HTC Desire vs Samsung Galaxy S

poruka: 85
|
čitano: 27.403
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Pozz svima, planiram si uzeti HTC Desire, ali recenzija Galaxy S sa GSM arene me malo pokolebala...

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-review-478.php

http://www.gsmarena.com/htc_desire-review-468.php

 

Kod HTC Desire mi se sviđa to što je kvaliteta izrade bolja, to što sam siguran da će Froyo (službeno potvrđeno... a u HTCu se drže obećanja) izaći za taj mob i to što je fizički manji.

A Galaxy S ima onaj monstruozni Super AMOLED ekran i bolji grafički čip ( PVR SGX 540 vs Adreno... 4 puta više poligona u sekundi), ali je zato veći (što mi se ne sviđa), nema blic i napravljen je od jadne plastike. A Samsungov TouchWiz UI nije do koljena Sense UI.

 

Zapravo, ono što me najviše brine kod Samsunga je to što se dosad nisu držali obećanja o upgradeovima svojih mobitela, tako da me uopće ne bi iznenadilo da zapostave i ovaj kao što su i prvi Galaxy i Behold. U USA se sprema tužba usera protiv Samsunga jer nisu održali obećanje o upgradeu Beholda na 2.0.

Samsung je firma koja radi odličan hardver (napravili su i procesore u dosadašnjim iphoneovima... imaju ugovor sa ARM i PowerVR) i tu ih nitko nema... Ali isto tako, tvrtka su koja zapostavlja svoj razvoj softwarea.

U drugu ruku, HTC je firma koja radi SAMO mobitele... i to moraju raditi jako dobro ako žele konkurirati ostalima proizvođačima... i stvarno rade dobar posao.

 

Dileme, dileme....

 

Što bi vi napravili?

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

desire..amen.

get doooooown !!!!
Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S
pa naravno da desire!
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Desire!

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Nemam niti jedan od ova dva ali imam SE X10i i ekran od 4" mi je taman i uopste nije prevelik tako da se ne moras toga bojati.

16 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

a HTC Legend?

 

Kad bi bilo sigurno da dolazi Froyo gore uzeo bih njega... jer mi je od svih Android mobitela definitivno najzanimljiviji... držao sam ga u ruci i ono aluminijsko unibody kućište je FANTAZIJA!

Bolji osjećaj u ruci nego prvi iphone (koji sam imao... sad imam 3GS :)

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Ja bih uzeo Desire...

 

Ovaj Samsung je nesposoban... čim sam vidio taj mob izgledao mi je kao jadna kopija iPhonea, ajde da je tako  samo izvana ali su se potrudili da i Android pretvore u iPhone OS. Izbacuju milijun mobitela i to deset verzija jednog uređaja. Jedan ima fizičku tipkovnicu, drugi je Pro, treći ima veći ekran i tako stalno u krug. 

 

Uglavnom... Desire + njega možeš odmah sada kupiti

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Desire bez ikakvog premisljanja! Posto sam vlasnik Galaxy-a mogu ti samo reci da bjesis od Samsunga u sirokom luku.

Bilo koji HTC novijeg datuma bez razmisljanjaCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Ma daj,jel se ti zezas!? Pa uzmaj Desire odmah! Belji se

P.S. Mada evo gledam i ovaj Samsung,cini mi se prejak,samo sto jos uopste nije izasao,pa ko onda zna kada ce onda dodji kod nas ;) Ja ne bih mogao cekati....

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2010 18:40 (stevan94).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Desire!!!

dzodzoista doista
15 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Da to dosta čitam da  samsung ništa ne radi po pitanju update-anja softvera na android mobovima. A uzmi u obzir da desire sigurno dobiva 2.2 te da je ta verzija optimiziranije i da po benchmarku ima i do 4 puta jače performanse, dok u igrama i do 2 puta bolje performanse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Pogledajte kako Samsung prasi Desire 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Da samsung ima bolji gpu pa je jedino u igrama bolji dok procesor im je vrlo sličan koji koriste. Ali ako kupujete mob zbog igranja, onda puno pametnije ići na iphone jer on ima 5 puta veću količinu igara nego android, đaba ti odličan gpu na samsungu ako ima niti 10 kvalitetnih 3D naslova da ih igraš...

Stoja
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Ima i bolji procesor (Cortex A8 Hummingbird  vs Snapdragon) Samsung's Galaxy S scores in benchmarks

Ali steta sto je Samsung...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

A vidiš, i proc je ipak malo jači, ali ono nije da na mobu sa konvertiraš filmove ili šta ja znam pa ćeš vidjeti da je jedan bržiji od drugog. Problem je samsunga što oni ovaj galaxy s neće upgradeati na 2.2 verziju androida.

Stoja
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S
Stoja kaže...

A vidiš, i proc je ipak malo jači, ali ono nije da na mobu sa konvertiraš filmove ili šta ja znam pa ćeš vidjeti da je jedan bržiji od drugog. Problem je samsunga što oni ovaj galaxy s neće upgradeati na 2.2 verziju androida.

Dobiti ce i on Android 2.2: Samsung says all Galaxy S phones will get Android 2.2

 

15 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Ajde vidjet ćemo, valjda će se poptruditi s obzirom da su na vrlo lošem glasu po pitanju upgrade-anja softvera na svojim android mobovima, ali očito ih konkurencija pritišče pa moraju djelovati. 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

evo... vlasnik sam desirea već tri tjedna i mogu reći da nisam požalio... iako mi se Galaxy S čini odličnim mobom prije svega zbog Super AMOLED ekrana, Sense UI na Desireu je fantazija... definitivno stvar zbog koje se isplati pričekati neko vrijeme nakon službenog Googleovog updatea OSa :)

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S
Stoja kaže...

Ajde vidjet ćemo, valjda će se poptruditi s obzirom da su na vrlo lošem glasu po pitanju upgrade-anja softvera na svojim android mobovima, ali očito ih konkurencija pritišče pa moraju djelovati. 

Bilo bi i vrijeme da naprave koji update/upgrade. Ovo sto su napravili s Galaxy-em(I7500) je za zatvor a ne za prodaju.Viče

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Samsung mi je bio prvi mobitel i od tad nikad više samsung, ne privlace me ni po cemu. Trenutno imam Desire i super sam zadovoljan.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Ma kakav Desire aj nezz stvarno svi ga hvale u nebesa moj kolega ga nedavno kupio nakon što sam ja uzeo Samsung Wave i njakao sam po njemu dosta vremena uključujući jučer kad je dobio 2.2 upgrade... Ne bih vas slagao kad bih rekao da Wave ima 3 puta jači zvučnik, bolji zaslon, on ima stalno nekih problema s firmwarom, zamrzava mu se fon pa mora resetovat na tvorničke postavke, isto problemi sa 3G-om, prekomplicirano su to sve postavili, a i te vaše android igre, oduvam ih sve kad vam pustim punu veruziju NFS Shift i još grafa ni iPhone 4 nema takvu... ajd ima bolju themu, i veći je zaslon, mal mu i šteka  u listanju slika i videa... men se to nikad nije desilo. Kamera se izjednačila sa 2.2 Firmwareom. A imam i WI - FI N što on nema :P ugl koliko sma primjetio imam sve što i on uz neke dodatke i da ne zaboraviti Bluetooth 3.0

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Ajde i mene ovo brine jel se isplati rađe uzati taj Galaxy ili ne i po čemu ?! hvala

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S

imam galaxy s, a cura ima htc widlfire. iskreno, htc je zgodan jer je manji, dizajnom privlacniji, lezi bolje u ruci, oba su android 2.1. ali galaxy je pila do bola, ekran strasan, brz, laksi za tipkanje zbog velicine ekrana. obzirom da su oba android, aplikacije su im iste. moram priznati da je galaxy velik gabaritima, ali je lagan i tanak, jedva ga osjecam u dzepovima. prije sam imao nokiu E66 i uvijek sam je osjecao u dzepovima. baterija mi traje jedan dan naravno, jer sam on line preko wifi i bluetooth, gps, stalno palim gasim. jos ga testiram. onaj samsungov program za pc je toliko los da nemam rijeci. koliko vidim po internetu Desire je jako dobar. pogledaj ovdje.

 

 

Sta radi Chuck Norris u prokljucaloj vodi? -Ladi jaja.
14 godina
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S
hrabri zec kaže...

imam galaxy s, a cura ima htc widlfire. iskreno, htc je zgodan jer je manji, dizajnom privlacniji, lezi bolje u ruci, oba su android 2.1. ali galaxy je pila do bola, ekran strasan, brz, laksi za tipkanje zbog velicine ekrana. obzirom da su oba android, aplikacije su im iste. moram priznati da je galaxy velik gabaritima, ali je lagan i tanak, jedva ga osjecam u dzepovima. prije sam imao nokiu E66 i uvijek sam je osjecao u dzepovima. baterija mi traje jedan dan naravno, jer sam on line preko wifi i bluetooth, gps, stalno palim gasim. jos ga testiram. onaj samsungov program za pc je toliko los da nemam rijeci. koliko vidim po internetu Desire je jako dobar. pogledaj ovdje.

 

 

Koliko vidim ti tu uspoređujes jedan wildfire sa galaxyem, sto je ipak malo tesko Izlanuo se

A samo sam na toj stranici i vidio recenziju koja kaze da je Desire bolji od galaxya, ja ti mogu bar 5 stavit ovdje koje tvrde suprotno, ali nije to bit teme...

Oba mobitela su dobra i nece pogrijesit ni sa jednim od tih, ako mu bolji ekran, bolja kamera i bolji video ne znace puno, a puno mu znaci vanjska izrada onda neka uzme Desire, ako je ipak ono prije nabrojano vaznije Galaxy S...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 20:22 (frenky17).
16 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Poz.

Evo ovak; imam Galaxy S neka dva tjedna i osobno sam prezadovoljan telefonom (ako više te telefone možemo tako nazvati; prije džepni PC).

Kad sam kupovao, prvo sam gledao Desire, ali sam se predomislio kad sam spazio Galaxy; zbog sličnih karakteristika, presudni faktor je bio design samog uređaja, di Galaxy debelo šiša Desire (po mom mišljenju; neće se svi složiti sa time).

 

Evo neka moja usporedba:

 

SAMSUNG GALAXY 9000 S

PREDNOST:

- veći i kvalitetniji ekran

- ljepši design uređaja

- nativno snimanje HD videa

- navodno bolji CPU (nisam uspoređivao)

 

NEDOSTACI:

- nedostatak flasha (bljeskalice) za kameru

nije neki veliki propust, ali ako je nekome to bitno, onda je. Meni to nije igralo nikakvu ulogu.

 

-užasan software za sinhronizciju sa računalom

Ali postoji vrlo jednostavno i dobro riješenje: Android Manager WiFi (http://global.mobileaction.com/download/android.jsp) koji vrši sinhronizaciju putem WiFi-a i odlično radi. A i uvijek možeš uštekati mob kao mass storage i prebaciš si sam filove i sl.

 

HTC DESIRE (ne iz osobnog iskustva, nego prema podacima na netu)

PREDNOSTI:

- bljeskalica za kameru

- mehaničke tipke za search i back, te track ball 

 

NEDOSTACI:

- manji ekran

- snimanje HD videa moguće samo upgrade-om na android 2.2 (ako već nije upgrade-an)

- malo ružniji od Samsunga (kako kome)

 

 

Uglavnom, mislim da nećeš fulati ni sa jednim mobitelom, iako je u mom slučaju Galaxy prevagnuo. Izlanuo se

 

P.S. Možda i ovo bude nekome bitno: 

I ako netko zna kakav sl. video vezan za Desire, neka ga stavi za usporedbu.

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 21:59 (Berko).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Evo još jedan smiješan review Galaxy-a: 

 Smijeh

 

Evo i jedan benchmark test između Samsunga, HTC desire i Nexus one: 

 

Mislim da onda ipak Galaxy ima i malo bolji hardware.

 

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2010 3:57 (Berko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S
Lion King kaže...

Desire bez ikakvog premisljanja! Posto sam vlasnik Galaxy-a mogu ti samo reci da bjesis od Samsunga u sirokom luku.

Bilo koji HTC novijeg datuma bez razmisljanjaCool

Posto si vlasnik samsunga,zasto da se bjezi od njega,sto mu nevlalja,sto ti ne odgovara

 

Jos jendo pitanje,imas li aplikaciju skype na njemu i dali je moguce pozivati s nje ili samo chat

mozzart67
16 godina
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S

Imaš Skype lite koji radi na androidu. Chat radi dobro, ali nisam isprobao dali pozivanje radi; isprobat ću sutra pa javim. 

http://www.freewarelovers.com/android/app/skype-lite-beta

http://3dhr.net/berko/
14 godina
neaktivan
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S
koji je od ta dva mobitela bolji za multimediju, ukljucite i iPhone 4 (njega sam ukljucio zog igrica)
50Niggas
14 godina
offline
RE: HTC Desire vs Samsung Galaxy S
1337Code_breaker kaže...
koji je od ta dva mobitela bolji za multimediju, ukljucite i iPhone 4 (njega sam ukljucio zog igrica)

 

Ma tesko je na to odgovorit, imam galaxy S  preko 10 dana i potpuno sam zadovoljan sa njime, pogotovo sto se tice multymedije, sve je jednostavno vrh ponude, jedino baterija ne zadovoljava, ali to je problem kod svih mobitela izgleda...

Uglavnom siguran sam da nisam pogrjesio, jednostavno 4" ekran SAmoled je prava stvar, posebno kod gledanja filmova ili igranja NFs shifta ili Asphalt 5.

PS: ako ti je nocno slikanje vazno galaxy S zaobiđi u sirokom luku, jednostavno nocne slike su neupotrebljive, pusti one price "ma nije to tako lose", treba biti realan... Ali zato slikanje po danu, a pogotovo snimanje je jednostavno perfektno, tu mu malo ko moze prici, mozda ova nova nokia N8, ali ona ce kociti u drugim stvarima...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 2:40 (frenky17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice