"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.740.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...

Koliko treba čekati od kupovine da sjedne?

Pa za nekih mjesec dana ti iznos povrata te kupnje postane "Payable", a isplatiš si ga na Paypal kad god hoćeš nakon toga. Naravno da nećeš za svaku kunu-dvije povrata si isplaćivati, ja obično pričekam da se skupi nekih 150-200 kn na računu pa si onda isplatim na PP...

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

dobra stvar, najlakse prvo spremit u kosaricu pa se onda ulogirat preko top cash backa na aliexpress i samo platit.. svaki put kad narucujem za nekog idem preko toga i skupi mi se tak love za kupovat sitne gluposti i to.. do sad 50$ sveukupno dobio a sve od narudzbi mobitela za nekog i sad cekam jos 20$, cekanje traje 10 tjedana 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Punjač za mobitele.

Doma imam 4 mobitela, tablet i dva sata koja se pune preko USBa.

(i RC autić i quadcopter....)

 

Ponekad zna biti rat za utičnicu. 

 

Danas sam naletio na ovo:

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-USB-C-60W-Total-Charger-Smart-Output-1-Type-C-5-USB-A/32854525477.html

 

To je točno to što mi treba!

 

Samo... ime nešto u ovoj klasi, a da nije baš preko 200kn...?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Aukey, 170 kn 

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Treba mi autopunjac za razumne novce, bivsi max mobile se sav raspao, imam LG spirit mob trenutno

 

Zasada sam nasao ova dva modela...ima li sto bolje kojim slucajem? 

 

https://www.mall.hr/auto-punjaci/anker-auto-punjac-powerdrive-2-lite-24-w-crna?src=bestsellers

 

https://www.uzishop.hr/auto-punjaci/16909-orico-usb-auto-punjac-2-porta-aluminium-orico-uci-2u-gd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Aukey, 170 kn 

 Odlično, hvala.

 

Hm... Za tih 30kn, možda ipak uzmem Xiaomi, sav namještaj i zidovi su bijeli kamo za mislim postaviti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
roby27 kaže...

Treba mi autopunjac za razumne novce, bivsi max mobile se sav raspao, imam LG spirit mob trenutno

 

Zasada sam nasao ova dva modela...ima li sto bolje kojim slucajem? 

 

https://www.mall.hr/auto-punjaci/anker-auto-punjac-powerdrive-2-lite-24-w-crna?src=bestsellers

 

 Ankerovi punjači su mi do sad pokazali sasvim ok i mogu isporučiti snagu za koju se deklarirani.

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok.

Može pomoć...

Već nekoliko dana čitam XIAOMI teme i izbor mobitela je pao na ova 3:

Mi 8

Mi Max 2S

Mi A2

 

Što je vaš savjet za odabir i zašto?

 

Ako imate što drugo za preporučiti... slobodno :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
stype_zd kaže...

Bok.

Može pomoć...

Već nekoliko dana čitam XIAOMI teme i izbor mobitela je pao na ova 3:

Mi 8

Mi Max 2S

Mi A2

 

Što je vaš savjet za odabir i zašto?

 

Ako imate što drugo za preporučiti... slobodno :)

Mi2s ako ti selfi kamera ništa ne znači. Ako znači onda Mi8

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

U subotu stigao mi8

Sto reci nego odličan.. Ja mu mane nisam našao 

Kamera zaslon baterija sve top

Mobitel leti

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
monitor22 kaže...

U subotu stigao mi8

Sto reci nego odličan.. Ja mu mane nisam našao 

Kamera zaslon baterija sve top

Mobitel leti

 Gdje si uzeo? Koliko lovaca? Carina?

 

Ja tražim gdje uzeti, htio bih kakvu takvu garanciju imati ako je ikako moguće. Ali sve kad kreneš istraživati truba, na sve se žale.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja uzeo Mi8 za ispod 2600 sa cashbackom, trenutno su 390 dolara na Aliju.

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji cash back koristis i jel sigurno isplacuju? Sa top cashback com sam imao kentre oko isplate

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Vidio sam tu po forumu da spominju ljudi Geekmaxi pa sam malo pogledao: daju 2 godine jamstva, slanje iz EU, 5,53€ dostava UPS iz Njemačke, slanje na servis i reklamaciju unutar EU, isto tako u slučaju da zamjenu šalju isto ide iz EU. Kontam da ću kod njih uzeti Mi8. Ima netko iskustava kakvih s njima?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam uzeo par komada od njih i doslo mi u roku 2 dana u Njemačku, do sad nisam imao nikakvih reklamacija na tim uredajima. Dosta njih je kupovalo od njih i nisam vidio nikakvih negativnih komentara do sada.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koliko uobičajeno treba dana da stigne paket s geekmaxija (de warehouse) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sutra narucis,u srijedu ti je u rukama.
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pisala sam u drugoj temi, trazim novi mob do 2000 max 2500 ako baš ima neki prelud za tu cijenu.

Vidim da pisete da iz ovih eu shopova stizu brzo mobiteli i da mi8 hvalite, al na geekmaxiju je sada 450 €?

Dobila sam preporuku za MI A2, ima li još neki za tu lovu?

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da se nadovežem na posto u općenitoj temi za preporuku mobitela. Gledao sam nekoliko modela Xiaomija, u pravilu do 2500 kuna te bih vas pitao koji biste mi preporučili.

 

Ovo je nekakva osnovna ponuda između koje se dvojim.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=8707&idPhone3=8529&idPhone1=8959

 

Također, koliko je sigurno/isplativo naručivati s Honorbuyja ili Geekmaxija. Kako funkcioniraju stvari s garancijom, dostavom, carinom itd. jer vidim da su cijene od nekoliko stotina kuna, pa sve do tisuću kuna jeftinije od hrvatskih?

 

Mobitel bih prvenstveno koristio za posao pa bi morao moći optimalno vrtjeti Office, tj. Word te imati jako dobru kameru, uz što kvalitetniju bateriju. Naravno, uz ležerno korištenje interneta i slušanje glazbe, pa mi možete preporučiti i neki četvrti model, ako je bolji.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako mozete svakako se protegnite do 2750 kn (MI 8) ,Goldway, Alliexpress,mislim da nema jeftinije i mirni ste najmanje 3 godine...garancija je nepotrebna,nece mu nist bit,garantirano :-)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Prisjele su mi te kupnje iz Kine. Molim savjet.

 

Znači kupio sam od Geekbuyinga Amazfit Stratos iz Italije, došao mi je za 2 dana, bez carine ali s greškom. Vratio sam ga njima, u Kinu kako su tražili, poslali su mi drugi, iz Kine, koji je sad zadržan na carini.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...

Prisjele su mi te kupnje iz Kine. Molim savjet.

 

Znači kupio sam od Geekbuyinga Amazfit Stratos iz Italije, došao mi je za 2 dana, bez carine ali s greškom. Vratio sam ga njima, u Kinu kako su tražili, poslali su mi drugi, iz Kine, koji je sad zadržan na carini.

 I kakav savjet ti sad tražiš?

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Traži povrat love od geeka i to je to. Ne znam kakav drugačiji savjet ocekujes. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji novi kinez ima dobru kameru? Ne mora navravno biti u rangu najnovijih iphona i samsunga, ali da valja. 

 

Zadnje sto sam kupio je bio Redmi note 3 pro i kamera je blago receno sranje.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tean kaže...

Koji novi kinez ima dobru kameru? Ne mora navravno biti u rangu najnovijih iphona i samsunga, ali da valja. 

 

Zadnje sto sam kupio je bio Redmi note 3 pro i kamera je blago receno sranje.

 Budžet? 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bill_jobs kaže...
display name ivo kaže...

Prisjele su mi te kupnje iz Kine. Molim savjet.

 

Znači kupio sam od Geekbuyinga Amazfit Stratos iz Italije, došao mi je za 2 dana, bez carine ali s greškom. Vratio sam ga njima, u Kinu kako su tražili, poslali su mi drugi, iz Kine, koji je sad zadržan na carini.

 I kakav savjet ti sad tražiš?

Ma ne znam ni sam, frustriran sam načinom na koji su se ponijeli. Prvo su me zavlačili da nisu primili taj što sam poslao nazad iako je po trackingu bio više od tjedan dana kod njih. Onda totalno ignoriranje svih mojih molbi i zahtjeva da to riješimo drugačije. Refundaciju mi nisu ponudili, doduše nisam ni tražio. Nudio sam im da platim poštarinu za slanje negdje iz EU i upozoravao da će to biti zadržano na carini ako ide iz Kine i da su onda za mene onda troškovi veliki ali su me uvjeravali da to neće biti problem jer oni napišu da je poklon i da je vrijednost 20$. I sad kad sam ih kontaktirao poslali su mi neki račun u kojem piše da je poklon u vrijednosti 20$. Ali mi se ne igra s tim. Nemam sreće s ispravnošću tih gadgeta, ovo mi je drugi puta da tako prolazim već i zato sam rekao da od sada neću više naručivati ništa bez jamstava u EU. Kako ja vidim, ja sad mogu odbiti to preuzeti pa da im se vrati i pokušati dobiti povrat cijelog iznosa ili ispregovarati slanje iz EU, to će trajati još mjesec dana ili duže, a možda i ne prođe pa riskiram ostati bez sata. Ili platiti carinu. Mislim, dugo čekam taj sat i vjerojatno ću platiti carinu ali mi je taj njihov odnos prema kupcu nikakav. Znači ono kad ti odgovore s jednom riječju kao da nisu ni pročitali tvoj mail. A čekaš svaki puta 24 sata na odgovor. I onda neka glupost, copy paste vjerojatno. Zato od sada čitam uvjete jamstva i zaobilazim one koji traže slanje u Kinu zbog zamjene ili popravka, za one stvari koje su skuplje i smatram da bi trebalo imati jamstvo za njih. A ima i neka shema da špeditera unajmiš da ti to izveze pa onda ne plaćaš uvoz kad se vrati, tako sam nešta načuo ali ne znam kako uopće doći do toga i koliko to košta. Vjerojatno dosta pa dođe na isto. Ako netko zna nek napiše, možda nekom pomogne za ubuduće.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...
bill_jobs kaže...
display name ivo kaže...

Prisjele su mi te kupnje iz Kine. Molim savjet.

 

Znači kupio sam od Geekbuyinga Amazfit Stratos iz Italije, došao mi je za 2 dana, bez carine ali s greškom. Vratio sam ga njima, u Kinu kako su tražili, poslali su mi drugi, iz Kine, koji je sad zadržan na carini.

 I kakav savjet ti sad tražiš?

Ma ne znam ni sam, frustriran sam načinom na koji su se ponijeli. Prvo su me zavlačili da nisu primili taj što sam poslao nazad iako je po trackingu bio više od tjedan dana kod njih. Onda totalno ignoriranje svih mojih molbi i zahtjeva da to riješimo drugačije. Refundaciju mi nisu ponudili, doduše nisam ni tražio. Nudio sam im da platim poštarinu za slanje negdje iz EU i upozoravao da će to biti zadržano na carini ako ide iz Kine i da su onda za mene onda troškovi veliki ali su me uvjeravali da to neće biti problem jer oni napišu da je poklon i da je vrijednost 20$. I sad kad sam ih kontaktirao poslali su mi neki račun u kojem piše da je poklon u vrijednosti 20$. Ali mi se ne igra s tim. Nemam sreće s ispravnošću tih gadgeta, ovo mi je drugi puta da tako prolazim već i zato sam rekao da od sada neću više naručivati ništa bez jamstava u EU. Kako ja vidim, ja sad mogu odbiti to preuzeti pa da im se vrati i pokušati dobiti povrat cijelog iznosa ili ispregovarati slanje iz EU, to će trajati još mjesec dana ili duže, a možda i ne prođe pa riskiram ostati bez sata. Ili platiti carinu. Mislim, dugo čekam taj sat i vjerojatno ću platiti carinu ali mi je taj njihov odnos prema kupcu nikakav. Znači ono kad ti odgovore s jednom riječju kao da nisu ni pročitali tvoj mail. A čekaš svaki puta 24 sata na odgovor. I onda neka glupost, copy paste vjerojatno. Zato od s

 A da platiš carinu,pa onda od gb tražiš povrat za carinske troškove.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...
bill_jobs kaže...
display name ivo kaže...

Prisjele su mi te kupnje iz Kine. Molim savjet.

Nemam sreće s ispravnošću tih gadgeta, ovo mi je drugi puta da tako prolazim

A trebao si onda uplatiti ona 2$ opcije da šalješ u Italiju na servis umjesto u Kinu, vjerujem da ta opcija u ovakvim slučajevima štedi puno živaca. Inače, ako ideš raditi izvoznicu preko špeditera da ne bi platio ponovno PDV, izađe te oko 400 kn procedura pa je vjerojatno isplativo samo za puno skuplje uređaje. Do prije par godina kad se moglo to besplatno raditi je bilo vrlo isplativo slati natrag u Kinu na servis, sada je bolje neke druge opcije tražiti ili ići na rizik da neće otić na carinu...

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

A trebao si onda uplatiti ona 2$ opcije da šalješ u Italiju na servis umjesto u Kinu, vjerujem da ta opcija u ovakvim slučajevima štedi puno živaca. Inače, ako ideš raditi izvoznicu preko špeditera da ne bi platio ponovno PDV, izađe te oko 400 kn procedura pa je vjerojatno isplativo samo za puno skuplje uređaje. Do prije par godina kad se moglo to besplatno raditi je bilo vrlo isplativo slati natrag u Kinu na servis, sada je bolje neke druge opcije tražiti ili ići na rizik da neće otić na carinu...

Meni je ta opcija totalno promakla, naravno da bi platio tih 2$. Ali nisam to uopće vidio kad sam naručivao. Ja sam do nedavno isto išao na to da je sve od Xiaomija kvalitetno pa mi garancija ne treba ali sad me frka naručiti mobitel od bilo gdje pa čekam da dođe u Geekmaxi, oni imaju taj sistem vraćanja u EU i šalju i sa servisa i zamjene iz EU, pa ću bolje tako... platiti malo više da ne prolazim ovo opet u slučaju nečega. Mislim, nitko to ne očekuje, jednostavno je proizvod s tvorničkom greškom, desi se jednom u tko zna koliko. Ali kad se desi onda je zlo ako se mora ovako. Preko mjesec dana je već prošlo da sam bez tog sata i sad ću ga još dodatno platiti.

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok ljudi, molio bih ako mi netko od iskusnih može reći jesam li se zajebao ili ne.

 

tražio sam si novi telefon i našao xiaomi mi5x, specke i cijena su mi se svidjele i odmah sam ga naručio. 

E sad kad sam malo proguglao skužio sam da je to zapravo isti telefon kao Mi A1 ali je ova verzija valjda namjenjena kineskom (ili kojemveć) tržištu.

 

sad me strah da ću dobiti telefon na kineskom jeziku ili tko zna šta, hoću ga uopće moći normalno koristiti u hr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice