Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

poruka: 155
|
čitano: 21.596
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Envy kaže...
...

A ista stvar i sa Holandijiom.. Mislim da to ne valja ne bi na svaom uglu svijeta mogao naći onu petokraku.

...

Sve su to udbasi i jugokomunjare krive! Heineken su jugokomunjare osnovale! Zabraniti prodaju toga u Hrvackoj! /sarkazam naravno

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Nisam neki pivopija, ali Hoegaarden mi je odlično pivo.

Colu i sl ne pijem nikad, također ne volim ni ove industrijske radlere, najbolji mi je radler mješavina tonika i piva, mala piva i jedan tonik, za vruće ljetne dane, milina.

Da se vratimo na temu, Apple je odličan u Ciderima, ali ne ovi sokići koji su se pojavili na tržištu u zadnjih par godina. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

How does an Apple Watch owner know it's noon? Taps the watch and it does not turn on.

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Envy kaže...

To pivo koje sam opisivao drugima mogao sam samo opisivati kao "Mineralna sa okusom piva", tako lagano a tako moćno.

 

Pazi, to je moje mišljenje. I sada sam imao prijatelje koji su na jedan kongres otišli ni manje ni više nego u Mexico i osim ljutih papričica donijeli su mi par piva (a naglasio sam da pitaju znalce i da mi donesu bolje pivo od Corone. I donijeli su. GOrko k'o čemer, užas žešći.

 

Ista stvar i sa njemačkim Beck's-om i holandskim Haeinekenom. Svi redom kažu da je to tamo dno-dna. Ok ja njima, daj donesite mi sledeći put. Prekuče sam probao Bavari Black pivo i još nekih 3-4 koja se u Minhenu proizvode.. ma gorko brate do neba.. težak stomak, bazdi iz usta..

A ista stvar i sa Holandijiom.. Mislim da to ne valja ne bi na svaom uglu svijeta mogao naći onu petokraku. Dok Corona je dosta skuplja jer ne proizvodi se po licenci kao recimo Haeinken (proizvodi ga Karlovačka pivovarna) ali to sam samo ja: volim svijetla i što lakša piva.

 

Ali i cijenim tuđa mišljenja, pa volio bih da mi nabrojiš neka koja si ti lično probao a smatraš da su vrhunska samo, molim te, nemoj tipa "Corona je smeće".

 

 ja volim jača piva, pa ću ti preporučiti nekoliko zadnjih koja sam pio

gulden draak, vrlo kvalitetno belgijsko pivo

guinness kilkenny, vrlo dobro irsko pivo

wychwood hobgoblin, malo laganije englesko pivo koje je žena uzela sebi zbog etikete, ali je stvarno odlično

 

ako ti ova nisu dostupna, od domaćih - zmajska pivovara ima dobra pivca, pa probaj

 

corona je doista pišaka od pive i nema to veze jel voliš laganije ili jače, jer ima i laganih vrlo kvalitetnih piva

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2015 8:39 (picajzla0707).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

How does an Apple Watch owner know it's noon? Taps the watch and it does not turn on.

 

 

Freak Show Inc.
15 godina
online
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Posve pogrešan argument u korist besmislenoj tezi, a koji često vidim. Dakle, to se zove razvoj. Nekad je svima bilo dosta 2GB RAM-a, ali više nije - sad svi imaju 8 ili čak 16. 32 će za koju godinu biti standard.

Ovo je posve beskoristan argument. Svatko sa ikakvim intelektom je i u 1993. htio tanji ekran od 20 i više inča i grafiku koja može prikazati više od 17 trokutastih poligona. Naime to je smjer koji se ne smije zvati "razvojem" već zdravim razumom.

To što u tom trenutku nije bilo moguće, nije dokaz da to ljudi nisu htjeli - ili kako ti tvrdiš da su bili zadovoljni.

 

Da si meni 2007. (koji je tada imao Nokiu n72) ponudio mobitel sa većim ekranom uzeo bih ga zbog proste činjenice da bi mi Solitaire izgledao bolje, stavljajući i web i email sa strane. Tako da je veći ekran (više rama, jača grafika) u velikoj večini slučajeva zdrav razum, a ne modna ili praktična preferencija.

 

Tonči kaže...
Jednako tako, nekoć smo svi imali kao standard 17" CRT i svima je bio dosta. Tko je mogao zavući ruku duboko, kupio je 21". Danas je 24" standard, a 27" kupuje sve više ljudi.

Mislim da je pojavom videa na računalima (a i onima koji se bave kodom, fotografijom, animacijim ili multimedijom) 20+ inča ekran uvijek bila želja. Standard je nešto sasvim drugo i nije ispravno korsitit taj izraz u ovom kontekstu. 17 inča je bilo nužno zlo -  a ne standard.

 

Tonči kaže...
Prije par godina nitko nije web gledao na mobitelu, sad Google penalizira webove koji nisu prilagođeni mobitelu.

Ovo je nešto što se zove prišivanje odgovora pitanju, iako imaju veze, taj odgovor nije validan tom pitanju.

 

Pepsi je prije par godina bio u centru skandala kada se otkrilo da puni svoju AquaFina vodu onom iz pipe iako je oglašava kao prirodnu planinsku vodu.

I sad, iako je točno da je pročišćena voda iz pipe tehničko zdravija i čišća (jer podliježe strožim kontrolama) Pepsi je morao platiti kaznu.

 

Ono što ti radiš je analogno tome da je Pepsi (ili suporteri) odjednom počeo koristiti taj podatak o tehnički ispravnijoj vodi kao kontra-argument.

 

Niti je Apple predugo forsirao 3.5 inčne ekrane jer je web bio loš, niti to što Google penalizira loš moblini web ima veze sa povćanjem dijagonale.

Apple je forsirao ekran jer je - naprosto bilo jeftinije (kao i Pepsiju), dok je ekran povećao jer u moru sjajnih i prekoloritnih 5+ inčnih Amoleda premali iPhone prolazi nezamijećeno. Izlog je ipak izlog.

 

Zim 2010, kupio sam Galaxy S (sa pola inča većim ekranom) i sasvim je lijepo bilo igrati igre, čitati mailove i čitati desktop verziju BUG.hr-a. No i dalje sam htio barem pola inča više i nekoliko ppi-a više.

Apple je pola inča više izbacio tek pune dvije godine kasnije.

Tonči kaže...

Ne nužno. Kad spominjem ekrane, govorim o potrebi i tu ima jedan zanimljiv primjer: sjećaš li se izgleda sučelja ICQ-a, Trilliana i čak MSN-a? A pogle sad Skype :D - Treba ti 27" samo za to smeće.

 Reako bih da je sučelje Skajpa više plod nespretnosti sa RT-om i prevrtljivim smjerovima razvoja Windowsa (RT/Desktop i sadašnja unifikacija)

 

Tonči kaže...

Ti si gledao mail... pa da, gledao sam ga i ja na Sony E P1. No, surfao po webu? Ne. U to vrijeme je web bio očajan na mobitelu. WAP? Jao. Bio je i dugo vremena do pojave RWD pokreta (i buzzworda). Ja ne kažem da potreba nije postojala, ali Apple ne kreira proizvode za rubne slučajeve, već za mase.

Opet, nije loš web presudio manjem ekranu (jer je Apple oglašavao najveći App store - a valjda u tom mnoštvu postoji i mnoštvo aplikacija koje bi iskoristile tih pola inča ili više), već cijena proizvodnje, koja se nije mjenjala do Retine. (Iako i u to sumnjam jer je i u međuvremenu proizvodni proces sigurno unaprijeđen i pojeftinjen - što dokazuje masovnost prodaje S2 i S3 koji su  imali i veće ekrane i jednak PPI).

 

Također to bi impliciralo da je Apple bio zabrinut da će sadržaj treće strane biti loše prikazan na njihovom proizvodu, a svi znamo da je ograđivanje od treće strane njihov prvi argument kada nešto krene po zlu. Pa i sam Jobs se ograđivao od vlastitih korisnika.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala

wyks, Skype desktop je smeće, ne RT verzija. :) Ali, da, web je bio negledljiv na mobitelu, bio je loš za male ekrane. Inače, Appleova politika i jest da ne dopuštaju ništa i izbjegavaju sve što može loše izgledati na njihovom uređaju. To je oduvijek njihova fora, zato i kažem...

9 godina
protjeran
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...
zmaz kaže...

zasto sad pada prodaja ipad-a ,zato jer na njemu nemozes nist korisno raditi samo igre video 

 Šališ se zar ne?

 

ne ,,sto mozes na ipadu a da nemozes na android tabletu ?? a da negovorim o win 8 ?

 

i kao sto sam rekao ,apple e marketingom ovo je super stvar ali ne za tebe za cool i ozbiljne ljude ,uvjerio

svoje kupce da su to i oni kad kupe uredjaj 

 

12 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

wyks, Skype desktop je smeće, ne RT verzija. :) Ali, da, web je bio negledljiv na mobitelu, bio je loš za male ekrane. Inače, Appleova politika i jest da ne dopuštaju ništa i izbjegavaju sve što može loše izgledati na njihovom uređaju. To je oduvijek njihova fora, zato i kažem...

Sve ono sto smartphone cini smartphoneom bolje izgleda i lakse se koristi na vecem ekranu.

Appleov razlog inzistiranja na malom ekranu nije to to je jeftiniji nego sto Apple nije htio jednim svojim proizvodom raditi konkurenciju svom drugom proizvodu. Tko bi normalan pored 5-6" iPhonea kupio iPad mini?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala

Zapravo, mislim da bi mnogi. Gore je kolega rekao tako, a i ja bih. Čak i uz 6" Nexusa 6, meni je iPad 10" često u ruci, bio bi i iPad Mini. iPhone 5 - prvi povećani ekran iPhonea izašao je krajem 2012. kad i prvi iPad Mini, dakle teorija da ne žele konkurenciju Miniju pada ti malo u vodu; barem noge ima u vodi. Da nisu htjeli veći ekran zbog toga, ne bi ga sigurno povećali baš kad su izdali prvi Mini. Izlaskom iPhonea 6 Plus, prema toj logici, ugasili bi Mini liniju, a nisu.

 

Mislim da je bitna razlika između 5,5" i 8". Da nije iPad Air dobio manje rubove i težinu, umjesto Aira kupio bih mini. 

12 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Zapravo, mislim da bi mnogi. Gore je kolega rekao tako, a i ja bih. Čak i uz 6" Nexusa 6, meni je iPad 10" često u ruci, bio bi i iPad Mini. iPhone 5 - prvi povećani ekran iPhonea izašao je krajem 2012. kad i prvi iPad Mini, dakle teorija da ne žele konkurenciju Miniju pada ti malo u vodu; barem noge ima u vodi. Da nisu htjeli veći ekran zbog toga, ne bi ga sigurno povećali baš kad su izdali prvi Mini. Izlaskom iPhonea 6 Plus, prema toj logici, ugasili bi Mini liniju, a nisu.

 

Mislim da je bitna razlika između 5,5" i 8". Da nije iPad Air dobio manje rubove i težinu, umjesto Aira kupio bih mini. 

 Pobogu zašto? Godina je 2011, web je negledljiv (jel?) i potreba za vecim ekranom nastaje tek izlaskom iPhonea 6 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
BlueMax kaže...
Tko bi normalan pored 5-6" iPhonea kupio iPad mini?
Tonči kaže...

Zapravo, mislim da bi mnogi.

BlueMax kaže...

 Pobogu zašto? Godina je 2011, web je negledljiv (jel?)

Odakle ti to? Mislim da si nešto pogrešno razumio. Web je bio negledljiv na mobitelima sve do šire pojave RWD-a. Apple je veće ekrane upotrijebio tek sada kad je RWD dovoljno učestalo rješenje da igra većinski udio na webu. Apple se prilagođava većini korisnika i stvara trendove (forsira napredak), ali ne gura stvari koje koristi jako malo broj ljudi.

 

To je marketinško-poslovna strategija koja jednostavno funkcionira. Primjer su ti i video igre: nećeš programirati DirectX 12 igru ako izlazi 2015. Trebaš DirectX 11 maksimalno i fallback na DX9 i DX10.1. Dok god značajan dio korisnika nema kartice koje podržavaju DX12, nećeš ga koristiti. Ako želi biti "prvi", onda će to napraviti samo zbog toga (kao npr. timovi Formule 1) - prvi koriste Intelov Thunderbolt, prvi koriste USB 3.1... prestiž igra veliku ulogu.

 

Tamo gdje to ima smisla i gdje Apple želi progurati napredak (jer mu tako odgovara) tu će forsirati promjene i silom (hvala im za to) pa su tako prisilili sve ostale na high-DPI ekrane, ubili su Adobe Flash... predvodnici su trendova koje smatraju bitnima i zato su najbogatija firma na svijetu, ne samo zbog marketinga.

 

Upravo zato svaki novi ultra-laki laptop kopira MacBook Air, zato imaju visoke rezolucije ekrana, zato su unibody i tanki... Dakle, ekipa ih kopira. Samsung ih kopira. - Kud ćeš boljeg komplimenta od mržnje i kopiranja. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 11:01 (Tonči).
15 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Bez RWD negledljiv? Ja i dan danas forsam na mobitelu desktop verziju stranice gdje mogu jer su mi responsive sajtovi često šturi i bez svih infomacija. Dizajneri naprave responsive eto samo da mogu reći da imau responsive dizajn, a to što je dizajn sheban, to nema veze.

 

 

U ostalom, tehnologija nije toliko mlada, RWD postoji već neko vrijeme, svakako prije Appleovog "velikog" ekrana. Ne trolaj pošten narod.

 

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 11:11 (tnakir).
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Upravo zato svaki novi ultra-laki laptop kopira MacBook Air, zato imaju visoke rezolucije ekrana, zato su unibody i tanki...

 

To je posve normalna evolucija u pitanju. Isto kao da kažeš da apple kopira lenovo jer su uveli intel procesore u svoje uređaje.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

 Pobogu zašto? Godina je 2011, web je negledljiv (jel?)

Odakle ti to? Mislim da si nešto pogrešno razumio. Web je bio negledljiv na mobitelima sve do šire pojave RWD-a. Apple je veće ekrane upotrijebio tek sada kad je RWD dovoljno učestalo rješenje da igra većinski udio na webu. Apple se prilagođava većini korisnika i stvara trendove (forsira napredak), ali ne gura stvari koje koristi jako malo broj ljudi.

 

To je marketinško-poslovna strategija koja jednostavno funkcionira. Primjer su ti i video igre: nećeš programirati DirectX 12 igru ako izlazi 2015. Trebaš DirectX 11 maksimalno i fallback na DX9 i DX10.1. Dok god značajan dio korisnika nema kartice koje podržavaju DX12, nećeš ga koristiti. Ako želi biti "prvi", onda će to napraviti samo zbog toga (kao npr. timovi Formule 1) - prvi koriste Intelov Thunderbolt, prvi koriste USB 3.1... prestiž igra veliku ulogu.

 

Tamo gdje to ima smisla i gdje Apple želi progurati napredak (jer mu tako odgovara) tu će forsirati promjene i silom (hvala im za to) pa su tako prisilili sve ostale na high-DPI ekrane, ubili su Adobe Flash... predvodnici su trendova koje smatraju bitnima i zato su najbogatija firma na svijetu, ne samo zbog marketinga.

 

Upravo zato svaki novi ultra-laki laptop kopira MacBook Air, zato imaju visoke rezolucije ekrana, zato su unibody i tanki... Dakle, ekipa ih kopira. Samsung ih kopira. - Kud ćeš boljeg komplimenta od mržnje i kopiranja. :)

 

Web je bio gledljiv na svim none Apple proizvodima jer se sve bazira na tabelama i jako se lijepo dalo sve citat te koristit. Problem je bio u tome da Java i Flash nisu imali prođu kod Jobsa pa web nije bio gledljiv na Apple proizvodima.

Apple mi je samo potvrdio neka razmisljanja o ljudima ali me nije nesto posebno naucio.

Oni ne koriste nista prvi iz prestiza nego zato jer mogu. To su skupe tehnologije koje si oni mogu debelo naplatit u svojim uredajima jer ih prodaju klijenteli koja je spremna platiti vise.

Nisu oni nikoga prisilili na high DPI ekrane nego je to jednostavno evolucija tehnologije koja bi se desila prije ili kasnije, ali posto oni imaju klijentelu koja placa vise oni si to mogu prvi priustiti. Za Flash me zaboli jer nije on bil tolko los kolko su ga lose programeri koristili, ista prica je sa Javom svi seru po njoj ali se koristi na 100000000000 gzilijuna uredaja koji rade savrseno.

ISta prica sa ultra lakim laptopima i svime sto rade. Ne moze Samsung nesto prvi izbacit na trziste jer Samsung nije "to nesto" i nema opravdanja za nabijanje cijene, ali kad to Apple napravi je ok.

Sve proizlazi iz toga da ljudi misle da su njihovi uredaji vrijedni tih novaca i oni su zbog toga u stanju ugradivat sve naj naj jer si debelo naplate i jako puno zarade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 11:16 (NEW_MAN).
15 godina
odjavljen
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Vidim da je u ovim raspravama nekako trend izmišljanje tuđih izjava i valjanje lažnih informacija. :)

tnakir kaže...

U ostalom, tehnologija nije toliko mlada, RWD postoji već neko vrijeme, svakako prije Appleovog "velikog" ekrana. Ne trolaj pošten narod. 

 Dakle, gdje sam ja napisao da RWD nastao dolaskom iPhonea 6? Daj pročitaj iznova moj tekst. Da ti olakšam: nigdje to nisam napisao, već piše nešto posve drugo: da je RWD postao dovoljno raširen tek nedavno.

tnakir kaže...

Bez RWD negledljiv?  

 Svatko ima drugačije mišljenje o tome što je gledljivo, a što nije. Ja o tome očito imam visoke standarde.

Čitljivo je bez RWD-a, majke mi :) Čitljivo je bez RWD-a, majke mi :)
 

Friday kaže...

 

To je posve normalna evolucija u pitanju. Isto kao da kažeš da apple kopira lenovo jer su uveli intel procesore u svoje uređaje.

 Ne, nije. "Retina" ekrani su bili iznimno skupi u početku, a planirani za laptope i mobitele nisu bili sve dok Apple nije naručio dizajn ekrana od LG-a za svoju prvu generaciju MacBoom Proa s time.

Isto tako, unibody kućište, srebrna boja aluminija, raspored portova, dizajn tipkovnice - apsolutno sve karakteristike koje kopiraju od Applea. Jedini koji ne kopira je Lenovo, koji je ostao pri svome ThinkPad dizajnu.

NEW_MAN kaže...

 

Web je bio gledljiv na svim none Apple proizvodima jer se sve bazira na tabelama i jako se lijepo dalo sve citat te koristit.

Ovo drugo neću komentirati jer nema smisla da se ponavljam, ali evo ti gore prekrasan non-rwd web primjer. :) Čitljivo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Ja se isto zapitam da li je ovo obicno trolanje i isplati li se trositi vrijeme na odgovor.

Napisao sam poprilican post i onda ga izbrisao jer nema smisla. Ni u slucaju trolanja ni u slucaju stvarno ovakvog nacina razmisljanja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
BlueMax kaže...

Ja se isto zapitam da li je ovo obicno trolanje i isplati li se trositi vrijeme na odgovor.

Napisao sam poprilican post i onda ga izbrisao jer nema smisla. Ni u slucaju trolanja ni u slucaju stvarno ovakvog nacina razmisljanja.

 Misliš na čitljivi non-RWD web? Tebi je draže ovo desno?

 

 

Svatko voli nešto drugo...

15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...
BlueMax kaže...

Ja se isto zapitam da li je ovo obicno trolanje i isplati li se trositi vrijeme na odgovor.

Napisao sam poprilican post i onda ga izbrisao jer nema smisla. Ni u slucaju trolanja ni u slucaju stvarno ovakvog nacina razmisljanja.

 Misliš na čitljivi non-RWD web? Tebi je draže ovo desno?

 

 

Svatko voli nešto drugo...

 Da, citljivi non-responsive site. Vecina responsive sajtova je odradjena uzasno (pogledaj Hrvatski Telekom, snadji se na njihovom mobilnom sajtu, a Jutarnji i njegove izrode da ne spominjem). U svakom slucaju to nije tema... Move on...

Rvat katolik!
9 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

ja kad naletim na mobilnu verziju bilo koje stranice povraca mi se

hocu sve full da vidim bez kompromisa, zato postoje veliki citljivi ekrani i snaga hardvera da to kao od sale prikazuje

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
tnakir kaže...

 Da, citljivi non-responsive site. Vecina responsive sajtova je odradjena uzasno (pogledaj Hrvatski Telekom, snadji se na njihovom mobilnom sajtu, a Jutarnji i njegove izrode da ne spominjem). U svakom slucaju to nije tema... Move on...

Ne-mobilni sajt i danas non-RWD sajt loše izgledaju i izgledali su uvijek. To je činjenica i itekako je tema jer je to jedan od sasvim jasnih razloga zašto su prvi smartphoni uglavnom bili platforma za aplikacije, ne za web, a stoga i bez naročite potrebe za phablet dijagonalama. Prve phablete je, koliko znam, uveo upravo Samsung s Noteom, a to je i dalje vrlo mali dio njihovih korisnika. Morao bih pronaći podatke o tome koliko postotak korisnika ima iPhone 6 Plus u odnosu na iPhone 6 i Galaxy Note u odnosu na Galaxy seriju... ne bi me iznenadilo da su jednako loši ili da je čak iPhone boji u korist phableta.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...
tnakir kaže...

 Da, citljivi non-responsive site. Vecina responsive sajtova je odradjena uzasno (pogledaj Hrvatski Telekom, snadji se na njihovom mobilnom sajtu, a Jutarnji i njegove izrode da ne spominjem). U svakom slucaju to nije tema... Move on...

Ne-mobilni sajt i danas non-RWD sajt loše izgledaju i izgledali su uvijek. To je činjenica i itekako je tema jer je to jedan od sasvim jasnih razloga zašto su prvi smartphoni uglavnom bili platforma za aplikacije, ne za web, a stoga i bez naročite potrebe za phablet dijagonalama. Prve phablete je, koliko znam, uveo upravo Samsung s Noteom, a to je i dalje vrlo mali dio njihovih korisnika. Morao bih pronaći podatke o tome koliko postotak korisnika ima iPhone 6 Plus u odnosu na iPhone 6 i Galaxy Note u odnosu na Galaxy seriju... ne bi me iznenadilo da su jednako loši ili da je čak iPhone boji u korist phableta.

 Moraš uzeti u obzir i da se Samsung Galaxy serija može smatrati phabletima.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
14 godina
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

.. i onda je svizac zamotao cokladu ...

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
g12356 kaže...

 Moraš uzeti u obzir i da se Samsung Galaxy serija može smatrati phabletima.

Nisam još gledao, ali nisu li oni bili uvijek ono neke cifre od 5"? To je danas de facto standard na Androidu, ali mnogima je granica. Recimo, HTC M8/9 je odlično riješio telefon tako da nije preširok, nije čak ni novi Galaxy S6, ali recimo Xperia Z2 sa svojih preko 5" je bila većini "unwieldy".

 

S druge strane, 5,5" na LG G3 je fenomenalno dizajnirano tako da mnogima nije izgledao kao phablet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 10:52 (Tonči).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...
g12356 kaže...

 Moraš uzeti u obzir i da se Samsung Galaxy serija može smatrati phabletima.

Nisam još gledao, ali nisu li oni bili uvijek ono neke cifre od 5"? To je danas de facto standard na Androidu, ali mnogima je granica. Recimo, HTC M8/9 je odlično riješio telefon tako da nije preširok, nije čak ni novi Galaxy S6, ali recimo Xperia Z2 sa svojih preko 5" je bila većini "unwieldy".

 

S druge strane, 5,5" na LG G3 je fenomenalno dizajnirano tako da mnogima nije izgledao kao phablet.

 Za mene je sve >= 5" phablet.
Phablet nije pogrdno ime nego kategorija.Stoga strogo gledano većina flagshipa danas su phableti. A ja jasno kažem,želim phablet,htio sam ga od prvog puta kada sam čuo tu riječ.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala

Nisam ni mislio da je pogrdna. Pogrdan je npr. Appleov loš dizajn iPhonea 6 Plus, jednako koliko je odličan dizajn LG G3 pohvala.

15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Tonči kaže...

Nisam ni mislio da je pogrdna. Pogrdan je npr. Appleov loš dizajn iPhonea 6 Plus, jednako koliko je odličan dizajn LG G3 pohvala.

Ja juče držao S6 i S6E i od zadnje strane mi se povraća. Ali prednja na S6E je mogu reći poveliki odmak od dosadašnjeg Samsung dizajna. I mogu reći da nakon već skoro dvije godine nisam naišao (možda i jeste sa dizajenrske strane to otišlo u tačku) wow efekat kakav sam imao kada sam prvi put uzeo Xperiu Z Ultra: 6,44" monoblock (Dobar dojam mi je ostavio iPhone 4: težak telefon, staklo narpijed, nazad, te Sony PSP konzola i Ericsson T39m mobitel) koji bi okretao u ruke, divio mu se i nikada ako treba ga ne bi upalio (ali to mu nije svrha).

 

Imaju tu sada i neki faktori lične prirode: kada vidim Made in Japan ja se naklonim i kažem: Amen. LG kakav kod dizajn izda (televizora ili mobitela primjerice) onaj logo mi je tako šugav da je to nepovjerovati. Ma da je od zlata sam uređaj (simbolički rečeno). Samsung ime isto ima ružno do nema. Ali kada vidim logo Sony (bili da film pustim), Pioneer, Nikon... eee brate: to nešto znači. Ali to su samo moji kriteriji, dakle specifikacije kod flagshipova su nebitne jer ovdje pričamo kao da smo se juče rodili i odjednom napunili 30 godina.

12 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
Envy kaže...

 LG kakav kod dizajn izda (televizora ili mobitela primjerice) onaj logo mi je tako šugav da je to nepovjerovati. Ma da je od zlata sam uređaj (simbolički rečeno). S

 Evo ti su druga osoba koja ovo kaze. 

Meni je njihov logo toliko odbojan da dok ga ne promijene sigurno necu kupiti niti jedan njihov uredjaj. Ako je ovo psiholoski poremecaj drago mi je da nisam jedini. Jedino njihovo sto imam je klima uredjaj (nisam ga ja birao) i iako je sa vanjske strane na drugom katu nervira me sama pomisao da imam taj logo u blizini. A da kupim nesto s tim logom u sto cu stalno gledati? Nikad. Cim promijene logo uzet cu ih u obzir kao odlicne proizvodjace elektronike.

15 godina
offline
Re: Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvala
BlueMax kaže...
Envy kaže...

 LG kakav kod dizajn izda (televizora ili mobitela primjerice) onaj logo mi je tako šugav da je to nepovjerovati. Ma da je od zlata sam uređaj (simbolički rečeno). S

Evo ti su druga osoba koja ovo kaze. 

Meni je njihov logo toliko odbojan da dok ga ne promijene sigurno necu kupiti niti jedan njihov uredjaj. Ako je ovo psiholoski poremecaj drago mi je da nisam jedini. * * *

Ma kakav psihički poremećaj evo firmi koji su mijenjali logo: Ferrari, BMW, Nike, Coca-Cola, IBM, Pioneer, Sony, Nikon, Canon, Intel mislim sjećam se koliko su problema sami iz Coca Cole imali sa onom linijom. Pa i Google je promjenio logo, (bilo je to gore dole neki pixel pomjeriti, predpostavljam da si pratio). Sjeti se starog Pioneer loga, ali ovi iz LG tvrdoglavi ko mazge, ružnijeg imena i logoa u životu nisam vidio i baš iz tog razloga (opet ne znam da li je i kod mene neki psihološki poremećaj) od LG ne bi kupi ni onu mtalnu šupljikavu uredsku kantu za smeće za papir.

 

Evo samo par primjera:

 

BMW-ov logo kroz povijest BMW-ov logo kroz povijest
 
Ferrarijev logo kroz povijest Ferrarijev logo kroz povijest
 
Sonyjev logo kroz povijest Sonyjev logo kroz povijest
 
IBM-om logo kroz povijest IBM-om logo kroz povijest
 
Coca Colin logo kroz povijest Coca Colin logo kroz povijest
 
Googleov logo kroz povijest Googleov logo kroz povijest
 

15 godina
odjavljen
offline
Što me Apple naučio (i na čemu sam mu zahvalan)

Dakle, ljudi koji na osnovu logoa kupuju elektroniku, rugaju se onima koji istu kupuju prema dizajnu proizvoda? 

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice