Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

poruka: 15
|
čitano: 4.859
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta ".
8 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

Uskoro neće biti problem prijenos nego obrada podataka. Dok se pojave kvantna računala u komercijanom obliku, nećemo imati čime prihvatiti i obraditi tu silu podataka.

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

ako stane u tako malo mjesta i tx i rx moglo bi ovo lako zamjenit i bakar na matićnim ploćama

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

Dolazi vrijeme kada će internet biti praktično besplatan :-)

Ja rekoh
Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p

@macumba

Premda, nije ni sad prijenos nikakav problem.

Uz neku osrednje složenu modulaciju i multipleksing po jednom linku (single mode fibera) već danas prenose i preko 100 Gbps, a razvijene su tehnologije i preko 1Tbps koje se još ne koriste zbog skupoće.

A računaj da svaki magistralni vod npr. ima u prosjeku po 96 ili više fibera, bar oni građeni u zadnjih 15-20 godina (odnosno neki nemaju, ali imaju po 96 kanalica i lako dodaju niti kad zatreba).

E sad, budući da i sad poslužitelji jedva obrađuju i manje od jednog promila mogućnosti tih postojećih linkova, 100 puta brži linkovi ne budu ništa značili ni s kvantnim računalima, jer ne vidim kak bi investicije u to dodatno porasle, a teško da budu kvantna računala bar 10000 puta jeftinija po bandwithu koju obrađuju u odnosu na klasična (bar ne prvih 20-ak godina), niti budu pružatelji usluga dizali cijene deseterostruko, jer onda nitko ne bude zakupljivao bandwith kod njih.

U svakom slučaju, slijedi nam svojevrsno "mračno doba" internetskih linkova, jer kapaciteti mreža rastu sve sporije i sporije, i uskoro bude došlo do određenog ekvilibrija u kojem više ne bude puta dalje.

A kvantno računarstvo još nije ni zametak kak spada, u odnosu na ono kaj bi moralo biti da opsluži sve te potrebe...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 9:22 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p
Feudalac kaže...

Dolazi vrijeme kada će internet biti praktično besplatan :-)

Vic dana!

8 godina
offline
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p
ludizao kaže...

'Računalne mreže i Internet se danas u velikoj mjeri oslanjaju na optičke kabele'...

 

U zemlji u kojoj živim to nije tako. Ovdje smo u najvećoj mjeri na bakru i smiješno niskim brzinama za cijenu kao da smo na optici.

 Optika o kojoj se ovdje govori je kralježnica interneta, a ne ono kaj će netko dobiti na svom kućnom prilazu.

Ja rekoh
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

malo jest offtopic, no baš na ovoj temi je vidljvo pa da pitam uredništvo...

dakle, jel moguće da povećate poziciju za naslov teme na forumu, jer ovako nedorečeno izgleda glupo, a nadam se da je valjda došlo vrijeme da je ekipa sa monitorima širim od 4:3 ipak u većini, pa mjesta itekako ima kao što se vidi na slici dolje

 

jasno da se uvijek može kliknuti na samu vijest i vidjeti što bi to zapravo tehnologija mogla omogućiti i do 100 puta... ali možda se ipak može podesiti da vidimo kompletni naslov i na forumu

Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p
Macumba kaže...

Uskoro neće biti problem prijenos nego obrada podataka. Dok se pojave kvantna računala u komercijanom obliku, nećemo imati čime prihvatiti i obraditi tu silu podataka.

 

Koliko puta treba ponoviti - kvantna računala NISU zamjena za klasična računala bazirana na von Neumannovoj arhitekturi. Klasična računala brže rješavaju samo određenu klasu problema a za ostale su SPORIJA od klasičnog računala.

Desktop računalo nikad neće biti čisto kvantno, eventualno koegzistencija klasičnog i kvantnog.

Svemir.
15 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

uzmem papirić, napišem na nj google i privežem ga golubu za nogicu pa ga pustim. kad donese google, napišem na isti papirić bug.hr i pustim ga. kad se vrati, na isti papoirić napišem temu pa ga pustim. kad se vrati, pročitam temu i na papirić napišem komentari. kad se vrati, pročitam komentare pa napišem svoj i ponovo ga pustim ... za nekoliko tabova imam nekoliko golubova. pred večer sebi i njima dam jesti i onda svi rano zaspimo, jer sutra je nov dan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p
Ajar kaže...

uzmem papirić, napišem na nj google i privežem ga golubu za nogicu pa ga pustim. kad donese google, napišem na isti papirić bug.hr i pustim ga. kad se vrati, na isti papoirić napišem temu pa ga pustim. kad se vrati, pročitam temu i na papirić napišem komentari. kad se vrati, pročitam komentare pa napišem svoj i ponovo ga pustim ... za nekoliko tabova imam nekoliko golubova. pred večer sebi i njima dam jesti i onda svi rano zaspimo, jer sutra je nov dan. 

 pa kako ti živiš od smrada?

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p
Louis Pluto kaže...

 pa kako ti živiš od smrada?

 prdim samo kad sam izvan kuće. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

Znači ono pred pemziju mi uvedu i optiku.

 

Oni sporiju naravno, a ovu bržu mi djeca možda dočekaju. Možda.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

Sam nek bude 1ms ping iz Ammurica i ja zadovoljan

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 p
Bubabug:
20 ms je brzina svjetlosti do NY. Dakle - nikad
Ja rekoh
13 godina
offline
Nova tehnologija mogla bi omogućiti i do 100 puta

Malo malo dođe neka nova tehnologija, npr. baterija se puni za minutu, baterija koja je lakša, baterija koja ima puno veći kapacitet, ali kada to treba doći u realni svijet tj. potrošnju onda sve dolazi na kapaljku. Kao da se otpušta samo koliko treba da se konkurencija pobijedi i ni malo više.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 18:11 (pet).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice