"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.740.623
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iskreno, ne znam cemu tolika naklonjenost Mi A1 (vjv zbog stock androida koji meni ipak nije napet), ipak sam se odlucio za Redmi 5 plus zbog veceg, zgodnijeg ekrana i baterije.

Takodjer mu se i kamera pokazala kao nesto bolja koliko sam uspio istraziti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
...vjerojatna naklonjenost A1 ide iz pozitivnih iskustva korisnika, a ne ono sta pise na papiru za specifikacije.
Jer nekad se zna desit da mobitel jako dobro "zvuci" na papiru, a u stvarnosti to bas i nije tako...
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi placamo marku a ne telefon, tako da se isplati kupiti kineski mobitel koji nisu jos popularni kao samsung ili apple. Kupio sam u pevecu XIAOMI i bas sam zadovoljan. Specifikacije su odlicne i kada usporedis sa nekim populatnijim mobitelom ispao bi te barem 3 puta skuplje. Svakako preporucam da si pogledate. Rade sam kupio u pevecu neg prek interneta zbog garancije i znam da necu dobit ciglu 

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima li osim zte Nubia z17 mini išta bolje do 1400 kn s ekranom do 5.2", ili eventualno do 5.5" ali da je onda više bezel less?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
SamoRazumno kaže...

Mi placamo marku a ne telefon, tako da se isplati kupiti kineski mobitel koji nisu jos popularni kao samsung ili apple. Kupio sam u pevecu XIAOMI i bas sam zadovoljan. Specifikacije su odlicne i kada usporedis sa nekim populatnijim mobitelom ispao bi te barem 3 puta skuplje. Svakako preporucam da si pogledate. Rade sam kupio u pevecu neg prek interneta zbog garancije i znam da necu dobit ciglu 

 

 Koji točno?

Sada se i ja dvoumim između Redmi 4X (3/32)-1050kn

i Redmi Note 5A Prime (3/32)-1150kn

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
SamoRazumno kaže...

Mi placamo marku a ne telefon, tako da se isplati kupiti kineski mobitel koji nisu jos popularni kao samsung ili apple. Kupio sam u pevecu XIAOMI i bas sam zadovoljan. Specifikacije su odlicne i kada usporedis sa nekim populatnijim mobitelom ispao bi te barem 3 puta skuplje. Svakako preporucam da si pogledate. Rade sam kupio u pevecu neg prek interneta zbog garancije i znam da necu dobit ciglu 

 

 

Koji god xiaomi da si uzeo u pevecu si ga preplatio bzveze.

Imaš odličnih HR dućana sa HR garancijom a jeftinije od Peveca i bolje imat garanciju u dućanu koji se isključivo bavi prodajom mobitela nego u Pevecu.

 

To nije istina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 17:11 (Silent horror1992).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gdje je od Peveca jeftiniji sa HR jamstvom Redmi note 5a 3/32 od 1149kn na 24 rate?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 17:25 (Ag008).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li netko iskustva s "internet trgovinom" iz Crikvenice.

Da li je to ona fora da im uplatiš novce pa nikada ne dobiješ proizvod?

Cijene su im dobre ali ne ulijevaju povjerenje, kao ni 092 broj

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-a1-64gb-red-oglas-25464681

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...
Gdje je od Peveca jeftiniji sa HR jamstvom Redmi note 5a 3/32 od 1149kn na 24 rate?

 Bljak, zašto uopće kupovati to, kada je note 4 1199kn?

Btw da odgovorim na batmanovo HTC 10 vs kinezi... Ima svaki svoje pluseve i minuseve, baterija je abizmalna na htc 10, radi pristojno rečeno nekonzistentno i ekran je krama. Ima dobru kameru i vrhunsku izradu, te jači čip, ali kada se sve zbroji i oduzme nije MiA1/R5+ direktan downgrade. Malo proba čovjek MIUI koji leti na s625 procesoru, savršeno optimiziran sa njihove strane, osjeti što je imati bateriju koju ne treba puniti 2 puta dnevno nego jednom u 2 dana, veliki ekran koji će mu biti masu bolji na suncu i nije da previše gubi prelazkom na budžet telefon 2018. sa flagshipa 2016. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 21:15 (maks0806).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
Ag008 kaže...
Gdje je od Peveca jeftiniji sa HR jamstvom Redmi note 5a 3/32 od 1149kn na 24 rate?

 Bljak, zašto uopće kupovati to, kada je note 4 1199kn?

 i mi a1 za cca 1120 kn...

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mahjongg kaže...
maks0806 kaže...
Ag008 kaže...
Gdje je od Peveca jeftiniji sa HR jamstvom Redmi note 5a 3/32 od 1149kn na 24 rate?

 Bljak, zašto uopće kupovati to, kada je note 4 1199kn?

 i mi a1 za cca 1120 kn...

 Gleda kupovinu na rate

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
Mahjongg kaže...
maks0806 kaže...
Ag008 kaže...
Gdje je od Peveca jeftiniji sa HR jamstvom Redmi note 5a 3/32 od 1149kn na 24 rate?

 Bljak, zašto uopće kupovati to, kada je note 4 1199kn?

 i mi a1 za cca 1120 kn...

 Gleda kupovinu na rate

 sa amexom ili mastercardom revolving platiš i mjesečno otplaćuješ na rate...

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hmm ima li način da tako uzmem Mi note 3 na rate da je jeftinije od 2400kn na 12 rata u neutrinu?
Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Molim savjet iskusnijih, mi6 ili mi mix2?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
davor333 kaže...
Molim savjet iskusnijih, mi6 ili mi mix2?

 https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8507&idPhone2=8529

 

Oboje po specifikacijama približno isti. Mi 6 je 5 inč a mi mix 2 je 6 inč. ja nebi ništa manje uzeo od 6 inča. i meni je na mi 6 previše mesa gore i dolje.

Baterije su na oboje skoro istog kapaciteta.

Mix 2 ima i nesto bolju rezoluciju.

Mi 6 je ispoliraniji u softweru ali ali ja bi svejendo uzeo mix 2, ti usporedi još specifikacije na linku :) uzmi još u obzir da je cijena drastično veća za Mix 2.

 

Ako želiš uštedjeti a hočes bolje specifikacije onda bi preporučio redmi note 5, ima 6 inča, bolju bateriju,noviji  android a  mana je  da ima microusb i Fast charger 2.0 za 3.0 nismo sigurni dali podržava.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hvala na pojasnjenju, na "papiru" su dosta slicni a iskustvo je sasvim nesto drugo. Cak su i po cijeni tu negdje, gldam ovaj model: https://www.honorbuy.com/1254-xiaomi-mi-mix-2-64gb-smartphone-black-official-global-version.html
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
metrix.2k kaže...

Iskreno, ne znam cemu tolika naklonjenost Mi A1 (vjv zbog stock androida koji meni ipak nije napet), ipak sam se odlucio za Redmi 5 plus zbog veceg, zgodnijeg ekrana i baterije.

Takodjer mu se i kamera pokazala kao nesto bolja koliko sam uspio istraziti. 

Zbog skoro pa stock android sučelja!

 

Uzmi isti mobitel, instaliraj na njega MIUI, a potom stock android i sve će ti biti jasno!

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jehonan kaže...
metrix.2k kaže...

Iskreno, ne znam cemu tolika naklonjenost Mi A1 (vjv zbog stock androida koji meni ipak nije napet), ipak sam se odlucio za Redmi 5 plus zbog veceg, zgodnijeg ekrana i baterije.

Takodjer mu se i kamera pokazala kao nesto bolja koliko sam uspio istraziti. 

Zbog skoro pa stock android sučelja!

 

Uzmi isti mobitel, instaliraj na njega MIUI, a potom stock android i sve će ti biti jasno!

 Probao obe varijante, osobno mi je miui puno funkcionalniji. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mahjongg kaže...

 Gleda kupovinu na rate

 sa amexom ili mastercardom revolving platiš i mjesečno otplaćuješ na rate...

Zaboravio si i Diners revolving spomenuti ;-)

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
thebatman kaže...
Jehonan kaže...
metrix.2k kaže...

Iskreno, ne znam cemu tolika naklonjenost Mi A1 (vjv zbog stock androida koji meni ipak nije napet), ipak sam se odlucio za Redmi 5 plus zbog veceg, zgodnijeg ekrana i baterije.

Takodjer mu se i kamera pokazala kao nesto bolja koliko sam uspio istraziti. 

Zbog skoro pa stock android sučelja!

 

Uzmi isti mobitel, instaliraj na njega MIUI, a potom stock android i sve će ti biti jasno!

 Probao obe varijante, osobno mi je miui puno funkcionalniji. 

Slažem se s tobom, samo eto, ta funkcionalnost ima svoju cijenu!

 

Iako, sve bi to išlo jednako glatko i brzo, kao i stock, a da toliko ne "inzistiraju" na nadrizanju što, kako i gdje radiš (analitika, mi store, mi reklame, mi browser, itd.)

 

Otprilike mi liči na onu narodnu: "pišeš zlatom, a pečatiš g....m".

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li tko od vas Meizu M6 note? Čini se kao odlična alternativa midrange xiaomi modelima, jedino je flyme os kancerogen dozlaboga. Kakva je generalno podrška za njega jer ne nalazim na prvu baš previše...

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2018 16:24 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jehonan kaže...
metrix.2k kaže...

Iskreno, ne znam cemu tolika naklonjenost Mi A1 (vjv zbog stock androida koji meni ipak nije napet), ipak sam se odlucio za Redmi 5 plus zbog veceg, zgodnijeg ekrana i baterije.

Takodjer mu se i kamera pokazala kao nesto bolja koliko sam uspio istraziti. 

Zbog skoro pa stock android sučelja!

 

Uzmi isti mobitel, instaliraj na njega MIUI, a potom stock android i sve će ti biti jasno!

 Na bilo koji xiaomi mozes instalirat stock android sa xda tako da uzmi taj sa boljim specifikacijama..

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imaju žena i šogorica. Obje zadovoljne telefonom pogotovo kamerom. Flyme kancerogen? Ne vidim problem, čak mi se čini fluidniji od MIUI.

7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav 

Frend je  zapeo za novi mob nakon što je demolirao Xiaomi redmi note 3 pro i uglavnom je sveo  potragu na:

https://www.aliexpress.com/item/-/32833575602.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.6tFcow 

Želi baš ovaj 6 Ram/ 128Gb model i to ga dođe cca 380$.
Dva pitanja

Jel ima "više muzike za ovoliko para?"(380$)

Drugo jel ima negdje jeftinije "ova muzika" ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...

Imaju žena i šogorica. Obje zadovoljne telefonom pogotovo kamerom. Flyme kancerogen? Ne vidim problem, čak mi se čini fluidniji od MIUI.

 Kupio, koristio pola Dana, stavio na prodaju.Flyme je uzas, mesa oko ekrana pun k a ima samo home tipku. Plus onscreen. Nije fluidan kao miui mogu odmah reci u usporedbi s rn4 I to 64/4 model vs 32/3. Kamera je vrhunska, ali Flyme je zivi uzas. Treba 4 postavke mijenjati da she postavi nova launcher I kada se restarta ponovo... Wallpaper iz trece, kao da Sam na beti miuija 5

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

imao Meizu, korisito Flyme, privikao se nakon 2 minute! ne znam šta je to vama tako strašno!? ne bi da je stara Nokia sa windowsima...

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...

Ima li tko od vas Meizu M6 note? Čini se kao odlična alternativa midrange xiaomi modelima, jedino je flyme os kancerogen dozlaboga. Kakva je generalno podrška za njega jer ne nalazim na prvu baš previše...

 

maks0806 kaže...
Bura kaže...

Imaju žena i šogorica. Obje zadovoljne telefonom pogotovo kamerom. Flyme kancerogen? Ne vidim problem, čak mi se čini fluidniji od MIUI.

 Kupio, koristio pola Dana, stavio na prodaju.Flyme je uzas, mesa oko ekrana pun k a ima samo home tipku. Plus onscreen. Nije fluidan kao miui mogu odmah reci u usporedbi s rn4 I to 64/4 model vs 32/3. Kamera je vrhunska, ali Flyme je zivi uzas. Treba 4 postavke mijenjati da she postavi nova launcher I kada se restarta ponovo... Wallpaper iz trece, kao da Sam na beti miuija 5

 

Nisam naišao na tvoje probleme. Tipka funkcionira kao čitač prsta, Back (dodir) i Home (pritisak) , swipe s ruba ekrana je aktivne aplikacije. Stvar ukusa. Launcher se mijenja jednako kao i na ostalima pod Settings/Default apps. Jedino što nedostaje je Settings u Toggle bar-u.

Istina mob ima mesa, ali je vrlo robusno i kvalitetno napravljen što ne bih mogao reći za rn4 ili rn3 koji i posjedujem.

Zašto pitaš kad imaš iskustva i vlastito viđenje/mišljenje?

5 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

što mislite o Xiaomi redmi note 4,čini se bolji od Xiaomi mi A1

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-redmi-note-4-55-inch-4g-lte-smartphone-4g-64gb-snapdragon-625-octa-core-130mp-miui-8-touch-id-gold-487.html?utm_source=Alicia

 

Imaju ok cijene, skladište u EU, nude 2 godine garancije, brzu dostavu i imaju servis u nekoliko EU zemalja.

5 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

www.geekmaxi.com?utm_source=Alicia

 

Imaju ok cijene, skladište u EU, nude 2 godine garancije, brzu dostavu i imaju servis u nekoliko EU zemalja, nema problema sa carinom.

12 godina
offline
Zvučnik na xiaomi redmi note 5?

Kakav je zvučnik na Xiaomi redmi note 5, globalna verzija 3/32?

Na nekim komentarinma tvrde da je prilično loš. Može li netko potvrditi ili demantirati navedeno?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice