[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

poruka: 2.312
|
čitano: 534.305
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

cool :D Kad jednom staviš clockworkmod recovery stvari po meni postanu lakše i najsigurnije.Prvi put kad sam radio fastboot mode je nekako sablasan i daje dozu nesigurnosti.Fleshovanje preko kdz updatera da dobiješ rom sa fastbootom isto je malo risky..eh sad kad sam otišao u fastboot prvo problem sa driverima za fastboot,sa naredbama problem,ja stavim wipe system on kaže ok i kad dođem da flasham recovery.img zgasi se komp..ja poludio jer je ostalo na LG logu.Opet fleshovanje kdz updaterom da stavim 2.1 i stavio recovery preko ADB-a.Ovo wipe cache,factory reset i dalwik cahe radi se prije i poslije factoy reset kolko shvatih pa onda reboot system jer pri stavljanju Utopije ja napravih sve ovo prije,nakon instalacije reboot i tek onda kad se očita sustav napravim od tamo factory reset i onda se sve ubrzalo.

14 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Kada završite update, mobitel će se resetirati i čim se pojavi LG logo držite 5s stisnuto VOLUME UP + HOME + SEARCH kako bi se napravio FACTORY RESET - nakon što sam ovo napravio sve mi je crno na mobu,dali je to normalno ili? 

Zagorje u srcu
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Hm nisam siguran,možda si otišao u fastboot..jesi probao restartat mobitel,možeš ući u sustav?

14 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Evo sad je ovo ok,ali opet imam problem,napravio sam sve kao što piše,i na kraju kad mi se učitava piše OXYGEN, i dalje od toga nejde O.o samo tu stoji 

Zagorje u srcu
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

reflashaj rom..ili probaj s nekim drugim romom..

14 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Ali nemogu spojiti mob sa kompom sad radim back up možda če to pomoči

Edit: Nije pomoglo

Zagorje u srcu
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2011 15:56 (crni pauk).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

stavi ga u fastboot..prikopčaj na komp slijedi tutorial za fastboot i stavi rom gore..ako ti mob se upali i ide do Lg loga i dalje komp bi ga trebao prepoznat..

14 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
thomas moore kaže...

stavi ga u fastboot..prikopčaj na komp slijedi tutorial za fastboot i stavi rom gore..ako ti mob se upali i ide do Lg loga i dalje komp bi ga trebao prepoznat..

Gdje je taj tutorial? evo stavio sam u fastboot i piše mi fastboot:procesising commands

Zagorje u srcu
14 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Zna netko drugi? Ispričavam se na duplom postu al jako mi je važno da mob. bude do sutra ok.... 

Zagorje u srcu
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
crni pauk kaže...

Evo sad je ovo ok,ali opet imam problem,napravio sam sve kao što piše,i na kraju kad mi se učitava piše OXYGEN, i dalje od toga nejde O.o samo tu stoji 

Idi na tutorial od najbrzeg, tj. 1. stranicu i udji u recovery, kad udjes idi na wipe data/factory reset, wipe cache, pa advanced pa wipe dalvik cache i onda ce ti raditi oxygen..{#}

Sipa
16 godina
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Moje isprike što nisam bio jučer online da pomognem, radio sam cijeli dan na vikendici, a u 21h otišao spavati. Crni_pauk mi se javio na PP te sam mu odgovorio. Nisam bio napravi update tutorijala kada mi je UltimateGroup47 rekao da nedostaje factory reset, wipe dalvik cache. Sada je i to dodano i ne bi trebalo biti problema, a ako bude, slobodno javite da se tutorijal dalje nadograđuje.

bataya kaže...
Najbrži kaže...

Oxygen je dobar za početak, ja sam stavio jučer PCFighter-ov V5 i mogu reći da je po meni bolji od oxygen-a

Razbija kako radi, samo sto CPU ne ide u deep sleep mode kad se displej iskljuci... Valjda ce da sredi to u skorije vreme.

I to je riješeno:

boot.img

Google Market

 

Provjereno, stavio sam i radi.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 10:19 (Najbrži).
Moj PC  
1 3 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Oxygen oxygen.. sada je kompletno izgubljena veza izmedju mobitela i PC-a, nemam problem kao oni sa sd karticom na 1s prekid itd... nego kada spojim mob, cuje se beep na pc-u, ali je windows jednostavno zbunjen driverima.

Otisao u cw na mount usb storage, ne, ne radi.

Mobitel se samo puni.

Nemoguce aktivirati dijeljenje sa usb kablom, ostao sam na status bar-u da se ne bi prekinula konekcija kao sto je najbrzi rekao, nista, ukljucio usb debugging, nista.

Pratio sekciju Isti problem, sto je najbrzi naveo, nece.

Jedino sto mi je preostalo je memory card reader koji je ionako pun bug-ova, jedva procita karticu, tako da mi je doslo da skoro formatiram cijeli HDD.. ali nisam, ako mozete vi dati savjet sta uciniti, kada idem

instalirati nanovo drivere, u device manager-u opali 5 unknown device, isto tako kad spojim mob, izbaci skoro sve X, fail - u pronalazenju drivera i prepoznavanju uredjaja. FUCK {#}{#}

Najgore je sto, ne mogu skoro nikako uspostaviti konekciju cak i u fastboot-u, ne prepoznaje ga pod fastboot devices, preostalo mi je samo cw..

 

 

Sipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 14:16 (UltimateGroup47).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
UltimateGroup47 kaže...

Oxygen oxygen.. sada je kompletno izgubljena veza izmedju mobitela i PC-a, nemam problem kao oni sa sd karticom na 1s prekid itd... nego kada spojim mob, cuje se beep na pc-u, ali je windows jednostavno zbunjen driverima.

Otisao u cw na mount usb storage, ne, ne radi.

Mobitel se samo puni.

Nemoguce aktivirati dijeljenje sa usb kablom, ostao sam na status bar-u da se ne bi prekinula konekcija kao sto je najbrzi rekao, nista, ukljucio usb debugging, nista.

Pratio sekciju Isti problem, sto je najbrzi naveo, nece.

Jedino sto mi je preostalo je memory card reader koji je ionako pun bug-ova, jedva procita karticu, tako da mi je doslo da skoro formatiram cijeli HDD.. ali nisam, ako mozete vi dati savjet sta uciniti, kada idem

instalirati nanovo drivere, u device manager-u opali 5 unknown device, isto tako kad spojim mob, izbaci skoro sve X, fail - u pronalazenju drivera i prepoznavanju uredjaja. FUCK {#}{#}

Najgore je sto, ne mogu skoro nikako uspostaviti konekciju cak i u fastboot-u, ne prepoznaje ga pod fastboot devices, preostalo mi je samo cw..

 

 

to ti je normalno da neće se spojiti. desi se i meni to. neki romovi se ne mogu spojiti preko usb-a. sd karticu formatiraj, izbriši particije, na fat32 stavi

13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Odlican tutorijal, svaka cast. Mozda jos da dodas link za rzr recovery, meni je mnogo bolja nego cw. Podrzava kompresiju backupa (dobra stvar ko ima manju karticu, takodje moze da instalira aplikacije u system ili data, zatim podrzava instalaciju kernela (boot.img) direktno sa kartice sto je fenomenalno.

 

E sad, ne znam koliko vas je probalo pcfighterov cm7 sa .32 kernelom?

 

Rom je fenomenalan, brz, quadrian ~1400 sa cpu-om na 748, antitu benchmark 1890, neocore 69FPS-a. Zatim nema vise onog dosadnog unmountovanja vecih kartica od kog pati vecina romova, sve radi savrseno glatko, gps hvata za 10-15sekundi. Popravljen je bug sa deep sleepom, indikator baterije je izuzetno tacan (procenti prate napon), baterija se puni do 100%. Jedini problem trenutno je sto wifi nece da upali iz prvog ponekad i ponekad se pojave artifekti kod otkljucavanja mada verujem da ce ubrzo to da sredi.

 

Prilikom instalacije pratite uputstvo sa prve strane posto ima par service pakova.

 

Mozda bi mogao da prepravis prvi post, obzirom da je pebe94 i pcfighter ista osoba. :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Obrisao oxygen. Loš je. Bagovit do bola, stavio sam novi http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1364416 CM7 7.2 od miroslava, naprosto leti, ima hr jezik, ma sve.. kernel 29, preporučujem.{#}

Sipa
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
pcfighter-ov cm7 sa .32 kernelom je sad odlican, problemi su relativno brzo otklonjeni, ostale su jos sitnice za doraditi (kao sto je bataya ranije spomenuo), preporuka, isto tako i za RZrecovery.
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
bataya kaže...
  1. Mozda jos da dodas link za rzr recovery, meni je mnogo bolja nego cw. Podrzava kompresiju backupa (dobra stvar ko ima manju karticu, takodje moze da instalira aplikacije u system ili data, zatim podrzava instalaciju kernela (boot.img) direktno sa kartice sto je fenomenalno.

  2. E sad, ne znam koliko vas je probalo pcfighterov cm7 sa .32 kernelom?
    Rom je fenomenalan, brz, quadrian ~1400 sa cpu-om na 748, antitu benchmark 1890, neocore 69FPS-a. Zatim nema vise onog dosadnog unmountovanja vecih kartica od kog pati vecina romova, sve radi savrseno glatko, gps hvata za 10-15sekundi. Popravljen je bug sa deep sleepom, indikator baterije je izuzetno tacan (procenti prate napon), baterija se puni do 100%. Jedini problem trenutno je sto wifi nece da upali iz prvog ponekad i ponekad se pojave artifekti kod otkljucavanja mada verujem da ce ubrzo to da sredi.
Eyekool kaže...
pcfighter-ov cm7 sa .32 kernelom je sad odlican, problemi su relativno brzo otklonjeni, ostale su jos sitnice za doraditi (kao sto je bataya ranije spomenuo), preporuka, isto tako i za RZrecovery.
  1. Bude napravio post posvećem samo RZR recovery-u.
  2. Odličan je, ja sam ga jučer stavio i danas sam stavio novi boot.img koji rješava deep sleep. Također sam instalirao ona 4 SP-a. Napravit ću post posvećen i tome. Prvi post u temi će sadržavati direktne linkove na moj/Vaš post kako nešta uraditi radi lakše preglednosti.

 

UltimateGroup47 kaže...

Obrisao oxygen. Loš je. Bagovit do bola.

Ne govori neistine. ROM je vrlo dobar, sve radi. ASIS, Oxygen i PCFighter-ov ROM su po meni odlični.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Kak 4 SP, pa jucer su bila 3?
16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Eyekool kaže...
Kak 4 SP, pa jucer su bila 3?

SP1

SP2

SP3

SP4

Pogledaj prvi post.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 19:50 (Najbrži).
12 godina
protjeran
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Najbrži kaže...
bataya kaže...
  1. Mozda jos da dodas link za rzr recovery, meni je mnogo bolja nego cw. Podrzava kompresiju backupa (dobra stvar ko ima manju karticu, takodje moze da instalira aplikacije u system ili data, zatim podrzava instalaciju kernela (boot.img) direktno sa kartice sto je fenomenalno.

  2. E sad, ne znam koliko vas je probalo pcfighterov cm7 sa .32 kernelom?
    Rom je fenomenalan, brz, quadrian ~1400 sa cpu-om na 748, antitu benchmark 1890, neocore 69FPS-a. Zatim nema vise onog dosadnog unmountovanja vecih kartica od kog pati vecina romova, sve radi savrseno glatko, gps hvata za 10-15sekundi. Popravljen je bug sa deep sleepom, indikator baterije je izuzetno tacan (procenti prate napon), baterija se puni do 100%. Jedini problem trenutno je sto wifi nece da upali iz prvog ponekad i ponekad se pojave artifekti kod otkljucavanja mada verujem da ce ubrzo to da sredi.
Eyekool kaže...
pcfighter-ov cm7 sa .32 kernelom je sad odlican, problemi su relativno brzo otklonjeni, ostale su jos sitnice za doraditi (kao sto je bataya ranije spomenuo), preporuka, isto tako i za RZrecovery.
  1. Bude napravio post posvećem samo RZR recovery-u.
  2. Odličan je, ja sam ga jučer stavio i danas sam stavio novi boot.img koji rješava deep sleep. Također sam instalirao ona 4 SP-a. Napravit ću post posvećen i tome. Prvi post u temi će sadržavati direktne linkove na moj/Vaš post kako nešta uraditi radi lakše preglednosti.

 

UltimateGroup47 kaže...

Obrisao oxygen. Loš je. Bagovit do bola.

Ne govori neistine. ROM je vrlo dobar, sve radi. ASIS, Oxygen i PCFighter-ov ROM su po meni odlični.

Ti kao da nikad nisi imao bug sa usb-om, pogledaj ostale sta kazu, zale se, al eto, rom je sam po sebi bolji nego masa ostalih, sto jeste istina..

Sipa
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Čini se da AOSP i nije najpogodniji za Navigon navigaciju,probat ću neki drugi..recite mi da li je Ramon recovery 2.2.1 dovoljno stabilan da se nosi sa instalacijom 2.3 romova..backup je dobro uradio dok 2.5.1.8. sam morao obrisat jer nije baš reagirao..

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Na oxygenu koliko se secam usb mount ne radi osim ako se instalira multi Sd Mount sa marketa i meni gps nije hteo da radi, tj. radi prilikom prvog pokretanja i kasnije nece da lokuje satelite dok ne restartujem, mada generalno odlican rom... Kod miroslavovog 2.3.7 CM7 baterija se trosi relativno brzo i cim dodje na 20% vreme je za punjac, zato sto se mob iskljuci za 15-ak minuta. Po meni najveci problem kod .29 kernela je taj sdcard unmount koji mi se konstantno desavao i to sto nativno ne podrzava jit, procitao sam negde na netu da je sd unmounting do lg i da je ispravljeno sa novim kernelom (mi ga naravno zvanicno nismo dobili).

 

@Eyekool pcfighter zbacuje cesto sp, cim ispravi neki bag.

 

 

@thomas moore mozes da je probas, mada moja preporuka za rzr recovery ionako promena recoverya se zavrsi za minut iz terminala.

 

Evo preporuka za jednu aplikaciju "notification restart" aplikacija kako sto ime kaze restartuje status bar i na taj nacin uklanja ikonicu gps koja ponekad zaostane posle iskljucivanja.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

@bataya Znaš li što je ispravljano s SP4?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

^Ispravljen je bug sa deep sleepom, sad napokon telefon ide u deep sleep i tako stedi bateriju kad cpu nije potreban. Mislim da je nesto radio i na bateriji, al nisam sigura i cacko je display drajvere.

 

Uglavnom baterija je odlicna (cpu 245-729, smartassv2 guverner), jutros u 7h skinuta sa punjaca, displey je radio 4h, sat ipo muzike, sat ipo wifi-a, 20ak poruka, pola sata razgovora i trenutno je na 53% sto je stvarno odlicno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Meni je na 47%, jutros oko 8h ga maknuo s punjača, display radio oko 2h, većinu dana je mob radio na 3G, CPU 245-600MHz, SMATRASS2, oko 10ak min razgovora, 10ak SMS-ova.

BTW, SP4 ne mogu instalirati, RZR javlja "instalation aborted"....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

probaj preko fastboota, obrisi pre toga stari boot.

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] LG GT540 GB & ICS

 da li kod PCFighter-a radi gps? Ja sam trenutno na sdsl1 i super je samo što mi baterija traje max jedan dan a ako ga baš intezivno koristim traje i kraće

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS

Malo ću ostavit Ramona..pogledat ću malo ovaj rzr i downloadat..Preko terminala mi nije šljakalo na 2.1 kad sam bio,sad imam neki pro kao bolju,produženu verziju pa možda probam preko njega ali dobra aplikacija za flashanje je Root toolbox pro..ima dosta opcija kao flash,backup recovery,wipe cache,fix permission i još mnogo drugih opcija..toplo preporučam svima kojima se ne da flashat recovery preko fastboota ili ADB-a.

16 godina
offline
Re: [Tutorial] LG GT540 GB & ICS
Keklja kaže...

 da li kod PCFighter-a radi gps? Ja sam trenutno na sdsl1 i super je samo što mi baterija traje max jedan dan a ako ga baš intezivno koristim traje i kraće

U mene na nijednom ROM-u ne radi GPS -.-" Ne znam zašto.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice