Trojanac za Windowse 8

poruka: 41
|
čitano: 6.228
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trojanac za Windowse 8".
14 godina
offline
Trojanac za Windowse 8

vau antivirusna kompanije upozorila na virus,samo straše neznalice da kupe njihov antivirus,ako se toliko bojite virusa pređite na linux

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
5 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
blackalbum kaže...

ako se toliko bojite virusa pređite na linux

Odličan savjet, nema šta...

14 godina
offline
Re: Trojanac za Windowse 8

to je microsoft već zakrpo

14 godina
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
blackalbum kaže...

vau antivirusna kompanije upozorila na virus,samo straše neznalice da kupe njihov antivirus,ako se toliko bojite virusa pređite na linux

 ljudi se više boje linuxa nego virusa

> /dev/null
13 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
mrkač kaže...
blackalbum kaže...

vau antivirusna kompanije upozorila na virus,samo straše neznalice da kupe njihov antivirus,ako se toliko bojite virusa pređite na linux

 ljudi se više boje linuxa nego virusa

 like {#} Linđo je toliko dobar da ga korisnici ne žele ni besplatnog {#}

BajaBoss
12 godina
offline
Trojanac za Windowse 8

Kak volim ove 'na linuxu nema virusa' likove... Već 15 godina nisam stavil AV na windowse i nijedan virus nisam pobrao, kak to objašnjavate?

 
4 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
W1ck3d8u2z kaže...

Kak volim ove 'na linuxu nema virusa' likove... Već 15 godina nisam stavil AV na windowse i nijedan virus nisam pobrao, kak to objašnjavate?

nemas internet na kompu
(ovo pises s mobitela)

Reda radi bi ti vec i MS poslao koji virus  

http://revohd.com
16 godina
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
Arnold Layne kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Kak volim ove 'na linuxu nema virusa' likove... Već 15 godina nisam stavil AV na windowse i nijedan virus nisam pobrao, kak to objašnjavate?

nemas internet na kompu
(ovo pises s mobitela)

Reda radi bi ti vec i MS poslao koji virus  

:), nisi čuo za online provjeru tipa virustotal, zatim ne klikat po čudnim linkovima koje ti šalje Facebook, itd itd...

AV mi danas samo smeta, ali koristio sam ga (F-prot) 90'tih u DOS-u kad sam bio njubara i pobro prvi virus preko floppy-a (igra Dune je bila u pitanju) :P

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
12 godina
neaktivan
offline
Trojanac za Windowse 8

ja trenutno nemam antivirus i nikada nisam bio sretniji {#}

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Trojanac za Windowse 8

Ako se posječuje provjerene stranice i skida s provjerenih izvora jako su male šanse da se pokupi virus. Firefox + WOT je sve što trebam. A na sve stranice označene lošim od strane WOT ne zalazim.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 16:30 (Hummer).
 
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
blackalbum kaže...

vau antivirusna kompanije upozorila na virus,samo straše neznalice da kupe njihov antivirus,ako se toliko bojite virusa pređite na linux

Radije bih sam sebi instalirao najgori rootkit nego linux.

14 godina
neaktivan
offline
Trojanac za Windowse 8

Ja na niti jednom svom PCu nemam antivirus i nikad nisam virus imo, medutim moj otac ima norton 2012 i uvijek problemi s njim.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
zbuzanic kaže...
Arnold Layne kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Kak volim ove 'na linuxu nema virusa' likove... Već 15 godina nisam stavil AV na windowse i nijedan virus nisam pobrao, kak to objašnjavate?

nemas internet na kompu
(ovo pises s mobitela)

Reda radi bi ti vec i MS poslao koji virus  

:), nisi čuo za online provjeru tipa virustotal, zatim ne klikat po čudnim linkovima koje ti šalje Facebook, itd itd...

AV mi danas samo smeta, ali koristio sam ga (F-prot) 90'tih u DOS-u kad sam bio njubara i pobro prvi virus preko floppy-a (igra Dune je bila u pitanju) :P

zahebavo sam se samo :\

ne koristim niti ja antivirus ,ali niti ne koristim te online provjere

slazem se da samo smeta
pravi se pametan i na silu brise ono za sto ti znas da nije virus :)  
trosi memoriju bezveze i usporava hard

bez brige izgubio sam dosta zivaca sa njima tak da ih niti pod kojim uvjetom ne mislim vratit  

 

I da mi se dogodi neki virus imam dobar backup tak da windowse reinstaliram u vratim u stanje prije virusa za najvise 1h 
tak da mi se niti ne isplati borit s njima izgubit cu samo vise vremena bezveze 


/Kaj bas moras imat 5 zvjezdica da te ljudi kuze ? 

http://revohd.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 17:51 (Arnold Layne).
11 godina
neaktivan
offline
Trojanac za Windowse 8

Za ove što nemaju antivirusa, kako se zaštitite od prelaska virusa sa USB-a. Nedavno sam dobio USB od drugarice na kojem je bilo 200+ zaraza. Iste te na njenom laptipu nisu dale ništa da se instalira. Generalno,nikad nisam pokuio nešto jer pametno surfam ali neke se stvari nemogu izbjeći

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
abyssis kaže...

Za ove što nemaju antivirusa, kako se zaštitite od prelaska virusa sa USB-a. Nedavno sam dobio USB od drugarice na kojem je bilo 200+ zaraza. Iste te na njenom laptipu nisu dale ništa da se instalira. Generalno,nikad nisam pokuio nešto jer pametno surfam ali neke se stvari nemogu izbjeći

moji "drugari" ne skupljaju viruse :D al ozbiljno 
vecina od kojih koristim usb ,a to nije bas cesto
zna dosta dobro sa kompovima i njima se nece dogodit ti virusi  

http://revohd.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8

Sve se slažem,imalo iskusniji korisnik netreba antivirus,međutim kod mene u okruženju dosta prijatelja slabo barata sa računarima,ali zanemarimo i to.Odem u kopirnicu trebam nešto printati,ubacim USB i pokupim nešto i to uvijek.Kako se toga riješiti bez antivirusa?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
abyssis kaže...

Sve se slažem,imalo iskusniji korisnik netreba antivirus,međutim kod mene u okruženju dosta prijatelja slabo barata sa računarima,ali zanemarimo i to.Odem u kopirnicu trebam nešto printati,ubacim USB i pokupim nešto i to uvijek.Kako se toga riješiti bez antivirusa?

nikak 

niti antivirus ti nije 100% zastita

zato uvijek treba imat backup sistem :) 

http://revohd.com
12 godina
neaktivan
offline
Trojanac za Windowse 8

koristio bi ja avast,al taj vuce ram neopravdano mnogo,a realno,svaki napredniji korisnik je u stanju izbjeci ocite viruse

 
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8

Po mom iskustvu i gledanju u task manager: (corei3 procesor)

 

Najmanje ataka na sistem vrši Microsoft security essentials.Surfanje,otvaranje/zatvaranje software-a generalno loadira CPU kao i bez antivursa +10-15% možda

 

Avast,neki dan probao zadnju verziju (kažu pokvario se Avast): +20-30% CPU loada kada usporedim  PC bez antivirusa

 

Antivir,možda najbolji besplatni ali katastrofa za sistem.Pokrenem Autocad(npr) bez zaštite CPU load oko 20%,pokrenem ga sa Antivirom 80%{#}

 

Od komercijalnih imao prije godinu Bitdefender antivirus plus.Kada mu se ugasi neka opcija (zaboravio) dosta dobar (CPU +20%). Sa tom nekom opcijom upaljenom stalno CPU skače na 60%,konstantno nešto skenira po disku.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
abyssis kaže...

Po mom iskustvu i gledanju u task manager: (corei3 procesor)

 

Najmanje ataka na sistem vrši Microsoft security essentials.Surfanje,otvaranje/zatvaranje software-a generalno loadira CPU kao i bez antivursa +10-15% možda

 

Avast,neki dan probao zadnju verziju (kažu pokvario se Avast): +20-30% CPU loada kada usporedim  PC bez antivirusa

 

Antivir,možda najbolji besplatni ali katastrofa za sistem.Pokrenem Autocad(npr) bez zaštite CPU load oko 20%,pokrenem ga sa Antivirom 80%{#}

 

Od komercijalnih imao prije godinu Bitdefender antivirus plus.Kada mu se ugasi neka opcija (zaboravio) dosta dobar (CPU +20%). Sa tom nekom opcijom upaljenom stalno CPU skače na 60%,konstantno nešto skenira po disku.

misljenja sam da bi antivirus,napravljen na nacin da skenira sedmicno kompjuter,da "pali" provjeru samo onda kada krenemo skidati (brzinska provjera podataka) bio savrsen,jer avast konstantno nesta skenira,a skeniranje mu je vrlo vrlo sporo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
Da imate vi prometa kao ja nebi se hvalisali da radite bez antivirusa. Nemam linux, ali sam način funkcioniranja linuxa je jako dobar, još je i besplatan i nemate šta pljuvat po njemu, nije on Apple. Zanimljivo je da je Gnome prvi napravio grafičko sučelje koje bi moglo na pc, laptop i tablet istodobno (Gnome 3), a godinu i pol poslije Microsoft napravi isto sranje s w8.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
krx00 kaže...
Da imate vi prometa kao ja nebi se hvalisali da radite bez antivirusa. Nemam linux, ali sam način funkcioniranja linuxa je jako dobar, još je i besplatan i nemate šta pljuvat po njemu, nije on Apple. Zanimljivo je da je Gnome prvi napravio grafičko sučelje koje bi moglo na pc, laptop i tablet istodobno (Gnome 3), a godinu i pol poslije Microsoft napravi isto sranje s w8.

kak mislis da imamo prometa kao ti ?

Kakav promet i kolko :D ? 

http://revohd.com
12 godina
neaktivan
offline
Trojanac za Windowse 8

Nije da se hvalim, ali moj prvi virus je radi preko besplatnog, javnog FTP servera sa kojeg bi skinuo i interpretirao naredbe u datoteci koje ja zelim da izvrsi pa bi rezultat uploadao natrag, detektirale su ga samo 2/40 anti-virusa za koje nikad nisam ni cuo. Danas mi je "dostupno" 246 racunala s njim.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8

"Prika to ti je jednostavno do njih" još nisi na crnoj listi .

 

 

Povodom ovih koji "JAKO DOBRO ZNAJU KORISTITI RAČUNAR TAKO DA IM NE TREBA ANTIVIRUS".

 

Prvo onaj tko "zna koristiti računar" (jako relativna rečenica) zna podesit i antivirus tako da mu ne kopa stalno po HDD-u, da provjerava samo ono sto se trenutno pokusava pokrenut i ako ima program dozvolu i jednom je prosao test da se isti program ne provjerava vise osim neke promjene u samom fajlu (zakrpa ili slično ;P),blokirati ga tamo gdje si siguran da znaš  što radiš itd..  mnogo toga se može podesit kod "kvalitetnije zastita" i prilagodit da "ne sere stalno", jest da treba malo poznavat dotični antivirus ali ti to olakša mnogo život dakako na win.-u

 

Odma da kažem da se ne smatram pametnim ili nesto boljim ni po kom osnovu od bilo koga, ali sam iskušavo dosta toga te mislim da treba neka zastita ali prilagođena jako prilagođena i zbog toga mi se gadi ovo   rješenje od microsofta ako ti je sistem ilegala onda ti briše sve sa diska baš sve i slike papak briše te se sam nakraju izbriše ( tako zahvaljujući BUG-u je moj prijatelj očistio disk nakon što je u bug-u   pročitao kako je t omicrosoftovo rješenje TOP za 0 $ heheh sad je i on bez AV-a .... hehehe)!!!

 

Volim linux ali i njemu se da nauditi samo ako se hoće......

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
ČAP kaže...
... i zbog toga mi se gadi ovo   rješenje od microsofta ako ti je sistem ilegala onda ti briše sve sa diska baš sve i slike papak briše te se sam nakraju izbriše ( tako zahvaljujući BUG-u je moj prijatelj očistio disk nakon što je u bug-u   pročitao kako je t omicrosoftovo rješenje TOP za 0 $ heheh sad je i on bez AV-a .... hehehe)!!!

Ha?! Koje to rješenje?! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 22:20 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
ČAP kaže...

"Prika to ti je jednostavno do njih" još nisi na crnoj listi .

 

 

 

 

mi ovdje pricamo kako su antivirusi neoptimizovani,kako trose previse resursa te kako su spori,ko je sta govorio o podesavanju? 

 

uostalom,napredan korisnik zna podjelit u particije i "pametno" koristit prostor,te ne izvoditi neke unreal-radnje i relativno dobro prepoznati scam od pravog sadrzaja,skinut dobar browser i zastiti se kroz sami browser,a napuhane price o nekim virusima koje "tope" komponente,koje imaju neku specijalnu umjetnu inteligenciju necu ni komentirati

14 godina
neaktivan
offline
Trojanac za Windowse 8

majketi kaj sve neću na ovom forumu pročitat

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
cekpi kaže...

majketi kaj sve neću na ovom forumu pročitat

na ovaj nacin je lagano bit pametan

http://revohd.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
Arnold Layne kaže...
cekpi kaže...

majketi kaj sve neću na ovom forumu pročitat

na ovaj nacin je lagano bit pametan

brisanje diska i slika i samog sebe, analiza cpu potrošnje gledanjem u task manager, trebam li još nabrajat?

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Trojanac za Windowse 8
cekpi kaže...
Arnold Layne kaže...
cekpi kaže...

majketi kaj sve neću na ovom forumu pročitat

na ovaj nacin je lagano bit pametan

brisanje diska i slika i samog sebe, analiza cpu potrošnje gledanjem u task manager, trebam li još nabrajat?

to se onda odma napise 

tak mozes ic po cijelom forumu u svaku drugu temu i pisat

" majketi kaj sve neću na ovom forumu pročitat" i neces puno fulat :D

tak da necu da ti bude bas tak lagano

http://revohd.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice