Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.713
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 Ti vidis ghosting ko hdzovci tita , iskace ti iz pastete koliko si isprepadan i neupucen, na toj stranici ak ides usporedjivaz vidi se da nema neke razlike vs tn panela jer nemoze to kamera uhvatiti a kamo li tvoje neiskusni oko, umjesto da si kupio 2x ova panela i uzivo u igrama ti sav neupucen uzo tn panel od 3k kuna i sad se boris svim silama pokazat kako si pametan bio, opet sam tw pito da slikas svoj ghosting a ja cu svoj pa da usporedimo.  Ako te strah onda tako reci i povuci se u svoju spilju sa svojim ispranim preskupim panelom.

 

Ispricavam se adminu koji ce morat brisat ovu raspravu, ali nemogu a da ne odgovorim neupućenom trollu i smjestim ga nazad u spilju.

 Otkrio si jos jedan detalj o sebi pa su stvari postale jos malo jasnije, al dobro ne zelim ici u off.

 

Ti pricas o neiskusnom oku, a ne vidis ovaj kilometarski trag na tamnoj povrsini cak i pri strong overdrajvu klik? Da ne bi bilo kako vadim sliku od ne znam kuda evo i link na recenziju klik.

 

Po slici bi se dalo naslutiti da je strong overdrive optimalan te da se javlja samo na tamnim pozadinama, ali covjek naglasuje From this analysis it would be an easy conclusion to reach that ‘Strong’ is the optimal setting at 144Hz. In practice, though, there are some transitions which introduce much more noticeable overshoot than shown for these transitions. Some of these are explored in the section of the video review highlighted shortly. Tko zeli moze pogledati prilozeni video pa ce se dodatno uvjeriti.

 

Cek ti zbilja jos ne shvacas da slikanjem mobitelom neces nista postici? 

 

Sto se mog monitora tice to je sajns fiksn naspram tog mrljavca, ghosting na njemu 0, boje nisu puno losije, a naravno najbitnija stvar u cijeloj prici je g-sync, slag na tortu u cijeloj prici je cinjenica da je nabavljen po puno nizoj cijeni od ove koju ti spominjes.

 

Gledam sad ovaj glow sto si slikao, znaci osim zamrljane slike i tearinga (vidim da nemas AMD karticu za iskoristiti freesync) jos ima i lijepi "odsjaj", pravi keeper nema sta. 

 

Porcija je servirana i dezinformacije su pobijene tako da je moj posao ovdje zavrsen, zivio ti meni.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Djozaa kaže...

 Ti vidis ghosting ko hdzovci tita , iskace ti iz pastete koliko si isprepadan i neupucen, na toj stranici ak ides usporedjivaz vidi se da nema neke razlike vs tn panela jer nemoze to kamera uhvatiti a kamo li tvoje neiskusni oko, umjesto da si kupio 2x ova panela i uzivo u igrama ti sav neupucen uzo tn panel od 3k kuna i sad se boris svim silama pokazat kako si pametan bio, opet sam tw pito da slikas svoj ghosting a ja cu svoj pa da usporedimo.  Ako te strah onda tako reci i povuci se u svoju spilju sa svojim ispranim preskupim panelom.

 

Ispricavam se adminu koji ce morat brisat ovu raspravu, ali nemogu a da ne odgovorim neupućenom trollu i smjestim ga nazad u spilju.

 Otkrio si jos jedan detalj o sebi pa su stvari postale jos malo jasnije, al dobro ne zelim ici u off.

 

Ti pricas o neiskusnom oku, a ne vidis ovaj kilometarski trag na tamnoj povrsini cak i pri strong overdrajvu klik? Da ne bi bilo kako vadim sliku od ne znam kuda evo i link na recenziju klik.

 

Po slici bi se dalo naslutiti da je strong overdrive optimalan te da se javlja samo na tamnim pozadinama, ali covjek naglasuje From this analysis it would be an easy conclusion to reach that ‘Strong’ is the optimal setting at 144Hz. In practice, though, there are some transitions which introduce much more noticeable overshoot than shown for these transitions. Some of these are explored in the section of the video review highlighted shortly. Tko zeli moze pogledati prilozeni video pa ce se dodatno uvjeriti.

 

Cek ti zbilja jos ne shvacas da slikanjem mobitelom neces nista postici? 

 

Sto se mog monitora tice to je sajns fiksn naspram tog mrljavca, ghosting na njemu 0, boje nisu puno losije, a naravno najbitnija stvar u cijeloj prici je g-sync, slag na tortu u cijeloj prici je cinjenica da je nabavljen po puno nizoj cijeni od ove koju ti spominjes.

 

Gledam sad ovaj glow sto si slikao, znaci osim zamrljane slike i tearinga (vidim da nemas AMD karticu za iskoristiti freesync) jos ima i lijepi "odsjaj", pravi keeper nema sta. 

 

Porcija je servirana i dezinformacije su pobijene tako da je moj posao ovdje zavrsen, zivio ti meni.

 jesi sliko svog ispranca ili baljezgas opet 

 

ja ti opet kazem da se nevidi ghosting jer i sam gledam u taj monitor, btw taj aoc je prosao kroz sito i rešeto na testiranju i preporucen je preko ispranih tn panela za cjenu toboze ghostinga na medium overdrive i purple traila na strong, a ja ga drzim na strong i nevidi se purple trail niti ghosting. i to je jedina mana koja bi mogla bit a prednosti su nemjerljive.

osim sta nisi nista dokazao, vrtis se stalno u krug ali ni jednom nisi dao recenziju takvu od svog monitora ili bar sliku neku ili bilokakav info da usporedimo realno.

ne da nisi nista pokazao nego jos i smaras i spamas forum bespotrebno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 12:16 (Djozaa).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel moze neke preporuke do 2000-2500kn (znam da nije neki izbor) za monitor 1440p, 27"-32" koji ce biti kasnije uparen sa 2700x/RTX 2080?

Ako treba i ako je znacajna razlika, mogu do 3000 al ce onda na rate ici. Hvala! (pretpostavljam da za BF nije bilo nista pametno)

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Neki monitor za gejming raspona 165 do 240 mhz sa nvidia g sync tehnologijom?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

btw, problem bi mogao biti va glow? ili je ovo backlight bleed, tesko je kameru poštelat da se vidi kako je u stvarnosti, uvijek je prenaglašena exposture. ali sta vi mislite, je ovo za vratit monitor ipak

 

usporedba stari va panel gw2760 vs novi va aoc c24g1

 

https://imgur.com/a/wyqsrbS

 Ovo sto vidis na c24g1 je vjerojatno posljedica zakrivljenog panela. Vjerujem da je na slici to gore nego u stvarnom stanju?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

 Veliki minus je ghosting, a manji minus je curve na premalenoj dijagonali. 

 
Ti mmeni nisi jasan. Mislim da i ptice na grani znaju sad vec sve mane i prednosti i IPS i TN i VA panela. 
Sve je vec receno. I sad covjek kupi monitor i sretan s njim i ti se javis da krenes pljuvat pio VA panelu.

Ne kuzim, zasto?? Jel trolas, pod*ebavas ili stvarno imas nekih problema da ne mozes prihvatiti da 
nekima ljudima je VA odlican panel i da ga preferiraju naspram ostalih. I kad god neko kaze da mu je dobar VA panel, evo tebe i
krenes pljuvat po VA panelu. Da, znamo da panel ima svojih mana i ne te mane nisu tako strasno kao sto ti zelis prikazati, 
ali covjek je zadovoljan kupljenim i ti ides kvarit mu to. Pa cemu.

Ja ne volim TN panel i kad me neko pita navedem mu mane i prednosti svih panela, dam svoje misljenje i preference, a onda pustim neka izabere sta misli da mu je draze, bolje
i prihvatljivije-. Pa necu nakon toga pisat TN je smece i pocet pisat opet mane njegove. Ak je neko kupio i zadovoljan je, a nek mu je sa srecom i nek uziva. 

Ti bas imas pick na VA panel i ne mozes pustit, a da stalno ne pises jedno te isto, pa cak i kad je covjek vec kupio i kaze daj zadovoljan. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Samo upozoravam ostale na te mane, jer po njegovom mana nema (tipicno hvaljenje vlastitog konja na ovom forumu), a mane su itekako naglasene. Ja ne znam sta vise treba od one ufo slike i videa gdje covjek 10-15 min demonstrira mrljanje...

Razumijem da nekome to ne smeta, al to je isto kad netko kaze da nema razlike izmedu 60 i 144 fpsa samo zato sto spada u manjinu koja to ne vidi.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Samo upozoravam ostale na te mane, jer po njegovom mana nema (tipicno hvaljenje vlastitog konja na ovom forumu), a mane su itekako naglasene. Ja ne znam sta vise treba od one ufo slike i videa gdje covjek 10-15 min demonstrira mrljanje...

Razumijem da nekome to ne smeta, al to je isto kad netko kaze da nema razlike izmedu 60 i 144 fpsa samo zato sto spada u manjinu koja to ne vidi.

mane nisu jednako izražene na svakom monitoru, pa tako niti ghosting nije na svakom jednako izražen i ima va monitora na kojima je to skoro neprimjetno

 

na isti način bi netko mogao, poput križara, ići po ovoj temi i svima govoriti kako svaki tn ima - da te kopiram - itekako naglašene isprane boje i da svaki ips ima itekako naglašenu sivu umjesto crne i itekako naglašeni bb 

jel bi onda ti smatrao kako je to u redu 

 

jer upravo ti se ovako ponašaš - dosta ljudi ti je već rekla da na nekim va monitorima su te mane manje izražene, ali ti i dalje ponavljaš mantru iz 2012., kao da od tada va monitori nisu napredovali - a ustvari su drastično napredovali u odnosu na tn i ips koji su skoro pa isti kao i tada

da, ima amva monitora, čak i novijih, gdje je black crush itekako naglašen, isto kao i ghosting, no ima amva monitora na kojima je to značajno smanjeno

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Imam VA TV i ako upalim redukciju smetnji i neke druge kerifeke za peglanje TV slike na crnoj podlozi tj. u tamnim scenama vidim duhove bez problema. Ako upalim game mode to nestane, ne 100% ali praktički skroz. I vidljivo je samo u tamnim scenama, kao dese crna najsporije mijenja.

 

Za kućnog papučara sasvim OK, za nekog zahtjevnog ni blizu. Iako VA na TV-u ima milion puta bolje boje nego TN-ac kojeg sam imao, ima bolje boje i od IPS monitora kojeg imam...možda ne boje ali kontrast je nebo i zemlja.

 

 

Ali TN, IPS i VA su sranje za plazmu koju sam imao i promjenio samo zato jer mi je bila premala. TN je mega sranje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
To sta ti govoris vrijedi za va monitore sa manje hza, high rr i usporena va matrica ne idu skupa jer je ghosting neizbjezan. Osim ako nije katastrofalno spor panel kao onaj 32" va aoc pa i na manjem rru imas ghosting.

Pogledaj recenziju tog va monitora kaj sam linkao gore. Na nizem rru je response time jos i ok i mozes ga kolko tolko rijesiti overdrajvom, al cim se priblizavas visem rru response time nije dovoljno brz i ghosting je neizbjezan. Ocerdrive tu vise ne pomaze i jedino sta dobijes je overshoot i opet imas mrljanje, na kraju u tamnim scenama gdje bi va trebao zasjati imas najgore iskustvo.

Ne kazem da su va paneli losi i da nemaju svrhu, al high rr definitivno nije za njih.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
Djozaa kaže...

btw, problem bi mogao biti va glow? ili je ovo backlight bleed, tesko je kameru poštelat da se vidi kako je u stvarnosti, uvijek je prenaglašena exposture. ali sta vi mislite, je ovo za vratit monitor ipak

 

usporedba stari va panel gw2760 vs novi va aoc c24g1

 

https://imgur.com/a/wyqsrbS

 Ovo sto vidis na c24g1 je vjerojatno posljedica zakrivljenog panela. Vjerujem da je na slici to gore nego u stvarnom stanju?

 Je, teško je namjestit kameru da uhvati realno stanje, to se nevidi uopce na tamnim scenama u filmovima i igrama, jedino kad stavis crnu sliku da pokazuje, nisam cak ni vidio golim okom nego tek kad sam okinuo sliku. Kad je ambient svjetlo u sobi onda se nevidi ni ma crnoj sliki.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
A dobro, ja imam iskustva isključivo sa 60hz amva monitorima, pa za ove 144hz ne mogu ništa reći.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
To sta ti govoris vrijedi za va monitore sa manje hza, high rr i usporena va matrica ne idu skupa jer je ghosting neizbjezan. Osim ako nije katastrofalno spor panel kao onaj 32" va aoc pa i na manjem rru imas ghosting.

Pogledaj recenziju tog va monitora kaj sam linkao gore. Na nizem rru je response time jos i ok i mozes ga kolko tolko rijesiti overdrajvom, al cim se priblizavas visem rru response time nije dovoljno brz i ghosting je neizbjezan. Ocerdrive tu vise ne pomaze i jedino sta dobijes je overshoot i opet imas mrljanje, na kraju u tamnim scenama gdje bi va trebao zasjati imas najgore iskustvo.

Ne kazem da su va paneli losi i da nemaju svrhu, al high rr definitivno nije za njih.

 Netko tko u zivotu nije vidio uzivo i testiro 144hz va panel usporedno sa tn isprancem mislim da nije kompetentan davat ovakve kritične nebuloze. Toliko od mene, laku noć.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
To je sve cinjenica do cinjenice, sto je najgore sve je jako lijepo i citko objasnjeno u testu koji si sam linkao. Da razumijes osnove shvatio bi zasto je to tako, i da, nikog ne zanima tvoje subjektivno misljenje...

P.S. Nemoj zaboraviti prebaciti rr sa 60 na 144hz.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 0:38 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
To je sve cinjenica do cinjenice, sto je najgore sve je jako lijepo i citko objasnjeno u testu koji si sam linkao. Da razumijes osnove shvatio bi zasto je to tako, i da, nikog ne zanima tvoje subjektivno misljenje...

P.S. Nemoj zaboraviti prebaciti rr sa 60 na 144hz.

 Mr wikipedia, procito sam na internetu strikes back.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Tako je, cinjenice su jace od tvog muljanja ().

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pozdrav, preporuka monitora do 5000kn.

Neke minimum je 34'', 3440x1440, sve više od 60Hz je idelano jer će se jako malo gejmat na njemu. Za programiranje i dizajn pa mi je bitno da je dobro calibriran iz tvornice. Planiram na njega u dogledno vrijeme spajati laptop preko TB-a pa bi bilo super kad bi to podržavao.

S obzirom da dulje vremena ne pratim scenu bio bi zahvalan u kojem smjeru da pogledam.

Hvala. :)

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
acmilan2 kaže...

Jel moze neke preporuke do 2000-2500kn (znam da nije neki izbor) za monitor 1440p, 27"-32" koji ce biti kasnije uparen sa 2700x/RTX 2080?

Ako treba i ako je znacajna razlika, mogu do 3000 al ce onda na rate ici. Hvala! (pretpostavljam da za BF nije bilo nista pametno)

 BUMP

Znaci igrice, al bit ce tu i yt, office programi i tako. Bar neke preporuke pa se ja mogu odluciti onda.

Razmisljao sam o IPS panelu, sad prednosti i mane da pitam ce opet biti svadje tako da sam na casekingu recimo ove gledao -

 

https://www.caseking.de/monitore/nach-groesse/68-58-cm-27-?ckFilters=2397-2371&ckTab=0&sPage=1&sSort=3

 

Svaka pomoc je dobrodosla. HVALA

Kovačić
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mišljenja o U2717D? Uzeo bi 3 komada i sto se tice profesionalnog rada mislim da ce odradit zadacu no brine me gaming i 8ms lag? Netko ima neku drugu sugestiju? Na RTX2080 bi se koristio i MacbookPro2018

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stryder kaže...

Mišljenja o U2717D? Uzeo bi 3 komada i sto se tice profesionalnog rada mislim da ce odradit zadacu no brine me gaming i 8ms lag? Netko ima neku drugu sugestiju? Na RTX2080 bi se koristio i MacbookPro2018

 https://www.nabava.net/search.php?q=Dell+UltraSharp+U2715H

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stryder kaže...

Mišljenja o U2717D? Uzeo bi 3 komada i sto se tice profesionalnog rada mislim da ce odradit zadacu no brine me gaming i 8ms lag? Netko ima neku drugu sugestiju? Na RTX2080 bi se koristio i MacbookPro2018

 Ne treba te to zabrinjavati, vec samo njegova cijena(ovo vrijedi i za tebe mislioc-e) od prije 10g za taj model, zaobidi to u sirokom luku, danas imas hrpu boljih alternativa i cijenom iz ovog desetljeca

https://www.nabava.net/monitori/philips-272b8qjeb-monitor-cijena-ips-27-169-64723051

evo i par rijeci o doticnome:

http://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/

No ako ti se baca u vjetar 1000€ slobodno uzmi, svakako da je to kvalitetan monitor, znas kako ide ona stara ako neznas sto valja uzmi najskupljelp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 18:27 (Stjepanj).
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Mišljenje PHILIPS 245C7QJSB

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zakasnio sam uzeti sa stranice gdje sam mislio.

 

E, sad. Uzeti monitor s Amazona ili Alze(200 kn skuplje) ili čekati božić i neke popuste.

 

Zanima me gdje je bolja korisnicka podrška.

 

https://www.amazon.it/gp/product/B01L98A326/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A11IL2PNWYJU7H&psc=1

 

https://www.alzashop.com/34-samsung-c34f791-d4945159.htm#popis

0 amazon
0 alza
5 čekaj blagdane
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zahvalit cu pojedincima koji su mi se udostojili barem odgovoriti na pp i pokusali pomoci iako sam u vise navrata pitao za pomoc, no bezuspjesno.

 

Narucio sam danas monitor, do kraja tjedna bi morao bit kod mene ako ce sve biti u redu.

Radi se o ovome: Acer Nitro VG270UP

Kovačić
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
acmilan2 kaže...

Zahvalit cu pojedincima koji su mi se udostojili barem odgovoriti na pp i pokusali pomoci iako sam u vise navrata pitao za pomoc, no bezuspjesno.

 

Narucio sam danas monitor, do kraja tjedna bi morao bit kod mene ako ce sve biti u redu.

Radi se o ovome: Acer Nitro VG270UP

 taj sam i ja gledao bio, nadam se da ces dat osvrt sa par riječi, cini se zanimljiv monitor.

a sta se tice pomaganja, na forum se dolazi traziti pomoc, savjet misljenje, a ljudi koji ti mogu pomoc vecinom im se neda odgovarat po ko zna koji put na isto pitanje niti davat ljudima savjete za besplatno.

ili ce ti ljudi koji vole kruske preporucit kruske a koji vole jabuke ostro se borit za jabuke i pljuvat po kruskama.

tako da ti forum ostane da trolovi trolaju ili ti se popljuje ono sta imas i kaze da si mogo kupit bolje kad je vec kasno, nazalost.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
acmilan2 kaže...

Radi se o ovome: Acer Nitro VG270UP

 Nasao sam ti review, test, kalibracija za monitor ali je na ruskom, no chrome translate rjesi i moze se procitat, nadam se da ce ti pomoc.

https://4k-monitor.ru/reviews/obzor_acer_nitro_vg270up/

 

Izgleda da je nasljednik hua modela sa freesyncom, jedina mana je stalak koji je fixni ali ima vesa kompaktibilnost.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Doci ce sutra/preksutra pa cu onda kad ga prikopcam na ovo groblje konfiguraciju reci besto vise sta mi se svidja i sta ne. Hvala

 

EDIT: evo i linka gdje je prevedeno na engleski, pa ako koga zanima jos

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 19:56 (acmilan2).
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo par rijeci na brzinu jer ga jos nisam stigao spojiti, al poslije nastavljam (bit ce pod EDIT). Znaci, novi monitor ACER Nitro VG270UP je danas stigao.

Trebao je stici jucer pa zbog nedostatka vremena djelatnici overseasa ne stignu se ni ispricati, a kamoli nesto vise da nece ipak doci i da ti idiote cekas od 13:00-16:00 ko budala, ne mozes otici nigdje jer si si tako isplanirao i onda te zeznu, danas je dovezo tip, kutija naravno cijela neostecena hvala Bogu i preuzeo ja to.

 

Iskreno, nikad nisam nista naslikavao za forum pa me strah malo kako ce to ispasti jer kad vidim kako ljudi imaju sve lijepo uredno slozeno, a ja to planiram tek iduce godine sebi sloziti da zavrsi u temi Vas desk.

Izvadio sam van sve, monitor je stavljen u vrecici zastitnoj od prasine te dosta debeli stiropor za udarce. Postolje posebno zamotano u jednoj "spuzvastoj" vrecici i stavljen s prednje strane monitora, a ispod monitora kablovi za napajanje (jedan EU plug i drugi sa 3 ova sta stoje van, ne znam ciji je), HDMI za spajanje, upute za spajanje i koristenje, jamstveni list.

Monitor kako sam izvadio iz vrecice dosle su mi suze na oci koliko je lijep i nadam se da ce isto tako i raditi koliko je lijep i da ovu TV pospremim na zasluzenu mirovinu ( mozda prodam nekom za nekih 300-400kn pa nek gleda lijepo, a ja si platim s time jednu ratu).

 

EDIT: evo nastavak.

Monitor je malo veci nego je moj TV bio prije (sto se ekrana tice), ali je TV imala jos debele rubove pa je zauzimala puno vise mjesta nego sad monitor (sto se vidi na 3. slici, zao mi je sto je stol nikakav, al eto, za sad ce biti tako).

Monitor ima iza za ustekati 2*HDMI, DP i cak utor za slusalice sa desne strane i sa lijeve strane ulaz za napajanje (da, ima i zvucnike koji nisu nesto, al ih ima). Gumbic za paljenje je s desne strane ali ne na bocnoj strani monitora vec odostraga, ali opet prstima dohvatljivo. Uz taj gumbic ih ima jos 4 koje jos nisam isprobavao te necu ni isprobavati dok ne procitam u uputstvima o cemu se radi. 

Postolje sadrzi rupu u koje ide "drzac monitora", te se ono zasarafi, a monitor se na taj drzac onda prikvaci, odnosno samo se stavi i gurne dok se ne zacuje onaj skljoc i onda se moze postaviti na noge. Doslovno mi izgleda ko od lenovo legiona znak, veoma lijepa izrada. Takodjer, postolje ima gumice po sebi protiv klizanja tako da i ako se stol malo potrese (ako malim noznim prstom zakacim i udarim opet u stol, monitor ce stajati na mjestu i smijati se kao da se nista nije desilo).

E sad, ono najbitnije - SLIKA. Volio bih da mogu reci nesto o punom potencijalu ovog novog prijatelja, no preslaba mi je konfiguracija jos da mogu ista sa 2K, odnosno WQHD rezolucijom raditi, ali mogu reci da mi je FHD slika trenutno ljepsa i ostrija nego prije, 1920x1080 mi je sada najveca rezolucija koju mogu staviti na windowsu i to sa 60Hz, ali bit ce uskoro i nesto bolje s cim cu stvarno moci iskoristiti pun potencijal.

 

Prvi dojmovi su da je predivna slika, ljepse boje, na youtubeu se neki videi predivno vide, a jedva cekam kad cu moci nesto bolje spojiti na njega pa da iskoristim taj puni potencijal monitora. Evo, ako nekog nesto zanima, mogu javiti/napisati ovdje.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 19:58 (acmilan2).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozz, dali ti je dosao monitor, ja sam pokusao isto naruciti, pisalo je 2 dana dostava da bi mi danas kad sam ih nazvao, nakon 2 dana rekli da sam trebao dobiti email, jer taj monitor je vec 3 godine na trzistu i da se povlaci iz prodaje :D, a dosao pred mjesec dana u trgovine prvi put heh.

 

istovremeno smo napisali post :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 18:33 (Djozaa).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice