Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.936
|
čitano: 10.918.901
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Pozz ekipa,trebala bi mi pomoc!

Dakle nakon 3 godine vrijeme je da se rijesim ove kante experie z3 i u potrazi sa za necim drugim.

Eh kako mi rodak za tjedan dana dolazi u posjet uzeo bi kod njega u mediamarkt novi mobitel al sam nsodlucan pa bi volio da mi pomognete.

Dakle mob kojo trazim zdlim da ima vise 5'5,dobru bateriju(da izdrzi bar do kasno navecer),te dobru kameru

Cjenovni rang mi je cca 500€

Dakle zapeo sam za :

1.lg g6 

2.samsung s8+

3.huawei mate 10 pro

4.one plus 6

 

Ono sto mi je stvarno top prioritet je baterija,dakle sto od ova 4 uredaja uzet?

Uzmi OP6 ako biras izmedu tih uredaja, to je moja preporuka, nije ni S8+ los izbor. Samo nemoj LG G6 jer je vidno losiji od svih navedenih. OP6 ce ti biti odlican sto se baterije tice i jako dobar all arounder je.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Idem sada u grad pa ćemo kupiti tri mobitela. Prebacujem se u bonbon pa jer tamo ima nekih mobitela ili da uzmem negdje drugdje. Uglavnom molio bih savijet za mob do 150kn/mj

na 24rate da ne uzmem neko smece od moba

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lllnuclearlll kaže...
medozg366 kaže...

Xiaomi redmi note 5 4/64gb za 1500kn prek honorbuy. Jel ima kaj bolje za te novce?

 trenutno ne ako kupuješ novo

 

plaća li se porez ako se naručuje preko honorbuy? i kako ide s jamstvom?

 

Porez se nebi smio plaćati ako je iz EU warehouse. A za jamstvo neznam, može li se u HR ostvariti?

 

https://www.honorbuy.com/1385-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-black.html

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Pozz ekipa,trebala bi mi pomoc!

...

Cjenovni rang mi je cca 500€

Dakle zapeo sam za :

1.lg g6 2.samsung s8+ 3.huawei mate 10 pro 4.one plus 6

Ono sto mi je stvarno top prioritet je baterija,dakle sto od ova 4 uredaja uzet?

1. G6 je snapdragon 821, dakle znatno slabiji od svih ostalih na popisu. I znatno veći potrošać baterije jer je CPU manje štedljiv.

2. S8+ je OK, ali ne očekuj da će baš brzo dobijati nadogradnje i nove verzije Androida te ga, naravno, opterećuje Samsungov bloatware.

3. Mate 10 Pro je isto OK, ali Kirin 970 je ipak slabiji od Snapdragona 835 te je u rangu Exynosa iz Galaxy S8+.

4. OP6 ti je uvjerljivo najbrži/najjači od navedenih, no ujedno se i najbrže puni (30 min za 60% baterije). Ima i nekih mana naspram S8+ i Mate10pro ali ima puno više prednosti.

Tako da, ja se slažem s kolegom, OnePlus 6 bi bio moj izbor (i izabrao sam ga, naručio u subotu!).

 

Evo ti uspredba: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8854&idPhone2=8523&idPhone3=9109#*,g955f,*

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZABORAVKOO kaže...

Idem sada u grad pa ćemo kupiti tri mobitela. Prebacujem se u bonbon pa jer tamo ima nekih mobitela ili da uzmem negdje drugdje. Uglavnom molio bih savijet za mob do 150kn/mj

na 24rate da ne uzmem neko smece od moba

 Nokia 7 Plus ili Honor 10 su u toj cijeni pa vidi koji ti se više sviđa.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
2 zee_15

Mate 10 pro ako ti je baterija bitna. Tu je superioran nad svim navedenim. Kamera je potencijalno najbolja od svih također.

Glede performansi(većinom u igrama jer ovo ostalo ćeš teško primijetiti).....OP6.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 12:33 (saintmarcus9).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
saintmarcus9 kaže...
2 zee_15

Mate 10 pro ako ti je baterija bitna. Tu je superioran nad svim navedenim. Kamera je potencijalno najbolja od svih također.

Glede performansi OP6.

Kamera na M10P nije bolja od S8+, upitno je jeli bolja od one na OP6

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne bih znao za s8+ jer ga nisam imao ali jesam OP6 i vratio sam se na Mate 10 pro prvo zbog baterije potom zbog idiot proof low light snimki u ribolovu koje su osjetno bolje ispadale na Mati :)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
saintmarcus9 kaže...
Ne bih znao za s8+ jer ga nisam imao ali jesam OP6 i vratio sam se na Mate 10 pro prvo zbog baterije potom zbog idiot proof low light snimki u ribolovu koje su osjetno bolje ispadale na Mati :)

Moguce da Mate ima bolju od OP6 jer to nisam isprobao. Ali isprobao sam S8+ i M10 i S8+ je znatno sposobniji sto se tice kamere

8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Smočio mi se xiaomi redmi note 2 i ne radi više. Sad mi brzo treba novi, ne namjeravam kupovati iz kine, uzela bi u nekom od naših shopova.

Koji preporučate do 2000 kn, s tim da može i do 2500 ako ima baš neki koji je super u tom rangu.

 

Ne pratim više mobitele i što je sad popularno, voljela bih da je komb 4/64, da ima dobru kameru, od igrica igram samo castle clash i koristim standardne aplikacije, fejs, wapp, mail, google karte, muzika..

hvalaaaa

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

 Nokia 7 Plus ili Honor 10 su u toj cijeni pa vidi koji ti se više sviđa.

Dilemu između ta 2 uređaja i ja imam...

 

Huawei ima jači chipset, brži storage (s tim da ovisi, neki dobiju eMMC, a neki UFS), ima dobre kamere koje malo prezasićuju boje, ali to izgleda dosta dobro.

 

Nokia ima Android One sustav, ima sporiji eMMC storage, vrlo dobar chipset, no nešto slabiji od Honora 10, ima dobre kamere koje imaju realne boje, ima veću bateriju.

 

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
freon kaže...

Smočio mi se xiaomi redmi note 2 i ne radi više. Sad mi brzo treba novi, ne namjeravam kupovati iz kine, uzela bi u nekom od naših shopova.

Koji preporučate do 2000 kn, s tim da može i do 2500 ako ima baš neki koji je super u tom rangu.

 

Ne pratim više mobitele i što je sad popularno, voljela bih da je komb 4/64, da ima dobru kameru, od igrica igram samo castle clash i koristim standardne aplikacije, fejs, wapp, mail, google karte, muzika..

hvalaaaa

 Pogledaj si MI A2 Android One, a ako ti je preskup onda Redmi Note 5.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 13:09 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala ti na brzom odgovoru! Baš sam oba gledala, koja bi bila glavna razlika u njima?

Vidim da su u neutrinu sada na akciji, iako im crni stiže tek krajem mjeseca, al uzela bi cu plavi, svakako ide maska preko.

A od nekih drugih brandova? Huawei npr? 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
freon kaže...

Hvala ti na brzom odgovoru! Baš sam oba gledala, koja bi bila glavna razlika u njima?

Vidim da su u neutrinu sada na akciji, iako im crni stiže tek krajem mjeseca, al uzela bi cu plavi, svakako ide maska preko.

A od nekih drugih brandova? Huawei npr? 

Ovo ti je trenutno najbolje što se nudi za taj novac. Mi A2 je odličan telefon, ima jako dobar chipset, Android One sustav, solidan ekran, solidne kamere... 

 

Redmi Note 5 je isto tako odličan, iako nešto slabiji, ali za taj novac vrhunski uređaj. Jedino ima dosta jaču bateriju od Mi A2 i gledaj ako ga uzimaš da je Global verzija.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 13:20 (ZABORAVKOO).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-5-dual-4gb-64gb-black-global.html Dostupno odmah, ja uzeo nedavno ženi, oduševljena.

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
ZABORAVKOO kaže...

Idem sada u grad pa ćemo kupiti tri mobitela. Prebacujem se u bonbon pa jer tamo ima nekih mobitela ili da uzmem negdje drugdje. Uglavnom molio bih savijet za mob do 150kn/mj

na 24rate da ne uzmem neko smece od moba

 Nokia 7 Plus ili Honor 10 su u toj cijeni pa vidi koji ti se više sviđa.

 Pozdrav, hvala na odgovoru, gdje bih to mogao kupiti na 24 rate?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ima ih u Linksu, a prilično sam siguran da imaju opciju do 24 rate...
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Konačno sam odlučio zamijeniti svoju krntiju novim mobitelom, no u potpunosti sam izvan toka pa me zanima postoji li i koja je razlika između kineskih marki mobitela i onih nama poznatijih?

 

Vidio sam nekoliko Xiaomi mobitela koji mi se sviđaju, no ne znam koliko su pouzdani i kvalitetni u usporedbi s konkurencijom.

 
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lllnuclearlll kaže...
freon kaže...

Hvala ti na brzom odgovoru! Baš sam oba gledala, koja bi bila glavna razlika u njima?

Vidim da su u neutrinu sada na akciji, iako im crni stiže tek krajem mjeseca, al uzela bi cu plavi, svakako ide maska preko.

A od nekih drugih brandova? Huawei npr? 

Ovo ti je trenutno najbolje što se nudi za taj novac. Mi A2 je odličan telefon, ima jako dobar chipset, Android One sustav, solidan ekran, solidne kamere... 

 

Redmi Note 5 je isto tako odličan, iako nešto slabiji, ali za taj novac vrhunski uređaj. Jedino ima dosta jaču bateriju od Mi A2 i gledaj ako ga uzimaš da je Global verzija.

 

tnx! Evo sad čitam u temi kineski mobiteli da iz eu shopova mobiteli stižu kroz par dana pa tako da mi je i to sada opcija 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
freon kaže...

tnx! Evo sad čitam u temi kineski mobiteli da iz eu shopova mobiteli stižu kroz par dana pa tako da mi je i to sada opcija 

 ne znam jedino kako funkcionira jamstvo u tom slučaju... pošto nisam još imao mobitel koji nisam u jamstvenom roku barem jednom nosio na servis ne bih uzeo uređaj bez jamstva nikada...

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, molim vas preporuku dual sim mobitela do 2000kn (moze i preko oglasnika, obavezno pod garancijom).

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
U trgovini imaš Xperia XA2 za 2000 kn, ima dual sim podršku i jako dobar općenito mob za prosječnog korisnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je bolji Nokia 7 plus ili Honor 10

3 Nokia 7 plus
2 Honor 10
0 Neki drugi po sličnoj cijeni
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
K0k010.1 kaže...

Konačno sam odlučio zamijeniti svoju krntiju novim mobitelom, no u potpunosti sam izvan toka pa me zanima postoji li i koja je razlika između kineskih marki mobitela i onih nama poznatijih?

Vidio sam nekoliko Xiaomi mobitela koji mi se sviđaju, no ne znam koliko su pouzdani i kvalitetni u usporedbi s konkurencijom.

 Uz Huawei vjerojatno najkvalitetniji kinseki mobiteli.

Kontrola kvalitete je iz modela u model sve bolja i bolja.

 

Nisu slučajno četvrti u svijetu po broju prodanih mobitela.

 

Kod kupnje pogledaš prijedloge, opise, ili pitaš prodavače.

Da ne uzmeš verziju koja nema globalni ROM. Čak ni to nije tako strašno, ali je bolje kad imaš, pogotovo jer dobija redoviti update.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Krivo. Huawei je trenutno drugi proizvođač, četvrti je Xiaomi.

1. Samsung

2. Huawei

3. Apple

4. Xiaomi

5. Oppo

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dastefan kaže...

Krivo. Huawei je trenutno drugi proizvođač, četvrti je Xiaomi.

1. Samsung

2. Huawei

3. Apple

4. Xiaomi

5. Oppo

 To sam i rekao :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ups. Sorry, bit će da sam popio pivu previše :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nokia 7+ ili Samsung A8 - oba koštaju oko 300 eura, ili pak nešto treće? Privlači me stock android na 7 ali mi se malo povelik čini, i mrvicu mi smeta što nema notifikacijsko svjetlo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AlexTm kaže...

Nokia 7+ ili Samsung A8 - oba koštaju oko 300 eura, ili pak nešto treće? Privlači me stock android na 7 ali mi se malo povelik čini, i mrvicu mi smeta što nema notifikacijsko svjetlo.

 Nokia ti ima debelo bolju bateriju, i po meni čvršći i bolji dizajn. Vjerojatno ima i bolju kameru. A Android One podrška je odlična stvar

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice