Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

poruka: 40
|
čitano: 9.638
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP".
15 godina
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Bit ce da pristup backdoorovima nije kompatibilan s novijima...

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

A ovi tu peru mozak XP ne valjda, sedmica ne valja, virusi, ovo ono, svi morate preci na sranje 10

http://www.soundstream.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 17:34 (soundstream).
 
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

ak se odluči za vistu, imam jednu (x64, home) doma 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Pa neće valjda Putin telemetriju u svoj ured, zna čovjek ;)

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
soundstream kaže...

A ovi tu peru mozak XP ne valjda, sedmica ne valja, virusi, ovo ono, svi morate preci na sranje 10

Nitko nikome ne pere mozak. Windows XP više nema podršku (ne samo od strane Microsofta, već i od mnogih drugih kompanija). Drugim riječima; ne samo da nećeš moći koristiti najnovije verzije raznih popularnih programa nego i računalo više nije sigurno. Sigurno si misliš"evo još jednog koji buba gluposti", ali činjenica je da su sva računala zaražena WannaCry ransomware-om koristila Windows XP, Vistu i 7. Prema objavljenim podacima; ni jedno računalo s, tada najnovijom verzijom, Windowsa 10 nije bilo zaraženo.

 

Možda se pitaš zašto je XP nesiguran; OS je pun bugova, što otkrivenih, što neotkrivenih. Dolazi i bez sigurnosne zaštite, a sve više i više antivirusnih kompanija ukida podršku za XP. Samo zato što Putin koristi XP, ne znači da je siguran. Da je Putino stalo do sigurnosti, koristio bi neku distribuciju Linuxa...

5 godina
protjeran
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Ne nasjedajte, trola nas ko' režiser Milan Bandić. Zapravo koristi najsigurniji i najbolji OS u galaksiji: MacOS (koji je samo look like Win XP).
On je i onako u kontaktu s Pentagonom 24/7 i zapravo je pravi predsjedik Amerike!

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 20:49 (Antiseptik).
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Marko :D kaže...
soundstream kaže...

A ovi tu peru mozak XP ne valjda, sedmica ne valja, virusi, ovo ono, svi morate preci na sranje 10

Nitko nikome ne pere mozak. Windows XP više nema podršku (ne samo od strane Microsofta, već i od mnogih drugih kompanija). Drugim riječima; ne samo da nećeš moći koristiti najnovije verzije raznih popularnih programa nego i računalo više nije sigurno. Sigurno si misliš"evo još jednog koji buba gluposti", ali činjenica je da su sva računala zaražena WannaCry ransomware-om koristila Windows XP, Vistu i 7. Prema objavljenim podacima; ni jedno računalo s, tada najnovijom verzijom, Windowsa 10 nije bilo zaraženo.

 

Možda se pitaš zašto je XP nesiguran; OS je pun bugova, što otkrivenih, što neotkrivenih. Dolazi i bez sigurnosne zaštite, a sve više i više antivirusnih kompanija ukida podršku za XP. Samo zato što Putin koristi XP, ne znači da je siguran. Da je Putino stalo do sigurnosti, koristio bi neku distribuciju Linuxa...

 Sad kad ti kaže da ti antivirusni ne treba ako znaš gdje surfaš 

15 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Za ono za što on koristi računala, dosta mu je i Windows 3.11 for Central and Eastern Europe.
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

putin koristi XP.Najslađe jeste još ima podršku...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Baš nasuprot.XP je bio najkompletniji OS.I ja bih ga još koristio da nisam onda imao probleme s nekomapktibilnim novijim driverima/hardverom te bio prisiljen preći na 7cu. ...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Igor150 kaže...

..bio prisiljen preći na 7cu. ...

 -putin upravo time demonstrira moć, velesila.. tj da njega ni MS ne može natjerati na noviji OS :) .. ali da je tu (kod nas) morao bi, fiskalizacija, egrađani i sl.

 

 

-no, mada svi govore o izgledu desktopa, plava traka.. ja to ne vidim, tj ne vidim dovoljno da bi 'povjerovao', jer bilo koji os može izgledati kako god želi, pola linux distri ima taj look&feel upravo zbog win-juzera pa do tog da imam BSOD-screensaver, onak, ponekad nostalgično da vidim bsod.

-a drugi dio osim mutne fotke, kako naslov kaže, putin-koristi.. ja ne vidim na nekoj slici, da on koristi računalo, tj računalo je u kadru i to je sve, ne klika, ne surfa, ne šarafi, .. koristi? Jednako kao vazu koju vidimo u ponekom kadru? .. možda. A to je vijest? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Antiseptik kaže...

On je i onako u kontaktu s Pentagonom 24/7 i zapravo je pravi predsjedik Amerike!

 ONI su predsjednici juesendeja (zajedno).

 Grrrrrrrrr.....

 

Kruha i igala...
5 godina
protjeran
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
@fer-de-lance

Bljak, fuj, degutantno...
Ipak su feralovci to radili bolje. A imali su i bolje manekene u podlozi ;)
Pis on ju, tu :P
13 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
dd.inc kaže...
Marko :D kaže...
soundstream kaže...

A ovi tu peru mozak XP ne valjda, sedmica ne valja, virusi, ovo ono, svi morate preci na sranje 10

Nitko nikome ne pere mozak. Windows XP više nema podršku (ne samo od strane Microsofta, već i od mnogih drugih kompanija). Drugim riječima; ne samo da nećeš moći koristiti najnovije verzije raznih popularnih programa nego i računalo više nije sigurno. Sigurno si misliš"evo još jednog koji buba gluposti", ali činjenica je da su sva računala zaražena WannaCry ransomware-om koristila Windows XP, Vistu i 7. Prema objavljenim podacima; ni jedno računalo s, tada najnovijom verzijom, Windowsa 10 nije bilo zaraženo.

 

Možda se pitaš zašto je XP nesiguran; OS je pun bugova, što otkrivenih, što neotkrivenih. Dolazi i bez sigurnosne zaštite, a sve više i više antivirusnih kompanija ukida podršku za XP. Samo zato što Putin koristi XP, ne znači da je siguran. Da je Putino stalo do sigurnosti, koristio bi neku distribuciju Linuxa...

 Sad kad ti kaže da ti antivirusni ne treba ako znaš gdje surfaš 

Eh, da mi ga je onda vidjeti kako bi se zaštitio od exploita. Ne samo da je bez antivirusnog programa nego je još prisiljen i koristiti stari web preglednik. 

 

Exploit ne napada samo male, nepoznate stranice. Bilo je puno slučajeva kada su bile napadnute i velike, poznate stranice. Bilo ih je mnogo i hrvatskih... 

14 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Marko :D kaže...
dd.inc kaže...
Marko :D kaže...
soundstream kaže...

A ovi tu peru mozak XP ne valjda, sedmica ne valja, virusi, ovo ono, svi morate preci na sranje 10

Nitko nikome ne pere mozak. Windows XP više nema podršku (ne samo od strane Microsofta, već i od mnogih drugih kompanija). Drugim riječima; ne samo da nećeš moći koristiti najnovije verzije raznih popularnih programa nego i računalo više nije sigurno. Sigurno si misliš"evo još jednog koji buba gluposti", ali činjenica je da su sva računala zaražena WannaCry ransomware-om koristila Windows XP, Vistu i 7. Prema objavljenim podacima; ni jedno računalo s, tada najnovijom verzijom, Windowsa 10 nije bilo zaraženo.

 

Možda se pitaš zašto je XP nesiguran; OS je pun bugova, što otkrivenih, što neotkrivenih. Dolazi i bez sigurnosne zaštite, a sve više i više antivirusnih kompanija ukida podršku za XP. Samo zato što Putin koristi XP, ne znači da je siguran. Da je Putino stalo do sigurnosti, koristio bi neku distribuciju Linuxa...

 Sad kad ti kaže da ti antivirusni ne treba ako znaš gdje surfaš 

Eh, da mi ga je onda vidjeti kako bi se zaštitio od exploita. Ne samo da je bez antivirusnog programa nego je još prisiljen i koristiti stari web preglednik. 

 

Exploit ne napada samo male, nepoznate stranice. Bilo je puno slučajeva kada su bile napadnute i velike, poznate stranice. Bilo ih je mnogo i hrvatskih... 

 spooky

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
13 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Nekome kome je stalo do toga da su njihovi podaci sigurni i da imaju čisto računalo, je. Tebi možda nije, ali volio bih vidjeti do kuda bi dogurao s korištenjem XP-a danas. Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi - ni jedan od novijih, modernih web preglednika više nisu dostupni za XP, a antivirusa je sve manje. 

 

Ono što bi preporučio svima koji izbjegavaju desetku je svakako instalacija još uvijek podržanog OS-a. Za sada je to još uvijek Windows 7 i 8.1. Najpametnije bi bilo instalirati 8.1 jer isti ima podršku do 2023 ako se ne varam. No što god odabrali, prijelaz na Windows 10 je neizbježan kada ostale verzije ostanu bez podrške.

 

Jedan sam od onih kojima je Windows 7 najdraži OS. Sada sam na Windows 10; prešao sam tek kada je Microsoft malo bolje ispeglao desetku. Od verzije 1703 nisam imao nekih većih, ozbiljnijih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 23:15 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Putin još ima podršku na XPticu ...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Marko :D kaže...

Nekome kome je stalo do toga da su njihovi podaci sigurni i da imaju čisto računalo, je. Tebi možda nije, ali volio bih vidjeti do kuda bi dogurao s korištenjem XP-a danas. Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi - ni jedan od novijih, modernih web preglednika više nisu dostupni za XP, a antivirusa je sve manje. 

 

Ono što bi preporučio svima koji izbjegavaju desetku je svakako instalacija još uvijek podržanog OS-a. Za sada je to još uvijek Windows 7 i 8.1. Najpametnije bi bilo instalirati 8.1 jer isti ima podršku do 2023 ako se ne varam. No što god odabrali, prijelaz na Windows 10 je neizbježan kada ostale verzije ostanu bez podrške.

 

Jedan sam od onih kojima je Windows 7 najdraži OS. Sada sam na Windows 10; prešao sam tek kada je Microsoft malo bolje ispeglao desetku. Od verzije 1703 nisam imao nekih većih, ozbiljnijih problema.

 Danas sam upravo radio jedan laptop s instaliranom Sedmicom. Taj look više ne mogu organski podnijeti, podsjeća me na nešto tako davno, tako zastarjelo, na vrijeme kad su još smart phoneovi bili u povojima, na vrijeme kad sam se joša osjećao mladim. NIKAD, ama baš NIKAD se više ne bi vratio na taj OS. Vjerujte, kad bi se zaželio rustike, radije bi birao Vistu. Bila mi je ljepša od bljutave i ružne staklene Sedmice...

Sinoć sam lega jutros...
6 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
kolega iz KGB-a mi kaže da se tu radi o screenshot od XP-a...kad makneš screenshot pojavi se pravi OS.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
HCMAA kaže...
kolega iz KGB-a mi kaže da se tu radi o screenshot od XP-a...kad makneš screenshot pojavi se pravi OS.

 

Pa baš sam to htio reći. Lik je troler 100% - šahist, promšlja svaki PR potez kao partiju šaha, a nedavno se javno zahebavao da će opet namjestiti predsjednika Americi (što je čak dio redneck medija popušio).

Vjerojatno ima Zorin OS (Linux) sa temom Winsa (ili nešto slično), ev. XP u virtualci (sandboxed pa mu se j... za exploite itd).

Uopće mi nije drag, ali dobro prca ćitav svijet, obzirom na okolnosti.

15 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Ha mislim...nije ni Linux niti UNIX based sustav siguran...sjetite se ShellShocka itd...to su kriticni bugovi bili na relativno novijim distrama, kao i hardverski koji i dalje rade na Intelu (Meltdown...)


Da je siguran, ne bi nikad spojio to sto koristi na internet hehe
16 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Mitch kaže...
Ha mislim...nije ni Linux niti UNIX based sustav siguran...sjetite se ShellShocka itd...to su kriticni bugovi bili na relativno novijim distrama, kao i hardverski koji i dalje rade na Intelu (Meltdown...)


Da je siguran, ne bi nikad spojio to sto koristi na internet hehe

 Nije li Snowden sad u rusiji? Mislite da ga nisu upregnuli da čekira sigurnosne postavke relevantnijih aktera ?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Ma to je beta verzija tog famoznog ruskog OS-a.

Kopirali su XP UI da smanje migracijom uzrokovanu traumatizaciju državnih službenika.

Prosto ko pasulj.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Zadnji OS koji nije zagadnjen spijunskim softwareom koji salje tvoje podatke direktno u podatkovne centre.

 

A i zasto ne? Za intranet je sasvim dovoljan, mrezni rad odradjuje kako spada, podrzava i dalje dovoljno hardwarea,

nije hardwareski zahtjevan, ne gnjavi sa glupostima, i kad se jednom podesi - radi.

 

I skoro svi printeri rade na XP-u, sto je za njega najvaznije, tako da nema potrebu za mijenjanjem.

 

Necete u Putinov ured, niste Niprije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Antropofob kaže...

Ma to je beta verzija tog famoznog ruskog OS-a.

Kopirali su XP UI da smanje migracijom uzrokovanu traumatizaciju državnih službenika.

Prosto ko pasulj.

Za to je dovoljno portati solitaire 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP

Vježba, vježba kad mu dođe upgrade na ReactOS.

Ne bu njega niko špijuniral! To je pravi špijun!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Čitatelj kaže...

Zadnji OS koji nije zagadnjen spijunskim softwareom koji salje tvoje podatke direktno u podatkovne centre.

 

A i zasto ne? Za intranet je sasvim dovoljan, mrezni rad odradjuje kako spada, podrzava i dalje dovoljno hardwarea,

nije hardwareski zahtjevan, ne gnjavi sa glupostima, i kad se jednom podesi - radi.

 

I skoro svi printeri rade na XP-u, sto je za njega najvaznije, tako da nema potrebu za mijenjanjem.

 

Necete u Putinov ured, niste Niprije.

 Slažem se.

Putinu je jedna od najvaznijih stvari upravo printanje. Sigurno ga je cups zahebavao, i stavio si je XP da se ne muci trazeci po forumima rijesenje.

8 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
fer-de-lance kaže...
Antropofob kaže...

Ma to je beta verzija tog famoznog ruskog OS-a.

Kopirali su XP UI da smanje migracijom uzrokovanu traumatizaciju državnih službenika.

Prosto ko pasulj.

Za to je dovoljno portati solitaire 

 

 

Ehm, Solitaire na unixoidima postoji valjda oduvijek. Ovaj izgleda isto, i nema reklama kao na Win10.

 

Umbel kaže...

Putinu je jedna od najvaznijih stvari upravo printanje. Sigurno ga je cups zahebavao, i stavio si je XP da se ne muci trazeci po forumima rijesenje.

 

Jer je poznato da npr Apple iOS, OSX korisnici traže po forumima riješenje ako žele nešto printati.

Kao i korisnici svakog unixoida uopće koji očito ne znaju / ne mogu ništa printati, jer za to moraš imati Windowse (> jedini OS koji nema standardni cups?).

Dobrodošli u XX stoljeće.

8 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
Mitch kaže...
Ha mislim...nije ni Linux niti UNIX based sustav siguran...sjetite se ShellShocka itd...to su kriticni bugovi bili na relativno novijim distrama, kao i hardverski koji i dalje rade na Intelu (Meltdown...)

Da je siguran, ne bi nikad spojio to sto koristi na internet hehe

 

Relativizacija je majka... mudrosti, gluposti, makijavelizma?
Koji su to *nix "kritični bugovi" (plural) osim ovog?

Ajde sad to usporedi sa ovom nepreglednom listom Security Vulnerabilities, preko 1000 (1111; 232 kritična!) samo za Windows 10
https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-26/product_id-32238/Microsoft-Windows-10.html

 

Taj bug je bio star 15 godina (1989!), pokrpan je 2014. u par dana od otkrivanja.

Zamisli da netko danas ide gledati sigurnosnu musaku od npr Viste. Samo u slučaju Viste je omjer (otkrivenih!) sigurnosnih bugova preko 1:800 (831; 288 kritična). 

Btw: kao exploit Shell Shock je, koliko se zna, korišten samo u tih prvih par sati/dana od otkrivanja>zakrpe.


Kako taj propust možeš usporediti sa predumišljajem da čak i kad isključiš "Send my activity history to Microsoft", Windows10 i dalje srče tvoju "telemetriju"?
Evo ti jedan "jednostavan način" za sigurno isključivanje telemetrije (Putinu se izgleda nije svidio). Radi do slijedećeg apdejta ;)
https://www.easeus.com/partition-manager-software/fix-windows-10-microsoft-compatibility-telemetry-high-disk-usage.html

 

 - - -

Meltdown u praksi nikad nije eksploatiran afaik. Pogađa apsolutno svaki OS, kao i npr "Heartbleed" - greška u SSL protokolu. Kao "riješenje" za takve stvari doista možeš samo obmotati glavu alu folijom i isključiti se sa interneta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 17:45 (Zechina).
14 godina
offline
Re: Vladimir Putin i dalje koristi Windowse XP
@ blackmoon, sta ti radis?! Cistis prasinu?! Ahahaha
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice