Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

poruka: 56
|
čitano: 6.434
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala".
10 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Ljudi moji pa nije ni čudo ja sam ih imam na četiri kompa (tri kompa i jedan laptop)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Tko lud ne želi na Windows 10 - DirectX 12, Continuum, podrška za 4K, jednostavnost izrađivanja aplikacija (igara) za sve uređaje koji imaju Windows 10.
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Filozofil kaže...
Tko lud ne želi na Windows 10 - DirectX 12, Continuum, podrška za 4K, jednostavnost izrađivanja aplikacija (igara) za sve uređaje koji imaju Windows 10.

 eo, ja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Filozofil kaže...
Tko lud ne želi na Windows 10 - DirectX 12, Continuum, podrška za 4K, jednostavnost izrađivanja aplikacija (igara) za sve uređaje koji imaju Windows 10.

Dx12= trenutno mi ne znači baš ništa. Na žalost.

Continuum=kaj je to :D? S obzirom da neznam, znači da mi ni ne treba.

4K= je, to bum koristio za 4-5 godina kad 42" padne na tri soma kuna. Nadam se da će me do tada služiti sadašnja plazma i full HD 27" monitor.

Izrada aplikacija=meni je to bitno isto kao i izrada karburatora :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 16:02 (XXX).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Filozofil kaže...
Tko lud ne želi na Windows 10 - DirectX 12, Continuum, podrška za 4K, jednostavnost izrađivanja aplikacija (igara) za sve uređaje koji imaju Windows 10.

 Ima puno (vjerojatno je takvih najviše u nekoj svjetskoj statistici) ekipe kojoj DirectX 12 neće biti od koristi jer za njega nemaju podšku u sklopovlju (grafičkoj kartici), 4K rezolucija je još uvijek skupa zabava (i u računalstvu i televiziji), programirati zna malo ljudi, a te univerzalne aplikacije (među kojima su i igrice) ionako nisu neka sreća ili potencijal koji će biti iskorišten ičim ozbiljnijim. Ukratko, generalizacija je zajebana stvar.

 

EDIT - Ah, da, Continuum. To je isto stvar koju malo tko može iskoristiti - na ovom forumu ni jednog pitanja o tome. Enough said.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 16:04 (Arendelle).
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Continuum,  to ono što je Canonical izmislio zajedno sa svojim izmišljenim telefonom Edge. A i ime su uzeli. Tko prvi njegova mlada. 

 

Po meni jedina prednost 10-e što ću za godinu dana, dakle taman prije isteka roka kad upgradeam dobiti MS-ovu produženu podršku.  Dakle kupio Win 7 x-te godine s podrškom do y-te godine, a nakon upgradea dobit ću podršku do y+z godine. 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 17:36 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Nije tebi bitno, ali ima puno fotografa kojima 4K podrška puno znači, poslovnih ljudi kojima continuum treba (to je značajka koja omogućuje da mobitel pretvoriš u zrcalo za radnu površinu kojom kontroliraš PC ili nastavljaš gdje si stao na računalu.)
Izrada aplikacija (koja je olakšana) omogućuje izradu aplikacija za Windows 10 koje su kompatibilne za sve verzije Windowsa 10 (onog na XBOXu, Mobitelu, Tabletu, računalu).
Eto zašto je Windows 10 popularan.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Sad si me stvarno uvjerio da si filozof, vjerojatno s nekog našeg fakulteta. Privatnog. Iste informacije serviraš na više načina, a ne kažeš ništa novo. 4K podrška (što god to značilo) postoji i u 7/8.1 i na 4K monitoru sve radi dobro, no vjerojatno si u pravu kad spominješ neku posebnu 4K podršku na Desetki. U pravu sam i ja kad kažem da je to MS-ov marketinški trik za neuke i pušače marketinga. Trebati je glagol relativnog značenja - ako im dosad nije trebao, ne treba im ni sada taj Continuum. Ne moram ni govoriti da su slične stvari već postojale (postoje i dalje, izvedene na drugi način...) i da nisu bile ovisne o MS-ovu ekosustavu u potpunosti.

 

O tim univerzalnim aplikacijama ne treba trošiti riječi. Ozbiljne aplikacije i igre bit će i dalje rezervirane samo za PC-jeve, a kojekakve niskobudžetne igrice, aplikacije kao što su kuharice, okaljašteni playeri i ine bit će univerzalne. Zar ti stvarno ne shvaćaš da se za korisnike PC-ja ne mijenja ništa - većina ih i neće koristiti aplikacije iz Storea. Dovoljno je reći da se, kad sam jedan laptop ažurirala sa Sedmice na Desetke, Storeu najviše veselila djevojčica koja je pronašla neke igrice koje je dosad igrala na mobitelu, a sad ih može igrati na velikom ekranu.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
12 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Windowsi 10 su popularni zato što dolaze iza nepopularne osmice, upravo kao što je bio i Windows 7 i Windows XP. Desetka nema ništa toliko specijalno novo i dobro da bi bila toliko popularna.

 
7 2 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
darker kaže...

Windowsi 10 su popularni zato što dolaze iza nepopularne osmice, upravo kao što je bio i Windows 7 i Windows XP. Desetka nema ništa toliko specijalno novo i dobro da bi bila toliko popularna.

 Slažem se.

10 je jedno totalno marketinško sranje bez ikakvog značajnog napretka vrijedno spomena.Napravili su je samo da bi se maknili od neuspjeha osmice a napravili su je totalno istom uz neke preinake.

14 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

a šta bi trebali novo izmislit? Princip je isti 20 godina ... kaj bi vi sad? Htjeli ispast pametni

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 17:32 (Memphis).
10 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Otišli ste u tešku filozofiju.

Normalno je da se nekima sviđa a nekima ne isto tako neki zaziru od novih nepoznatih stvari pa ih ne žele.

Strah vas je stavit nešto novo na komp pa vam nitko tko je stavio tu famoznu desetku nije normalan ili što...?

Kod mene je to išlo ovako:

-pitanje: Zašto instalirati Win 10 ?

-argumentiran odgovor: Zašto ne.

I eto je na 4 kompa u mojoj kući. Nikakvi DX 12 il 4k razlozi mi nisu pali na pamet nit su mi bitni (dok dođu DX12 igre i dok kupim 4k monitor još će Save proteć ispod Savskog mosta)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
nicky.sl kaže...

Otišli ste u tešku filozofiju.

Normalno je da se nekima sviđa a nekima ne isto tako neki zaziru od novih nepoznatih stvari pa ih ne žele.

Strah vas je stavit nešto novo na komp pa vam nitko tko je stavio tu famoznu desetku nije normalan ili što...?

Kod mene je to išlo ovako:

-pitanje: Zašto instalirati Win 10 ?

-argumentiran odgovor: Zašto ne.

I eto je na 4 kompa u mojoj kući. Nikakvi DX 12 il 4k razlozi mi nisu pali na pamet nit su mi bitni (dok dođu DX12 igre i dok kupim 4k monitor još će Save proteć ispod Savskog mosta)

We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services.

 

Automatic updates. For consumers and small business, Windows 10 delivers automatic updates, with no option to selectively delay or reject individual updates. "

 

+ backupiranje enkripcijskog ključa diska na OneDrive  

 

 

Dakle, može li neka vlada na svijetu pristati da USA i MS imaju pravo na sve njihove lokalne datoteke. Ili tvrtka. Npr. imaš u tablici popis američkih tajnih agenata koje treba riješiti. Daa li je to za MS 'uu dobroj vjeri' razlog za premetacinu?! Apsolutno neprihvatljivo za sve ne-američke tvrtke 

 

*i kako odgovor zašto ne može biti argument 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 18:50 (hrvooje).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
nicky.sl kaže...

Otišli ste u tešku filozofiju.

(...)

 Načelno nisam protiv Desetke, imam ih na obama računalima koje koristim. Međutim, protiv sam prodavanja magle i ispraznica pomiješanih s bezobraznošću, a onaj Filozofil je očito stručnjak za takve stvari. Ne trpim gluposti, sorry. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
hrvooje kaže...

Hehe cega sam se ja sve nagledao i vi ljudi mislite da se to ni sad ne radi...sto god da koristis, manufacturer uvijek ima backdoor za sve...ne bi ih prodavali bez toga lol, a ono je samo lijepo srocena obavijest

 

Malo previse vjerujete da su veliki industrijski konglomerati "good guys"....

 

Zato ne brinite, sve dok ne postanete velika riba ili miss simpaticnosti na regionalnoj ili siroj razini, nije njih briga za vas...ovako i onako cete prec na 10ku ili nesto novije u skorje vrijeme, zato su ovakve teme uzasno glupe i neargumentirane

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
hrvooje kaže...

We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services.

 

Automatic updates. For consumers and small business, Windows 10 delivers automatic updates, with no option to selectively delay or reject individual updates. "

 

+ backupiranje enkripcijskog ključa diska na OneDrive  

 

 

Dakle, može li neka vlada na svijetu pristati da USA i MS imaju pravo na sve njihove lokalne datoteke. Ili tvrtka. Npr. imaš u tablici popis američkih tajnih agenata koje treba riješiti. Daa li je to za MS 'uu dobroj vjeri' razlog za premetacinu?! Apsolutno neprihvatljivo za sve ne-američke tvrtke 

 

*i kako odgovor zašto ne može biti argument 

 Hrvooooje, pa vidiš da članak nije namijenjen razumnim ljudima 

microsoft fanboy microsoft fanboy
I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

slazem se sa mladom damom ali npr. za moj game rig 10-ka je pala samo tako ok i na 8.1 sve ferceralo ok ali sad radi i jos bolje i more future proof je imho

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Ajar za tebe znamo da si amish, tako da nisi kompetentan pricat u ovoj temi

 

di si bio win 95-e

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 20:22 (4mal).
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

prvi put da imam legalne windowse :D

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

 kk ti je feeling ,top of the world jelda

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Upravo instalirao W10.

Iskreno: fantastična stvar, stvarno fantastična, a s obzirom da je potpuno besplatna ne shvaćam zašto se ljudi uopće prepiru treba im li ili ne.

Također za ove neke zadnje komentare tipa sigurnosti: To se sve da isključiti, ukoliko ste baš toliko paranoični, ali također se zapitajte da li se takve neke stvari mogu isključiti na vašem google računu.

 

Windows 10 je od početka do kraja besprijekoran. Upgrade proces mi je dosad svaki put nešto zezao. Sa 7na8 i 8na8.1 90% aplikacija nije radilo, a sada rade čak i one za koje sam bio potpuno siguran da neće biti kompatibilne.

Edge browser je vjerojatno cijelo vrijeme u RAM-u jer se pokreće nemoguće brzo, a radi savršeno, treba pričekati još neke sigurnosne testove, ali mislim da je to to. DX12 kada se napokon počne koristiti u igrama će biti stvarno dobra stvar.

Po mom osobnom mišljenju ovaj OS je ustvari najviše pleska Apple-ovom OSX-u jer je puno bolja integracija svih proizvoda nego na Yosemite (cloud storage, office, mail, notes, calendar,...). [Neki će reći: Što ovaj sad spominje Apple, a priča o MS-u]

 

Te neke priče kako je ovo marketinški trik, kako ljudima nešto ne treba, kako je to opet osmica ili WinME prepustite potrošačima kojima je ovo potpuno besplatno i koji će sami odlučiti da li im nešto dodatno pomaže ili ne.

MS-u svaka čast jer je napokon uključio korisnike u razvoj i jer se potrudio da sve radi besprijekorno i pobrinuo da dobijemo najbolje od najboljeg.

 

Svaka čast onima koji baš ne žele napraviti upgrade, ali iskreno stvarno propuštate odličan OS.

stoposto lud out
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

evo glas razuma u temi bez spama i trola i dobrim argumentima

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Moje iskustvo je tako da sam uvijek odmah išao na nove Windowse kada bi izašli i nikad ali baš nikad nikakvih problema nisam imao, pa čak niti s onom Vistom protiv koje je bilo toliko loših stvari rečeno da meni nikad nije bilo jasno zašto, OK za to doba je bila malo zahtjevnija ali je uvijek sve radilo kako treba, ista stvar je i sa Windowsima 8.1 (8 sam preskočio koji je po meni jedini loš bio i na koji se nisam mogao priviknut zbog forsiranja Start Screena na startupu). A Windows 10 je najlakši prelazak do sad, jednostavno sve perfektno i brzo radi iako se radi o upgradeu a ne čistoj instalaciji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 10:29 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

najgori win ikad su bili me uz win 98 SE , win 2k i poceci xp-a bio katastrofalan

primjer voodoo 2 turok2 high detalji win me 30 fpsa a 98-ca i xp 50!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 21:45 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Win 10 jos uvijek nije dobro ispeglan (dok god ne bude imao prvi veci apdejt) Meni ne rade neki programi i drajveri dobro, jer jos uvijek nema verzije koja ce podrzati win 10. Win 8.1 ima sve sto i 10, osim nekih sitnica, koje mi i ne trebaju. Za sad sam na 8, sve dok se 10-ka ne odomaci. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
gavranpero kaže...

Win 10 jos uvijek nije dobro ispeglan (dok god ne bude imao prvi veci apdejt) Meni ne rade neki programi i drajveri dobro, jer jos uvijek nema verzije koja ce podrzati win 10. Win 8.1 ima sve sto i 10, osim nekih sitnica, koje mi i ne trebaju. Za sad sam na 8, sve dok se 10-ka ne odomaci. 

 Nije MS kriv što proizvođači softvera nisu izdali kompatibilan softver i što prozivođači hardvera nisu napisali valjani upravljački program, zar ne?

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
12 godina
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Arendelle kaže...
gavranpero kaže...

Win 10 jos uvijek nije dobro ispeglan (dok god ne bude imao prvi veci apdejt) Meni ne rade neki programi i drajveri dobro, jer jos uvijek nema verzije koja ce podrzati win 10. Win 8.1 ima sve sto i 10, osim nekih sitnica, koje mi i ne trebaju. Za sad sam na 8, sve dok se 10-ka ne odomaci. 

 Nije MS kriv što proizvođači softvera nisu izdali kompatibilan softver i što prozivođači hardvera nisu napisali valjani upravljački program, zar ne?

 Slazem se, ali zato cu ostati na 8.1 dok Win 10 ne legne i ne ustali se. Bitna mi je funkcionalnost, a ne broj koji stoji iza Windows-a. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Arendelle kaže...

 Nije MS kriv što proizvođači softvera nisu izdali kompatibilan softver i što prozivođači hardvera nisu napisali valjani upravljački program, zar ne?

 Ma kak nije kriv? Kad ''majstori zanata'' kažu da je, onda je, za sve dobro i loše.

gavranpero kaže...

 Slazem se, ali zato cu ostati na 8.1 dok Win 10 ne legne i ne ustali se. Bitna mi je funkcionalnost, a ne broj koji stoji iza Windows-a. 

 Ma da, najbolje pričekati do Windows 15. Ti će bit najbolji.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 22:32 (kizo2703).
12 godina
offline
Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala

Proslo je vrijeme kad sam odmah morao imati najnovije ver. programa, operativnih sistema i sl. Kad nesto ne bude radilo samo zbog verzije OS-a, onda mijenjam ili PC ili vec navedeno. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 na preko 18 milijuna računala
Mitch kaže...
hrvooje kaže...

Hehe cega sam se ja sve nagledao i vi ljudi mislite da se to ni sad ne radi...sto god da koristis, manufacturer uvijek ima backdoor za sve...ne bi ih prodavali bez toga lol, a ono je samo lijepo srocena obavijest

 

Malo previse vjerujete da su veliki industrijski konglomerati "good guys"....

 

Zato ne brinite, sve dok ne postanete velika riba ili miss simpaticnosti na regionalnoj ili siroj razini, nije njih briga za vas...ovako i onako cete prec na 10ku ili nesto novije u skorje vrijeme, zato su ovakve teme uzasno glupe i neargumentirane

 Možda je tebi i meni svejedno, ali kako može biti svejedno tvrtkama za koje radimo ili vladama npr. Da li ijedno vladino računalo npr. u Rusiji može imati OS koji u EULA-i kaže da američka tvrtka može imati pristup lokalnom disku? Mislim, vaš je stav, ajmo ovo zanemarit, jer je start menu prelijep. 

 

Jedno je kad tvrtke nadgledaju komunikaciju i to se manje više zna da sve telekom tvrtke i države rade, ali pristup lokalnim fileovima na disku je pomicanje granica. Kažeš šta se sve do sada radi, znači da si mogao tužiti MS za povredu privatnosti. S novom verzijom pristao si na to. OS kao sam OS je vjerovatno poboljšanje, vidim to samo kroz updatee koje su odlučili davati kao na drugim OS-ovima kad ih zgotove, a ne neki dan u mjesecu. Opet nije dobro da nemaš izbora s patchiranjem, jer se zna da nekad neka nadogradnja pogorša stvar. Ok, za poslovne verzije je to riješeno, ali 'small business' je ostavljen na nemilost. Jednostavno, ne gledam na nove verzije kao uzbuđeni tinejdžer. Svaki pravnik bi direktoru firme rekao da pristaanje na ovakove uvjete, defacto daje pristup svim dokumentima firme, proizvođaču softvera. Mislim da će o ovome biti govora na sjednicama raznih vlada, barem ovih istočnog bloka, ili ovih van 5-eye.

There is no job like cron job!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice