u pravu sam!

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
EnlightenedPhoenix kaže...
Previse je i 1$ po GB...

Pa, za SSD i nije baš..

14 godina
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Mislim da su ova Gartnerova predviđanja preoptimistična.

 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Kome trebaju SSD za pohranu, na njega staviš sistem i programe a za sve ostalo postoji stari dobri 'disk' - tvrdi ...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
lebo1 kaže...

Kome trebaju SSD za pohranu, na njega staviš sistem i programe a za sve ostalo postoji stari dobri 'disk' - tvrdi ...

Tu se slažem a i ssd su neopisivo skupi za jedan ssd od 40gb košta 800kn kupim 1terabajt

 

Uffff

 

http://www.links.hr/index.php?option=katList&deftab=yes&page=sviartikli&id_kategorija=0514&sort_cat=cijena_s_pdv&sort_ord=desc

15 godina
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Da li je vidljiva veća razlika u perfomansama s SSD diskom?

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
BlackMoon kaže...

Da li je vidljiva veća razlika u perfomansama s SSD diskom?

  Gdje ti živiš u spilji?

 

Odi na youtube pa pogledaj usporedbu, to će ti dati uvid u performanse SSD-a.

Njegovo glavno oružje je ~100 puta manji access time.

Living in a world of dreams...
15 godina
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Hajde popij malo mlijeka dječarac,nauči se ophoditi s starijima pa onda dođi među ljude...ako nemam SSD ne moram živjeti u špilji. Eto,Bog nije htio da se rodim u Zagrebu,imam jedno 7000-8000 kuna plaće zahvaljujući politici. U takvim okolnostima bi vjerojatno SSD bio u mom računalu.

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
10 5 hvala 2
16 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
BlackMoon kaže...

Da li je vidljiva veća razlika u perfomansama s SSD diskom?

 U normalnom radu bas i ne. Osjeti se razlika kad prvi puta otvaras neki program ili veliki dokument, ali nakon toga vise nema neke osjetne razlike.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
SupremeCommander kaže...

 U normalnom radu bas i ne. Osjeti se razlika kad prvi puta otvaras neki program ili veliki dokument, ali nakon toga vise nema neke osjetne razlike.

Pa to je i logično, zar ne? Kad se program jednom učita u RAM memoriju, više nema veze s diskom.

 

Uglavnom, koja god operacija bila, a da zahtjeva rad s diskom (pisanje/brisanje/premještanje podataka), ubrzanje se osjeti. Vrijeme bootanja sustava je osjetno skraćeno također.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Da,moje prvo pitanje je bilo vezanost za isplativost sadašnje cijene SSD-a i poboljšanja koje bih dobio. Samo drug Hyperion ne zna čitati između redaka...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Osjeti se kod pokretanja PC, učitavanja igrica, a naročito ako dosta kopaš po disku, tipa adobe premier pro za izradu filma iz niza filmica, koji ti pojede sve rame pa koristi disk za privremeno spremanje, e tu se itekeko osijeti ubrzanje.

 

A inace da pokazes frendu kak ti buta windozere 2 puta brže od njegvog starog kompa, a i tu se osijet neš,a zove se taština i daje ti jedan ograman {#}, dok on zbunjeno gleda i nemože vjerovat što se upravo dogodilo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 1:32 (vi25).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
BlackMoon kaže...

Hajde popij malo mlijeka dječarac,nauči se ophoditi s starijima pa onda dođi među ljude...ako nemam SSD ne moram živjeti u špilji. Eto,Bog nije htio da se rodim u Zagrebu,imam jedno 7000-8000 kuna plaće zahvaljujući politici. U takvim okolnostima bi vjerojatno SSD bio u mom računalu.

SupremeCommander kaže...

  U normalnom radu bas i ne. Osjeti se razlika kad prvi puta otvaras neki program ili veliki dokument, ali nakon toga vise nema neke osjetne razlike.

 

BlackMoon kaže...

Da,moje prvo pitanje je bilo vezanost za isplativost sadašnje cijene SSD-a i poboljšanja koje bih dobio. Samo drug Hyperion ne zna čitati između redaka...

Oprostite kolega, ali neznam koliko godina imate.

 

A normalan rad ne uključuje otvaranje programa?

 

Otvaranje programa, random , dizanje sustava to je puno brže općenito rad sa puno malim datotekama zbog jako malog seek time-a, a sa 3.-om generacijom tu su i napokon SSD-ovi sa sata 6 sučeljem i brzinama prijenosa koje su napokon puno veće od prosječnog mehaničkog diska.

 

SSD barem druge generacije nebih uzimao, premali vijek trajanja imaju.

Living in a world of dreams...
13 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
BlackMoon kaže...

Da li je vidljiva veća razlika u perfomansama s SSD diskom?

 

BlackMoon kaže...

Hajde popij malo mlijeka dječarac,nauči se ophoditi s starijima pa onda dođi među ljude...ako nemam SSD ne moram živjeti u špilji. Eto,Bog nije htio da se rodim u Zagrebu,imam jedno 7000-8000 kuna plaće zahvaljujući politici. U takvim okolnostima bi vjerojatno SSD bio u mom računalu.

  thumb up i hvala za to sta si me nasmijao!!!!!

 

bas si ono faca sad posto si stariji (mozda nisi od mene - nisam jos citao tvoj profil) i za tvoju informaciju ne moras biti politicar da imas 1000 eura placu... nasi politicari imaju duplo pa i jos vecu placu od toga...

16 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
BlackMoon kaže...

Da li je vidljiva veća razlika u perfomansama s SSD diskom?

 

Za SSD od 60GB sam dao oko 1.400 kn i na njega stavio OS (i par GB odvojio u posebnu particiju za projekte i dokumente, zbog brzine) i najcesce aplikacije koje koristim (Visual Studio, Chrome, Dropbox, ...).

 

Nakon godinu i pol rada, dao bi opet. 

 

Definitivno najbolja tech investicija koju mozete napraviti. OS radi milina. Odaziv UI-a je kao prve sekunde nakon instalacije.

 

 

Definitivno preporod sto se tice performansa. Mogao bi cak reci: tako OS treba raditi uvijek.

15 godina
odjavljen
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Sto se mene i mojih potreba tice, 'stari HDD' je cisto dovoljan...

To sto cu pricekati malo vise da popijem gutljaj-dva-tri-x caja i uzivam u njemu (kavu ne pijem), me niti malo ne zabrinjava, a ostanu mi pare.

Tako da je ovo - dolar po gigabajtu za mene i dalje obicna krava muzara... 500 giga, 500 dolara... Evo vec letim da se hvalim u kvartu adolescentima kako mi se 'dize' za 5 sekundi, a pristup mi je...

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
Mrgud Veliki kaže...

Sto se mene i mojih potreba tice, 'stari HDD' je cisto dovoljan...

To sto cu pricekati malo vise da popijem gutljaj-dva-tri-x caja i uzivam u njemu (kavu ne pijem), me niti malo ne zabrinjava, a ostanu mi pare.

Tako da je ovo - dolar po gigabajtu za mene i dalje obicna krava muzara... 500 giga, 500 dolara... Evo vec letim da se hvalim u kvartu adolescentima kako mi se 'dize' za 5 sekundi, a pristup mi je...

 

 

 

 

Da vidis kako se covjek navikne na SSD :) Ja sada ne mogu zamisliti komp bez njega :)

Mentalist je moj idol... I torrente isto
14 godina
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Mislim da pri ovom odnosu cijena/kapaciteta za SSD važi ona stara narodna: "Bilo bi zgodno ali nije potrebno" {#}.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD-ovi – dolar po gigabajtu

1. Da li se SSD fragmentira i dali je potrebna defragmentacija?

2. Da li Win7 zna prepoznati SSD i iskljuciti superfetch i ostale cake za ubrzanje HDD-a?

3. Da li je pretrazivanje brzo?

4. Da li se MFT   fragmentira nakon duzeg vremena?

 

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
Lazarus Long kaže...

1. Da li se SSD fragmentira i dali je potrebna defragmentacija?

2. Da li Win7 zna prepoznati SSD i iskljuciti superfetch i ostale cake za ubrzanje HDD-a?

3. Da li je pretrazivanje brzo?

4. Da li se MFT   fragmentira nakon duzeg vremena?

 

1. Ne i ne, na SSD-u je svejedno gdje se koji podatak nalazi, access time je isti posto nema pomicanja glave za citane

2. Prepozna, ja sam superfetch ostavio ukljucenim jer mi on ne pise po disku, vec samo cita pa nema stete. Jedino sam swap file prebacio na obican disk.

3. Da

4. Ne

Mentalist je moj idol... I torrente isto
16 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu

1. Nije potrebna defragmentacija, štoviše čak se ne preporuča - koristi se TRIM

2. I da i ne - meni ga nije isključio, ali ga je prepoznao, tako da sam to ručno isključio kao i ostale neke cake. Ima po netu vodiča što treba isključiti (3, 4 stvari max=5min posla)

3. Nisam probao, samo kopiranje/extract rar fileova i to - brutalno brzo. Isto kao i pokretanje programa, gašenje, paljenje/gašenje Prozora, rad mi je općenito puno ugodniji.

4. Ne bi to znao.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
tnakir kaže...

  Jedino sam swap file prebacio na obican disk.

  Zasto paging na drugi disk? Zar neces dobiti usporenje zbog toga? Koliko imas memorije?

Koliko vidim kod mene (i kod drugih) paging ostane bez posla (ajd dobro, skoro bez posla) kada imas mnogo memorije. Gledao ja na Resource Monitoru

 

Jedini superfetch ore disk :))

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu
Lazarus Long kaže...
tnakir kaže...

  Jedino sam swap file prebacio na obican disk.

  Zasto paging na drugi disk? Zar neces dobiti usporenje zbog toga? Koliko imas memorije?

Koliko vidim kod mene (i kod drugih) paging ostane bez posla (ajd dobro, skoro bez posla) kada imas mnogo memorije. Gledao ja na Resource Monitoru

 

Jedini superfetch ore disk :))

Paging ide na drugi disk tek tolko ako zatreba, i zato da imaš više mjesta na ssd-u. Najveća prednost ssd-a je puno brži boot, čim se windowsi podignu sve se otvara odmah, a ne ko prije da moraš čekat da se sve ikonice u trayu poslože. Instantno pokretanje programa, icon i image cache , kad imaš puno thumbnailova u nekom folderu (slika, filmova i ostalo) na običnom disku, više se ne učitavaju pol stoljeća nego se jedanput učita i sljedeći put se otvara iste sekunde. Komp sveukupno puno lakše diše, čak i stari disk radi brže nego prije pošto nema os-a na njemu. Svi koji imaju para za ssd i vole brzi komp, nemaju kaj razmišljat. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 11:52 (ojpi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-ovi – dolar po gigabajtu

Onda....

 

Sto je san snova u svijetu SSD-ova? Koji model?

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice