Što mislite o uvođenju eura?

poruka: 343
|
čitano: 58.144
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što mislite o uvođenju eura?".
5 godina
protjeran
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
NEW_MAN kaže...

Hrvatska vlada i politicari su svjesni da je drzava u bankrotu. Znaci bankrot je tu samo kaj se servisira kreditima i jedina nada je da uvedu euro jer ako drzava ima euro onda je eu "duzan" spasavat clanicu inace bi mogao euro izgubiti na vrijednosti. Ako RH bankrotira bez eura onda bude to cirkus samo takav jer nas ne budu izvlacili ko grke nego budu rekli ko vas jebe pederi.

Rado bi da se uvede Euro da ne moram mjenjat novce i jos radije bi da pomaknu sengen da ne moram gledat ove glupane na granici koji mi gledaju dokumente svaki ibogi vikend i to tak vec deset godina. Ono lik me gleda svaki vikend i svaki vikend provjerava ako sam to ja!

 

Nema nade da će tebe netko iz EU spašavati. Jel Grčku tko spašava? Italiju? Samo im nameću dodatne uvjete i zakone. Nema cirkusa od bankrota. Cirkus je kad ti EU počne provoditi njihovu dikaturu. Ovo tvoje je kao želja da postaneš zatvorenik u okovima samo da bi te netko hranio. Ne moraš mijenjati papirni novac. Imaš revolut i samo preko moba promjeniš Eure/Kune. Jeftinije nego da dobiješ Euro, a cijene odu gore 30% ili više.

 

Država je cirkus pa će vjerojatno uvesti Euro i podići će se cijene, a ovce su tu da bi se i dalje šišale. Malo će kmečati, ali će ostati na tome. Ponekad se pojavi ovako beskičmeni narod koji mazohistički dopušta svoju pljačku i propast.

12 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Damir22 kaže...
Nas problem nikad nije bio kako nam se valuta zove,ili kako izgleda.... Vec sto je bezvrijedna....

Amerikanac s 10$ moze nesto kupiti, britanac sa 10£ moze nesto kupiti, europljanin sa 10€ moze nesto kupiti.

Hrvat sa 10kn moze obrisati dupe. I dok god je tako, svejedno je dali brisemo dupe sa 10kn ili 1.5€.

Bezvrijednost nizih apoena valute....

Ukoliko se cijene samo konvertiraju u eure, sto ce se i desiti,nama ce biti apsolutno isto,ili malo gore nego sada....

Ukoliko se cijene ali i primanja konvertiraju u euro na razini 1kn 1eur....sto se nikad nece desiti...onda ce nam biti bolje.... Ili barem pola nase place, toliko eura - sto se isto nikad nece desiti....

3000kn minimalne place u rvata je nekih 400 eura. Minimalna placa u njemackoj je koliko, 1100eur neto?

Pa ti vidi sto je 10eura njemcu a sto 10 hrvatu u tom omjeru....

Ne treba nama euro, propast cemo mi i sami.....

 Kako je tek jadnim Šveđanima. Oni za 10 kruna mogu još manje od nas jer je 10 kruna 6 i po kuna. Baš mi ih je žao.

Od kad se to vrijednost novca  gleda u tome što možeš kupiti za 10 nečega?

13 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
BlueMax kaže...
Damir22 kaže...
Nas problem nikad nije bio kako nam se valuta zove,ili kako izgleda.... Vec sto je bezvrijedna....

Amerikanac s 10$ moze nesto kupiti, britanac sa 10£ moze nesto kupiti, europljanin sa 10€ moze nesto kupiti.

Hrvat sa 10kn moze obrisati dupe. I dok god je tako, svejedno je dali brisemo dupe sa 10kn ili 1.5€.

Bezvrijednost nizih apoena valute....

Ukoliko se cijene samo konvertiraju u eure, sto ce se i desiti,nama ce biti apsolutno isto,ili malo gore nego sada....

Ukoliko se cijene ali i primanja konvertiraju u euro na razini 1kn 1eur....sto se nikad nece desiti...onda ce nam biti bolje.... Ili barem pola nase place, toliko eura - sto se isto nikad nece desiti....

3000kn minimalne place u rvata je nekih 400 eura. Minimalna placa u njemackoj je koliko, 1100eur neto?

Pa ti vidi sto je 10eura njemcu a sto 10 hrvatu u tom omjeru....

Ne treba nama euro, propast cemo mi i sami.....

 Kako je tek jadnim Šveđanima. Oni za 10 kruna mogu još manje od nas jer je 10 kruna 6 i po kuna. Baš mi ih je žao.

Od kad se to vrijednost novca  gleda u tome što možeš kupiti za 10 nečega?

 a tek sa 10 btc sta sve mozes kupit ahahaha ecce valute))

14 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

U Sloveniji je krenulo s trgovinama (poskupljenje). Eh sad nisam pitao da li je radi nekog zakona ili povećanog poreza došlo poskupljenje iako sumnjam. Manje više svi su za to da prime HR u Eurozonu (nažalost).Uvjeti koji su postavljeni mislim da nas budu primili i mimo toga. Koji je krajnji cilj da nas prime i naši sjebu do kraja (pun k "državnih" otoka, nekretnina, HEP, izvori vode...). Moje mišljenje ne treba biti da je točno, al ne mislim da sam daleko od istine. Bilo je par članka u novinama da su neki izvori vode u RH prodani. Te članke nažalost više ne mogu pronaći.

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Nedaj Boze , i velika Njemacka dan danas place za markom.

 
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Mislim da i nije toliko problem u Euru,koliko o tome da nam se on prisilno nameće!

Nakaradni izgovor ovih komunista na vlasti je taj da smo ulaskom u EU potpisali i obavezno uvođenje Eura-sto nije istina!

Prava je istina ta da bi se referendumom uvođenje Eura,ta glupost odbacila,sto ove na vlasti plaši,jer time ne bi mogli obavti svoju marionetsku dužnost prema ovima u Briselu.

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
4 3 hvala 0
8 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Mi smo ionako visoko euroizirana država (točnije, kuna je gotovo pa virtualna poput btc - apsolutno je vezana uz €), tako da tu osim micanja birokratske među-formalnosti ništa se neće promijeniti.

Što se pak tiče nekog poslovnog "imidža", stvarno ili formalno, to bi trebalo biti pozitivno. Ako je netko dovoljno lud ... mudar da uloži pare u rvacku, vjerojatno će lakše snimiti poslovni ambijent ako su mu podaci u ojrima nego li u wtf is marten, weasel?

 

Što se pak nazovi autonomije tiče i HNB, pa ja bih odmah birao da istu supstituira Deutsche Bundesbank. Kao i ostatak "nezavisne" nam vlasti, kad smo već kod toga.

 

Glede ovih opetovanih žalopojki tolarjev > € itd - evo kontribucije:

DA, i Talijani tvrde da im je 8K zaokruženo u 10K Lira > 1€, porasle cijene preko noći i baš zato im ide skoro kao nama. To što im je čak i nesposobna, lopovska Berlusconijeva vlada bila avion naspram ovih Lige, Pet Zvjezdica, itd živozidaša - sigurno je slučajnost.

Osobno mislim da je riječ o nostalgičnim žalopojkama u stilu Balološevićevih "al se nekad dobro jelo baš"; uvijek su ta minula vremena bila bolja, evo i B. Johnson i Brexiteri upravo se vraćaju u imperijalno vrijeme i baš će im biti super zbog tog, "baš kao nekad"...

JBT: oduvijek su ljudi zarađivali na tečajnim razikama bilo čega...

(i pritom ne mislim samo na Trumpa koji twitom manipulira/ruši burze)

...a sad su zli EU ljudi gušteri zamantrali čitave nacije tako da nitko nije zaradio već su svi obrali bostan. I to eto "dizanjem" cijena (de facto tečaja)...

Ako imamo neko yu ekonomsko naslijeđe, to je desetljećima uzgajana vještina hrvanja sa (hiper)inflacijama i baratanja sa tečajnim razlikama.

Kao što je netko primjetio, batina uvijek ima dva kraja - ako ti kumica proda salatu po 1€ umj 7 čuna, ti si možda popušio ali ona je zaradila. Ne mogu svi popušiti. Osim ako se ne držimo živozidaških teorija urote pa onda tvrdimo i da valjda npr bespovratne eu subvencije služe samo zato da bi se uljenili i propali kako bi nas gušteroidi uništili.

 

tldr: niš se neće promijeniti, euro će se desiti prije nego li kasnije; razlika će biti u tome što npr. HNB neće moći "lukavo",  na početku tur. sezone, umjetno ali bezobrazno podići tečaj krtice pardon kune - kako bi okrala turiste, a kako bi nas ovi poučeni tim iskustvom elegantno izbjegli slijedeću sezonu. Od tih klošarskih trikova se ionako ne bogati, kamo li od toga da ti je turizam glavna (ako ne i jedina) privredna grana.

Tko preživi, svjedočit će.  

 
23 1 hvala 3
8 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
zabranjeniples kaže...

Nikako nisam za uvođenje eura kao valute i smatram da cemo tim potezom tonut samo dublje.

Valuta je prakticki jedan dio identiteta drzave, a mi ga gubimo sve vise i vise

 

Imaš krizu identiteta??? 

O kojem ti to identitetu bulazniš i koja mu je to svrha? To da ti iz nadomoljubnije rvacke demo zajednice prodaju ispod žita i poklone telekom infrastrukturu, kako bi se i danas ponosno zvao "Hrvatski Telekom" - makar je odavno jasno da je riječ o Deutsche Telekomu (makar se zvao i T-Com)?

 

Kojeg smisla ova država ima, osim da su građani iste bankomat za "farbanja tunela" za podobne crno-crvene kaste na vlasti, danas mahom crne i sve crnje?

 

"Nek su lopovi ali su naši" ...mda.

 

Pitao bih te za identitet, bi li ga preferirao umjesto plaće od 3000€.

Rambo Amadeus ti je to lijepo elaborirao:

"Nacionalizam je tema do 300 eura prihoda mjesečno. Njima se servira ta priča. Kad plaća pređe 500 eura, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe tisuću, onda je top-tema zdrava hrana, ljetovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri tisuće, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi", navodi crnogorski glazbenik.

 

"Tuđe nećemo, svoje ne damo" je iz nekog potpuno drugog konteksta. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 1:03 (Zechina).
 
25 0 hvala 4
8 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Zechina u pravu si, previse se romanticno gleda na prosla vremena, uvijek je ono prije bilo "bolje". 

 

Relikt proslih vremena.

 

No, nekako se zaboravlja da je europska unija isto tako relikt jos pradavnijih vremena. Nekad se nazivalo rimsko, ili ovo ili ono carstvo, imperija, kraljevina, a zadnji pokusaj "ujedinjenja" europe je bio zapakovan u "one folk, one reich" filozofiju. Doduse, trebalo je samo 2000 i kusur godina da se sa pokusaja ujedinjenja europe kukom,motikom, ili manje ili vise naprednijim naoruzanjem prebacimo na ovu modernu varijantu - financije. Jer, financijska kontrola je daleko ucinkovitija od bilo koje druge.

 

Svako udruzivanje u neke takve "drzavne" oblike svakako donosi gubitak dijela "nacionalnog identiteta", no, mi bas i nismo ti koji imamo puno toga za izgubiti, od "stoljeca sedmog" smo konstantno ujedinjeni s nekim, i nikad to nije dobro ispalo za "nas". Nije ni ovo, naravno, neke stvari jesu lakse ili bolje, no, ne treba niti tu "europsku uniju" gledati kao na obecanu zemlju meda i mlijeka, to je prvenstveno financijska institucija, s zemljama clanicama s kojim se mi, iz dobro poznatih razloga. necemo moci mjeriti jos desetljecima, ako i tada.

 

No, da mi tu mozemo nesto napraviti, ne mozemo. Sad je kasno. Ako nista, barem nam je omoguceno da legalno, kao gradjani europske unije, srecu i posao potrazimo u nekoj drugoj zemlji. Jer ovdje je vise necemo naci.... s eurom ili bez njega.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
diskDEfragmenter kaže...

S obzirom na našu platežnu moć - bit će nam još i gore...

Plaća će se konvertirati po tečaju u Euro.

 Mislim da ni svrha uvodenja Eura nije da nama ( pod nama mislim na narod ) bude bolje.

14 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Zechina kaže...
zabranjeniples kaže...

Nikako nisam za uvođenje eura kao valute i smatram da cemo tim potezom tonut samo dublje.

Valuta je prakticki jedan dio identiteta drzave, a mi ga gubimo sve vise i vise

 

Imaš krizu identiteta??? 

O kojem ti to identitetu bulazniš i koja mu je to svrha? To da ti iz nadomoljubnije rvacke demo zajednice prodaju ispod žita i poklone telekom infrastrukturu, kako bi se i danas ponosno zvao "Hrvatski Telekom" - makar je odavno jasno da je riječ o Deutsche Telekomu (makar se zvao i T-Com)?

 

Kojeg smisla ova država ima, osim da su građani iste bankomat za "farbanja tunela" za podobne crno-crvene kaste na vlasti, danas mahom crne i sve crnje?

 

"Nek su lopovi ali su naši" ...mda.

 

Pitao bih te za identitet, bi li ga preferirao umjesto plaće od 3000€.

Rambo Amadeus ti je to lijepo elaborirao:

"Nacionalizam je tema do 300 eura prihoda mjesečno. Njima se servira ta priča. Kad plaća pređe 500 eura, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kad pređe tisuću, onda je top-tema zdrava hrana, ljetovanja i zimovanja, a kad se popne na više od tri tisuće, onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi", navodi crnogorski glazbenik.

 

"Tuđe nećemo, svoje ne damo" je iz nekog potpuno drugog konteksta. 

 Lol, moj je post ocito krivo protumacen.

Ovaj identitet ocito neki petljaju sa prosloscu, a bas zato sam spomenuo ono sto sam spomenuo.

Nama je problem sto uvijek zestoko provodimo u djelo ono sto zapad naredi.

Zato smo i dosli do toga da nam Slavonija i Lika pomalo lice na Chernobyl i to ne po izgledu, nego po brojnosti stanovnistva.

 

I zasto je moj prosli post izbrisan, kome smeta ?

To sto sam bocnuo likove koji konstantno spominju ustase i partizane ?

Pa bas su ti likovi krivi sto nam je na vlasti konstantno jedno te ista prica i bas ti likovi konstantno kukaju po netu i okolo, a konstantno rade isto.

 

Ponekad treba uhvatit bit procitanog posta, a ne ga samo procitat.

 

12 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Izbrisali i moj post na koji si odgovorio pa nisam uspio pročitati odgovor. Valjda misle da će rasprava otići u krivom smjeru. Ako imaš volje ponovo tipkati odgovori mi u inbox.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
BlueMax kaže...
Izbrisali i moj post na koji si odgovorio pa nisam uspio pročitati odgovor. Valjda misle da će rasprava otići u krivom smjeru. Ako imaš volje ponovo tipkati odgovori mi u inbox.

Mislim da nisam tebi odgovorio, nego sam dao svoje misljenje o uvođenju eura.

Pa ova tema je u startu osuđena na odlazak u krivom smjeru.

Ne znam šta drugo očekivat na ovakvom (zadnjih godina) forumu. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 10:31 (zabranjeniples).
12 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Ne osjećam se kompetentnim uopće govoriti hoće li biti bolje ili lošije. Iako sam odslušao par kolegija o monetarnoj ekonomiji i pogledao par dokumentacija o monetarnom i bankarskom sustavu, i dalje ne mogu ni približno reći kako će se to odraziti na trenutnu ekonomiju. Tako da mislim da u ovakvim situacijama glas stručnjaka bi trebao ipak više vrijediti nego glas naroda. 

Ja ću otići malo dalje pa formirati nepopularno mišljenje: da, mislim da se neće negativno reflektirati uvođenje eura na stanju u državi. Čak, naprotiv.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Ček, a u čijem je vlasništvu monetarni krvotok Republike Hrvatske?!
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
diskDEfragmenter kaže...

S obzirom na našu platežnu moć - bit će nam još i gore...

Plaća će se konvertirati po tečaju u Euro, a cijene će se izjednačiti sa onima u ostatku Europe. Tako će ti npr. kava postupno doći do 2€ itd... isto kao da je sad plaćaš 16kn.

Dakle, dobra plaća će iznostiti 800 - 900€, a (pucam bezveze) velika Nutella će koštati 10€, tj. 75 umjesto 45kn

 

I tako sve... a kako se osnovica nije makla zadnjih 10 godina ni u kunama, mogu misliti kako i kad će se maknuti u eurima.

Od uvođenja eura profitirat će samo velike tvrtke, državni vrh, trgovina i turizam - svi oni kojima je i sad dobro. A onima kojima nije dobro bit će još gore...

 e jesi zbilja naveo primjere - kavu u kafiću i nutellu :) Ako bude skupo, velik dio ljudi će ići preko granice po potrepštine, baš kao i sad što idu u Sloveniju, samo se neće trebati hebati s mjenjačnicama kao do sad. Zbilja ne razumijem otpor vas katastrofičara, euroskeptika i europrotivnika, ionako je sve već u državi eurozirano. Uostalom, da država koristi na pozitivan način postojanje vlastite valute još bi i shvatio otpor, no ovako, gdje se fuckin kuna nit ne štampa u Hrvatskoj i gdje mi moramo držati stabilni tečaj s eurom, mislim da kuna zbilja nema nikakvog smisla za veliku većinu ljudi. Razni kokošari će pokušati ušićariti, kao i uvijek, no nakon nivelacije, stvari mogu krenuti samo na bolje. Inače...pun K mi je kmečanja Slovenaca, Slovaka, Estonaca vezano za ulazak u Europsku uniju i eurozonu. Svima je vrlo brzo postalo znatno bolje, to je nepobitno. 

16 godina
neaktivan
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Da, cijene će porasti nakon ovođenja Eura, i da, cijene rastu i sada kada su u Kunama.

 

Za mnoge firme to znači jednostavnije poslovanje i manje troškove, a za strance privlačnije poslovno okruženje, dakle makroekonomske prednosti su očite, no Hrvata nikada nije zanimalo hoće li društvo u cjelini napredovati, nego koliko će on platiti kavu u kafiću za vrijeme radnog vremena.

 

Inače u anketi po običaju fali jedan odgovor: 'Nemam pojma, ne kužim se u te stvari, znam da političari lažu čim zinu, a iz novina ne mogu saznati ništa pametno, tako da sam potpuno nekompetentan donijeti bilo kakvu važnu političku odluku, ali pošto o svemu moram imati nekakvo mišljenje uzet ću ono od Štefa, jer on je bio najglasniji u kafiću'.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
22 0 hvala 3
14 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Ma nek uvedu što prije. Sve loše što će se dogoditi uvođenjem je ionako neizbježno i dogodit će se i bez eura. Samo malo kasnije. 
Ovako će se olakšati poslovanje i život onima iz realnog sektora jer to su uglavnom izvoznici (dakle s prihodima iz inozemstva).

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Nije problem euro. Problem je unija koja je trebala donijeti zakon da sve clanice te iste unije moraju imati isti minimalac! Znaci, ili je svima minimalac 400€ ili je svima minimalac 1300€!

HAKOSUKA
Moj PC  
0 9 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Bacelj kaže...

Nije problem euro. Problem je unija koja je trebala donijeti zakon da sve clanice te iste unije moraju imati isti minimalac! Znaci, ili je svima minimalac 400€ ili je svima minimalac 1300€!

 Odlicna ideja, samo postoji jedan problem - eu nije dobrotvorna organizacija..... niti bi tako nesto jace zemlje clanice dozvolile, pa njima prvenstveno i pase ova situacija sa ovim banana drzavicama koje su se silom gurale u "veliku europu".... 

 

doduse, nije im europa nista kriva, sredjene zemlje koje su usle u europu i nesredjena plemena - nema usporedjivanja, nikad jedna takva zemlja nece niti financijski, niti utjecajno biti ravnopravna s ostalim velikim igracima.

 

Takva federacija ravnopravnih, posebice financijski, jednostavno nije moguca niti izvediva u praksi....

 

Uostalom, tko brani nasim zakonodavcima da povecaju minimalnu placu na razinu eu. malo manje, malo vise, ma koliko god zele.


Sve one mantre o zatvaranju firmi, gubitku radnih mjesta..... suplje totalno, samo sluze kao izgovor koji podrzava ovaj prakticki robovlasnicki odnos, gdje radnik radi taman za onoliko koliko mu treba da ne krepa od gladi, i da osnovne namete i harace moze, manje ili vise redovito, podmirivati....

 

Kako je jedan ekonomista, javno, na tv-u rekao - gospodo, ako ne mozete raditi, nemojte. Nemozete placati radnike posteno - zatvorite firme, nitko vas ne tjera. LJudi ionako odlaze, svejedno je dali se to desava zato sto ste vi zatvorili firmu, ili zato sto ljudi ne mogu zivjeti od placa koje im vi dajete.

 

Tko moze raditi, i posteno placati radnike, zasluzio je svaku mogucu pomoc, rasterecenje, pogodnosti. A ove firmice kakvih je vecina kod nas, gdje ima 3 zaposlena na 3000kn place, i jos 8 fiktivnih radnika, clanova familije, kojima se isplacuje po 7-8000 mjesecno... to nije gospodarstvo koje ijednoj drzavi treba, ili ga zeli.

 

Ali...isto tako, nitko tome ne zeli stati na kraj....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 13:01 (Damir22).
15 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

ustvari, kad mućnem razvodnom kutijom, uveo bih jedno par milijuna eura na svoj žiro-devizni. onak, za rukicu. izvolte, euri, osjećajte se k'o doma. sad će kaf'ca ... jedino ne znam kako to učiniti a da se ne učlanim u stranku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 14:08 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Bacelj kaže...

Nije problem euro. Problem je unija koja je trebala donijeti zakon da sve clanice te iste unije moraju imati isti minimalac! Znaci, ili je svima minimalac 400€ ili je svima minimalac 1300€!

Svi čiji posao poslodavcu ne vrijedi toliko bi dobili otkaz i morali bi raditi preko nekakvih agencija kao outsourcani radnici (formalno part-time) s manjim pravima a možda i manjom plaćom nego do sad. Ne rastu euri na drveću.
U HR se po radniku prosječno proizvede dobara i usluga u vrijednosti $3100 mjesečno, u Njemačkoj $8000, u Francuskoj $8300, u Nizozemskoj $9100, u Švedskoj $10300... pa zašto ne bi svi zarađivali jednako?! 

9 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

najgluplje moguće pitanje za tako ozbiljnu temu, što "mislite" o uvođenju eura?

 

zbog čega je mišljenje relevantno?? pa valjda postoje stručnjaci koji se bave time, zašto bi moje "mišljenje" bilo imalo bitno ako blage veze nemam o tome? nek danas svaki kreten ima pravo na svoje mišljenje, a znanje, iskustvo i istraživanja možemo okačiti mačku o rep

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
zabranjeniples kaže...
BlueMax kaže...
Izbrisali i moj post na koji si odgovorio pa nisam uspio pročitati odgovor. Valjda misle da će rasprava otići u krivom smjeru. Ako imaš volje ponovo tipkati odgovori mi u inbox.

Mislim da nisam tebi odgovorio, nego sam dao svoje misljenje o uvođenju eura.

Pa ova tema je u startu osuđena na odlazak u krivom smjeru.

Ne znam šta drugo očekivat na ovakvom (zadnjih godina) forumu. 

 

 

 Cenzuru. Postave pitanje "Što mislite o uvođenju Eura", ja odgovorim a oni post izbrišu. Zanima me koje pravilo foruma je moj post prekršio?

 

14 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Zechina djelomično se slažem s tobom. Usporedba Italije i HR je pun pogodak, al samo ako podrazumijevaš da je Berlusconi kao Hdz kod nas. Jedini meni poznati plus Milanovićeve vlade je fiskalizacija (to ti Italija nema, barem ne u ovakvom obliku ko mi) i ne možeš očekivat da će netko u 4 godine popravit stvari koje su pokradene i sje* tijekom 8 godina.

Ulaskom u monetarnu uniju bi trebale biti manje kamate na kredite (za državu sigurno, za građane nisam siguran) i vjerojatno je neka obveza spašavanja država sako idu u bankrot da ne zajebe ostale članice. Moglo bi biti lakše poslovanje inozemnih i naših tvrtki, al tko je do sada htio uložit je uložio (možeš vidjet kupovine zemljišta po moru) to je to od ulaganja, neka sitna u industriju tek tolko da možeš spomenut. Čak i da dođe neki veći investitor imaš problem s radnom snagom. Ne možeš je samo tako stvorit jer je otišla van (možeš ako daješ 30k ljudi otkaz u državnim i lokalnim službama).

Ono što radi HNB prije i nakon turističke sezone je štićenje kune i namakanje jeftinijeg € radi jačeg € u ostatku godine. Iskreno ne znam i zanima me da li to rade ostale države ( Skandinavske i npr. GB) jer ne mislim da itko propušta takve prilike.

Za 2 tjedna idem na teren s talijanima pa ak se sjetim pitam kakva je situacija bila kod njih prije, nakon i tijekom uvođenja eura.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Ma nek pretvore u sta oce,eure,silinge, rupije, dolare,funte koga zaboli... Ionako vlada jad i bijeda u ovoj vukojebini. Ili ce se nesto pokrenut pa ce pocet glave padat ovima koji su nas do toga doveli ili ce nas netko kupit kao poklon sinu za rodendan pa ce od nas napravit malo veci golf teren.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
mac92 kaže...

....neka sitna u industriju tek tolko da možeš spomenut. Čak i da dođe neki veći investitor imaš problem s radnom snagom. Ne možeš je samo tako stvorit jer je otišla van (možeš ako daješ 30k ljudi otkaz u državnim i lokalnim službama).

..

Takve strane firme su prvenstveno dosle u hrvatsku, i ostale plemenske zemlje zbog jeftine radne snage, manjih davanja, manje brige za sigurnost radnika....

 

 

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
14 godina
offline
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Damir22 kaže...
mac92 kaže...

....neka sitna u industriju tek tolko da možeš spomenut. Čak i da dođe neki veći investitor imaš problem s radnom snagom. Ne možeš je samo tako stvorit jer je otišla van (možeš ako daješ 30k ljudi otkaz u državnim i lokalnim službama).

..

Takve strane firme su prvenstveno dosle u hrvatsku, i ostale plemenske zemlje zbog jeftine radne snage, manjih davanja, manje brige za sigurnost radnika....

 

 

 

 

 

 

 U mojoj županiji (Krapinsko-Zagorska) znam samo za relativne svijetle primjere stranih vlasnika i domaće radne snage (prosjek je oko 6k kn, al u većini slučaja +1k kn). Situacija je obrnuta di su hr vlasnici. Prije ravnih 9 god. došao sam raditi u hr firmu, naravno slaba plaća, hdz, privatizirano 90ih i furaju se jako na "domoljublje". Na razgovoru za posao mi je rekao pravnik: " Mi smo hrvatska firma i znamo da imamo male plaće ali sve to ostaje u Hrvatskoj ". E jbg bio sam mlad i glup i potrošio previše vremena tamo. Većina naših ljudi u tom pograničnom području ide radit u sloveniju. Bolje plaće, prijevoz je u većini slučaja rješen službenim autom, radi se al te nitko previše ne j*be ili uopće ne. 

15 godina
online
Re: Što mislite o uvođenju eura?
Protratit cemo zivote u ovoj kvazi drzavi. Eto sta ce biti.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što mislite o uvođenju eura?

Muškarci razmišljao o ženama, a ne o euru...

 

...oni ga imaju

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice