Temperature RAM-a

poruka: 16
|
čitano: 7.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

Da li postoji softver koji pokazuje temperaturu memorijskih čipova ili oni uopće nemaju sondu za temperaturu pa to nije moguće, ili?

To me zanima jer kako drugačije testirati memorijske hladnjake ako ne na osnovi postignute temperature?

hvala

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Temperature RAM-a

Mislim da ne, jel sam i ja prije trazio nekakav program za mjerenje temperature rama !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature RAM-a
Asta kaže...

Da li postoji softver koji pokazuje temperaturu memorijskih čipova ili oni uopće nemaju sondu za temperaturu pa to nije moguće, ili?

To me zanima jer kako drugačije testirati memorijske hladnjake ako ne na osnovi postignute temperature?

hvala

Koliko ja znam u mem. čipove nitko ne stavlja sonde, ali uvijek možeš ti kupiti ovo.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
14 godina
offline
Re: Temperature RAM-a

To što nitko na njih ne stavlja sonde ti dovoljno govori o tome koliko su hladnjaci za memoriju potrebni...

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature RAM-a
perkoxcar kaže...
Asta kaže...

Da li postoji softver koji pokazuje temperaturu memorijskih čipova ili oni uopće nemaju sondu za temperaturu pa to nije moguće, ili?

To me zanima jer kako drugačije testirati memorijske hladnjake ako ne na osnovi postignute temperature?

hvala

Koliko ja znam u mem. čipove nitko ne stavlja sonde, ali uvijek možeš ti kupiti ovo.

Ma OK zanimljiva stvarčica bagatela, al imam ja sonde od kontrolera ventilatora, no to bi bilo mjerenje na površini čipova, al ok kad ne ide drugačije....

www.rigburning.comule.com
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

Mislim da je temperatura RAM-a nešto sa čime se ne treba zamarati!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

Evo ovdje neki su se snašli i mjerili temperature sondama kao što bih i ja....

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

A gle, ja imam potenciometar za ventilatore koji ujedno pokazuje i temperature na mjestima gdje stavim sonde, pa tako možeš i ti staviti na ram!

Ali čemu?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature RAM-a
Koliko ja znam sonde za mjerenje temperature stavljaju samo u one najskuplje sonde
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature RAM-a
godo kaže...

A gle, ja imam potenciometar za ventilatore koji ujedno pokazuje i temperature na mjestima gdje stavim sonde, pa tako možeš i ti staviti na ram!

Ali čemu?

Pa ak overclockiraš uz povećanje napona onda bi te moglo zanimati, ne?

robimarko kaže...
Koliko ja znam sonde za mjerenje temperature stavljaju samo u one najskuplje sonde

Misliš u skuplje RAM-ove...

www.rigburning.comule.com
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

Krenuo sam u testiranje, podigao sam brzinu na 2133MHz @1,65V :  9-9-9-24 1T, upiknuo sonde u svaki modul odozgo i očitavao na kontroleru ventova.

Temperature u mirovanju su nestabilne i općenito različite jer je prvi modul doslovno naslonjen na vent CPU coolera i normalno da se manje grije.

Pod teretom se nakon nekih 7 minuta vidi zagrijavanje, al se događa čudna stvar - nakon negdje 10-og kruga 24M testa temparatura naraste al onda sam vidio da je porasla i Tokoline za 1-2 stupnja.

Moram to ustabiliti pa ćemo dalje i dodati slike...

Osim toga, planiram i testirati ARCTIC-ov RAM cooler aktivni i jedan pasivni koji ću složiti na jedan modul od 4GB na 1600 MHz kad ga nabavim.

CYA

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Temperature RAM-a

Ako ti se greje RAM i ako ga klokujes kupi onaj Corsair AIRFLOW ako vec nemas nameru da uzimas Dominator GT kasnije.

Ako imas nameru da ga kupujes dobices sa RAMom. Kakav Arctic Cooling RAM. Onaj Komarac je uzasan. Zna se koji je najbolji.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

Već imam Arctic-ov RC Pro pasivni i RC Turbo module PWM aktivni cooler koji su stigli pred Božić :) pa ću njih testirati - pasivni sa jednim modulom od 4GB a aktivni sa mojim G.Skill 2x2GB  modulima, kako sam naveo.

 

Jučerašnji testovi aktivnog kuliranja su bili nešto bolji jer sam koristio veću prostoriju i složio konfiguraciju izvan kućišta na stolu te je stabilnost bila ok, iako Scytheov kontroler povremeno šeta za jedan stupanj gore-dolje ali moguće je ustanoviti da to nije realno već su vriejdnosti približno iste na oba modula.

 

Temperature su bile stabilne, pustio sam 30 minuta da u mirovanju dostignu maks. odnosno stabilnu temperaturu, koja usput doista raste prvih 15-ak minuta, te se ustabilila temperatura od nekih 33,3 °C ako se ne varam na pamet.

 

Nakon toga je išao Super Pi test 32M koji je za cca nešto manje od 8 mnuta dobro podigao vrijednosti, a iznenadio me kako je aktivni cooler kasnije držao te iste vrijednosti stabilne na dosta nižoj vrijednosti.

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a

Napravio sam testiranje DDR3 memorija odnosno mjerenje temperatura na tvorničkim modulima, uz pomoć ARCTIC-ovog RC Pro hladnjaka i RC Turbo module PWM hladnjaka s ventilatorima.

 

Testovi su obavljeni na radnom stolu, znači komponente raspoređene na stolu, uz Tamb = 24°C

Kao mjerač/pokazivač temperature je poslužio Scytheov kontroler brzine ventilatora sa kojeg sam očitavao temperaturu okoline i temperature sa dva senzora uguranih između RAM hladnjaka ili pričvršćenih na RAM čipove.

 

Evo testnih memorija:

1. DDR3 2x2GB G.SKILL @2133 MHz 1.65V 10-10-10-30-1T

2. KINGMAX 1x2GB KINGMAX @1600MHz 1.60V 9-9-9-24-1T

 

Rezultati u prilogu...

 

RC Pro rezultati RC Pro rezultati
RC Turbo module PWM rezultati RC Turbo module PWM rezultati
test test
test probes test probes
test RAM cooler test RAM cooler
www.rigburning.comule.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 12:47 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Temperature RAM-a
www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Temperature RAM-a

Nema testa zna se ko je glavni Air Flow 2 Dominator i to je to.

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice