Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.352
|
čitano: 14.155.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

 Vjerojatno imaju ovo upaljeno i zbog toga nemaju navedeni problem.

home menu -> settings -> sound -> AV Sync -> "On". 

 mislim da je ipak problem nastao u jednoj seriji iz proizvodnje.

Nisu oni taj model proizvodili samo u prvih pet mjeseci 2017 godine.

Taj model se proivodio kao moj Lg do svibnja 2018 ali piše da je model 9005 iz 2017.

Mogli su npr ukakiti cijelu seriju od listopada 2017 do travnja 2018 a raniji modeli vjerojatno nemaju 50 Hz bug.

 

može biti i tako.

Samo prijedlog što je moglo biti dadoh, što ne znači da je bilo tako.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče boljeg kontrasta na VA panelu u istom ili sličnom cjenovnom rangu ja pomislio da je ovaj na videu desni tv s VA panelom 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 8:50 (Anđeo bez falinge).
 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

 

 jao, užas... (pa toga nema na na najjeftinijim lcd televizorima  a ne na takoj skupoj makini. to je ozbiljan kvar)

Samo, ne kužim koja budala je to nazvala 50 hz bug kad na 50 Hz televizorima nema takvog ghostinga...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
deckard kaže...

 

 jao, užas... (pa toga nema na na najjeftinijim lcd televizorima  a ne na takoj skupoj makini. to je ozbiljan kvar)

Samo, ne kužim koja budala je to nazvala 50 hz bug kad na 50 Hz televizorima nema takvog ghostinga...

Pa većina telki nosi neki svoj "problem", ne postoji telka a da nema neki "feature", to je tak danas, vrijeme "brzih tehnolgija"

Sjećam se, dok sam bio u potrazi za telkom, ljudi su hvalili oled, a dok sam nabasao na probleme na oled ekranima, dalje sam prestao čitat, i rekao sam sebi: drugi put:)

Mada je danas, više-manje softverske prirode, tak da je s te strane to riješivo, samo problem nastaje dok proizvođač posne fušat sa firmverima, onda nastaje šou..

 

A taman dok ovom iziđe gara. oled bi trebao bit ispeglan, a to je za cca, 4god. i nadam se da će cijena doć na prihvatljiviju razinu, a onda jedan od 65" bi mogao past, a do tad će vjerojatno još novih tehnologija izmislit:D

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To što si vidio nekoliko faličnih oleda ne znači da su svi sa problemima.Ovo kod XE 90 radi se o čitavim serijama.Da ne spominjemo znane boljke lcd tehnologije...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Što se tiče boljeg kontrasta na VA panelu u istom ili sličnom cjenovnom rangu ja pomislio da je ovaj na videu desni tv s VA panelom 

 

 Ponekad pomislim da nisi normalan pa se onda ponadam da se drogiras i da je to razlog nekih tvojih izjava i nerazumijevanja.  Pa u postavkama mozes napraviti i da OLED ima losiji kontrast od IPS panela ali treba imati nesto u glavi i znati opcepoznate i dokazane stvari a ne pisati gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 12:32 (Binac6).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Nemaš šta razmišljati.u Ekupi ti je povoljniji sa kodom 10 % popusta

 

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55b8.aspx 

ovdje jeftinija sa "tv10" (isto 10%) promo kodom 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 14:25 (kendelmedopeto).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kendelmedopeto kaže...
Tascam kaže...

Nemaš šta razmišljati.u Ekupi ti je povoljniji sa kodom 10 % popusta

 

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55b8.aspx 

ovdje jeftinija sa "tv10" (isto 10%) promo kodom 

 Kupio prije par dana Samsung hladnjak,osim 10% popusta i najjeftinije cijene u HR dobio i baksu Ozujske u limenci!

 

Ispada 11699 kn!!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 15:09 (volegradele).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

To što si vidio nekoliko faličnih oleda ne znači da su svi sa problemima.Ovo kod XE 90 radi se o čitavim serijama.Da ne spominjemo znane boljke lcd tehnologije...

To što piše na netu vezano za XE90 za probleme, ne znači da svi imaju taj problem, kaj ne. ..

 

Ne znam, al za mene oled nije ispolirana tehnologija, ma kolko ljudi hvalili oled, usprkos postojećim manama (i koje naravno ljudi ne žele spomenut, što iz neznanja, što iz nekih drugih samo njima poznatih razloga) vezano uz tu tehnologiju, a da ne spominjem cijenu koja je još jako velika..

Na svom ne vidim nikakav problem, vidim samo problem koji je vezan direktno za lcd tehnolgiju kao i ekipa koja ima oled..

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
A

 Ponekad pomislim da nisi normalan pa se onda ponadam da se drogiras i da je to razlog nekih tvojih izjava i nerazumijevanja.  Pa u postavkama mozes napraviti i da OLED ima losiji kontrast od IPS panela ali treba imati nesto u glavi i znati opcepoznate i dokazane stvari a ne pisati gluposti.

Dakle, tvoj mali mozak je zaključio da se na IPS može podesiti bolja slika nego na VA panelu.

Bravo, napreduješ.

Kad budeš shvatio da ta brojka 3000:1 ne znači ama baš ništa ako je panel loš, i ako je eletronika loša.

 

Ide to tebi, ide, još puno you tube recenzija pogledati i shvatit ćeš.

 

EDIT;

 

o ne, pa ti si teoretičar zavjera i misliš da je ta video recenzija hoax ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 19:30 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...
Tascam kaže...

To što si vidio nekoliko faličnih oleda ne znači da su svi sa problemima.Ovo kod XE 90 radi se o čitavim serijama.Da ne spominjemo znane boljke lcd tehnologije...

To što piše na netu vezano za XE90 za probleme, ne znači da svi imaju taj problem, kaj ne. ..

 

Ne znam, al za mene oled nije ispolirana tehnologija, ma kolko ljudi hvalili oled, usprkos postojećim manama (i koje naravno ljudi ne žele spomenut, što iz neznanja, što iz nekih drugih samo njima poznatih razloga) vezano uz tu tehnologiju, a da ne spominjem cijenu koja je još jako velika..

Na svom ne vidim nikakav problem, vidim samo problem koji je vezan direktno za lcd tehnolgiju kao i ekipa koja ima oled..

 

 

 Naravno da ne znači da imaju svi XE 90 taj problem ali da je masovna pojava to stoji i da im je support nula to sam se uvjerio kod burazovog tv-a.Oled nije kak ti veliš nije ispoliran, naravno da nije a koliko je oled na tržištu, u odnosu na lcd?.Novi oled-i su svakom serijom sve bolji, a lcd-i o dalje pate od boljki koje su od početka vezane za tu tehnologiju-ne moram ti nabrajati svi znamo koje su.Da je XE 90 solidan tv-to stoji, ali kada uzmeš u obzir da za tu cijenu dobiješ B7, nije teško zaključiti što je bolji odabir.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OLED usprkos sto kosat puno ipak daje puno vise od LCD televizora koji su jeftiniji,a da ne govorim kad usporedis npr Samsungovu QLED seriju koja kosta poprilicno,eeto sto bih kupili LG B7/8 ili Samsung QE55Q8F?

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

 

 

 Naravno da ne znači da imaju svi XE 90 taj problem ali da je masovna pojava to stoji i da im je support nula to sam se uvjerio kod burazovog tv-a.Oled nije kak ti veliš nije ispoliran, naravno da nije a koliko je oled na tržištu, u odnosu na lcd?.Novi oled-i su svakom serijom sve bolji, a lcd-i o dalje pate od boljki koje su od početka vezane za tu tehnologiju-ne moram ti nabrajati svi znamo koje su.Da je XE 90 solidan tv-to stoji, ali kada uzmeš u obzir da za tu cijenu dobiješ B7, nije teško zaključiti što je bolji odabir.

 Danas da, ak se gleda sadašnja cijena, al dok sam ja kupoval telku, kolko je B7 koštal, min.16tkn pa na više, kako koji dućan, a trenutna cijena 55xe90 je 8600kn, a B7 55" kolko ono, 11tkn-14tkn, prema nabavi.net

 

E vidiš, dok se oled ne usavrši kak se spada, do tad sam na lcdu, sa sonijem nisam imao problema, prethodni model je bio soni koji je bio star 9god i sadašnji je soni.. Ajd cijene su kollko tolko ok za stariji B7, mada i je još to dost novaca.. Gledam cijene 65" oleda, 20tkn, što je naravno suluda cifra.. To dok padne na 8tkn, do tad će se razvit oled, a i lcdu će bit vrijeme da se makne s tržišta..

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije B7 ništa stariji od tvoga XE90, oba su iz 2017.Pusti nabava.net, netko je bio napisao da je B7 negdje vidio po 9999 kn.Ali ti trubiš non stop kako će Oledu ne znam koliko pasti cijena.Suludo bi  bilo očekivati kako će pasti na razinu lcd-a,obzirom na cijene proizvodnje i činjenice da samo jedna tvornica (još uvijek) proizvodi Oled panele.Neće niti merceds koštati kao opel astra.B8 uz akciju sa 10 % popusta izađe oko 11tk ,sada ti meni reci koji mu tv može konkurirati, naravno osim sonija af 8 koji je 5 tkn skuplji ili više.Što se tiče 65" dijagonale, to je već znatno  veća cijena nego 55 " i to ne samo Oleda

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a sto fali oledu kakva nedorecena tehnologija vrhunski tv imam lg b7 od 10 mjeseca 2017 i samo rijeci pohvale

uopce ne mogu vise gledati nesto ispod toga daleko da su lcd losi ali jednostavno ovo je za dva koplja bolje od bilo kojeg lcd

je da kosta ja sam svoga platio 13500 kn

ali vrijedi

 

Samsung S8+
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 20:48 (pasko).
Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Nije B7 ništa stariji od tvoga XE90, oba su iz 2017.Pusti nabava.net, netko je bio napisao da je B7 negdje vidio po 9999 kn.Ali ti trubiš non stop kako će Oledu ne znam koliko pasti cijena.Suludo bi  bilo očekivati kako će pasti na razinu lcd-a,obzirom na cijene proizvodnje i činjenice da samo jedna tvornica (još uvijek) proizvodi Oled panele.Neće niti merceds koštati kao opel astra.B8 uz akciju sa 10 % popusta izađe oko 11tk ,sada ti meni reci koji mu tv može konkurirati, naravno osim sonija af 8 koji je 5 tkn skuplji ili više.Što se tiče 65" dijagonale, to je već znatno  veća cijena nego 55 " i to ne samo Oleda

Ima itekako nelogičnosti u cijenama.Pogledaj ovdje XE90 ispada skuplji od LG B8 https://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KD55XE9005B-UHD-SMART-1122352.aspx ,12.599,00 a sa druge strane LG B8  https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx, 13.599,00 minus 10 % sa ekupi kodom 12.239.00.

ZAto guglaš, tražiš- ne kupuješ prvi na koji naletiš

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Binac6 kaže...
A

 Ponekad pomislim da nisi normalan pa se onda ponadam da se drogiras i da je to razlog nekih tvojih izjava i nerazumijevanja.  Pa u postavkama mozes napraviti i da OLED ima losiji kontrast od IPS panela ali treba imati nesto u glavi i znati opcepoznate i dokazane stvari a ne pisati gluposti.

Dakle, tvoj mali mozak je zaključio da se na IPS može podesiti bolja slika nego na VA panelu.

Bravo, napreduješ.

Kad budeš shvatio da ta brojka 3000:1 ne znači ama baš ništa ako je panel loš, i ako je eletronika loša.

 

Ide to tebi, ide, još puno you tube recenzija pogledati i shvatit ćeš.

 

EDIT;

 

o ne, pa ti si teoretičar zavjera i misliš da je ta video recenzija hoax ?

 Koja si ti budaletina u P.M. Kakva crna recenzija, covjek snimao televizore u ducanu gdje je na Samsungu ocigledno povecan brightness a na LG-u smanjen.

Fakat se nekad zapitam kako ti uopce imas neki posao i radis s obzirom da si glup k'o qurac, mora da si neki uhljeb.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 1:14 (Binac6).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

OLED usprkos sto kosat puno ipak daje puno vise od LCD televizora koji su jeftiniji,a da ne govorim kad usporedis npr Samsungovu QLED seriju koja kosta poprilicno,eeto sto bih kupili LG B7/8 ili Samsung QE55Q8F?

Ja bih sebi definitivno uzeo Q8F 2018. (Q8FN) prije B7/8 ili bilo kojeg oleda jer teško podnosim banding u tamnim scenama na oledu i znam da oled neće kod mene izdržati 5-6 godina bez burn-ina kad se gore kači konzola, htpc i gledaju se tjedno 3-4 tekme od po 90 min s finim ogromnim kontrastnim statičkim semaforima i logoima kanala. Tako da je to meni no-go bez obzira na sve nedostatke lcd-a, a ovaj Q8FN je svemir od LCD-a osim po cijeni koja je (trenutno) smiješna. Zapravo da uzimam telku na rok od dvije godine pa u smeće, uzeo bih možda oled i nekako probao pregristi govno s bandingom iako materijali koje gledam od filmova i serija sadrže valjda 70% scena mraka ili su po noći . Iskreno? Treba imati jedan oled za filmove i serije i jedan lcd za sve ostalo. Samo ja za to nemam prostora u stanu. Da živim u kući ili ogromnom stanu, definitivno bih išao na lcd/oled kombo.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 7:47 (deckard).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam dva frenda koji imaju plazmu (Philips i Panasonic) oko 10 godina,niko nema burrnin,mislim da se to moze dogodit u ekstremnim uvjetima i malo je prenapuhano.Garancija od 5 godina koju sad neki guraju je odlicna polica osiguranja.Mene pak vise brine vijek trajanja,tjst koliko ce OLED izgubit s vremenom na kvaliteti slike?!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 2 hvala 1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mogu samo reći da ne pazim što gledam i kako gledam.Niti na sadašnjem B7 niti na EG 910 nisam vidio nikakavih anomalija.Što se tiče trajnosti oled-a , Darco je na hd televiziji objavio test LG oleda iz 2014 modela, nakon 4 godine korištenja,naravno da nema nikakvih anomalija

 
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Imam dva frenda koji imaju plazmu (Philips i Panasonic) oko 10 godina,niko nema burrnin,mislim da se to moze dogodit u ekstremnim uvjetima i malo je prenapuhano.Garancija od 5 godina koju sad neki guraju je odlicna polica osiguranja.Mene pak vise brine vijek trajanja,tjst koliko ce OLED izgubit s vremenom na kvaliteti slike?!

Prenapuhano ili ne, burn-in plazma i oled televizora je činjenica koja se događa. Makar kod plazme se događa iz sasvim drugačijeg razloga nego na oledu. I dok si još na plazmi mogao babysittati telku i donekle izbjeći ta sranja, oled čim ga upališ kreće s nepovratnim trošenjem ledica pa sad koje i kakve prije potrošiš. Tako da je i, logično, gubitak, odn. ajmo reći promjena kvalitete slike neminovna. Sad su još oled televizori malo prekratko vani da bi se mogli izvlačiti zaključci o svemu tome skupa na dulje staze (cca 5-10 godina koliko uobičajno ljudi imaju doma telke, neki i dulje). Ono što je interesantno a o čemu se premalo raspravlja je to da će na oledu ovakvom kakav se sad proizvodi, kalibracija slike kroz raznorazne preset modove s vremenom biti smrdana, a ne možeš to mijenjati, pa ostaju eventualno custom modovi za kasniju kalibraciju za one koji koriste preset modove (i koji su to platili da bi telke bile dobro tvornički iskalibrirane). Naravno, za one koji žele te telke gledati postavljene kak spada i koji drže do takvih stvari. Ima po netu mjerenja i rasprava na tu temu.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 9:19 (deckard).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi dok vide oled, ocarani su, onak na prvu i ocito to im je okidac kod kupnje navedene telke, ne gledajuci trenutne mane tog tva, to pada u drugi plan..

A sjecam se dok sam kupovao svoj tv, citao okolo po forumima, pojedinci su mijenjali oled za lcd tv, zbog nerazvijenosti tehnologije oleda, vratili se na lcd, mislim da je bio B6 ili B7, znam da je novija serija bila u ono vrijeme, naravno to nisu bili izolirani slucajevi.

 

O oledu kao telki se ne pise da ima mane, a zakaj je to tak, ko to zna, vjerojatno je stvar psiholoske naravi..

 

Da se razumijemo, oled je buducnost i bit ce pitanje vremena kad ce istisnut lcd, trenutno to jos nije u poziciji napravit, i proci ce jos neko vrijeme..

Trenutno neispolirana tehnologija i visoka cijena koja je prepreka kod kupnje..

 

Ima dost neinformiranh ljudi pa ih nis drugo osim oleda ne zanima, hladan tus dobiju tek posle, nadajuci se da su dobili "savrsen oled tv", naravno to vrijedi za one koje vide anomalije, oni koji ne ("nemaju oko")  vide, njima ce bit ok, isto vrijedi i za lcd..

 

@Tascam, ne ocekujem u danasnje vrijeme neki znacajniji pad cijene, al za par godina ce se to promjenit, govorim u okvirima bliske buducnosti (4-5god).

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 10:12 (zvonac).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Imam dva frenda koji imaju plazmu (Philips i Panasonic) oko 10 godina,niko nema burrnin,mislim da se to moze dogodit u ekstremnim uvjetima i malo je prenapuhano.Garancija od 5 godina koju sad neki guraju je odlicna polica osiguranja.Mene pak vise brine vijek trajanja,tjst koliko ce OLED izgubit s vremenom na kvaliteti slike?!

 Evo mogu i ja potvrditi kao vlasnik Kuro plazme stare sad već preko 10g,  gleda se maxtv (klinci kanale s crtićima koji imaju dosta jake logoe, ja kanale tipa hbo/cinemax/history/nh) gledaju se filmovi(bluray), dosta se igra na PS3/PS4 , prvih par godina me blio strah burnin-a i pazio sam, onda se polako opustiš, na kraju zaboraviš na to, zapravo nakon prvih par godina više opće nisam pazio. 

Na kraju nikakvih problema, nikad nisam viio niti retention, a kamo li burn in. 

Jedino što se nakon 10 g vidi je da ekran nije više 100% uniforman nego resimo ako se stavi bijela pozadina vidi se lagano da su neki dijelovi malo tamniji (jako mali DSE) uz napomenu da je to jednoliko preko cijelog ekrana i nema neki  pravilni uzorak, znači nije posljedica nikakvog burn in-a nego jednostavno se tako trošio panel.  S time da je to nevidljivo kod normalnog gledanja, eventualno se vidi ako se baš traži u slučaju kad se na ekranu pojavi neka scena s jednoličnom bojom. 

Kažu da oledi imaju manje problema s burninom od plazmi, ako je istina, onda stvarno ne treba razbijati glavu time jer ja imam izuzetno pozitivno iskustvo s plazmom. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Ljudi dok vide oled, ocarani su, onak na prvu i ocito to im je okidac kod kupnje navedene telke, ne gledajuci trenutne mane tog tva, to pada u drugi plan..

A sjecam se dok sam kupovao svoj tv, citao okolo po forumima, pojedinci su mijenjali oled za lcd tv, zbog nerazvijenosti tehnologije oleda, vratili se na lcd, mislim da je bio B6 ili B7, znam da je novija serija bila u ono vrijeme, naravno to nisu bili izolirani slucajevi.

 

O oledu kao telki se ne pise da ima mane, a zakaj je to tak, ko to zna, vjerojatno je stvar psiholoske naravi..

 

Da se razumijemo, oled je buducnost i bit ce pitanje vremena kad ce istisnut lcd, trenutno to jos nije u poziciji napravit, i proci ce jos neko vrijeme..

Trenutno neispolirana tehnologija i visoka cijena koja je prepreka kod kupnje..

 

Ima dost neinformiranh ljudi pa ih nis drugo osim oleda ne zanima, hladan tus dobiju tek posle, nadajuci se da su dobili "savrsen oled tv", naravno to vrijedi za one koje vide anomalije, oni koji ne ("nemaju oko")  vide, njima ce bit ok, isto vrijedi i za lcd..

 

@Tascam, ne ocekujem u danasnje vrijeme neki znacajniji pad cijene, al za par godina ce se to promjenit, govorim u okvirima bliske buducnosti (4-5god).

 OLED je odlican ali nije buducnost bas zbog burn-ina i bandinga na 10-15% sive mada je to po meni malo prenapuhana mada istinita prica ali opet bih ja uvijek prije izabrao OLED nego bilo koji LED TV. A kad smo vec kod buducnosti, kao sto sam napisao to nije OLED nego MicroLED.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
volegradele kaže...
Imam dva frenda koji imaju plazmu (Philips i Panasonic) oko 10 godina,niko nema burrnin,mislim da se to moze dogodit u ekstremnim uvjetima i malo je prenapuhano.Garancija od 5 godina koju sad neki guraju je odlicna polica osiguranja.Mene pak vise brine vijek trajanja,tjst koliko ce OLED izgubit s vremenom na kvaliteti slike?!

Prenapuhano ili ne, burn-in plazma i oled televizora je činjenica koja se događa. Makar kod plazme se događa iz sasvim drugačijeg razloga nego na oledu. I dok si još na plazmi mogao babysittati telku i donekle izbjeći ta sranja, oled čim ga upališ kreće s nepovratnim trošenjem ledica pa sad koje i kakve prije potrošiš. Tako da je i, logično, gubitak, odn. ajmo reći promjena kvalitete slike neminovna. Sad su još oled televizori malo prekratko vani da bi se mogli izvlačiti zaključci o svemu tome skupa na dulje staze (cca 5-10 godina koliko uobičajno ljudi imaju doma telke, neki i dulje). Ono što je interesantno a o čemu se premalo raspravlja je to da će na oledu ovakvom kakav se sad proizvodi, kalibracija slike kroz raznorazne preset modove s vremenom biti smrdana, a ne možeš to mijenjati, pa ostaju eventualno custom modovi za kasniju kalibraciju za one koji koriste preset modove (i koji su to platili da bi telke bile dobro tvornički iskalibrirane). Naravno, za one koji žele te telke gledati postavljene kak spada i koji drže do takvih stvari. Ima po netu mjerenja i rasprava na tu temu.

 

Osim što oled ima ugrađene algoritme koji prate trošenje pixela i ima kompenzacijske cikluse koji ti korigiraju i zato ne bi trebalo biti nekih problema s time što ti spominješ. S drugwe strane kupiš nov lcd i već u startu veliki problemi s uniformnosti ekrana i izražen DSE !

Imaš testove oleda gdje se vidi da su nakon simuliranih 5 g  trošenja i dalje zadržali vršnu svjetlinu i cijeli gamutk oji su imali prvog dana. 

Uz to ti misliš da se pozadinsko osvjetljenje na LCD-u ne troši ili ne mijenja vremenom ? Svaki elektronički element  mijenja karakteristiku kak vrijeme prolazi, bitno je samo da zadrži dobre karakteristike za vrijeme radnog vijeka. Za TV mi je to nekih 10g i tu i oled i lcd zadovoljavaju

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zvonac naravno da su na prvu očarani-slikom.Pa tv se i kupuje zbog kvalitete slike.Nego zbog čega? Cijelo vrijeme trubiš o nekakvim manama oled-a.negdje sam ti već napisao, vidio sam svojedobno B6 pored XE90.Ne da je razlika minorma, nego je moja žena rekla kako je isprana slika na XE90.Meni dosta.

Eh sada ga pretjeruješ da je ekipa vraćala B7 i uzimala lcd, to pričaj nekom drugom.Kupci oled-a su bivši plazmaši, a izna se zbog čega.
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
zvonac kaže...

Ljudi dok vide oled, ocarani su, onak na prvu i ocito to im je okidac kod kupnje navedene telke, ne gledajuci trenutne mane tog tva, to pada u drugi plan..

A sjecam se dok sam kupovao svoj tv, citao okolo po forumima, pojedinci su mijenjali oled za lcd tv, zbog nerazvijenosti tehnologije oleda, vratili se na lcd, mislim da je bio B6 ili B7, znam da je novija serija bila u ono vrijeme, naravno to nisu bili izolirani slucajevi.

 

O oledu kao telki se ne pise da ima mane, a zakaj je to tak, ko to zna, vjerojatno je stvar psiholoske naravi..

 

Da se razumijemo, oled je buducnost i bit ce pitanje vremena kad ce istisnut lcd, trenutno to jos nije u poziciji napravit, i proci ce jos neko vrijeme..

Trenutno neispolirana tehnologija i visoka cijena koja je prepreka kod kupnje..

 

Ima dost neinformiranh ljudi pa ih nis drugo osim oleda ne zanima, hladan tus dobiju tek posle, nadajuci se da su dobili "savrsen oled tv", naravno to vrijedi za one koje vide anomalije, oni koji ne ("nemaju oko")  vide, njima ce bit ok, isto vrijedi i za lcd..

 

@Tascam, ne ocekujem u danasnje vrijeme neki znacajniji pad cijene, al za par godina ce se to promjenit, govorim u okvirima bliske buducnosti (4-5god).

 OLED je odlican ali nije buducnost bas zbog burn-ina i bandinga na 10-15% sive mada je to po meni malo prenapuhana mada istinita prica ali opet bih ja uvijek prije izabrao OLED nego bilo koji LED TV. A kad smo vec kod buducnosti, kao sto sam napisao to nije OLED nego MicroLED.

 Zapravo su obje tehnologije, pred oledom tek je svijetla budućnost jer se oled panel može napraviti proziran, savitljiv ... Uz to sigurno če se tehnologija usavršavati i bit će ih jeftinije printati, doćo će novi mterijali otporniji na burn in i sl ...

Micro led se trenutno čini kao budućnost , ali i s njim je pitanje do kud će tehnologija dogurati i hoće li biti dovoljno jeftini za komercijalnu upotrebu. Budućnost tva je definitivno svijetla i zanimljiva, prije 5-10 g su plazme vladale kvalitetom slike, ona se pojavio preskupi oled s kratkim vijekom trajanja ekrana , a danas je car što se kvalitete prikaza tiče s dovoljnim vijekom trajanja, tko će biti glavni za 10 g bit će zanimljivo vidjeti. Nadam se neki 8K tv vršne svjetlina 5- 10 000 nits

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Ljudi dok vide oled, ocarani su, onak na prvu i ocito to im je okidac kod kupnje navedene telke, ne gledajuci trenutne mane tog tva, to pada u drugi plan..

A sjecam se dok sam kupovao svoj tv, citao okolo po forumima, pojedinci su mijenjali oled za lcd tv, zbog nerazvijenosti tehnologije oleda, vratili se na lcd, mislim da je bio B6 ili B7, znam da je novija serija bila u ono vrijeme, naravno to nisu bili izolirani slucajevi.

 

O oledu kao telki se ne pise da ima mane, a zakaj je to tak, ko to zna, vjerojatno je stvar psiholoske naravi..

 

Da se razumijemo, oled je buducnost i bit ce pitanje vremena kad ce istisnut lcd, trenutno to jos nije u poziciji napravit, i proci ce jos neko vrijeme..

Trenutno neispolirana tehnologija i visoka cijena koja je prepreka kod kupnje..

 

Ima dost neinformiranh ljudi pa ih nis drugo osim oleda ne zanima, hladan tus dobiju tek posle, nadajuci se da su dobili "savrsen oled tv", naravno to vrijedi za one koje vide anomalije, oni koji ne ("nemaju oko")  vide, njima ce bit ok, isto vrijedi i za lcd..

 

@Tascam, ne ocekujem u danasnje vrijeme neki znacajniji pad cijene, al za par godina ce se to promjenit, govorim u okvirima bliske buducnosti (4-5god).

 

Moram priznati da ne razumijem tvoj način razmišljanja.

Što je to nezrelo u oledu i što se to skriva. U svakoj recenziji se spomenu koje su mu mane i to je već opće poznato. 2018 modeli su čak i te probleme minimizirali i idu sa dosta nižom cijenom u startu nego ovi prije. Pogledaj samo cijene u DE, 65" lg  c8 možeš dobit za 17000 KN ! Na akciji će do kraja godine biti vjerojatno i ispod 15000 kn.

 

I što radi par mana (koje ima svaka tehnologija) bih trebao uzeti osjetno lošiji LCD za istu cijenu jer eto kao oled nije usavršen,  a lcd s 10x više mana i po meni očajnom slikom je usavršen ?

Ne očekuješ značajniji pad cijene oleda, a već im je cijena ove godine značajno pala  ! 

LG je uložio u nove tvornice panela i prešao na novi proces i na godinu ide nova generacija panela koji će biti još jeftiniji !

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupis Samsung Q9F i od starta imas na njemu DSE i banding. Istina, ima dobru crnu boju ali ona opet nije perfektna kao na OLEDu i jos imas mali kut gledanja u odnosu na OLED koji ima kut gledanja bolji i od IPS panela. Da stvar bude jos apsurdnija Q9F je skuplji od vecine OLEDa. Zato OLED rules! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 10:50 (Binac6).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@zvonac, isto tako bi ja moga pisat koliko je ljudi sa LCD prešlo na OLED i nebi nazad za sve pare ovog svita. Neka nama i LCD i OLED i MicroLED pa nek svak bira šta mu paše. Neko gleda TV u sobi di mu sunce tuče na ekran pa mu triba LCD sa što više nits-a, drugi u mraku pa biraju OLED, treći igraju pa biraju whatever sa manjim lag-om, četvri gledaju kako TV estetski izgleda da im se uklopi u interijer, ...

Moj PC  
4 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice