Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u dan i

poruka: 14
|
čitano: 5.693
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u dan i".
15 godina
offline
Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u dan i

krasan primjer "alternativnih činjenica". boli narod q za "ekološka vozila" (što bi bio i kamion za odvoz smeća). zanima ih samo da im netko drugi plati dio troška za ionako preskupe aute/motore/itd.. da je ista akcija bila za dizelaše stare 10 godina, bilo bi još više "zainteresiranih". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Ajar kaže...

krasan primjer "alternativnih činjenica". boli narod q za "ekološka vozila" (što bi bio i kamion za odvoz smeća). zanima ih samo da im netko drugi plati dio troška za ionako preskupe aute/motore/itd.. da je ista akcija bila za dizelaše stare 10 godina, bilo bi još više "zainteresiranih". 

 A što bi ih trebao boliti q jesu ekološka vozila, dizelaši ili benzinci? Lova iz EU fondova je da se troši, za šta god da je... Ako netko ima priliku obnoviti vozni park, ne vidim razloga zašto ju nebi iskoristio...

8 godina
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Vidim starog skeptika, dobrim dijelom je u pravu. Ali ipak, obzirom da su vozila u ponudi ionako preskupa čak i s uključenom subvencijom, ovdje prevladava ekološka svijest u kombinaciji sa željom da se ima nešto novo, napredno
Ja rekoh
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u dan i

Ne prevladava tu nikakva ekološka svijest. Prevlada želja da se pokaže u selu/zgradi/društvu kako je on "više" jer ipak on vozi "zeleni" električni auto pa je on više vrijedan od ostalih koji još uvijek voze na benzin/dizel.

Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u dan i

Bolje da su umjesto za stare avione te pare dali ljudima da kupe eko vozila, a ne pišljivih 12 milijuna, smiješna cifra.

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
mystik kaže...

Ne prevladava tu nikakva ekološka svijest. Prevlada želja da se pokaže u selu/zgradi/društvu kako je on "više" jer ipak on vozi "zeleni" električni auto pa je on više vrijedan od ostalih koji još uvijek voze na benzin/dizel.

 Neki dan sam naletio na:

 

"The problem with humankind is, people don't want a good life, they want a better life than others."

6 godina
offline
Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u dan i

Pa kak nece bit razgrabljeno kad je 12 000 000 kn : 80 000 = 150 automobila. Koji smijesni poticaji i bacanje para. Umjesto da se na drugi nacin prisili ljude da kupuju, daj im besplatan parking, besplatnu autocestu, samo njima dozvoli voznju u centru grada...to je onda briga za okolis i ljude, ovo je bacanje para u vjetar

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
njuznjuz kaže...

Pa kak nece bit razgrabljeno kad je 12 000 000 kn : 80 000 = 150 automobila. Koji smijesni poticaji i bacanje para. Umjesto da se na drugi nacin prisili ljude da kupuju, daj im besplatan parking, besplatnu autocestu, samo njima dozvoli voznju u centru grada...to je onda briga za okolis i ljude, ovo je bacanje para u vjetar

 Neće svi dobit 80 tisuća, dobit će puno manje u prosjeku. Uostalom do 2020 je planirano još 115 milijuna kuna za poticaje, tako da će natječaja biti još...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Mene zanima kolko ih je kupilo bicikl?!
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Zahtjevi za elektricni bickil? haha nisam znao da "old fashion" bicikl nije eko friendly...
Moj PC  
5 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Canis kaže...
mystik kaže...

Ne prevladava tu nikakva ekološka svijest. Prevlada želja da se pokaže u selu/zgradi/društvu kako je on "više" jer ipak on vozi "zeleni" električni auto pa je on više vrijedan od ostalih koji još uvijek voze na benzin/dizel.

 Neki dan sam naletio na:

 

"The problem with humankind is, people don't want a good life, they want a better life than others."

 Jal je prokleta stvar koja razara i onog koji je jalan drugome i drugoga jer mu ovaj prvi radi štetu. I to nikada neće prestati.

6 godina
protjeran
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
njuznjuz kaže...

Pa kak nece bit razgrabljeno kad je 12 000 000 kn : 80 000 = 150 automobila. Koji smijesni poticaji i bacanje para. Umjesto da se na drugi nacin prisili ljude da kupuju, daj im besplatan parking, besplatnu autocestu, samo njima dozvoli voznju u centru grada...to je onda briga za okolis i ljude, ovo je bacanje para u vjetar

 Prisiliti ljude da kupuju? A gdje ću ga puniti? Doma nemam apsolutno nikakve uvjete za to. Na poslu isto tako. U gradu gotovo da je tako, jer već postoje vlasnici elektro auta koji parkiraju u manje ili više istim garažama u kojima imaš samo po 2-3 punjača. Meni je neisplativo uopće poslati zahtjev za subvencijom kada nemam osnovni preduvjet za korištenje takvog auta.

 

To što se pojedine firme reklamiraju kako će one pokriti autocestu ovu i onu punjačima na benzinskim stanicama, o tom potom. Pa neću na benzinskoj stajati 3 sata da mi se auto napuni kako bih mogao stići do mora. I tako dalje.

6 godina
protjeran
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Feudalac kaže...
Vidim starog skeptika, dobrim dijelom je u pravu. Ali ipak, obzirom da su vozila u ponudi ionako preskupa čak i s uključenom subvencijom, ovdje prevladava ekološka svijest u kombinaciji sa željom da se ima nešto novo, napredno

 Ako me sjećanje služi, poskupjela su kada je po prvi put najavljena subvencija (https://www.vecernji.hr/auti/drzava-casti-kako-dobiti-ekopoticaj-do-70000-kuna-1076161).

 

Ljudi su i tada i sada reagirali sličnim komentarima: to je poticaj za one koji imaju. Oni koji nemaju, ionako im ne pada na pamet kupovina novog automobila. Pa nije bez vraga prosjek starosti automobila gotovo 14 godina. Da ljudi imaju, već bi kupili bilo što, benzinca, dizelaša, hibrida ili električnoga...

 

8 godina
offline
Re: Poticaji za kupnju eko vozila razgrabljeni u d
Pa to je normalno. Da nije znatiželje i nadmetanja, još uvijek bi smo skakali s grane na granu...
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice