Sve ili ništa za Windows Phone

poruka: 81
|
čitano: 10.067
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve ili ništa za Windows Phone".
15 godina
odjavljen
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

cool, nije mi jasno zasto neki dizu toliku prasinu oko nemogucnosti nadogradnej starijih modela, cijele nadogradnje mislim. treba vidjet sto to tocno dolazi ili ne dolazi na sadasnje mango telefone

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone

Može li se ovaj OS boriti s Androidom i iOS-om?

Može!

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2012 12:04 (royalhero).
14 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
royalhero kaže...
Može li se ovaj OS boriti s Androidom i iOS-om?

Mode!

 WP8 će fo 2015 biti vodeć OS za mobilne telefone

16 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Frend ima Omniu 7 i uopce ga ne brine nemogucnost nadogradnje. Dobro, za ove nove lumie mozda nije najsretnije rjesenje nemogucnost nadogradnje, ali i tako ce korisnici s vremenom mijenjat uredaje, a do tada imaju ispravan i funkcionalan uredaj.

 

Mene do sada WP7 nije odusevio, ali me bas interesira WP8. Dat cu mu priliku da se dokaze.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Bit će uspješan ako se više neće nešto čekati.

Već se godinama kod Nokia a i Microsofta nešto čeka, pa WP7, pa WP7.5... nikad neznaš  što ćeš dobiti.

 

Zato im je najbitnije da kad WP8 izađu, da to bude gotov proizvod, a ne da se opet nešto čeka.

 
14 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
Memphis kaže...
royalhero kaže...
Može li se ovaj OS boriti s Androidom i iOS-om?

Mode!

 WP8 će fo 2015 biti vodeć OS za mobilne telefone

Prilično sigurno ne - počevši od Pocket PC-ja 2000, Microsoft je dosad sve svoje mobilne platforme napuštao unutar dvije-tri godine. Za ovu se to čini posebno izgledno: već sad prije nego su uređaji uopće na tržištu, npr. maksimalna rezolucija je već niža od npr. Galaxy Notea. Već su najavili prestanak podrške za WP7 {#} Odustajanje od WP8 je samo pitanje kada će se točno dogoditi.

 

16 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
Memphis kaže...
royalhero kaže...
Može li se ovaj OS boriti s Androidom i iOS-om?

Mode!

 WP8 će fo 2015 biti vodeć OS za mobilne telefone

 

Ajme dokle to mozete ponavljati? Svaki put ista prica, svaki put ce MS imati vodeci proizvod do <slucajna-godina-ne-tako-daleko-u-buducnosti,-ali-ne-preblizu-da-ne-bi-slucajno-zapamtili-gornju-izjavu>. "Ali, ali, ali ovaj put hoce, stvarno, ma stvarno hoce! Ovaj put..."

 

Lijepo su im dizajneri i inzinjeri napravili posao, nista cudno, zaposle i plate profesionalce (a zaposlili su ih tone, a ponekad im daju i da rade na miru) i dobe dobar proizvod. Kad bi ih pustili na miru mozda bi i prodali nesto od toga, no nikad al nikad ne potcjeniti nesposoban MS-ov management i ekipu koji su manje vise unistili sve dobro kaj je izaslo iz MS, ili stopirali da dobre stvari razvijene u MS izadju na trziste.

12 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Svi se čude nomogućnosti nadogradnje, a kod androida je sa svakim novim update-om os-a ista stvar.. {#}

Win Only....
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

"Konačno, "metro"-stil startnog ekrana uvelike je redizajniran i moderniziran mogućnošću dodavanja "kockica" u različitim veličinama, pa stvar izgleda daleko,daaaaleko bolje od bilo kojeg UI-ja na Androidu i od prastarog dizajna iOS-a, koji su na vizualnoj razini konceptualno popaljeni još od Symbiana, gdje su aplikacije predstavljene matricom ikona… Windows Phone 8 donosi, pak, dozu dizajnerske genijalnosti koja podsjeća na lego-kockice."

Ajde Petriću reci da se šališ?

Da dobra ideja s live pločicama, ali kak to može bit bolje  od bilokojeg UI-a na Androiu?

Dobro iOS se mora JB da se dobije pošten homescreen, koji je opet bolji od wp8.

Sad su se sjetili veličine pločica, dok se na ICSu može mjenjat veličina widgeta.

A i imat ekran pun pločica bez foldera mi ne izgleda primamljivo, dapače, odvuklo bi me od kupnje wp8 uređaja.

Pa tak i dalje ne kužim kak može bit bolje od bilokojeg UI-a?

Da su stavili ekran s pločicama+ dodavanje custom widgeta onda ajde da, ali ovo, bezveze.

Ali kome odgovara, dobro.

 

hobi:moj-android.net
 
5 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
Rain Man kaže...

Frend ima Omniu 7 i uopce ga ne brine nemogucnost nadogradnje. Dobro, za ove nove lumie mozda nije najsretnije rjesenje nemogucnost nadogradnje, ali i tako ce korisnici s vremenom mijenjat uredaje, a do tada imaju ispravan i funkcionalan uredaj.

 

Mene do sada WP7 nije odusevio, ali me bas interesira WP8. Dat cu mu priliku da se dokaze.

Kod mene je takodje Omnia. Nisam bas odusevljen ovom odlukom, ali da cu zbog toga mijenjati platformu - necu. Jer i s WP 7.5 sam prezadovoljan, a posto sam Omniu kupio izuzetno povoljno prije godinu dana, nece me toliko zaboljeti to sto cu je morati mijenjati (izuzev sto ce mi biti zao Omnie same po sebi, jer je odlicna).

A dok se ne snadjem, odnosno dok malo ne padnu cijene WP8 modela, dobro ce doci i taj WP 7.8.

Sad...Lumia je druga prica, 'em je puno skuplja, 'em je kasnije izasla...

16 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
DigiMagic kaže...
Za ovu se to čini posebno izgledno: već sad prije nego su uređaji uopće na tržištu, npr. maksimalna rezolucija je već niža od npr. Galaxy Notea.

 

 Ma stvarno, pa niza je i od rezolucije novog iPad-a, kao i od mog Samsung LCD monitora...

14 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Bojim se da ce Petricu brzo splasnuti ovaj hype.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Svi galame, ovo je bolje, iOS je bolji, android je bolji, bla bla. Nitko ne razmišlja da je konkurencija itekako dobrodošla jer će pokrenuti (valjda) i proizvođače (dizajnere) vaših omiljenih platforma/uređaja.

Wha one knows, we all know. What one learns we all benefit from. We are linux.
 
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
Memphis kaže...

 WP8 će fo 2015 biti vodeć OS za mobilne telefone

Vrrrrrlo si optimističan.

12 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Oglasio se Elop ali nije ništa pametno rekao : http://blog.gsmarena.com/windows-phone-user-sends-a-disappointed-letter-to-stephen-elop-gets-a-response/

Ispada da je smanjenje kockica na veličinu onih od iOSa i Androida nešto inovativno? Ah da, imaju oštar a ne zaobljen rub :P

Rezolucije koje su na Androidu aktualne pola godine, a na iOSu valjda dvije su novost? Više jezgri isto?

Meni su najzanimljivije live ikone kakve bi vrlo rado vidio na iOSu i unificirani inbox za sve poruke, ostatak stvari nije ništa specijano.

I nije mi jasno zašto je toliko bitno kako izgleda home screen? Njega ne gledam, nego mi je važno da što lakše dođem aplikacije.

Funkcija OSa nebi trebala biti da je nametljiv ili da me zabavlja nego da radi što bolje i da je gotovo nevidljiv. Da je dobra podloga za aplikacije koje koristim.

I slažem se da ova "nagrada" vjernim WP7 korisnicima nije za hvalu ni najmanje.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
royalhero kaže...

Može li se ovaj OS boriti s Androidom i iOS-om?

Može!

Moze i Dinamo igrat protiv Lyona

16 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Tau: I nije mi jasno zašto je toliko bitno kako izgleda home screen? Njega ne gledam, nego mi je važno da što lakše dođem aplikacije.

 

Naravno da ne gledas, kada si na iOS-u. :) Na WP gomilu potrebnih informacija mozes vidjeti odmah na Home screen-u, tako da uopste ne moras otvarati aplikacije.

 
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Može li se ovaj OS boriti s Androidom i iOS-om?

NE!

 

Mislim da je konceptualno čist promašaj,a uz to kasno i stiže android i iOS imaju već nekoliko verzija iza sebe tako da za WP nema nikakve šanse...

Moj PC  
2 16 hvala 0
14 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Ogromna prednost nad Androidom mu je isto ono što je i iOS-u - it just works.

Nema laga uopće, eye-candy animacije...WP bi mogao više ugroziti iOS (iako, bit će teško "preobratiti" poklonike Apple) nego Android..

Ali, vidjet ćemo što nam vrijeme nosi...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
To sam i rekao da bi volio da kopiraju, ali ionako dobijem sve notifikacije na lock screenu pa nije veliki problem.
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
Sta vi mislite sta točno metro plocice mogu radit? I kako pobogu ne razumijete da Windows PHONE 8 neće ic na tablete i računala?
14 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

"daaaaleko bolje od bilo kojeg UI-ja na Androidu i od prastarog dizajna iOS-a"

 

LOL! {#}

 

Za iOS se slažem,al za Android... Evo,da te malo podsjetim,kako može izgledati UI jednog Androida:

  • mogućnost instalacije 20ak različitih launchera,uključujući i onog koji simulira izgled win7 telefona.
  • Teme
  • Widgeti
  • Shortcuts
  • Pojednačni kontakti,direktno zvanje i slanje poruka
  • Folderi
  • Različiti prikaz aplikacija (samo download,skrivanje itd itd)

Pa tko želi,može do samih sitnica podesiti izgled i funkcionalnost svoga uređaja i NIJEDNA platforma se nemože s tim mjeriti jer su zatvorene i to ne dozvoljavaju.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
13 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Windows Phone ce sigurno biti uspijesan. Za Nokiu nisam siguran. Zasto? Pa zato sto ce biti dostupan na vise mobitela. Nokia, Samsung, HTC i Huawei. Jos jedna prednost je sto je ubjedljivo najvise korisnika desktop Windowsa.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Na Symbianu su prvo bile matrice ikona? Ja mislio na mom ericssonu t68 u studenom 2001. Ali ajd može biti da ne znam za neki nokijin model prije toga znam za 7650 Kolovoz 2002. dakle 9-10 mjeseci kasnije. Počeo mi mozak štekati već zaboravljam. Jel Petric?

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone
Oldy kaže...

Na Symbianu su prvo bile matrice ikona? Ja mislio na mom ericssonu t68 u studenom 2001. Ali ajd može biti da ne znam za neki nokijin model prije toga znam za 7650 Kolovoz 2002. dakle 9-10 mjeseci kasnije. Počeo mi mozak štekati već zaboravljam. Jel Petric?

Aj se za promjenu nemojte praviti blesavi.

Govori se o smartphoneima.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Govori se o smartphonima jel? A čim sam vidio meni 7650 pametnog tefelona nisam ni sumnjao od koga su popalili to na ikone! Toga prije t68 nije ni bilo!

 

Osim toga ako je 7650 pametna onda sam i ja pametan!

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2012 13:48 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sve ili ništa za Windows Phone

  Ovo je Surface (koji jos nije u prodaji) sa win8 (koji jos nije izdat u konacnoj verziji), a ne WP8.

14 godina
neaktivan
offline
Sve ili ništa za Windows Phone
Iako bi i iPhone mogao jako nastradat, ja mislim da ce, ako ce netko nastradat to biti android. Kada samsung izbaci novi win phone 8 flagship on ce biti jednako prodavan kao i s3. Jeftiniji android telefoni bi mogli biti sve rijeđi, lumije su bile dobra propaganda za opcenito windows phone, a i ljudi koji imaju android zele stalno nesto novo (i po anketama nisu bas najodaniji)! Ako izbaci gotov OS i 2 dana poslije na najavi neku novu nadogradnju koja ce izaci tek za 6 mjeseci bi se vrlo brzo i lagano mogao progurati na vodeće pozicije. Naravno tu je i windows, koji je kao marka poznat i cijenjen u svijetu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sve ili ništa za Windows Phone

Ako zanemarimo zabijanje noža u leđa early adopterima, može li meni netko objasniti zašto WP8 ne može raditi na WP7 telefonima?

 

Tehnički gledano, ne vidim razlog i zapreku. Ako je 512MB memorije dovoljno za desktop računalo i punokrvni Win8 (ne leti, ali uredno radi s 2560x1440 rezolucijom, HD4000 grafikom (koja koristi sistemsku memoriju) i Metro aplikacijama te Officeom, onda mora biti dovoljno i za WP8. Procesori od 1GHz (Snapdragon na Samsung Omniji 7 npr.) vrte 3D igre kakve su bile impresivne i na PC mašinama pred koju godinu, a ne mogu OS? Ne može progutati WP8? Što će WP8 imati? 200x200 tisuća piksela teksture s pixel/vertex shaderima punog obima za DX11.1? 3D efekte s FSAA-om na rezolucijama od koliko? Pišljivih 768 px visine?

 

Daleko ozbiljniju grafiku, daleko teži softver vrtjeli smo i na daleko slabijem hardveru od 1GHz/512MB tako da nema smisla da OS, koji od grafike ima FillRectangle(accentColor) traži više.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2012 14:46 (Tonči).
Moj PC  
18 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice