Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.460.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Čitatelj kaže...

https://geizhals.at/?cmp=1716544&cmp=1831967

 

Obratno - VA je Glossy/Glare a IPS je Matt.

 

 još uvijek proizvode matt panele za monitore kao kod TN panela.

nisam ni znao

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Pa po meni je matiran panel ugodniji za rad - nema refleksija. Glossy je super za  TV, u prostoriji koja nema polozaj prozora da ti sunce udara na prozor -> TV,

tad mi je "prozirni" (sjajni) premaz bolji - jer su boje zivlje a slika nekako ostrija (subjektivno). Ali za racunalni monitor je Matt broj 1.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Onda piknem taj AOC sa IPS za igranje jel, malo još rađenja po photoshopu i to...JEl to ono što bi mene za flightsim i mog hahara za Fortnite i csgo zadovoljlio...Nije neki odziv ali , who cares, kada bude prvi u nekoj ligi i zaradi neku pnku, neka si pikne 1ms i 260hz ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
http://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/

Evo ja sam si narucio ovaj Philips IPS 1440p 27” koji nasljeđuje starog Della U2312HM koji jos radi izvrsno.Pa bacim koji komentar kad dođe!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
volegradele kaže...
http://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/

Evo ja sam si narucio ovaj Philips IPS 1440p 27” koji nasljeđuje starog Della U2312HM koji jos radi izvrsno.Pa bacim koji komentar kad dođe!

 Jako dobra kupnja. Ja ga bas jucer upiknuo, zadovoljan sam..

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih savjet oko kupnje 2x uredska monitora.

 

Glavna svrha je programiranje (dulji rad za računalom). Iz tog razloga ne bi bilo loše da su monitori bili edgeless. Također, htio bih uzeti 2 ista mdoela.

Dimenzija koja bi mi najviše odgovarala je 24'', ali može ići do max. 27''. Pivot nije nužan.

Budžet je 1500-2000kn po monitoru.

 

Ono što je meni zapelo za oko i što sam vidio po komentarima, ali se ne mogu odlučiti:

DELL U2414H - https://www.links.hr/hr/monitor-24-led-dell-u2414h-fhd-ips-8ms-250cd-m2-2-000-000-1-ips-hdmi-dp-mdp-usb-3-0-pivot-crni-100333124?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

AOC I2490PXQU - https://www.protis.hr/products/details/monitor-238-aoc-ips-i2490pxqu-vga-hdmi-dp-zvu-has/123034?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Lenovo L27 - https://www.centro.hr/lenovo-monitor-l27q-10-27-qhd-silver.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Lenovo L24 (manji brat) - https://www.centro.hr/lenovo-monitor-l24q-10-23-8-qhd-silver.aspx

 

AOC i DELL su mi dosta primamljivi cijenom, a dodatno su podesivi po visini + pivot. Koji bi bio bolji odabir?

Lenovo mi se također sviđa zbog svoje QHD rezolucije, makar mislim da je ta reza možda ipak previše za 24'' inčni monitor. Eventualno 27'' varijanta, no onda i cijena raste.

Imate li kakav drugi prijedlog za moje potrebe?

 

Dodatno, trebao bih također prijedlog i za 2 monitora za dizajnera. Sve kako je navedeno gore isto vrijedi i za ova 2.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lovac kaže...

Vidim da ste stisnuli "neki drugi". Može preporuka? Već sam skoro napravio checkout s Dellom budući da je kolega zadovoljan :)

 

 

 

Ne znam da li sam zakasnio no nedavno sam ovdje isto tražio preporuke i imao sam slične kriterije kao ti;

27" ips, nisam htio na 32, sa 24 skok je popriličan a ja monitor volim držat na daljini ruke od nosa, za 32 se preporučuje ipak malo dalje (no onda - čemu trud?)

 

Uglavnom uzeo sam LENOVO L27q-10 (QHD - 2560x1440), za IPSa ima izvrsni GtG (gray to gray) vrijednost i 4 ms response,

2 k kn je cijena, dakle razumna a za mene naveća je mana bio nedostatak vesa mounta pošto imam izvrsnu "nogu" za monitor mount, pa sam morao

improvizirati i izgubio cijeli dan u bušenju i zavidavanju - no na kraju je bilo uspješno. 

 

Sve u svemu vrlo sam zadovoljan, prešao san na IPS sa amva+ i obe matrice imaju svoje prednosti i mane. Za ips se sve zna, boje su ... pa teško je opisati ali recimo spektakularne 

u usporedbi sa bilo kojim drugim tipom panela. Sa TNa na amva+ nisam primjetio ni približnu razliku kao ovdje. Monitor su na kraju krajeva ipak najviše - boje. 

Kontrast je meh (u usporedi sa amva) no oštrina teksta je odlična. Igre izgledaju sasvim dobro i ne primjećujem bitnu razliku u onome što igram što se tiče 

ghostinga i sl. (trenutno Elex i Warframe) 

 

Sve u svemu promjena monitora na "nepoznatu" matricu je odlično prošla - dal mi je sad žao što nisam uzeo nešto tipa forumu omiljenog 32" mva AOC Q3279VWF? Uglavnom - ne.

Veličina mi je onako ...taman a IPS je ipak IPS, jebiga. I amva+ monitor je bio sasvim zadovoljavajući i bio sam s njim sasvim zadovoljan, no izvrstan kontrast ćeš primjetit povremeno a izvrsne boje - (skoro)stalno. 

Razlika nije toliko velika i dosta ovisi od korisika do korisnika no za mene je ovako. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 1:16 (Thorien Kell).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo mocni Stijepa lipi TD bice jer nismo kupili AOC od 32",guru sa najvise PM valjda zna sta je najbolje!!

AUDIOFIL
Moj PC  
4 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Thorien Kell kaže...

 

...izvrstan kontrast ćeš primjetit povremeno a izvrsne boje - (skoro)stalno. 

Razlika nije toliko velika i dosta ovisi od korisika do korisnika no za mene je ovako. 

 zato uzmeš amva s izvrsnim bojama, pa imaš oboje

nije to lako za pronaći, ali može se - primjerice ovaj - link, imao sam ga par dana i strašno kako dobre boje ima, vrlo blizu najboljih ips-ova kakve imamo u firmi za grafičku obradu

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebate vidjeti sada kada sam uspio konacno nastimati profile na svom Aceru sto su boje i stoje crna koja kakti ne postoji na IPS-u :)

Brutalno sam si to sada sredio, jucer sam upalio bf1 i pola sata blejio u drvo koje gori :)

šalu na stranu, no zašto Philipsa ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Shapey kaže...

Pozdrav, trebao bih savjet oko kupnje 2x uredska monitora.

 

Glavna svrha je programiranje (dulji rad za računalom). Iz tog razloga ne bi bilo loše da su monitori bili edgeless. Također, htio bih uzeti 2 ista mdoela.

Dimenzija koja bi mi najviše odgovarala je 24'', ali može ići do max. 27''. Pivot nije nužan.

Budžet je 1500-2000kn po monitoru.

 

 

DELL U2414H

 Navedeni monitor ima u drugim dućanima za malo manje novaca. Imam ga više od 3 godine već, ne bole me oči nikad od gledanja, slika mi je super, jedino što crna nije baš crna, a i vidi se pozadinsko osvjetljenje, ali ne smeta mi to kad je u svemu ostalom odličan. Ali pošto je već star model, najrađe nebi uzimao, nego nešto novije, a i naviko sam na 24" pa bi slijedeći monitor vjerovatno bio 27". Na poslu mi je AOC I2360P isto je ok, ali Dell mi je puno bolji. Ti tanki bočni rubovi su predobri pogotovo ako 2 ili 3 monitora stoje jedan do drugog.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Crna na ips-u? Lol...na koliko ti je brightness 20?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Crna na ips-u? Lol...na koliko ti je brightness 20?lp

Koga pitaš?

 

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Trebate vidjeti sada kada sam uspio konacno nastimati profile na svom Aceru sto su boje i stoje crna koja kakti ne postoji na IPS-u :)

Brutalno sam si to sada sredio, jucer sam upalio bf1 i pola sata blejio u drvo koje gori :)

šalu na stranu, no zašto Philipsa ? 

 Eto bio škrt za Della i citao dobre kritike,bumo videli,bitno da nije losiji od sadasnjeg Dell U2312HM!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam malo isprobavao. Vratio 2 Della-a U2715H zbog mrtvih pixela i odurnih bijelih "traka" u pozadini koje se jako vide kod tamnijih scena (monitor no1). Inače monitor ima strava boje i responzivnost i u najbržim igrama, no zbog IPS glowa ima nešto lošije kutove vidljivosti nego AMVA BenQ GW2760HS. S druge strane sama fizička izrada je vrh, pogotovo kvaliteta stalka. Da nisu bili sa spomenutim problemima, rekao bih jako dobar all-round IPS. No nisam želio riskirati s 3. Tako da sad čekam Philips (u pon stiže) pa ću napisati koju riječ kakav je u odnosu na Dell-a iz prve ruke.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kut gledanja mi nije toliko bitan posto sjedim ispred monitora i sam ga koristim,i meni bih trebao stic u ponedjeljak.Jedino sto me brine kvaliteta i trajnost samog monitora posto se izgleda svima kosa na glavi dize kad se spomene Philips i kvaliteta ugrađenih djelova!!

 

BTW ovaj DELL radi kvalitetno vec godinama,i proslijeđujem ga kcerki da ga upari sa mini PC kojeg sam kupio u kolege s foruma (Zoharbrizo),nego problem sto je mala pocela peglat Fortnite po cile dane na mom kompu,sad cu morat u ponovnu kupovinu!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Crna na ips-u? Lol...na koliko ti je brightness 20?lp

 Naravno da nije na 20 nego na 50. :P

A kaj da ne očekujem full crno? Pa ne očekujem, boli me briga, bitno da su druge boje dobre. Zato plazma ima dobru crnu.

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ako zna netko planiram kupiti 24'' monitor  koji ima refresh rate 60hz to je neki LG monitor za cca 1000kn .

Zna li netko moze li mi stvarati taj refresh rate smetnje u gamingu u smislu da trzucka ili nesto slicno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
intelpro kaže...

Pozz ako zna netko planiram kupiti 24'' monitor  koji ima refresh rate 60hz to je neki LG monitor za cca 1000kn .

Zna li netko moze li mi stvarati taj refresh rate smetnje u gamingu u smislu da trzucka ili nesto slicno?

 Odgovorio sam ti u PUBG temi... al da te pitam. Koji je točno model monitora, ako znaš?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...
Stjepanj kaže...
Crna na ips-u? Lol...na koliko ti je brightness 20?lp

Koga pitaš?

 

 

 pa tebe, opce poznata stvar da crna na ips-u nije crna...va matrica ima 5x veci kontrast, bolji kontrast od VA ima jedino Oled.

Lovac kaže...

Ja sam malo isprobavao. Vratio 2 Della-a U2715H zbog mrtvih pixela i odurnih bijelih "traka" u pozadini koje se jako vide kod tamnijih scena (monitor no1). Inače monitor ima strava boje i responzivnost i u najbržim igrama, no zbog IPS glowa ima nešto lošije kutove vidljivosti nego AMVA BenQ GW2760HS. S druge strane sama fizička izrada je vrh, pogotovo kvaliteta stalka. Da nisu bili sa spomenutim problemima, rekao bih jako dobar all-round IPS. No nisam želio riskirati s 3. Tako da sad čekam Philips (u pon stiže) pa ću napisati koju riječ kakav je u odnosu na Dell-a iz prve ruke.

 na koju foru je moguce da kut gledanja bude manji na ips-u od va panelu? ips je tu skoro pa superioran bez obzira na price range.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Svi ti kutevi su relativni - na nekim TN-ovima su horizontalni kutovi jako dobri, kao na ovoj matrici na mom laptopu.

Ali zato vertikalni je veoma los, jer brzo izgubi kontrast i vidljivost, dakle uvjek treba biti direktno okrenut prema ocima,

nebitno dali se gleda sa strane ili s prijeda, ali pogled odozdola i odozgora je uzas.

 

VA je zakon, za stolno uvjek imam VA. IPS mi ne pose, umara mi oci, ne znam zasto, ali ni na mobitelu

zadnjih 9 godina nisam imao IPS, samo AMOLED, jos od Nokie N85 (jedina iznimka je bila N95, ali ona je nesto posebno za sebe).

 

E ono sto mene zanima - na laptopu imam mDP i TB izlaz. Dali je moguce da za 4-5 godina kupim eksternu grafiku,

tipa "GTX 4xxx" ili "RX 8xx", dakle nesto sto tek dolazi, spojim ju na TB port, i onda direktno tu grafiku na vanjski monitor,

i tako igram?

 

Dakle ovako:

Laptop *TB* -> Grafika *DP* -> Monitor

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
toxic kaže...
Stjepanj kaže...
Crna na ips-u? Lol...na koliko ti je brightness 20?lp

Koga pitaš?

 

 

 pa tebe, opce poznata stvar da crna na ips-u nije crna...va matrica ima 5x veci kontrast, bolji kontrast od VA ima jedino Oled.

E da si bar procitao do kraja sto sam napisao...

Kad smo kod te famozne crne na IPS-u, nit je svaki IPS panel isti niti je svaki VA panel isti

Npr na mom predatoru su jako precizne boje, pogotovo sada kada sam sredio profil..

Kako god ja vidim crnu jako dobro nije da nisam imao VA panel..kojeg btw ne bih vise uzeo nikad.. slijedece je OLED

 

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Je li koristio tko Samsungove "QLED" VA monitore? Kakvi su u usporedbi s IPS-ovima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Lovac kaže...

 

 na koju foru je moguce da kut gledanja bude manji na ips-u od va panelu? ips je tu skoro pa superioran bez obzira na price range.lp

 Po specifikacijama imaju isti kut (178), ali očito ovisi od monitora do monitora. Dell mi je sa strane kao da gledam u modernu stolnu lampu, a kod AMVA se gotovo i ne promijene boje kad se gleda jako iz kosa.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lovac kaže...
Stjepanj kaže...
Lovac kaže...

 

 na koju foru je moguce da kut gledanja bude manji na ips-u od va panelu? ips je tu skoro pa superioran bez obzira na price range.lp

 Po specifikacijama imaju isti kut (178), ali očito ovisi od monitora do monitora. Dell mi je sa strane kao da gledam u modernu stolnu lampu, a kod AMVA se gotovo i ne promijene boje kad se gleda jako iz kosa.

 pa isto to pise i za TN jer je to zapravo istina ti fizicki mozes vidjeti panel u 178° no to sto neki panel totalno promjeni boje pod nekim kutem  nemaju veze s tom specifikacijom. lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

TN obično deklariraju 160 :P Ma jasno da su to okvirne brojke. Ovaj BenQ je očito puno bolji nego bi čovjek rekao. TN pod istim kutem izgleda kao negativ 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Eto nesto sam snimio.

nije film u nekoj super kvaliteti a k tome treba dodati da je snimano po noci..

 

 

cisto da se vidi blb kojeg gotovo da nemam osim malo u gore lijevom cosku..

btw ovaj video u ovakvoj kvaliteti je samo cca 160mb a meni se ucitavao cca 1h...

imam jedan u 4k ali ne mislim ici u ove izazove..

pauzirajte na pocetku kada je sve crno.. pa vidite blb.

btw mobitel je snimio zvuk sa slusalica :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 22:53 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Eto nesto sam snimio.

nije film u nekoj super kvaliteti a k tome treba dodati da je snimano po noci..

 

 

cisto da se vidi blb kojeg gotovo da nemam osim malo u gore lijevom cosku..

btw ovaj video u ovakvoj kvaliteti je samo cca 160mb a meni se ucitavao cca 1h...

imam jedan u 4k ali ne mislim ici u ove izazove..

pauzirajte na pocetku kada je sve crno.. pa vidite blb.

btw mobitel je snimio zvuk sa slusalica :)

 

Video unavailable
This video contains content from Disney, who has blocked it on copyright grounds.
A jesu brzi u 3PM
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

a krv te... 

doslovno 40 sekundi avengera :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

a krv te... 

doslovno 40 sekundi avengera :)

 Ništa. Snimi punicu kako grinta u mraku. I nadaj se da algoritam neće i nju prepoznati kao vlasnika autorskih prava

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice