Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

poruka: 155
|
čitano: 21.583
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
MMX kaže...

Kod tableta, imam iPad gen 1 i nedavno sam kupio 2 android ipad air clona (Onda v989).  Imaju "retina" display, no svjetloca displaya je upola manja nego kod orginala.  

Kod Jabuke me smeta sto nema file sistem i utor za sd karticu, rootanje nije sluzbeno podrzano. Plus je sto kontinurirano stizu updejtovi za iOS. Mrzim reklame koje ne mogu iskljuciti.

 

 To je činjenica kod svakog ekrana - drastično povećanje broja piksela na istoj površini mora tako završiti, jer je to pitanje fizike. I ni na Androidu rootanje nije ne samo podržano, nego ni dozvoljeno. Gubiš u pravilu garanciju, a Samsung ima softver koji se trudi to i onemogućiti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
ukay1000 kaže...
Rich idiots from instagram - stackaju ajfonove ko domino, poznati combo ajfon-apple watch-don perinjon, ajfon-stack love-poker chipovi... Mislim da je ajfon statusni simbol diljem svijeta, ne samo kod nas.

 Da, imaš budala svugdje.:)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Sat koji košta kao "pravi" sat, a najgore mu ide to da je pouzdan pokazatelj vremena?

 

I prvi ajfon je bio mobitel kojemu je najgore išla mobilna telefonija...

10 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

 To je činjenica kod svakog ekrana - drastično povećanje broja piksela na istoj površini mora tako završiti, jer je to pitanje fizike. I ni na Androidu rootanje nije ne samo podržano, nego ni dozvoljeno. Gubiš u pravilu garanciju, a Samsung ima softver koji se trudi to i onemogućiti.

Imaju i touchwiz s kojim su zas..li svoje telefone i zbog ceg je android dosao na glas kakav je.Kosto su neki i spomenili ovde vec,kako ga treba restartirat,stopa,ovo ono...sve radi toga i slazem se ali samo kod samsunga.

Koristim Htc nikad nikakvih problema s nicim nisam imao.Koristio sam i par no name mobitela na androidu isto nikad nista,a samsung cim se root odradi je sasvim drugi mobitel,sami su krivi.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 10:42 (hrka11).
11 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Bilal kaže...

Nekad bilo fora, u osnovnoj i srednjoj. Odavno to više ne pijem. A sve je to otprilike isto.

 e pa nije isto, to što ti ne piješ i ne kužiš se ne znači ništa

da se razumijemo, niti ja nisam neki pijanac i za razliku od nekad kad sam mogao srknuti gajbu pive i otić doma bez krivudanja, danas su mi dosta dvije pive od po litre da me izvrnu

 

ali razlika itekako postoji, samo što je ti ne kužiš

ili da ti pojasnim primjerom - kao što neka baba od 60 godina u gradskoj upravi ne kuži razliku između i7 i celerona, kompa s nekom bijesnom grafom ili onog s integriranom, pa je njoj sve to otprilike isto...

 

 

16 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Neda mi se citat sve komentare, i premda se slazem sa vecinom teksta (pogotovo prv 2 ajfona)....

Nemogu se ne slozit da ajfon radi bolje sa inferiornijim HW-om. Tj sada svi rade dobro, i android i ajfon mobiteli, ali prije dok je android imao problema sa zastajkivanjem i slicnim, ajfon sa manje rama i jezgri je radio odlicno.

Kako se ostalo ponasa neznam, od njihovih govnarija sam imao ipod (crko :( ), ipad 1 i 4 i ajfon 3gs i sada vec 2 i kusur godine 5. Superzadovoljan.

Ali sam def odlucio da sljedeci mob kupujem nekog velikog androta, jojofon mi je jednostavno preskup za to sto nudi...najizgledniji kandidat mi je LG G4, i to po mogucnosti bez one ocajne kozne pozadine ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Tonci - argumentacija ti je pogresna.

 

U vijeme kada je Apple propovjedao o savrsenoj 3.5'' dijagonali postojali su mobiteli sa vecim dijagonalama koji nisu bili skuplji od Appleovog pandana.

 

Nakon par godina Apple odjednom izlazi sa vecom dijagonalom i sa ISTIM OS-om i istim UI-jem (dodali su samo 1 red ikona). Dakle, nista se nije promijenilo, samo su dodali veci ekran. Sada je odjedanput velika dijagonala in? Nije da se u doba iP4, 4GS itd. nije moglo kupiti mobitel sa ekranom od 4+'', naravno da se moglo. Takvi ekrani nisu bili nista posebno skuplji ni egzoticniji.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala

Kupi Galaxy S6 Edge nije skup.. nekih 1000 eura. :P

16 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Kupi Galaxy S6 Edge nije skup.. nekih 1000 eura. :P

 

 

Pretpostavaljam da je ovo upuceno meni.

Ja ne kupujem mobove u ducanu, niti se vezem krvnickim ugovorima sa telekomima.

Evo npr, ovaj i5 sam kupio nov ''vakumiran'' sto se kaze, sa racunom od doslovno toga dana kada mi ga je covjek donio.

Dakle, iz oglasnika od nekog ko produzuje pretplatu, koliko sam vidio da se nac jako dobar android za cca 3k kn.

Ajfoni su sa svakim novim modelom u oglasnicima bili sve skuplji, cisti apsurd mi je trenutna cijena obicne 6ice od neupotrebljivih 16gb za cca 4600kn (S6 je isto trenutno toliko, ali ce past cijena za koji mj, a i nema izmjenjivu bateriju i utor za SD sto mi ne pase; premda trenutno imam mob sa istim tim ''problemom'').

Pa za 3k kn se moze dobit npr Z3, G3, S5, E8 ...svi sa 32gb plus mogucnost ubacivanja SD kartice i vecom dijagonalom.

A sto se tice velicinie, u 80% slucajeva mi je super ovih 4 inca i mali mob, ali kad sam na poslu ili negdje nesto cekam i dosadno mi je, onda bi najradije izvukao neki tablet od 10 inca da surfam i gldam YT ''ko covjek''.

Zato bi sada uzeo neku dasku za rezanje :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 10:54 (disco).
15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Kupi Galaxy S6 Edge nije skup.. nekih 1000 eura. :P

 Da, kupi iPhone 6, nije ni on skup...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Bilal kaže...
* * *

Nisi pio dobro pivo!

Da se razumijemo, Karlovacko, Zuja, Pan i sl. ne da nisu dobra piva, nego je pitanje da li to uopce i jesu piva ili samo pofarbana voda. :D

 Ja sam iz Bosne, tako da nisam ništa od toga pio :D

Nekad bilo fora, u osnovnoj i srednjoj. Odavno to više ne pijem. A sve je to otprilike isto.

Mislio sam da si ozbiljan dok nisam vidio smajli sa dvotačkom i slovom D. Kontam gdje je ovaj iz Bosne da nije nikada probao Karlovačko ili Ožujsko kada se isto ima kupiti na svakom prodajnom mjestu (ne baš svakom, ali karikiram) kao i Sarajevsko ili Tuzlansko.. ali nisam to želio reći nego istaći da je Karlovačko i Ožujsko pa i Pan dva koplja ispred ovih domaćih bosanskih piva, a opet svi su smeće naspram uvoznih piva. Jedno je sigurno - ako hoću pivo onda je to mexička Corona Extra.

 

Što se tiče Coca Cole i Pepsija - baza je ista u čitavom svijetu ali nije carbonizacija tj. CO2. Tačno da je kod nas (BiH) Pepsi koji se puni u Sarajevskoj Pivari razblažena Coca Cola, a Coca Cola nije Coca Cola kakva je bila u Titino doba. Ukratko. Uzmi Pepsi iz Kentakija i Coca Colu i Egipta, ima oči da ti izlete koliko je to jako. Pepsi ubjedljivo najviše CO2 ima.

 

A što se tiče Njemačke i njihovih Pepsi vs. Coca Cole nisu relevantni jer je i kod njih situacija slična kao kod nas, da ne kažem da pune Pepsi i Coca Colu u različitim saveznim državama Njemačke pa i tu varira situacija.

 

Tonči kaže...
* * *

Ne nužno. Kad spominjem ekrane, govorim o potrebi i tu ima jedan zanimljiv primjer: sjećaš li se izgleda sučelja ICQ-a, Trilliana i čak MSN-a? A pogle sad Skype :D - Treba ti 27" samo za to smeće.

 

Ti si gledao mail... pa da, gledao sam ga i ja na Sony E P1. No, surfao po webu? Ne. U to vrijeme je web bio očajan na mobitelu. WAP?

Eee dobro je to vrijeme bilo, vrijeme Trilliana pa MSN-a a najbolje čak kada je bio WLM (promjenjeno ime MSN-a) sa svim inegracijama sa ostalim mrežama. I ne znam kako je bio očajan Web tada (mislim jeste, sada se stranice same prilagođavaju mobilnom segmentu, nisam developer ali nekada mi to smeta a nekada je top) ali brate mili i ja sam imao P990i (dakle model prije P1i i sječćam se da je jedno vrijeme (2 mjeseca) BHTelecom (a uvijek to radi kada testiraju nove tehnologije na svojoj mreži) davao besplatan GPRS pristup i mogu ti reći moglo se surfati Webom i te kako. Vijesti i vijesti sam se načitao preko Bug Onlinea a WAP nisam nikada probao (imao je samo BHTelecom neki svoj WAP sajt).


Međutim u oovm forumu i kod svih komentari jedno ste zaboravili, ali nastaivm kada jedem, doručak me čeka :D

14 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Koristio sam iPhone i nije mi se dopao, bio mi je ruzan te nepraktican a nije se dala ni izvaditi baterija tako da nije dugo bio u mojoj ruci.

 

Koristio sam Samsung Galaxy S2 i bio mi je super dok nije dosla 892 nadogradnja i sjebala ga tako da je bio jedino za smece te sam malo prosurfao i dosao je na njega Cyanogenmod te mobitel nanovo radi savrseno i upravo onako kako je radio prvog dana i uz to se da izvaditi baterija i promjeniti te produziti mu vijek rada.

 

Koristim sada BB Z10 i mada nije mobitel koji sam ikada mislio koristiti jer BB-i mi se uopce nisu svidjali eto jako sam zadovoljan istime jer upravo radi ono sto i po meni mobitel trebao raditi, super za telefoniranje, super za Skype i odlican za mejl a za sve ostalo imam mastercard, laptop i foto aparat te uz to se da izvaditi baterija i promjeniti te produziti mu vijek rada.

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
tnakir kaže...

Tonci - argumentacija ti je pogresna.

 

U vijeme kada je Apple propovjedao o savrsenoj 3.5'' dijagonali postojali su mobiteli sa vecim dijagonalama koji nisu bili skuplji od Appleovog pandana.

 

Nakon par godina Apple odjednom izlazi sa vecom dijagonalom i sa ISTIM OS-om i istim UI-jem (dodali su samo 1 red ikona). Dakle, nista se nije promijenilo, samo su dodali veci ekran. Sada je odjedanput velika dijagonala in? Nije da se u doba iP4, 4GS itd. nije moglo kupiti mobitel sa ekranom od 4+'', naravno da se moglo. Takvi ekrani nisu bili nista posebno skuplji ni egzoticniji.

No, ja sam već rekao da mislim da je velika dijagonala "ništa posebno" i proizvod za usku nišu korisnika. Dakle, ponavljam: to što Apple kasni s phabletom ne smatram gotovo uopće bitnim jer od svih korisnika smartphonea koje znam, većina (gotovo svi) žele manje telefone. Ne znam nikoga da ima iPhone 6 Plus, a jedva par ljudi s nekim phabletom. Od korisnika iPhonea, hrpu znam kojima se ne sviđa 4,7" dijagonala "Šestice", već bi radije da je ostala "do 4 inča". 

disco kaže...
Tonči kaže...

Kupi Galaxy S6 Edge nije skup.. nekih 1000 eura. :P

 

 

Pretpostavaljam da je ovo upuceno meni.

A sto se tice velicinie, u 80% slucajeva mi je super ovih 4 inca i mali mob, ali kad sam na poslu ili negdje nesto cekam i dosadno mi je, onda bi najradije izvukao neki tablet od 10 inca da surfam i gldam YT ''ko covjek''.

Zato bi sada uzeo neku dasku za rezanje :D

 E to... kao većini - phablet prevelik kao mobitel, a kad ti treba ekran, nema do 10" i više.. :)

tnakir kaže...
Tonči kaže...

Kupi Galaxy S6 Edge nije skup.. nekih 1000 eura. :P

 Da, kupi iPhone 6, nije ni on skup...

Pa, da - iPhone 6 64GB košta 850€, Galaxy S6 Edge 64GB košta 950€. :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
sirka666 kaže...
g12356 kaže...

Ne želim kupit uslugu,želim kupit mobitel,znači proizvod.

Svatko tko ne roota svoj Samsung je isto ovca da.Ja sam stavio custom AOSP + Google Apps a svoj s3,sada imam lolipop na uređaju koji službeno nema ni kitka,i mogu reći da radi bolje nego kada je bio novi.

 Kupujem mobitel da služi mene, ne ja njega.

 

Jednako tako se i iPhone može rootat (Jailbrake) i raditi sve kao i Android, tako da je rasprava što se tiče toga poprilično nepotrebna i glupa, bitno je ono što dobiješ odmah po uključivanju uređaja, ne što možeš napraviti ako znaš.

 Upravo to.Ako ga rootaš mobitel će služiti tebe.
Rootanje je proces koji se napravi za pol sata.Nakon toga samo instaliranje sustava je 20 minuta.

Što se tiče Cole VS Pepsi...Dr. pepper je najbolji.Obožavam pića tipa Cola,ali čuo sam da tvtka Coca Cola ima lošu povijest što se tiče poštivanja prava radnika pa ju bojkotiram.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Ne nužno. Kad spominjem ekrane, govorim o potrebi i tu ima jedan zanimljiv primjer: sjećaš li se izgleda sučelja ICQ-a, Trilliana i čak MSN-a? A pogle sad Skype :D - Treba ti 27" samo za to smeće.

...

Ajde, vidim da ga na Linuxu jos nisu (jako) razmrdali, osim pocetnog login ekrana i dodatka nekakvih nepotrebnih mobilnih gumba u glavnom sucelju. Ali ovaj bloat na Windowsima... ne znam kako je na OS X-u, ali ovo na Win je za prekrizit se pet puta.

Ovo je totalno nepotrebno tracenje prostora na desktop platformi. Ovo je totalno nepotrebno tracenje prostora na desktop platformi.
Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

1. No, ja sam već rekao da mislim da je velika dijagonala "ništa posebno" i proizvod za usku nišu korisnika. Dakle, ponavljam: to što Apple kasni s phabletom ne smatram gotovo uopće bitnim jer od svih korisnika smartphonea koje znam, većina (gotovo svi) žele manje telefone. Ne znam nikoga da ima iPhone 6 Plus, a jedva par ljudi s nekim phabletom. Od korisnika iPhonea, hrpu znam kojima se ne sviđa 4,7" dijagonala "Šestice", već bi radije da je ostala "do 4 inča". 

 

2. Pa, da - iPhone 6 64GB košta 850€, Galaxy S6 Edge 64GB košta 950€. :) 

1. Ja znam hrpu ljudi koji imaju iP6+, meni je osobno prevelik. Zapravo vecina ljudi koja je kupovala iP6 je kupovala phablet verziju... jer kad se vec itas, itas se do kraja.

 

2. Apple Plus je u pravilu skuplji od Samsunga u T-Comu (uzmi u obzir da vecina ljudi kupuje mobitele prilikom produljenja pretplate)...

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Envy kaže...
 - ako hoću pivo onda je to mexička Corona Extra.

 

 To sam vidio par puta preko ljeta, ja sam uvjek mislio da je to nekakv sok. Onako s nekom voćkom kad ga ugnjavi u bocu još ti samo suncobrančić onaj mali fali i vagina.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
BlackDog22 kaže...

 To sam vidio par puta preko ljeta, ja sam uvjek mislio da je to nekakv sok. Onako s nekom voćkom kad ga ugnjavi u bocu još ti samo suncobrančić onaj mali fali i vagina.

 

... ili dečko!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Friday kaže...
BlackDog22 kaže...

 To sam vidio par puta preko ljeta, ja sam uvjek mislio da je to nekakv sok. Onako s nekom voćkom kad ga ugnjavi u bocu još ti samo suncobrančić onaj mali fali i vagina.

 

... ili dečko!

 pikzibneri jedni.. pravi muškarci, kao DellBoy to piju.. (ja ne).

 

a Apple se nađe u pivskoj temi? Pa evo i moj doprinos, pijem radler-limun npr pan.. ili sokić od brusnice. Suncobrančiće samo u večernjim izlascima kad šmaram trebe.. mada bi me prije zamijenili s Rodneyom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 14:20 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
ihush kaže...

 pikzibneri jedni.. pravi muškarci, kao DellBoy to piju.. (ja ne).

 

 

Veliki sam ljubitelj piva i pravi pivopija - ali pravog piva. Nikakva koketiranja sa voćem, sokićima i pizdarijama ne dolaze u obzir.

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
1domagoj1 kaže...

Ajde, vidim da ga na Linuxu jos nisu (jako) razmrdali...

 To ti misliš - k'o beba zvečku, jer si sretan kad uopće radi. Nekidan mi je puknuo film i rekoh idem si napisat' mini-klijent za Skype chat - nećeš - API nije otvoren. :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

To ti misliš - k'o beba zvečku, jer si sretan kad uopće radi. Nekidan mi je puknuo film i rekoh idem si napisat' mini-klijent za Skype chat - nećeš - API nije otvoren. :)

Iskreno, ne znam, nisam ga dugo koristio, zato sam i izvukao ovu sliku novog sucelja s neta. Prije kad sam ga koristio, uvijek je radio, nisam imao nikakvih problema. A sucelje je bilo minimalno i korisno.

Hah, da znam, nama je profesor iz jednog predmeta nudio 5 tko napise klijenta za Skype do kraja semestra.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Envy kaže...
 Jedno je sigurno - ako hoću pivo onda je to mexička Corona Extra.

 a jesi našao "pravo pivo", meksičko smeće koje jedino ameri obožavaju, bljak

 

ne da je loše, nego je vrlo loše i ne može se niti izbliza uspoređivati s desetinama i desetinama dobrih i vrhunskih piva

16 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Jel do mene ili je ova rasprava o kvaliteti piva i gaziranih pića zanimljivija od Apple-a i Skype-a?

A ne pijem ni pivo ni gazirana...

18 Da.
1 Ne.
6 Ja već na drugoj gajbi.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
picajzla0707 kaže...

 a jesi našao "pravo pivo", meksičko smeće koje jedino ameri obožavaju, bljak

 

ne da je loše, nego je vrlo loše i ne može se niti izbliza uspoređivati s desetinama i desetinama dobrih i vrhunskih piva

 Smeće ako ne voliš tako lagana piva, a super ako ih uspoređuješ s žujom itd. Nego kad ste već krenuli o pivama ajmo malo necro temu i tu prokomentirat kakve pive volite...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/najbolje-pivo/39287.aspx?page=15

Ovu temu bi ipak bilo bolje ostaviti za komentiranje jabuka i njihovih strategija marketinga.

BTW za apple svi govore kako ne traži jak hw da bi radilo glatko. Što je onda s WP koji samo što ne radi na nokiji 3310?

9 godina
protjeran
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

apple je odlucio prije prodaje iphona staviti kupce u kategoriju "razmazena djecurlija"

i tako je nacinio strategiju

zao nam je ali ovaj iphone je samo za ozbiljne poslovne ljude nemoze to svako imati

i kupci se polomili da to imaju, jer su rekli nemoze 

ista strategiju sad xiomi ima ,liste cekanja  ,prednarudzbe do tamo nekog izmisljenog broja

za sto obicni mobitel nista razlicit od mora drugih 

zasto sad pada prodaja ipad-a ,zato jer na njemu nemozes nist korisno raditi samo igre video ,a to mozes i na 8'' androidu

prije se moglo tj krenulo je audio daw pluginovi i apple rekao opaa stani malo  a meni love ..ii odeeee

sad nemozes ni tweekati uredjaj jer su zakljucali jailbrake i opet ipad pao na dva koplja ispod win8 cak i androida 5 

ali apple nije za sve samo posebni ljudi mogu imati apple/xiomi  .... 

i tada je svizac smotao cokoladuu...

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
zmaz kaže...

zasto sad pada prodaja ipad-a ,zato jer na njemu nemozes nist korisno raditi samo igre video 

 Šališ se zar ne?

 

14 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Friday kaže...
ihush kaže...

 pikzibneri jedni.. pravi muškarci, kao DellBoy to piju.. (ja ne).

 

 

Veliki sam ljubitelj piva i pravi pivopija - ali pravog piva. Nikakva koketiranja sa voćem, sokićima i pizdarijama ne dolaze u obzir.

 

Ma uzas su ta s*anja od radlera jer stvarno to nema veze sa pivom, uzivam u zlatnom panu ili velebitskom kad izadjem van i siguran sam barem malim dijelom da pijem pivo a ne neku bljuvotinu ili deit kako sam prozvao ove radlere.

veni vidi didici
15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...
 Jedno je sigurno - ako hoću pivo onda je to mexička Corona Extra.

 a jesi našao "pravo pivo", meksičko smeće koje jedino ameri obožavaju, bljak

 

ne da je loše, nego je vrlo loše i ne može se niti izbliza uspoređivati s desetinama i desetinama dobrih i vrhunskih piva

To pivo koje sam opisivao drugima mogao sam samo opisivati kao "Mineralna sa okusom piva", tako lagano a tako moćno.

 

Pazi, to je moje mišljenje. I sada sam imao prijatelje koji su na jedan kongres otišli ni manje ni više nego u Mexico i osim ljutih papričica donijeli su mi par piva (a naglasio sam da pitaju znalce i da mi donesu bolje pivo od Corone. I donijeli su. GOrko k'o čemer, užas žešći.

 

Ista stvar i sa njemačkim Beck's-om i holandskim Haeinekenom. Svi redom kažu da je to tamo dno-dna. Ok ja njima, daj donesite mi sledeći put. Prekuče sam probao Bavari Black pivo i još nekih 3-4 koja se u Minhenu proizvode.. ma gorko brate do neba.. težak stomak, bazdi iz usta..

A ista stvar i sa Holandijiom.. Mislim da to ne valja ne bi na svaom uglu svijeta mogao naći onu petokraku. Dok Corona je dosta skuplja jer ne proizvodi se po licenci kao recimo Haeinken (proizvodi ga Karlovačka pivovarna) ali to sam samo ja: volim svijetla i što lakša piva.

 

Ali i cijenim tuđa mišljenja, pa volio bih da mi nabrojiš neka koja si ti lično probao a smatraš da su vrhunska samo, molim te, nemoj tipa "Corona je smeće".

 

axos kaže...
picajzla0707 kaže...

 a jesi našao "pravo pivo", meksičko smeće koje jedino ameri obožavaju, bljak

 

ne da je loše, nego je vrlo loše i ne može se niti izbliza uspoređivati s desetinama i desetinama dobrih i vrhunskih piva

 Smeće ako ne voliš tako lagana piva, a super ako ih uspoređuješ s žujom itd. Nego kad ste već krenuli o pivama ajmo malo necro temu i tu prokomentirat kakve pive volite...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/najbolje-pivo/39287.aspx?page=15

Ovu temu bi ipak bilo bolje ostaviti za komentiranje jabuka i njihovih strategija marketinga.

BTW za apple svi govore kako ne traži jak hw da bi radilo glatko. Što je onda s WP koji samo što ne radi na nokiji 3310?

Nećemo tamo o pivama, ovdje namjerno trolamo temu (mislim uspoređujemo piva i gazirana pića sa istovjetnosti u svijetu HW-a) ali između nas trolamo temu da se Tonči i Bluemax ne raspravljau, mogu do sutra.  

dagoberhr kaže...
* * *

 

Ma uzas su ta s*anja od radlera jer stvarno to nema veze sa pivom, uzivam u zlatnom panu ili velebitskom kad izadjem van i siguran sam barem malim dijelom da pijem pivo a ne neku bljuvotinu ili deit kako sam prozvao ove radlere.

Ma ti radleri su meni lično zakon zakonâ, kada sam prvi put probao Beck's Lemon, jaooo.. otrivenje sam doživio. Ali još ništa mi se ne može mjeriti sa Bacardi Breezerom, jest da ti treba tisuću kuna da se napiješ (i to iz hypermarketa) ali brate ta egzotika i ta ljepota je nešto ka LaFerrari u svijetu automobila. 

9 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

probao sam hrpu piva raznoraznih, ali jos nisam naisao na bolje od erdingera 

jedino kad sami kuhamo pa si napravimo okus koji nam najvise odgovara

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice