Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

poruka: 33
|
čitano: 12.704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Pozdrav!

 

Ima li itko ovaj monitor? Dvoumim se između njega i Dell U2311h. LG je jeftiniji i ima manji response time, dok je Dell skuplji ali se može podešavat po visini i mnogi ga forumaši hvale. Namjena monitora je gaming, gledanje filmova i multimedia. Gledo sam neke rewieve na youtube-u i hvale LG, nema nekih zamjerki. 

 

 

EDIT: Samo da napomen i LG ima IPS matricu.

 

 

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 17:31 (Gunner11).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Nećeš pogriješiti koji god od ta dva uzmeš. Mene osobno više privlači taj LG čisto zbog večih brojki (kontrast i ostalo) i bržeg rifreša.

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

OK, trenutno i ja tako razmišljam. Hvala.

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Dell svakako. Response time ti je više marketinški trik, to nećeš osjetiti.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
Spyware kaže...

Dell svakako. Response time ti je više marketinški trik, to nećeš osjetiti.

Nije baš marketinški trik. 16ms itekako ima osjetan ghosting. Na 10ms se također može osjetiti. Netko tko je naviknuo na 5 ms taj može primjetiti čak i na 8ms da se slika nekako vuče (kao da ostavlja tragove pri brzim pokretima). Naravno, pričam o Black-to-black brzinama (B2B ili BTB, vrijeme koje treba monitoru da pređe crna-bijela-crna) a ne Gray-to-Gray (G2G ili GTG, vrijeme za siva-bijela-siva) koje mnogi proizvođači koriste pri "hvaljenju" monitora. Recimo moj ima svuda naglašeno 2 ms, a to je GTG, realno ima 5 ms BTB. E sad, ako je na LG-u tih 5ms GTG to znači da je on sporiji od Della koji ima 8ms BTB, no ako je na LG-u GTG 5ms onda je on stvarno bolja kupovina.

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
12 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Imam tog  Della i u usporedbi sa starim 5ms Benq monitorom ovaj ima osjetno manje blura ustvari usporedo bi ga s monitorima s odazivom od 2ms. Zvuči glupo ali ja sam se iznenadio jer sam ocekivo daleko više ghostinga i zamučivanja radi ovih 8ms..

Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
191x7 kaže...
Spyware kaže...

Dell svakako. Response time ti je više marketinški trik, to nećeš osjetiti.

Nije baš marketinški trik. 16ms itekako ima osjetan ghosting. Na 10ms se također može osjetiti. Netko tko je naviknuo na 5 ms taj može primjetiti čak i na 8ms da se slika nekako vuče (kao da ostavlja tragove pri brzim pokretima). Naravno, pričam o Black-to-black brzinama (B2B ili BTB, vrijeme koje treba monitoru da pređe crna-bijela-crna) a ne Gray-to-Gray (G2G ili GTG, vrijeme za siva-bijela-siva) koje mnogi proizvođači koriste pri "hvaljenju" monitora. Recimo moj ima svuda naglašeno 2 ms, a to je GTG, realno ima 5 ms BTB. E sad, ako je na LG-u tih 5ms GTG to znači da je on sporiji od Della koji ima 8ms BTB, no ako je na LG-u GTG 5ms onda je on stvarno bolja kupovina.

Gledao sam u jednom rewievu gdje lik kaže da je LG odličan za gameing. Eh sad sam ja gledao na LG-jievim i nisam našo da se navodi nigdje to što si reko za reponse time BTB tj. GTG. 

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
16 godina
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
Gunner11 kaže...

Gledao sam u jednom rewievu gdje lik kaže da je LG odličan za gameing. Eh sad sam ja gledao na LG-jievim i nisam našo da se navodi nigdje to što si reko za reponse time BTB tj. GTG. 

Pošto je IPS vjerojatno su naveli B2B vrijeme, no opet - nikako se ne može znati osim ako se baš ne nađe podatak...

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
13 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Mislim da ću uzet LG-a, samo da skupim još malo novaca.

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Znaci ja sam svoj kalibrirao ovak od oka i mislim da je dobro.Ako ga je netko s aparatom za kalibraciju kalibrirao neka stavi rezlutate.

Brightness:35

Contrast:73

Sharpness:10

RED:48

GREEN:61

BLUE:48

GAMMA:2.2

 

Ovdje se vidi svaki kvadrat,a ovdje mogu svaku nijansu fino razlikovati.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
kach kaže...

Znaci ja sam svoj kalibrirao ovak od oka i mislim da je dobro.Ako ga je netko s aparatom za kalibraciju kalibrirao neka stavi rezlutate.

Brightness:35

Contrast:73

Sharpness:10

RED:48

GREEN:61

BLUE:48

GAMMA:2.2

 

Ovdje se vidi svaki kvadrat,a ovdje mogu svaku nijansu fino razlikovati.

Daj mi reci kako si zadovoljan monitorom? Da sad kupuješ, bili uzeo neki drugi?

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Prezadovoljan sam niti jedan TN nemre imat tak dobre boje,moram do frenda otic jedan dan on ima onog della sa ips matricom pa da vidim kak se kod njega vidi,uglavnom ovdje sve testove prolazi.

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

i jesi li napravio usporedbu sa dellom?

14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Jesam,vidljivo oba dva modela su odlicna,tak da taj dell nije bolji od lg-a,a lg nije bolji od dell-a.Cini mi se da cak ovaj lg ima bolju crnu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Na stranicama TFT Central možete naći recenziju modela IPS231P - u biti radi se o istom monitoru u drugačijem kućištu (veće mogućnosti podešavanja). Na istim stranicama nalazi se recenzija Dellovog U2412M (U2312HM još nije recenziran). Dubina crne boje je podjednaka, Dellov model ima bolji omjer kontrasta.

 

Što se tiče brzine odziva, IPS231 pokazuje slične rezultate kao NEC EA232WMi, monitor bez overdrivea deklariran na 14 ms, dok Dellovi modeli (novi i stariji) pokazuju puno bolje rezultate.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 12:28 (hrx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

ja sma maloprije zvao ADM i covjek mi je rekao da je razlika dosta vidljiva i da je dell dosta kvalitetniji

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 12:43 (BoTiA).
14 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

već par dana imam dotični lg monitor i jednom rječju, čudo, prezadovoljan sam, jedino što radim pun k na poslu pa nestignem guštat, al nemreš sve imat, topla preporuka za monitor :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Evo naletio na ovu temu, a bas se dvoumim izmedju LG  IPS236V-PN i Dell U2311H..

 

No sad imam Lenovo l220x, monitor je fantastičan..ali mozda za promjenu ili zbog garancije, da mi ovaj ne krepa..

 

Pa etp, ponovno dajte svoja misljenja, i zasto, hvala!

 

EDIT: Ili da si ostavim Lenova?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 14:45 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Ah čuj, nećeš pogriješiti s nijednim. Imaš u temi svakavih mišljenja da je bolji jedan, da je bolji drugi... ali monitore treba usporediti (uživo) pa odlučiti.

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Pogledaj par postova iznad, dao sam link na recenziju LG IPS231P, koji je u biti isti monitor kao i IPS236V, ali u drugačijem kućištu. Dodatno, pojavio se Dell U2312HM u našim webshopovima.

 

Između dva navedena, moj glas ide Dellu (IMO, brži odziv i podesivo kućište, koji su glavne razlike između dva monitora, vrijedni su dodatnog novca).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 9:13 (hrx).
13 godina
protjeran
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

ja imam lg ips 236 i jako sam zadovoljan :)))))

13 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Evo, da ne otvaram novu temu, osvježit ću ovu jednim pitanjem namjenjenim najviše vlasnicima ovog monitora.

 

Monitor sam upravo danas kupio, i jako mi lijepo sve izgleda, ali jedna stvar me dosta muči... Spojen je preko DVI-D ulaza (sa HDMI-jem nisam probao), i kad god upalim kompjuter, monitor 'spava' u power saving modu dok se Windowsi (7) ne loadaju. Dakle, preskoči mi BIOS-ov splash screen, učitavanje, preskoči čak i Windowsov boot screen, i tek kad se Windowsi pokrenu, monitor se budi. To me ne bi puno smetalo da ne moram tu i tamo ući u BIOS, instalirati Windowse i sl. Probao sam ući 'na slijepo' u BIOS, i očito se i pokrenuo, ali monitor je ostao u tom power saving modu. Malo već postajem nervozan, pa... :/

 

Jel moguće taj mod nekako za stalno ugasiti jer od njega više štete nego koristi. Nije da ću baš nešto ušparati u tih 20 sekundi! :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2011 4:54 (Boycie).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
Boycie kaže...

Evo, da ne otvaram novu temu, osvježit ću ovu jednim pitanjem namjenjenim najviše vlasnicima ovog monitora.

 

Monitor sam upravo danas kupio, i jako mi lijepo sve izgleda, ali jedna stvar me dosta muči... Spojen je preko DVI-D ulaza (sa HDMI-jem nisam probao), i kad god upalim kompjuter, monitor 'spava' u power saving modu dok se Windowsi (7) ne loadaju. Dakle, preskoči mi BIOS-ov splash screen, učitavanje, preskoči čak i Windowsov boot screen, i tek kad se Windowsi pokrenu, monitor se budi. To me ne bi puno smetalo da ne moram tu i tamo ući u BIOS, instalirati Windowse i sl. Probao sam ući 'na slijepo' u BIOS, i očito se i pokrenuo, ali monitor je ostao u tom power saving modu. Malo već postajem nervozan, pa... :/

 

Jel moguće taj mod nekako za stalno ugasiti jer od njega više štete nego koristi. Nije da ću baš nešto ušparati u tih 20 sekundi! :)

 

pa imas ove "tockice" gdje se pali monitor pa tu cackaj.Ja nista nisam dirao i sve mi je ok.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Ovako napamet, rekao bih da graf. kartica šalje monitoru signal u modu koji nije podržan - najčešće se radi o previsokoj frekvenciji osvježavanja ekrana. Probaj spojiti monitor preko VGA kabela (vjerojatno monitor podržava primanje frekvencija viših od 60 Hz preko ovog sučelja) ili HDMI kabela (graf. kartica bi trebala slati signal na 60 Hz).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Kak to da Dellovi nemaju HDMI port? DisplayPort imaju... U biti, koja je razlika između HDMI-a i DisplayPorta? I koja je razlika između ta dva i DVI-a? Znam fizičku razliku

u kablovima i priključku, no koja je razlika između tih portova u onome šta vidim na monitoru?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2011 19:28 (imajhen).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Nemaju HDMI jer nije potreban. HDMI je razvijen za potrošačku elektroniku na bazi DVI-a - u osnovi, HDMI je single link DVI-D sučelje s dodatnim funkcijama koje su potrebne potrošačkoj elektronici. Možeš gledati na ovaj način - kao što je DVI zamjena za VGA, tako je HDMI zamjena za SCART. HDMI i DVI su električki jednaki, tako da je potreban samo adapter koji prespaja odgovarajuće pinove, te nema gubitka u kvaliteti signala (a ni slike, budući da su sučelja digitalna). Naravno, DVI sučelje ne prenosi dodatne funkcije HDMIja (osim HDCPa, ali je ta podrška opcionalna za DVI).

 

DisplayPort, kao što ime kaže, namijenjen je prvenstveno prijenosu slike između uređaja, audio je opcionalan. Električki nije kompatibilan s DVI i HDMI, tako da je potrebno koristiti konvertore signala. DP je VESA standard, royalty free (za korištenje HDMI-ja treba platiti 4 centa po uređaju i 10000 dolara godišnje) podržavaju ga najveći proizvođači računala i monitora (npr. Apple, Dell, HP (nedavno izbačeni HP Elite L2201 ima isključivo DP konektore), Lenovo, Samsung, LG, ...), napredniji je od prethodnih rješenja (npr. podržava spajanje više monitora na jedan izlaz, korištenje optike umjesto bakrenih kabela, stereoskopski 3D, AV sinkronizaciju razlučivosti 1 mikrosekunde, ...) i budućnost je spajanja računala i monitora.

 

Što se tiče kvalitete slike, ne bi trebalo biti razlike između sučelja budući da su sva tri digitalna, ali korištenjem HDMI sučelja možeš naletiti na probleme s overscanom.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
hrx kaže...

Ovako napamet, rekao bih da graf. kartica šalje monitoru signal u modu koji nije podržan - najčešće se radi o previsokoj frekvenciji osvježavanja ekrana. Probaj spojiti monitor preko VGA kabela (vjerojatno monitor podržava primanje frekvencija viših od 60 Hz preko ovog sučelja) ili HDMI kabela (graf. kartica bi trebala slati signal na 60 Hz).

Da, skužio sam da sa VGA i HDMI kablovima sve štima, al smiješno mi je da mi u LG službi za korisnike nisu znali reći o čemu se radi. Na kraju sam kontaktirao SAD službu, i čovjek mi je rekao praktički isto što i ti - da DVI nekad zna probleme praviti ili zbog preniske rezolucije ili zbog refresh rate-a budući da u tom periodu nikakav VGA driver još nije uključen, nego tek kad u Windowse uđe. Na kraju sam riješio problem pomoću 2 kabla: DVI kabel za digitalni prijenos slike, i D-SUB kabel plus D-SUB/DVI adapter na kojeg prebacima samo po potrebi kada trebam BIOS i tako to... Tako da mi HDMI ulaz ostane slobodan za XBOX.

Hvala ti na pomoći!!! :)

14 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

a kakav je pak sad ovo monitor, IPS231P-BN? vidim ima jako slične karakteristike kao i ovaj o kojem je tema

jedino se izvana malo razlikuju. izgleda da je i noviji..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN

Kupio ovaj monitor... Sve 5 , slika ok ali i ja imam problem sa dvi učazom... stalno je u powersaving modu i nemogu ga probuditi....sa hdmijem radi ok...

:-(

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mišljenje o monitoru LG IPS236V-PN
imajhen kaže...

a kakav je pak sad ovo monitor, IPS231P-BN? vidim ima jako slične karakteristike kao i ovaj o kojem je tema

jedino se izvana malo razlikuju. izgleda da je i noviji..

To je isti monitor u drugačijem kućištu - kod IPS231 je potpuno podesivo, dok se kod IPS236 može podešavati samo nagib.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice