Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 956.046
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
jaZey kaže...

Moze preporuka nekog kaljenog, jel nillkin jos uvijek best value

 Whitestone Dome

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tonci R. kaže...
CrossDeath kaže...

Nikako mi nije jasno zasto su sakrili ikonicu za power saving mode 

 Pa možeš ih sam poredati kako hoćeš. Otvori ikonice na cijeli ekran. Pritisni 3 točkice i odaberi redoslijed gumba.

Ma znam to, mislim na ikonicu u status baru da znas da je power saving mode ukljucen.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ok, malo sam razocaran:

1. I dalje nema da dok drzis prst duze na ikoni od app da ti odmah ponudi ako zelis otvoriti pop-up window. To me dovodi do sljedece tocke:

2. Otvaranje split screena je dosta sporije nego na 8.0. To bi mogao neki skorasnji update popraviti...

3. Nemogu kod AoD oznaciti istovremeno da mi pokazuje za postavljenje vrijeme i za double tap

I jos neke djecje bolesti sto bi neki update mogao popraviti, u sto i spada tocka 2 ali ona mi (zasad) najvise smeta pa se nasla na popisu.

Btw kako floating keyboard ukljuciti?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kada ti je otvorena tastatura ukoliko su ti na vrhu prijedlozi rijeci onda moras prvo kliknuti gore lijevo onaj smajlic sto promijeni to sto je na vrhu pa dobijes smajlice i ostale stvarcice (ako ti je ovo vec onda odmah idi dalje), nakon toga kliknes skroz desno u vrhu strelica prema dole sto pokazuje pa ces vidjeti "režime" gdje samo odaberes plutajucu...

 

Te iznad 3 stvari koje si naveo ne kontam, na osnovu cega kazes da je sporiji split screen? Sad probao i otvara super brzo. Takodjer te ne kontam za AOD sta pokusavas nastimat, sve sto je na 8.0 bilo ima i ovdje i jos dodatnih funkcija.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 21:18 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Hvala.

Al ok, to je sve samo ne intuitivno😂
Pa covjece windows 10 mobile je to imao bolje.
Kad smo vec kod njega i pisanja, steta sto adres bar nisu isto stavili dole (Android P bi kaktiga trebao poboljsati UI...). Znao sam da nece to staviti ali ipak sam se malo nadao.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Onda je mozda samo meni to sporo. Ali bas objektivno sporo - dok otvaram split screen prvo mi se smrzne donji dio na sekundu i onda mi tek ponudi sta zelim otvoriti dole. I dok konacno odaberem opet mi nekako sporije otvara nego na 8.0 Tamo mi je to islo puno fluidnije.

Za AoD znam da je i prije tako bilo ali sam mislio da ce to popravito sa P.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ljudi, danas mi je došao update za Samsung Internet betu, ima pravi dark mode!
Crni Bug forum, gotovo savršeno! :-)
Ne znam dal je povezano sa Pie updateom, ili radi i na starijim Android verzijama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Onda je mozda samo meni to sporo. Ali bas objektivno sporo - dok otvaram split screen prvo mi se smrzne donji dio na sekundu i onda mi tek ponudi sta zelim otvoriti dole. I dok konacno odaberem opet mi nekako sporije otvara nego na 8.0 Tamo mi je to islo puno fluidnije.

Za AoD znam da je i prije tako bilo ali sam mislio da ce to popravito sa P.

 

Možda si imao u developer options postavke za brzine animacija namještene na drukčije od defaultnih, a radio si update? Meni su štekale npr. animacije prebacivanja sa app na app (dvoklik na lijevu donju ikonu) dok nisam animation scale vratio na defaultnih 1x

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

skinuo sam odin i odgovarajuci firmware za s9 tj ovaj sijecanjski update cas2

sad me zanima da nebi ostao bez podataka i app dali za update preko odina treba ispuniti samo onu rubriku AP ili sve rubrike. znaci nebi da izgubim podatke na mobu

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Od novog updejta na pubgu su mi boje prenaglasene,ko temperaste

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SIII Deny kaže...

skinuo sam odin i odgovarajuci firmware za s9 tj ovaj sijecanjski update cas2

sad me zanima da nebi ostao bez podataka i app dali za update preko odina treba ispuniti samo onu rubriku AP ili sve rubrike. znaci nebi da izgubim podatke na mobu

 

Ispunis sve, ali za CSC odaberes HOME_CSC.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
SIII Deny kaže...

skinuo sam odin i odgovarajuci firmware za s9 tj ovaj sijecanjski update cas2

sad me zanima da nebi ostao bez podataka i app dali za update preko odina treba ispuniti samo onu rubriku AP ili sve rubrike. znaci nebi da izgubim podatke na mobu

 

Ispunis sve, ali za CSC odaberes HOME_CSC.

 hvala uspio sam

jedino mi nije jasno zasto?

mob sam kupio u njemackoj i csc je bio DBT i isti dan kad je PIE dosao sluzbeni u njemacku dobio sam OTA nadogradnju

sad je prije par dana dosao update na sammobile CAS2 i nikako ga nemoze naci kao vas uredaj je aktualiziran na najnoviju verziju
skinem samsung info da vidim csc i promjenio se u SEE

i naravno ne dobijam OTA nadogradnje

od prvog dana je hr kartica u mobu i prvi pie sam dobio ota dbt sad ovaj nula bodova

7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

T-mobile i dalje nula bodova, baš me zanima kolko će im trebat da puste

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SIII Deny kaže...
CrossDeath kaže...
SIII Deny kaže...

skinuo sam odin i odgovarajuci firmware za s9 tj ovaj sijecanjski update cas2

sad me zanima da nebi ostao bez podataka i app dali za update preko odina treba ispuniti samo onu rubriku AP ili sve rubrike. znaci nebi da izgubim podatke na mobu

 

Ispunis sve, ali za CSC odaberes HOME_CSC.

 hvala uspio sam

jedino mi nije jasno zasto?

mob sam kupio u njemackoj i csc je bio DBT i isti dan kad je PIE dosao sluzbeni u njemacku dobio sam OTA nadogradnju

sad je prije par dana dosao update na sammobile CAS2 i nikako ga nemoze naci kao vas uredaj je aktualiziran na najnoviju verziju
skinem samsung info da vidim csc i promjenio se u SEE

i naravno ne dobijam OTA nadogradnje

od prvog dana je hr kartica u mobu i prvi pie sam dobio ota dbt sad ovaj nula bodova

Stvarno ne znam kako funkcionira taj CSC. Ja sam recimo sebi instalirao DBT Pie, a pise da mi je aktivan XEU, znaci nema nigdje DBT. Isto tako, jedni kazu da im stizu OTA nadogradnje iako im se ne podudaraju SIM i CSC, dok drugima ne. Ja samo znam da cu, cim HT izbaci update, flesat ga i biti miran, jer tako cu 100% biti siguran da ce mi stizati OTA nadogradnje, a i takav je mob bio kad sam ga kupio. Nisam ni ja dobio OTA nadogradnju na CSA2, iako je vec bio izasao za DBT.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
A vjerojatno cemo mi koji cekamo da teleoperateri daju updejt cekati nekih tjedan dva vise.
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SIII Deny kaže...
CrossDeath kaže...
SIII Deny kaže...

skinuo sam odin i odgovarajuci firmware za s9 tj ovaj sijecanjski update cas2

sad me zanima da nebi ostao bez podataka i app dali za update preko odina treba ispuniti samo onu rubriku AP ili sve rubrike. znaci nebi da izgubim podatke na mobu

 

Ispunis sve, ali za CSC odaberes HOME_CSC.

 hvala uspio sam

jedino mi nije jasno zasto?

mob sam kupio u njemackoj i csc je bio DBT i isti dan kad je PIE dosao sluzbeni u njemacku dobio sam OTA nadogradnju

sad je prije par dana dosao update na sammobile CAS2 i nikako ga nemoze naci kao vas uredaj je aktualiziran na najnoviju verziju
skinem samsung info da vidim csc i promjenio se u SEE

i naravno ne dobijam OTA nadogradnje

od prvog dana je hr kartica u mobu i prvi pie sam dobio ota dbt sad ovaj nula bodova

 Ovako funkcionise na novijim modelima S8 i S9, ne znam za starije, na S5 i starijim lagano stavis koji hoces CSC.

1. Ako imas SEE i odes u Njemacku ili neku zemlju, kad ubacis njihovu sim karticu, ponudice ti obavjestenje cesto iskace, da resetujes na fabricka da bi se instalirali neki potrebni dodaci, app itd, jedna od tih funkcija je Wifi Calling jer ga nema na SEE i na karticama koje ja koristim ne podrzavaju to. Ako resetujes, CSC ce da se promjeni na Njemacku ili tu u kojoj si drzavi tj karticu koju koristis. 
2. Ako odes u Njemacku, ubacis Njemacku sim karticu, a skinuo si SEE ili neki bilo koji drugi Firmware i flesovo ga, tvoj CSC ce biti Njemacki ali neces dobijati OTA nikako, moras bas Njemacki da skines dok koristis tu sim karticu Njemacku i tek nakon toga ces dobijati.

3. E sad ova opcija je jos ostala da testiram, sad cekam da izadje novi update da vidim da li cu dobijati OTA jer sam ubacio Sim karticu druge drzave, skinuo od te drzave firmware i flesovao sistem, nakon toga sam dobio taj CSC od te drzave i vratio sam svoj sim karticu domacu. CSC  je i dalje od te drzave od koje sam imao sim karticu i firmware flesovao. Sada nisam siguran da li cu dobijati OTA ili ne, ali cekam evo da dodje i javicu dok izadje za tu drzavu da li sam dobio ili ne. Za sad jos nije izaslo, i dalje je na CLRI, bio sam ubacio Njemacku sim karticu pa sam isto ovo uradio ali sam ne znam zbog cega od druge drzave neke ubacio i flesnuo, pa sad za nju ima samo CLRI jos uvijek a taj i koristim.

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Bez obrzira koja kartica koji csc ili sta vec OTA dolazi osim u slucaju da je knox okinut sto se desi kada se instalira custom recovery. Ako je knox 0x0 nesmetano ce dolaziti OTA bez obzira sta preko ODIN-a instalirao. Ovo je provjereno iz visegodisnjeg licnog iskustva.

 

A ovo sto nije stigao OTA za drugu nadogradnju bete za DBT i mene cudi, ali znam lika sa drugog foruma koji je mobitel kupio u njemackoj i uvijek mu dolazio OTA a ovaj mu zadnji nije jos stigao. Ali znalo mi se desiti prije tako, na BTU dok sam bio, na sammobile ima update a meni na OTA tek dodje nakon nekoliko dana.

 

Moguce da nastane problem s tim csc ukoliko se koristi home_csc a ne onaj koji vraca na fabricke...

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 15:51 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja samo znam da meni nije stigao ovaj zadnji OTA za DBT Pie. Takoder, cudna stvar je sto mi je nakon flesanja DBT Pie FW-a aktivan CSC XEU, nema ni traga DBT-u. Vjerujem da je to zato sto sam flesao HOME_CSC, a ne obicni CSC, pa se nesto poremetilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nece nikad dolazit OTA ako bez sim kartice flesas drugu drzavu, tebi ce ostati taj CSC dal fleso obicini ili Home cscs, ostace naprimer SEE iako si flesovo njemacki ali ota neces dobijat i provjereno 1000 puta moras see fles da bi dolazio update

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 16:03 (keks99).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pozdrav svima! Zanima me , vi što ste prešli na 9.0, kakva je baterija sad na 9.0? Koristim s9+, zadovoljan sam baterijom pa me zanima razlika između 8.0 i 9.0. Frimware je mađarski telenor, trebao bi valjda ubrzo da stigne 9.0.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MareAn kaže...

Pozdrav svima! Zanima me , vi što ste prešli na 9.0, kakva je baterija sad na 9.0? Koristim s9+, zadovoljan sam baterijom pa me zanima razlika između 8.0 i 9.0. Frimware je mađarski telenor, trebao bi valjda ubrzo da stigne 9.0.

 Baterija je mrvicu bolja. 

Ali meni je vizualno oreo bio ljepsi.Preintezivne boje su mi na ovom 9.0

Inace amoledi imaju jake boje,ali meni je na oreu bilo sasvim taman,ovo mi cak i smeta.

Dark mode,geste i noviteti u AOD-u su jedino sto mi pase

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MareAn kaže...

Pozdrav svima! Zanima me , vi što ste prešli na 9.0, kakva je baterija sad na 9.0? Koristim s9+, zadovoljan sam baterijom pa me zanima razlika između 8.0 i 9.0. Frimware je mađarski telenor, trebao bi valjda ubrzo da stigne 9.0.

 Ne primjecujem nikakvu razliku u bateriji, mislim da sam sustav u ovom slucaju nema utjecaja nikakvog

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Baš gledam, meni po noći u stanju mirovanja troši bateriju 1,5% na sat (taj novi Android 9). Sve uključeno kao i po danu. Isključen AOD. Sa uključenim AOD oko 2,5% na sat.
To mi se čini puno. Kako je kod vas?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni od cca 22h do 6h ujutro potrosi sveukupno 3 do 4% baterije. S9+. Jedino mi je AOD iskljucen.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni cca 8%, isto S9+, isto AOD isključen.
Vratio sam na tvorničke postavke nakon instalacije deveke...
Na što još obratiti pažnju da ne potroši toliko?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 12:21 (Darko150).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Darko150 kaže...
Meni cca 8%, isto S9+, isto AOD isključen.
Vratio sam na tvorničke postavke nakon instalacije deveke...
Na što još obratiti pažnju da ne potroši toliko?

 Pričekajte par dana da novi sustav za kontrolu potrošnje baterije snimi aplikacije i način korištenja. Nakon toga će sam isključivati ono što treba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 15:13 (Tonci R.).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Vjerojatno 20 ili 25.1.2019. Tako su ovi security update izlazili.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
fijo kaže...

Vjerojatno 20 ili 25.1.2019. Tako su ovi security update izlazili.

 

Three.ie jos uvijek nista isto...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

TiONiO
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tionio kaže...

Se može nekako namjestiti da se ovaj "night mode" automatski pali gasi s obzirom na noc i dan? Kao što radi bkue filter...

Imas u developer postavkama

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice