Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.352
|
čitano: 14.156.152
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Javili mi ukućani da mi je stigao poklon sat s3 frontier.

Prednaručio sam Samsung qled 04.10. 

Potvrdni mail sam dobio 12.10.

Tv je stigao 15./16.10. 

I danas sam dobio sat 13.11.

 

Eto, nadam se da će i ostaloj ekipi uskoro stići ^^

 

A shield tv ima na amazon.De za 200€+20€ vat i dostava u hrvašku, znači čekam BF i/ili CM

A plejku ću pričekati 2020. da izađe Ps5 😅

 

 Zanimljivo, ja sam dobio TV 30.9. i jos mi nije stigao sat... potvrdni mail isto 12.10. valjda ce ovih dana :) oces ga prodavati il nositi?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali se na ovaj 55XF9005 može direktno spojiti digitalni signal od BNET, ili i dalje moramo koristiti njihov reciever?

Bilo bi zgodno nekako izbaciti taj reciever ako je ikako moguće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno, mislio sam ga prodati ali si možda uzmem neki Samsung mobitel, pa da onda budem cijeli u samsungovom "ekosustavu" 😅

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaže kolega "Kod TV-a bi ti trebao najbitini biti panel i kvaliteta slike", ali se zaboravlja na mogućnost ljudskog vida prilagoditi se svakoj pristojnoj slici. Dobar ulazni FullHD signal i VIVAX TV daju većini ljudi bolju sliku nego loš SD signal i LG OLED B8. Tako da je 1. korak u odabiru TVa jest kakvim signalom ćete hraniti TV, a potom i s koje udaljenosti, te u kako osvjetljenoj sobi. Gledanje SD signala na 55" OLEDu s 2 metra je financijski porazno iskustvo. Kvaliteta panela i procesiranje slike su možda tek 4. i 5. korak... s time da Ambilight svojom atraktivnošću nekima može biti bitan već u 2. ili 3. koraku :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:45 (Did12).
 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
Flagship kaže...

65XF9005 je minimum 13K-14K pa nisam siguran da mu je to opcija. Jedino ako i kada se ostvari onih 20% popusta u SD west gate pa to spusti cijenu na cca 10960 kn:)

 Da, ali ja tražim 2017 model, XE9005 koji se može naći za cca. 10.999Kn - vrlo vjerovatno i tu mogu dodatno spustiti za 10% tako da to bi mi bilo idealno. Podigao sam letvicu na 10.000Kn, max 11.000Kn

Zaboravi XE9005, to je model s početka 2017. koji nema Dolby Vision i pati od onog 50hz bug-a.

 

Pa ako je cifra oko 11000 kn onda obavezno pratit SD, svaki dan bi mogli objaviti kada i koliko bi mogao biti onaj popust uz otvorenje u west gate-u. Hoće li to biti 20% zbog otvorenja ili kombinacija s BF manje je bitno ako će dovesti do cijene od 10960 kn za 65XF9005:)

 

Znači pratit njihove str, facebook i razne forume ako hoćeš ubost taj 65"..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Kaiserex kaže...
Flagship kaže...

65XF9005 je minimum 13K-14K pa nisam siguran da mu je to opcija. Jedino ako i kada se ostvari onih 20% popusta u SD west gate pa to spusti cijenu na cca 10960 kn:)

 Da, ali ja tražim 2017 model, XE9005 koji se može naći za cca. 10.999Kn - vrlo vjerovatno i tu mogu dodatno spustiti za 10% tako da to bi mi bilo idealno. Podigao sam letvicu na 10.000Kn, max 11.000Kn

Zaboravi XE9005, to je model s početka 2017. koji nema Dolby Vision i pati od onog 50hz bug-a.

 

Pa ako je cifra oko 11000 kn onda obavezno pratit SD, svaki dan bi mogli objaviti kada i koliko bi mogao biti onaj popust uz otvorenje u west gate-u. Hoće li to biti 20% zbog otvorenja ili kombinacija s BF manje je bitno ako će dovesti do cijene od 10960 kn za 65XF9005:)

 

Znači pratit njihove str, facebook i razne forume ako hoćeš ubost taj 65"..

 Kužim, Dolby Vision me iskreno ne zanima toliko puno kao i HDR10+ iako je super da TV ima, nije na odmet...HDR10 je čisto oke i dovoljno, to kaj ovi drugi standardi mogu dinamički metadate podatke obrađivati je definitivno bolje i preciznije od HDR10 ali meh, mada opet uzimaš za 5 do 7 godina pa bude trebalo kada tad, al opet meh...A za 50Hz bug nisam čul/čital, dok opet možda su to ispravili sa najnovijom firmwareom a koji je zadnji ak se ne varam od 9 meseca ove godine, pa ono, a s druge strane zicer nebudem gledak nešta na 50Hz formatu ili?? Kaj se tiče XF modela iz ove godine koji je marginalno bolji od XE, barem prema rting.com super ako bude cena ispod 11.000Kn uzimam odmah,al teško, 65" modeli su cca. 14.000Kn ak bude 20% popusta to bi bilo 11.200Kn kaj mi je opet u budžetu, taj Sony fakat rastura a i prema rting.com je najbolji TV u srednjem/višem srednjem razredu u 2018 god. ...da pratil budem SD svakak...idelano vreme za kupiti TV...mada gle 10.799Kn je LG OLEDB8 koji rastura po svim osnovama sve IPS i VA panele, tu nemaš kaj, iako taj famozni bur-in me stvarno ne muči, ako su složili TV da budem ko mila Marijica pred televizorom i za svaki kurac, za svaki logo i za svaku statiku se znojil u normalnom korištenju, odjebi, radil budem to pa ako se desi jebal budem im majku svima po spisku, pa nebre to tak, onda nemoj radti OLED ako tehnologija nije na visini zadataka, al opet oću kino efekt sa 65" TV-om

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 13:47 (Kaiserex).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moja situacija...

 

korisnik sam samsung plazme, 55 veličine, skoro 5 godina...počela se kvariti, tj problem sam poslikao na temi popravci bla bla...nebitno...planiram kupiti novi tv, starog ću popraviti ako se može...

 

e sad, imam veliki boravak, tv se gleda sa do 2 metra ravno pred tv-om pa do 5 metara malo ukoso sa kauča, stupnjeva cca 25.do 30.. i na oko 3,5 metra sa stola ravno , također i oko 5 metara iz kuhinje kuta skoro 45 stupnjeva...znači veliki opseg udaljenosti i kuteva, al većinom se gleda sa kauča te sa fotelje blizu tv-a..

 

znači treba mi veliki tv, ispod 55 ne dolazi u obzir, poželjan je i 65...pročitao sam zadnjih dvadesetak stranica foruma, stvari su mi dosta jasne, kolko para takva i muzika...

 

e tu mi trenutno budžet ne dozvoljava ono kaj sam sve pročital na zadnjih nekoliko stranica ove teme, tipa oled lg...

 

recimo da mi budžet ide maks do 7000 kn al poželjno je potrošit manje, recimo 5 tisuća...i da, voliko bih 5 godina garancije...

 

druga važna stvar za odabir tv-a što se itekako mora uzeti u obzir je korištenje samog tv-a, a to je, gledanje obične hrt televizije, tih desetak plus programa te ponekad max tv to go sa laptopa preko hdmi kabla dok je neka zanimljiva tekma hnl lige, ili serie A...također , desetak filmova maks mjesečno skinutih prije sa torrenta, većinom od 1 do 2 gb, većinom neki bdripovi, xvid formati, razumijete stvar, isto tako preko laptop - hdmi - plazma prijenos...eto to se gleda, znači izuzetno nezahtjevan korisnik tv-a

 

druga stvar, dobio sam malu bebu, a na starom tv-u nemam smart, volio bih neki solidan smart za gledanje youtube-a i tih gluposti direktno da ne moram spajat laptop svaki put...

 

i da, u popodnevnim satima mi je u dnevnom dosta svijetlo kad imam puno prozora i jedan veliki stakleni zid...

 

preporuke? hvala vam puno

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

moja situacija...

 

korisnik sam samsung plazme, 55 veličine, skoro 5 godina...počela se kvariti, tj problem sam poslikao na temi popravci bla bla...nebitno...planiram kupiti novi tv, starog ću popraviti ako se može...

 

e sad, imam veliki boravak, tv se gleda sa do 2 metra ravno pred tv-om pa do 5 metara malo ukoso sa kauča, stupnjeva cca 25.do 30.. i na oko 3,5 metra sa stola ravno , također i oko 5 metara iz kuhinje kuta skoro 45 stupnjeva...znači veliki opseg udaljenosti i kuteva, al većinom se gleda sa kauča te sa fotelje blizu tv-a..

 

znači treba mi veliki tv, ispod 55 ne dolazi u obzir, poželjan je i 65...pročitao sam zadnjih dvadesetak stranica foruma, stvari su mi dosta jasne, kolko para takva i muzika...

 

e tu mi trenutno budžet ne dozvoljava ono kaj sam sve pročital na zadnjih nekoliko stranica ove teme, tipa oled lg...

 

recimo da mi budžet ide maks do 7000 kn al poželjno je potrošit manje, recimo 5 tisuća...i da, voliko bih 5 godina garancije...

 

druga važna stvar za odabir tv-a što se itekako mora uzeti u obzir je korištenje samog tv-a, a to je, gledanje obične hrt televizije, tih desetak plus programa te ponekad max tv to go sa laptopa preko hdmi kabla dok je neka zanimljiva tekma hnl lige, ili serie A...također , desetak filmova maks mjesečno skinutih prije sa torrenta, većinom od 1 do 2 gb, većinom neki bdripovi, xvid formati, razumijete stvar, isto tako preko laptop - hdmi - plazma prijenos...eto to se gleda, znači izuzetno nezahtjevan korisnik tv-a

 

druga stvar, dobio sam malu bebu, a na starom tv-u nemam smart, volio bih neki solidan smart za gledanje youtube-a i tih gluposti direktno da ne moram spajat laptop svaki put...

 

i da, u popodnevnim satima mi je u dnevnom dosta svijetlo kad imam puno prozora i jedan veliki stakleni zid...

 

preporuke? hvala vam puno

 

 

 Što se tiče veličine 65" ti ja preporučujem nešto od toga.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS6703-12/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue65nu7402-televizor-cijena-65-165-cm-curved-led-61847271

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-65uk6400plf-televizor-cijena-65-165-cm-led-ultra-hd-67327571

 

A što se tiče veličine 55" koji od tih modela.

 

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu8002-televizor-cijena-55-139-cm-75-1905-cm-led-ultra-hd-61616011

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf8096-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-60772631

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus8303-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67326051

 

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-55fx700e-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63870451

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samsung NU7022 mišljenja?
2349 kn će biti taj model od 43" za BF, pa me zanima ima li išta bolje?
Mislim da nema, ali da čujem i od vas neke mane/pozitivne strane tog TV-a (posebice kad se uzme ta cijena)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

A za 50Hz bug nisam čul/čital, dok opet možda su to ispravili sa najnovijom firmwareom a koji je zadnji ak se ne varam od 9 meseca ove godine, pa ono, a s druge strane zicer nebudem gledak nešta na 50Hz formatu ili??

Potraži malo po starijim postovima gdje sam postavio brdo linkova na rasprave o problemu. Dakle problem postoji, nije riješen službeno (niti neće po svemu sudeći), da se zaobići uključivanjem AV sync opcije negdje zakopane u izbornicima, ali onda input lag leti preko 200ms što je no-go za bilo kakve interaktivne vanjske uređaje. Također u game modu nema problema, ali onda nemaš sve mogućnosti podešavanja slike, procesiranja... Sav materijal PAL regije (25/50fps) pati od problema zatrzavanja početnih frameova kod promjene scena. Vidi se iz aviona npr. u sportovima (tenis, nogomet...), praktički u svemu s naših lokalnih televizija (iptv, dvb-t, dvb-s), Netflix materijali europske produkcije itd.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lesonitka kaže...

moja situacija...

 

korisnik sam samsung plazme, 55 veličine, skoro 5 godina...počela se kvariti, tj problem sam poslikao na temi popravci bla bla...nebitno...planiram kupiti novi tv, starog ću popraviti ako se može...

 

e sad, imam veliki boravak, tv se gleda sa do 2 metra ravno pred tv-om pa do 5 metara malo ukoso sa kauča, stupnjeva cca 25.do 30.. i na oko 3,5 metra sa stola ravno , također i oko 5 metara iz kuhinje kuta skoro 45 stupnjeva...znači veliki opseg udaljenosti i kuteva, al većinom se gleda sa kauča te sa fotelje blizu tv-a..

 

znači treba mi veliki tv, ispod 55 ne dolazi u obzir, poželjan je i 65...pročitao sam zadnjih dvadesetak stranica foruma, stvari su mi dosta jasne, kolko para takva i muzika...

 

e tu mi trenutno budžet ne dozvoljava ono kaj sam sve pročital na zadnjih nekoliko stranica ove teme, tipa oled lg...

 

recimo da mi budžet ide maks do 7000 kn al poželjno je potrošit manje, recimo 5 tisuća...i da, voliko bih 5 godina garancije...

 

druga važna stvar za odabir tv-a što se itekako mora uzeti u obzir je korištenje samog tv-a, a to je, gledanje obične hrt televizije, tih desetak plus programa te ponekad max tv to go sa laptopa preko hdmi kabla dok je neka zanimljiva tekma hnl lige, ili serie A...također , desetak filmova maks mjesečno skinutih prije sa torrenta, većinom od 1 do 2 gb, većinom neki bdripovi, xvid formati, razumijete stvar, isto tako preko laptop - hdmi - plazma prijenos...eto to se gleda, znači izuzetno nezahtjevan korisnik tv-a

 

druga stvar, dobio sam malu bebu, a na starom tv-u nemam smart, volio bih neki solidan smart za gledanje youtube-a i tih gluposti direktno da ne moram spajat laptop svaki put...

 

i da, u popodnevnim satima mi je u dnevnom dosta svijetlo kad imam puno prozora i jedan veliki stakleni zid...

 

preporuke? hvala vam puno

 

 

 po tvom opisu ja bi uzeo ovaj:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

A za 50Hz bug nisam čul/čital, dok opet možda su to ispravili sa najnovijom firmwareom a koji je zadnji ak se ne varam od 9 meseca ove godine, pa ono, a s druge strane zicer nebudem gledak nešta na 50Hz formatu ili??

Potraži malo po starijim postovima gdje sam postavio brdo linkova na rasprave o problemu. Dakle problem postoji, nije riješen službeno (niti neće po svemu sudeći), da se zaobići uključivanjem AV sync opcije negdje zakopane u izbornicima, ali onda input lag leti preko 200ms što je no-go za bilo kakve interaktivne vanjske uređaje. Također u game modu nema problema, ali onda nemaš sve mogućnosti podešavanja slike, procesiranja... Sav materijal PAL regije (25/50fps) pati od problema zatrzavanja početnih frameova kod promjene scena. Vidi se iz aviona npr. u sportovima (tenis, nogomet...), praktički u svemu s naših lokalnih televizija (iptv, dvb-t, dvb-s), Netflix materijali europske produkcije itd.

 No lepo i 25fps je isti problem, a interpolacija odnosno smoothing ne pomaže, AV sync (start/stop) koristim na KODI sa Pannyem...to je problem samo na XE modelu ili i na XF modelu?

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 15:11 (Kaiserex).
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kaiserex  XF nepati od tih problema 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Samsung NU7022 mišljenja?
2349 kn će biti taj model od 43" za BF, pa me zanima ima li išta bolje?

Gdje će to biti, su već objavljeni popusti i cijene?

 

SD ima najavu za BF

 

https://sancta-domenica.typeform.com/to/YxwT7h

 

 

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

Zanimljivo, sad je snižena cijena i za 65SK8500 pa minus 10% , a prije BF, izlazi 9899:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel cekas i dalje xf9 ili si se u međuvremenu predomislio;)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
x360gamer kaže...
Samsung NU7022 mišljenja?
2349 kn će biti taj model od 43" za BF, pa me zanima ima li išta bolje?

Gdje će to biti, su već objavljeni popusti i cijene?

 

SD ima najavu za BF

 

https://sancta-domenica.typeform.com/to/YxwT7h

 

 

 

 

 

 

 Extreme digital. Poslao sam sliku u BF temu pa vidi tamo.

Best buy za te novce ili?  Želim čuti neke mane/prednosti vas koji se razumijete u TV.

Šteta što nema smart daljinski ko prethodnik, premda mislim da nema boljeg za te pare

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
ParaNO1d kaže...

Kod TV-a bi ti trebao najbitini biti panel i kvaliteta slike  što se tiče ambilighta imaš za 150 kn led trake s daljincem i svaki tv ti može biti osvjetljen kao i ovaj. Ako baš želiš Andorid onda je opet po meni Sony bolji izbor. Osobno ne volim Android na TV-u ali ako je to must have onda Sony ili TCL.

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-49-tcl-u49c7006-dvb-t2-c-s2-android-tv-ultra-hd-4k-smart-tv-wifi-energetska-klasa-a-gratis-voice-daljinski-750100211

 Samo sto nije uopce ista stvar... te trake su fiksno osvijetljenje i ne mijenjaju se u skladu sa slikom, sto je glavna poanta ambilighta... To je eventualno neka jadna zamjena za Ambilight.

 

BTW, mislim da 2023. istjece patent za Ambilight pa ce vjerojatno svi proizvodaci isti tren pocet to uvodit, osobno jedva cekam :) i onda ce odjednom postat super i trenutnim haterima kladim se...

 To je comfort backlight iza televizora za manje umaranje očiju što je provjereno/istraženo dovoljno i namjerno je statičan, a Ambilight je jadna zamjena za veći ekran, tako da ti bauljaju boje po zidu da ti još više odvači pozornost. Meh...

 

Ako takova govnarija dođe u sve TV-e (nedao Bog ikada) desit će se ista stvar kao i sa IE na Windowsima - micanje po defaultu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 18:32 (Mad Ant).
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li netko usporediti ova dva modela?
Pokušao sam vidjeti u Display Specifications razliku i čini mi se da se dobro drži naspram Sonya ali ne mogu ništa konkretnije reć.

 

Sony KD-55XF9005
Hisense H49N5700


Sony KD-55XF9005 - Hisense H49N5700

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Može li netko usporediti ova dva modela?
Pokušao sam vidjeti u Display Specifications razliku i čini mi se da se dobro drži naspram Sonya ali ne mogu ništa konkretnije reć.

 

Sony KD-55XF9005
Hisense H49N5700


Sony KD-55XF9005 - Hisense H49N5700

 Taj model se nikako ne može uspoređivat sa Sony modelom:) Kao ni večina drugih LCD televizora. U tom rangu Sonya sta još jedino Philips model 8102 i Samsung Q8FN.

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pilips jedino cijenom može ući u tu klasu, a dok god stavlja smeće od komponenti može se uspoređivati jedino s vivaxom, sa sony sigurno ne
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Pilips jedino cijenom može ući u tu klasu, a dok god stavlja smeće od komponenti može se uspoređivati jedino s vivaxom, sa sony sigurno ne

 Ali to smeče od komponenti još danas radi kod nas:) Govorim za model Philips model 6501 godište 2016, koji radi svaki dan po 12 sati. Pa sad izračunaj koliko godina bi radio kod kuče:)) Samo toliko..

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne bi vjerovao, radi i mojem kolegi neko šroteks napajanje već 10 godina. Ali znam i za nekoliko istih takvih koji su pocrkali u razmaku godine do par godina.
Nema razloga riskirati, za te novce se uzme top klasa, ne taj kineski rulet.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Ne bi vjerovao, radi i mojem kolegi neko šroteks napajanje već 10 godina. Ali znam i za nekoliko istih takvih koji su pocrkali u razmaku godine do par godina.
Nema razloga riskirati, za te novce se uzme top klasa, ne taj kineski rulet.

 Danas je sve rulet svejedno koji televizor kupiš:)) Možeš  kupit i top model , pa nema garancije, da če ti radit 1 ili 2 godine..

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Danas je sve rulet svejedno koji televizor kupiš:)) Možeš  kupit i top model , pa nema garancije, da če ti radit 1 ili 2 godine..

 naravno da može krepat i top model... ljudi kupe mercedesa, pa crkne

no, ako već kupuješ auto u rangu mercedesa, onda biraš mečku, bmw ili audi, nećeš uzet kineski tatung za kojeg nitko nije čuo samo zato jer su mu napucali cijenu i ulickali ga da izgleda kao konkurencija top klasi

 

lako je pilpsu prodat nekvalitetu ameru ili švabi, oni ionako za dvije godinu kupuju novi i čak da ga zadrže pola godine duže, pa ovaj crkne, tamo klinac od džeparca uzme novi

kod nas je to jebena investicija, ljudi uglavnom drže te televizore dok ne crknu ili totalno ne zastare i zato je bolje igrat što sigurnije možeš, dakle na kvalitetu

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Jel cekas i dalje xf9 ili si se u međuvremenu predomislio;)

 Ja? još sam na xf9005

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam jedno pitanje. Netko je spomenuo da filmovi s HDR, 4k, sve max max znaju imati i do 120 GB, pa me zanima s čega vi to gledate? Direkt spojite komp na tv ili eksterni disk ili nešto treće? Da li usb ima dovoljnu propusnost za tako nešto?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Mr_Peanut kaže...

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

Zanimljivo, sad je snižena cijena i za 65SK8500 pa minus 10% , a prije BF, izlazi 9899:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

 

 

 

Koji je bolji? Dvoumim se i žderem se između tog LG-a i Samsunga ue65nu8002

 

Znam da je jedan ips drugi Va i da su oba 120hz i sve recenzije odgledo i pročito al i dalje me ždere

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu8002-uhd.aspx

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekips, trebam preporuku za neki relativno dobar 4K televizor.

Televizor mi ponajviše je potreban za gledanje serija, filmova te za streamanje ponekih utakmica, naravno gledanje i naših kanala ali ne u nekoj prevelikoj mjeri kao serije, filmovi i utakmice.

Budžet je otprilike oko cca 4000 do (ako se baš nađe neki jeben) 4500 kn (max).

 

Razlog zašto kupujem 4K tv je i taj što uskoro planiram kupiti i ps4 pro pa da se iskoristi i sav potencijal konzole (zašto ne).

Šta se tiče dijagonale, udaljenost tva i mene cca. je oko 4.5 - 5m pa mislim da bi oko 50'' bilo dovoljno ili?

 

E sad, da li u tom cjenovnom rangu možda postoji baš ono neki BEST BUY tv trenutno aktualan?

Uskoro je black friday pa čak možda nije loše i pričekati nekoliko dana da se malo spuste cijene naravno, vidim na mall.hr-u već sad imaju neke popuste za neke televizore (primjerice ovaj: https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6470plc), međutim pošto se ja u to baš nešto previše ne razumijem, tražim pomoć tu.

 

hvala narode

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi 55" da ti kasnije ne bude zao jer 50 ce ti bit premalo na tu udaljenost. Meni je 55 na 3.5-4m taman. Do 4k kn ima jako dobar izbor tva, gledaj modele sa 5 god garancije, biraj neki omjer kvalitete, mogucnosti i dizajna da sve bude skladno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice