[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

poruka: 2.312
|
čitano: 534.310
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Keklja kaže...

Kako se radi optimizacija baterije?

Recovery - advanced - wipe battery stats, napravi kada ti baterija bude pri kraju i ostavi da se puni mobitel

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

ako obrišem neke aplikacije koje su već na mobitelu (poput explorera dev tools-a i sl.) dal će i dalje radit kako treba ili su mogući problemi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Keklja kaže...

ako obrišem neke aplikacije koje su već na mobitelu (poput explorera dev tools-a i sl.) dal će i dalje radit kako treba ili su mogući problemi?

Napravi prvo backup te zatim obriši aplikacije. Javi koje aplikacije ćeš obrisati i da li sve funkcije normalno rade. Ja nisam pokušavao niti imam razloga da uradim to.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

meni na oxygenu radi gps, treba samo 2-3 minute da nađe lock. jedino mi je samo odjednom počelo ono s mountanjem kartice. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Najbrži kaže...
Keklja kaže...

ako obrišem neke aplikacije koje su već na mobitelu (poput explorera dev tools-a i sl.) dal će i dalje radit kako treba ili su mogući problemi?

Napravi prvo backup te zatim obriši aplikacije. Javi koje aplikacije ćeš obrisati i da li sve funkcije normalno rade. Ja nisam pokušavao niti imam razloga da uradim to.

raditi će i dalje, sa titanium backupom izbrišeš, recimo, dupli sat izbrišeš, cyanogen wallpaper, cyanogen tips, google searce, google voice, spare parts, dev tools, live wallpapers(ako ne koristiš), browser( ali si moraš staviti neki drugi), contact(isto moraš staviti onda drugi),kalkulator, kalendar (isto staviti drugi po želji), dsp manager,email (drugi program po želji), maps, spare parts..... to je tvoj izbor.

 

ako zezneš nešto sam si kriv, napravi backup kako ti je rekao najbrži. 

12 godina
protjeran
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Oce meni iko pomoc kako stavit oxygen, procitao sam tutorial i sve ostalo ali...  imam 2.1 v20c, problem je sto ne zeli root, samim tim me strah za ne zeznem.. {#}

Sipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 22:32 (UltimateGroup47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
UltimateGroup47 kaže...

Oce meni iko pomoc kako stavit oxygen, procitao sam tutorial i sve ostalo ali...  imam 2.1 v20c, problem je sto ne zeli root, samim tim me strah za ne zeznem.. {#}

tko ne želi root? mobitel ili ti?{#}

samo si napravi recovery i nemaš više što zeznuti. samo mjenjaš romove. ali ako nemaš ni rom sa fastbootom prati tutorial od najbržeg

12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

i jel 2.3 šteka, koliko troši baterije, jel se uopce isplati upgradat?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Nema nista, najnovija verzija 2.1 je v20c, MAR14 2011, tako da, neda se root nikako.

Sipa
16 godina
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Gigimon kaže...
UltimateGroup47 kaže...

Oce meni iko pomoc kako stavit oxygen, procitao sam tutorial i sve ostalo ali...samim tim me strah za ne zeznem.. {#}

samo si napravi recovery i nemaš više što zeznuti. samo mjenjaš romove. ali ako nemaš ni rom sa fastbootom prati tutorial od najbržeg

Nema on ni fastboot, samo prati tutorijal. Previše se brine da ne zezne te stoga ni ne pokušava.

golatificon kaže...

i jel 2.3 šteka, koliko troši baterije, jel se uopce isplati upgradat?

Ako imaš službeni 2.1, moj savjet je da ne nadograđuješ, ali samo zbog dugotrajnijeg trajanja baterije. Ako ti to ne smeta, slobodno pređi na 2.3.7 s time da u CM postavkama iliti CPU staviš min. frekvenciju od 320MHz kako ne bi štekao mobitel.

UltimateGroup47 kaže...

Nema nista, najnovija verzija 2.1 je v20c, MAR14 2011, tako da, neda se root nikako.

Ima 2.1 sa fastboot-om ili s dodatnim temama:

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 3 hvala 1
16 godina
offline
[CM7]ICS 4.0 Transformation

Preuzeto s xda-developers foruma

 

1.CM7
Download and apply this theme using theme chooser: CM7 ICS Theme MDPI from HERE

2.Launcher
a.GO Launcher EX: Download

-ICS Theme from HERE
-NOTE: OPEN Theme after installing and select apply theme
-Settings backup for GT540: Download this ZIP FILE and extract it to root SD card then restore

b.ADW Launcher: Download
-ICS Theme from HERE
-NOTE: OPEN Theme after installing and select apply theme
-Settings backup for GT540: Download this ZIP FILE and extract it to root SD card then restore


c.ICS Launcher: Download
-No need to download a theme for it
-Settings backup not available

3.KeyBoard: Download

4.StatusBar widget Indicators: thanks to darko94
To turn the StatusBar widget Indicators color blue do as following:
1.From Settings Select CyanogenMod settings2.Select Interface then Notification power widget3.Select Indicator color and choose the most color you find ICS look alikeNOTE: The widget indicators in screenshots are Green because I haven't updated the screenshots

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2011 16:35 (Najbrži).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Najbrži kaže...
Gigimon kaže...
UltimateGroup47 kaže...

Oce meni iko pomoc kako stavit oxygen, procitao sam tutorial i sve ostalo ali...samim tim me strah za ne zeznem.. {#}

samo si napravi recovery i nemaš više što zeznuti. samo mjenjaš romove. ali ako nemaš ni rom sa fastbootom prati tutorial od najbržeg

Nema on ni fastboot, samo prati tutorijal. Previše se brine da ne zezne te stoga ni ne pokušava.

golatificon kaže...

i jel 2.3 šteka, koliko troši baterije, jel se uopce isplati upgradat?

Ako imaš službeni 2.1, moj savjet je da ne nadograđuješ, ali samo zbog dugotrajnijeg trajanja baterije. Ako ti to ne smeta, slobodno pređi na 2.3.7 s time da u CM postavkama iliti CPU staviš min. frekvenciju od 320MHz kako ne bi štekao mobitel.

UltimateGroup47 kaže...

Nema nista, najnovija verzija 2.1 je v20c, MAR14 2011, tako da, neda se root nikako.

Ima 2.1 sa fastboot-om ili s dodatnim temama:

Ma vidi, znam odavno za adw launcher i sve ostalo.. meni je bitno ako mogu okusati i cm7 i 2.3.7 i sve te raznorazne romove, ali da na kraju mogu se vratiti na 2.1 ako bude frka kao sto je sa samsung star bila, + bilo koji znak da ce sve u redu proci a ne da mi kdz bude not responding, naravno imam veliku zelju kao i vi da sve to probam i danima cekam da mi neko preko tw napravi, a izgleda niko. {#}

Sipa
14 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
je probao tko staviti ics? dali radi? :)
'mrzim kad mi Metro 2033 ide manje od 250fps || EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
tonchy kaže...
je probao tko staviti ics? dali radi? :)

Stavio sam ja sebi. Ne radi GSM, tj. nema mreže uopće (na Tele2 sam). Mislim da ne radi ni BT niti Wi-fi, ali moram provjeriti sutra na laptopu.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
UltimateGroup47 kaže...
Najbrži kaže...
Gigimon kaže...
UltimateGroup47 kaže...

Oce meni iko pomoc kako stavit oxygen, procitao sam tutorial i sve ostalo ali...samim tim me strah za ne zeznem.. {#}

samo si napravi recovery i nemaš više što zeznuti. samo mjenjaš romove. ali ako nemaš ni rom sa fastbootom prati tutorial od najbržeg

Nema on ni fastboot, samo prati tutorijal. Previše se brine da ne zezne te stoga ni ne pokušava.

golatificon kaže...

i jel 2.3 šteka, koliko troši baterije, jel se uopce isplati upgradat?

Ako imaš službeni 2.1, moj savjet je da ne nadograđuješ, ali samo zbog dugotrajnijeg trajanja baterije. Ako ti to ne smeta, slobodno pređi na 2.3.7 s time da u CM postavkama iliti CPU staviš min. frekvenciju od 320MHz kako ne bi štekao mobitel.

UltimateGroup47 kaže...

Nema nista, najnovija verzija 2.1 je v20c, MAR14 2011, tako da, neda se root nikako.

Ima 2.1 sa fastboot-om ili s dodatnim temama:

Ma vidi, znam odavno za adw launcher i sve ostalo.. meni je bitno ako mogu okusati i cm7 i 2.3.7 i sve te raznorazne romove, ali da na kraju mogu se vratiti na 2.1 ako bude frka kao sto je sa samsung star bila, + bilo koji znak da ce sve u redu proci a ne da mi kdz bude not responding, naravno imam veliku zelju kao i vi da sve to probam i danima cekam da mi neko preko tw napravi, a izgleda niko. {#}

aj ja ti napravim ali u nedjelju. sutra nemam vremena. ako hočeš. samo napišeš što bi htio u pm i ja ču ti dati sve linkove što trebaš skiniti

12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Gigimon kaže...
UltimateGroup47 kaže...
Najbrži kaže...
Gigimon kaže...
UltimateGroup47 kaže...

Oce meni iko pomoc kako stavit oxygen, procitao sam tutorial i sve ostalo ali...samim tim me strah za ne zeznem.. {#}

samo si napravi recovery i nemaš više što zeznuti. samo mjenjaš romove. ali ako nemaš ni rom sa fastbootom prati tutorial od najbržeg

Nema on ni fastboot, samo prati tutorijal. Previše se brine da ne zezne te stoga ni ne pokušava.

golatificon kaže...

i jel 2.3 šteka, koliko troši baterije, jel se uopce isplati upgradat?

Ako imaš službeni 2.1, moj savjet je da ne nadograđuješ, ali samo zbog dugotrajnijeg trajanja baterije. Ako ti to ne smeta, slobodno pređi na 2.3.7 s time da u CM postavkama iliti CPU staviš min. frekvenciju od 320MHz kako ne bi štekao mobitel.

UltimateGroup47 kaže...

Nema nista, najnovija verzija 2.1 je v20c, MAR14 2011, tako da, neda se root nikako.

Ima 2.1 sa fastboot-om ili s dodatnim temama:

Ma vidi, znam odavno za adw launcher i sve ostalo.. meni je bitno ako mogu okusati i cm7 i 2.3.7 i sve te raznorazne romove, ali da na kraju mogu se vratiti na 2.1 ako bude frka kao sto je sa samsung star bila, + bilo koji znak da ce sve u redu proci a ne da mi kdz bude not responding, naravno imam veliku zelju kao i vi da sve to probam i danima cekam da mi neko preko tw napravi, a izgleda niko. {#}

aj ja ti napravim ali u nedjelju. sutra nemam vremena. ako hočeš. samo napišeš što bi htio u pm i ja ču ti dati sve linkove što trebaš skiniti

Nesto mi je "Najbrži" govorio da će, evo cekam ga, nista. Volio bih da se javi, ako nista, onda ti u nedjelju ako ako ako..   , otisao sam kratko do servisa i posto sam nesto jos kupovao pitam ih da li oni mogu izvuci situaciju ako se zezne softver, kazu mogu,  da imaju boxove i sve to.. da li je to istina, odnosno znaju li ista bolje nego mi? Popravka 20KM. Da li da se uzdam u to, da opicim po raznoraznim romovima, da li se u bilo kojem slucaju da popraviti? P.S. gledam sad cesto rom-ove pa evo ih par masnih http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1018199{#}{#}

Sipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2011 0:03 (UltimateGroup47).
16 godina
offline
2.3.7 CyanogenMod 7 | 2.6.32 kernel by PCFighter

Danas budem testirao v5 PCFighter-ov ROM, pogledaj naslov.

 

Linkovi:

  1. PCF CM7 V5
  2. PCF CM7 V5 SP1
  3. PCF CM7 V5 SP2

 

Napomena: redom instalirajte, datoteke s oba tri linka treba preuzeti, instalirato V5 te zatim napraviti SP1 update te potom SP2 update.

 

POGLEDAJTE PRVI POST

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 9:24 (Najbrži).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: 2.3.7 CyanogenMod 7 | 2.6.32 kernel by PCFight
Ima tko problem da su mu oxygenu iznenada obrisani kontakti iz mobitela i lista posljednjih poziva?
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
protjeran
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Citam i po xda forumima da se mobitel jedino moze brickovati ako koristimo usb konekciju sa prednje strane pc-a?  Kazu da su u banani. Savjetuju da koristimo konekciju straga.{#}

 

P.S. instalirao sam drivere i sve, i slucajno da provjerim u device manager ima li android modem usb, tako nesto, NEMA, jucer pri instalaciji onih gamadi je postojao.

Sipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2011 11:30 (UltimateGroup47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
UltimateGroup47 kaže...

1. Citam i po xda forumima da se mobitel jedino moze brickovati ako koristimo usb konekciju sa prednje strane pc-a?  Kazu da su u banani. Savjetuju da koristimo konekciju straga.{#}

 

2. P.S. instalirao sam drivere i sve, i slucajno da provjerim u device manager ima li android modem usb, tako nesto, NEMA, jucer pri instalaciji onih gamadi je postojao.

  1. NE VJERUJEM
  2. Imaš li Win7? Mora sam prepoznati i instalirati drivere za mobitel.

P.S. pomogao bih ti, ali trenutno generalno preuređujem sobu te neću biti u mogućnosti do večeras ti pomoći...

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Instalirao je drivere, skinuo sam i ja sve sto si rekao u tutorialu.

Da, windows 7 imam.

{#}

Sipa
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
UltimateGroup47 kaže...
u device manager ima li android modem usb, tako nesto, NEMA

Ako nema, nastavi dalje s tutorijalom. Ne vidim nigdje problem.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
2.3.7 CyanogenMod 7 | 2.6.32 kernel by PCFighter
Linkovi:
  1. PCF CM7 V5
  2. PCF CM7 V5 SP1
  3. PCF CM7 V5 SP2

 

Napomena: redom instalirajte, datoteke s oba tri linka treba preuzeti, instalirato V5 te zatim napraviti SP1 update te potom SP2 update.

Wifi   BT   GPS   ZVUK   SLUŠALICE

 

  o     o      x        o       o

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 9:24 (Najbrži).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Odjednom mi je nestalo GSM mreže...jednostavno ne reagira na ništa...ovo je za poludit...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Koji ROM? Na PCFighter nema ugrađen Market :/ - instalira se preko *.apk

 

Evo najnoviji 3.3.12 Market za PCF-ov ROM

Raspakirajte, prebacite preko BT-a ili USB-a i instalirajte.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 2:21 (Najbrži).
16 godina
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Sve u redu, riješio sam stvar...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

ICS u beta fazi gdje gotovo nikaj nije funkcionalno zbilja ne isplati se stavljat ajde gingerbread donekle al ja još uvijek ostajem pri Utopiji..zanima me vaše mišljenje AOSP od Mike Gapinskog?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
thomas moore kaže...

ICS u beta fazi gdje gotovo nikaj nije funkcionalno zbilja ne isplati se stavljat ajde gingerbread donekle al ja još uvijek ostajem pri Utopiji..zanima me vaše mišljenje AOSP od Mike Gapinskog?

Krivi ICS si očito skinio, skini public beta

Što se tiče GB, oxygen je super za početak, ASIS isto, ali PCFighterov v5 mi je super, malo RAM-a koristi kao i bateriju, a vrlo je brz.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

PCfighter V5 mi je onda favorit ako imam dosta RAM-a na raspolaganju i ne ceca bateriju..samo ne znam kaj dobivam sa gingerbreadom,sa froyom se je znalo da ide nativni app2sd a kod gingerbreada nisam siguran kaj dobivam osim bolji UI..i tako support za neku aplikaciju koja ne radi na prijašnjim verzijama.AOSP me zanima jer nije cyanogen tako da bi probal..Ionak imam recovery 3.0.2.4 mislim da je dovoljno stabilni za flashanje iako mi se čini bugovit u odnosu na 2.1.5.8..

12 godina
protjeran
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

USPJEH!

Fleshovao na v20a sa fastboot-om preko KDZ-a naravno.

Stavio ClockworkMod Recovery, uradio BACKUP.

Prebacio oxygen na SD, instalirao iz ClockworkMod-a, uradio full wipe data/factory reset, wipe cache, advanced- wipe dalvik cache i reboot system.

Sve radi, mobitel ko munja.

Pomogao Gigimon (hvala puno!!)

Takođe, hvala Najbržem na ovakvom tutorialu i uputama koje mi je dao, razgovarao sa mnom 100 puta itd.

Postupak nije zahtjevan, samo pratite upute i polako, meni se desilo da sam otisao factory reset u clockworkmod recovery a zaboravio izvaditi SIM i odletise kontakti sa SIM-a {#} HAHAH {#}

 


Sipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 15:44 (UltimateGroup47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice