Zašto je Microsoft ubio Start?

poruka: 163
|
čitano: 20.401
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je Microsoft ubio Start?".
14 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

o zašto? Microsoft? o zašto? i kak da ja sada babi za šalterom objasnim da ona više nema start? pa to joj je fundamentalno znanje..

 

 

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
46 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
kakapo kaže...

o zašto? Microsoft? o zašto? i kak da ja sada babi za šalterom objasnim da ona više nema start? pa to joj je fundamentalno znanje..

 

 

 

Po toj logici ostali bi na OS/2 Warp :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
Ja, recimo, ne "pinam ko lud" i Start mi je svakodnevno potreban. To što jedna grupa ljudi radi neku radnju često, ne znači da bi druga grupa trebala biti zakinuta!
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Neću preći na Windows 8 jer za razliku od stereotipa korisnika kakve Microsoft prikazuje u svojim reklamama, ja "ne pinam kao lud" i Start izbornik koristim više puta dnevno. Metro sučelje u mojoj vrsti posla je posve beskorisno i samo smeta.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
41 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Koristim start bar 20-30puta dnevno. Istina ne da manualno nadjem program vec koristim ugradjeni search/launcher da bi pokrenu aplikacije ili pronasao "nesto".

 

Nisam probao win8 ali ako su maknuli jednostavnost koju je pruzao jednostavan pritisak na win tipku te utipkavanje pojma/aplikacije koja mi treba ond amogu reci da je ovo jedan veliki fail za win8 s korisnicke strane jer vjerujem da nisam jedini koji je navikao na takav rad u windowsima.

 
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Da korisnici žele tipkati, koristili bi Linux. {#}

 
11 7 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Ja nekad i zab da sam nesto pinao pa idem duzim putem.

Ma nesumljam ja da ce neki hakovi izaci.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 8:07 (WItcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Totalne debilana.

Pa ja start gumb, pogotovo na 7-ici i Visti koristim bezbroj puta dnevno.

Sve pokrećem iz starta tako da ga otvorim i upišem npr. Firewall i odaberem koji mi treba.

 

Kako da to radim u Win8

 

Remember, remember...
 
7 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
Exploder kaže...

Totalne debilana.

Pa ja start gumb, pogotovo na 7-ici i Visti koristim bezbroj puta dnevno.

Sve pokrećem iz starta tako da ga otvorim i upišem npr. Firewall i odaberem koji mi treba.

 

Kako da to radim u Win8

 

Isto. Umjesto klasičnog starta otvori ti se metro i samo upišeš ono što želiš.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?

Probao sam, ne radi.

 

Pokaži mi na slici, gdje točno upišem, nisam se previše igrao sa 8-icom.

Remember, remember...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 8:15 (Exploder).
15 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
Jakovp kaže...
Exploder kaže...

Totalne debilana.

Pa ja start gumb, pogotovo na 7-ici i Visti koristim bezbroj puta dnevno.

Sve pokrećem iz starta tako da ga otvorim i upišem npr. Firewall i odaberem koji mi treba.

 

Kako da to radim u Win8

 

Isto. Umjesto klasičnog starta otvori ti se metro i samo upišeš ono što želiš.

TO sam baš htjeo i ja reči, nije "nije g*vno več se par p*srao" {#}

Uglavnom, sad kad klikneš na tipku start na tipkovnici, izleti ti taj "metro" umjesto starta, i tamo imaš search opciju.

Jedina stvar koja se "gubi" jest ona lista programa instaliranih, ali i za to postoji drugi način kako vidjeti, tako da...

Prije bi rekao da je ovo trik marketinga, koji te uvjerava "ubili smo start, živio metro", a samo su zamjenili izgled, pa sad više nije po kutevima (najčešće dolje lijevo) več se nalazi na sredini...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Godinama koristim isključivo start meni, nemam ni ikone na desktopu. Al dobro, možda je vrijeme da se to promijeni. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
 
9 2 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Ja sam jucer instalirao na laptop ovu zadnju relase preview verziju osmice i mozda je do mene ali ovo nije prilagodjeno za mis i tipkovnicu ni pod razno...

Da mi je laptop sa touch screenom nekako bi i funkcionisalo brzo, ali ovako sa touchpadom... Umorio sam se nakon 10 minuta koristenja.. Ima li neki jednostavni način gašenja osim ovog da moram kliknuti na ikonu svog username-a pa  logout pa desni klik na pozadinu pa onda kliknuti ono dole desno dugme pa shut down?

Na sedmici mi je to islo na dva klika..Start i shutdown...  I kako otvoriti ebeni file explorer? Tj My computers pa da vidim i ubacene stickove i particije i Shared documents i to?

-BiH-slackspace
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
Danny_HR kaže...

Godinama koristim isključivo start meni, nemam ni ikone na desktopu. Al dobro, možda je vrijeme da se to promijeni. :)

Ni ja isto nemam niti jedne ikone na desktopu, tek "pinnani" par programa u taskbaru, a ostalo tražim po search-u.

Što se tiče pretraživanja file-ova, obični file explorer mi je čisto dovoljan...

 

Edit: i taskbar je na autohide-u {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 8:38 (rooswelt1991).
14 godina
online
Zašto je Microsoft ubio Start?

novo metro sučelje samo usporava rad.

posebno mi na živce ide procedura gašenja kompjutera i način kako se dolazi do "charms" menia. možda je bolje kad se koristi jedan monitor ali čim ih je više onda treba koristiti sposobnosti naučene igrajući fps-ove.

a metro aplikacije su za desktop glupost. okljaštrene verzije normalnih aplikacija koje nitko neće koristiti osim ako ima w8 na tabletu.

biti ce to jedan veliki fail kad izađu windowsi i počnu ga koristiti svi a ne samo nadobudni koji instaliraju preview verzije. može ih spasiti vraćanje start menia ali izgleda da su za to pretvrdoglavi.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
online
Zašto je Microsoft ubio Start?

Ovo mi je ko i "ribbon" u officeu koji i uz najveće napore mi nikako nije "sjeo" a reklamiran je kao uber. 10x brže nađem i dođem do onog što želim preko starog meni-a...

 

a metro me nervira jer inače volim prazan desktop na kojem se nalazi svega par shortcutova a pinanje mi je za svega dva stalno pokretajuća programa: TC i FF, tako da me metro sam opterećuje svojom nametljivošću

 

trebali su ga dati samo kao opciju onima koji žele a ne forsirati kao moranje svima

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Nisam još isprobao osmicu ali ovo hebeno loše izgleda, neznam kako razmišljaju ovi u MS-u ali ovo je očito sučelje za touch, a ne za tipkovnicu i miš.

Još kada vidim koliko je gnome 3 bio popljuvan, a izgleda kao avion za ovo...

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?

Dakle, nema vise tipke start. Windows explorer se sada zove file explorer....

 

Vracamo se na Windowse 3.11?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

pola vas nije ni probalo win 8 al bitno da kokodačete kako nema pretrage, kako je nepregledno, kako vas usporava u radu......(da ne velim da neki ni elementarne kratice na tastaturi ne znaju......)

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
18 4 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Nikako mi se ne sviđa i siguran sam da ću biti protiv toga i u budućnosti ako se stvari drastično ne promjene za desktop verziju.

Mislim što bi falilo kada bi jednostavno mogli kod instalacije ne odabrati metro sranje.

 

Ako se mene pita poslovni korisnici to nikad neće prihvatiti a bome im ni ja neću to instalirat jer će definitivno biti teže za administrirati.

Ne želim sučelje mobitela i tableta na desktop poslovnom računalu.

Remember, remember...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Ja ću ju vjerojatno preskočiti, no s druge strane, start meni koristim isključivo za pronalaženje programa i pinanja na taskbar, ili send to desktop (create shortcut) :) te ako moram pronaći kakav dokument, a ne sjećam se gdje je točno. Što se mene tiče, jedan search widget na desktopu koji bi mijenjao search na start meniju bi bio i više nego dovoljan za moje potrebe. No, to su moje potrebe, ne potrebe korisnika.

 

S druge strane, uopće ne sumnjam da će doći nekakva aplikacija koja će mijenjati start meni. Možda će čak biti i freeware :)

 

No ne razumijem zašto rogoborite. Windows 7 je supportan security patchevima do 2020, nema potrebe za migracijom tako skoro.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?

Cekpi, vjerujem da mnogi nisu probali ali ja recimo jesam.

Ne kažem da sve ne valja samo Metro mi se ne sviđa.

Sigurno je da ima mnogo dobrih stvari, tabovi na exporeru, copy/move, VHD iso  mount itd itd ali neintuitivnost i nelogičnost sučelja kojim korisnik komunicira sa OS-om mi se gadi.

 

Reci mi koliko ti treba da ugasiš računalo bez kratica, koliko klikova?

Remember, remember...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
cekpi kaže...

pola vas nije ni probalo win 8 al bitno da kokodačete kako nema pretrage, kako je nepregledno, kako vas usporava u radu......(da ne velim da neki ni elementarne kratice na tastaturi ne znaju......)

 

mislim da je stvar u tome da se barem polovici korisnika novo sučelje NE SVIĐA. Čemu onda inzistirati na tom novom dizajnu ako ljudima nije po volji ? Za koga M$ svoj softver radi ?

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
zoran123456 kaže...
cekpi kaže...

pola vas nije ni probalo win 8 al bitno da kokodačete kako nema pretrage, kako je nepregledno, kako vas usporava u radu......(da ne velim da neki ni elementarne kratice na tastaturi ne znaju......)

 

mislim da je stvar u tome da se barem polovici korisnika novo sučelje NE SVIĐA. Čemu onda inzistirati na tom novom dizajnu ako ljudima nije po volji ? Za koga M$ svoj softver radi ?

 Podpisujem. Ima i suprotna krajnost gdje se Windows8 terorizirao u poslovnom okruzenju i sa TOUCH monitorima i sve je proslo porazavajuce. Ogromna kolicina vremena i snage se mora potrositi prvih tjedana da se donekle organizira za Steficu koja treba dopise i kalkulacije. Ne rade niti svi programi koji rade uredno pod Win7, a to je jako bitna pretpostavka u kompanijama + dosta problema s komunikacijama prema WindowsXP koja je i dalje okosnica software-skog kostura firmi. Tamo gdje je 3-4 kompa stisnuti zube i izdrzati period djecjih boljki. A tamo gdje imamo 100 i više konfiguracija, zaboraviti na grupni prelazak jer malo se dobija a puno gubi.{#}

16 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Problemu se može doskočiti korištenjem Vistart-a koji dodaje Start, ali i meni se ovo forsiranje Metroa ne sviđa niti malo. Definitino Windowsi koje preskačem.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?
Exploder kaže...

Cekpi, vjerujem da mnogi nisu probali ali ja recimo jesam.

Ne kažem da sve ne valja samo Metro mi se ne sviđa.

Sigurno je da ima mnogo dobrih stvari, tabovi na exporeru, copy/move, VHD iso  mount itd itd ali neintuitivnost i nelogičnost sučelja kojim korisnik komunicira sa OS-om mi se gadi.

 

Reci mi koliko ti treba da ugasiš računalo bez kratica, koliko klikova?

 

najbrži način je alt/f4. ali recimo ako radis na tabletu preko nekakvog remote desktopa onda je ovaj nacin spor kao i svaki drugi.

14 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Meni se sviđa metro.

 

U početku sam dosta bio skeptičan, čak i pljuvao po njemu, ali uz možda dan korištenja navikne se bez ikakvog problema.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

BEZ KRATICA!

Remember, remember...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft ubio Start?

Nisam imao živaca ni TD-ove anti MS-ovcima podjeliti...

Senaid
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2012 16:23 (royalhero).
15 godina
offline
Zašto je Microsoft ubio Start?

Trebaju staviti opciju u windowsima za vračanje start gumba. No vjerujem da če se morati pričekati da izađe hack za vračanje normalnog start izbornika. Mene Windows 8 nije baš oduševio.

 

Metro sam i pretrpio nekako no problem sa učitavanjem podataka sa diska nisam mogao zanemariti.

Dok mi na Windows 7 sve uredno radi i mapa se učita za par sekundi na Windows 8 za otvaranje iste mape i prikaz datoteka u njoj moram čekati 2-4 minute.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2012 9:32 (Hummer).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice