[Review] Samsung P2470HD

poruka: 34
|
čitano: 22.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

Proizvođač: Samsung

 

Karakteristike:  Dijagonala: 24 inča

                          Format ekrana: 16:9

                          Rezolucija: 1920x1080 FullHD

                          Svjetlina: 300

                          Kontrast (dinamički): 50000:1

                          Vidljivi kut (hor./ver.): 170°/160°

                          Vrijeme odziva: 5 ms

                          Matrica: TN

                          Boje: 16,7 M

 

Konektori: D-sub, DVI-D, HDMI, Komponentni, SCART, DTV prijemnik, optički izlaz, Audio In, izlaz za slušalice, CI-utor

Pakiranje i sadržaj:

 

Kutija je napravljena od tvrdog kartona te na vrhu posjeduje plastičnu ručku kako bi se monitor mogao lakše prenositi.

 

Otvaranjem kutije nalazimo ekran s podnožjem, uputstva, CD i još neke papire. U paketu se još nalaze i analogni (d-sub) kabel za spajanje s računalom, 3.5mm audio jack za spajanje vanjskog izvora zvuka na ugrađene zvučnike te daljinski upravljač. Također je tu i krpica za brisanje monitora i baterije za daljinski upravljač.

Izgled:

 

Okvir i postolje monitora izgrađeni su od crne plastike s rubovima obojenim u tonu crvene boje prekriveni prozirnom plastikom. Izuzetak je nosač koji je proziran.

 
Izbornik:

 

Izborniku se pristupa preko senzorskih tipki na prednjem dijelu ekrana ili putem daljinskog upravljača. Navigacija kroz razne opcije izbornika je dosta jednostavna. Daljinski upravljač pruža mnogo lakše korištenje izbornika nego senzorske tipke.

Performanse:

 

Boje su vrlo žive i monitor ih jako dobro reproducira.Velika dijagonala od 24 inča omogućuje obavljanje različitih zadataka u isto vrijeme (npr. surfanje i pisanje u Wordu). Gledati filmove i TV je jako ugodno te monitor to izvodi na visokoj razini. Slika je oštra, svijetla i živa. U igrama (COD MW 2, PES 2010, Assassin's Creed 2) nisam primijetio ulazno kašnjenje ili ghosting tijekom brzih pokreta. Nažalost ima nekakvog sitnog pozadinskog probijanja svijetla koje kvari promatranje tamnih scena. No, to se može donekle izbjeći aktiviranjem dinamičkog kontrasta i smanjivanjem tvorničkih postavki osvjetljenja s 10 na 5 bez gubljenja kvalitete prikaza.

TV prijem:

 

Monitor je spojen na vanjsku antenu i bez problema hvata digitalni signal. Prijem signala je odličan. Program se bez problema može gledati i na većoj udaljenosti. Postavki vezano uz programe ima puno (sortiranje, odabir zemlje itd).

Zaključak:

 

Za cijenu od oko 2200 kn dobiva se FULLHD/TV monitor s dosta visokom kvalitetom ekranskog prikaza.

 

+

Izgled

Kvaliteta ekranskog prikaza

Daljinski upravljač

Priključci

 

-

Probijanje pozadinskog osvjetljenja

Cijeli je ekran kao magnet za prašinu i otiske prstiju

Slaba upravljivost

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2011 17:58 (Razer_Copperhead).
 
16 2 hvala 14
16 godina
odjavljen
offline
[Review] Samsung P2470HD

probijanje pozadinskog svijetla?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
M4X kaže...

probijanje pozadinskog svijetla?

Dodao sam. :))

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
16 godina
odjavljen
offline
[Review] Samsung P2470HD

kako stoje stvari sa igrama,da li se muči HD5850?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
M4X kaže...

kako stoje stvari sa igrama,da li se muči HD5850?

Jedino ima problema s Assassin's Creed 2 gdje ima poveći pad FPS-a, a ostale baš nisam puno ni igrao. Trenutno igram Burnout Paradise (sve na maksimalnim postavkama) i FPS mi je oko 56-60.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 13:38 (Razer_Copperhead).
16 godina
odjavljen
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
Razer_Copperhead kaže...
M4X kaže...

kako stoje stvari sa igrama,da li se muči HD5850?

Jedino ima problema s Assassin's Creed 2 gdje ima pad FPS-a, a ostale baš nisam puno ni igrao. Trenutno igram Burnout Paradise (sve na maksimalnim postavkama) i FPS mi je oko 56-60.

probaj crysis,metro 2033,gta 4 eflc...spusti takt proceosra na default i onda mi reci koliko fps-a i sa kojim detaljima

14 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

Imam taj monitor.

I dobro si rekao. Pravi je magnet za prašinu.

Imam i 5850 grafičku ali ne igram previše. Ovo što igram sve vrtim na max postavkama i radi na oko 60FPS-a.

Igram ResidentEvil5 i DevilMayCray4

Kad kod RE5 isključim opciju VerticalSync a sve ostalo ostavim na max onda FPS-i idu i preko 100. Sad mi nije jasno čemu ta opcija VerticalSync služi jer moje oko ne primjećuje razliku kad je to uključeno ili isključeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
M4X kaže...
Razer_Copperhead kaže...
M4X kaže...

kako stoje stvari sa igrama,da li se muči HD5850?

Jedino ima problema s Assassin's Creed 2 gdje ima pad FPS-a, a ostale baš nisam puno ni igrao. Trenutno igram Burnout Paradise (sve na maksimalnim postavkama) i FPS mi je oko 56-60.

probaj crysis,metro 2033,gta 4 eflc...spusti takt proceosra na default i onda mi reci koliko fps-a i sa kojim detaljima

Nemam niti jednu od tih igara više. Možda dobavim Metro 2033 pa javim, ali nisam ga mogao igrati ni na 1680x1050 na maksimalnim postavkama.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 13:44 (Razer_Copperhead).
15 godina
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
Razer_Copperhead kaže...

Nemam niti jednu od tih igara više. Možda dobavim Metro 2033 pa javim, ali nisam ga mogao igrati ni na 1680x1050 na maksimalnim postavkama.

Da se igrat na nekih 24-25fps-a (ali sa povremenim framedrope-ovima na 15-18fps-a) na max postavkama (naravno filtri na najmanje).

 

Kartica se mora clockat na nekih 850-900MHz i memorija na 1250-1300MHz, proc se isto mora clockat da bi se to izvršilo. Hebiga tko hoće vidjet čari dx11 nek si uzme GTX480 SLI. Ja bogme nemam para za to, uostalom bolje je pričekat neku buduću inkarnaciju kartica jer s ovime što imamo teselacija baš i neide(za prihvatljive pare).

 

Razer je napravio review monitora, šta ga daviš odmah s performansama? Pa imaš milijun testova sa HD5850 na 1920x1080/1920x1200, pa si pogledaj,ali moraš procesor clockat na nekih 3.5GHz da dobiješ fps-a kao i oni na testovima.

 

Odmah ti mogu reći da crysis se OK vrti na 1920x1080 (plazma tv), ali opet osjetno glađe se vrti na 1680x1050. GTA 4 je proljev od igre gdje imam i 20fps-a na 1680x1050, a san andreas ju šilji u svemu osim grafike.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

RAZER GDJE SI GA KUPIO ZA 2200KN

xxx
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 19:17 (sale786).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
sale786 kaže...

RAZER GDJE SI GA KUPIO ZA 2200KN

U http://protis.hr/.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
16 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

Ispričavam se na eventualnom offtopicu, ali imam jedan problem s ovim monitorom/TV-om. Naime, spojio sam s laptopom dotični monitor, putem HDMI kabela. I sad, slika je savršena, dok nikako ne mogu prenijeti zvuk s laptopa na monitor! A HDMI bi svakako trebao prenositi i zvuk. Prvenstveno mi treba ova opcija da gledam filmove s laptopa i da se čuje zvuk sa monitora (mada nisu bogzna kakvi ugrađeni zvučnici, bolji su od laptopskih).

 

Probao sam prebaciti defaultni audio device na HDMI output, ništa mu ne znači... Do kraja sam pojačao zvuk na monitoru također. Imam Windows 7 Pro 32-bitni, a laptop je Acer Aspire 5920G (mislim da je jedina relevantna informacija da je grafička GeForce 8600M GS, a zvučni podsustav Realtekov).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

Ne kužim kako promjeniti Pozadinsko osvjetljenje. Ne dopušta mi kada je u PC načinu rada. Na TV-u je podešeno na 5 dok ovdje ne kužim kako smanjit (uvijek je nedostupno). Zbog toga mi je dno ekrana u igrama kada je crna pozadina lagano osvjetljeno... HELP

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

Kupio sam taj monitor ali sada je njegova oznaka 2470LHD (dakle dobio je slovo "L" u nazivu).

Ono šta je vidim od razlike je da sada nema više DVI ulaz nego je to zamijenjeno s drugim HDMI ulazom.

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
doktor1 kaže...

Ne kužim kako promjeniti Pozadinsko osvjetljenje. Ne dopušta mi kada je u PC načinu rada. Na TV-u je podešeno na 5 dok ovdje ne kužim kako smanjit (uvijek je nedostupno). Zbog toga mi je dno ekrana u igrama kada je crna pozadina lagano osvjetljeno... HELP

neznam kako

15 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

Mene zanima zašto mi sat prikazuje jedan sat vremena manje (ako je 18:00 on mi prikazuje 17:00)?

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
Razer_Copperhead kaže...

Mene zanima zašto mi sat prikazuje jedan sat vremena manje (ako je 18:00 on mi prikazuje 17:00)?

Odi na MENU -> Plug and Play -> Vrijeme -> Sat -> Podešen. Sat -> i unesi postavke...

ššššš - možda su u šumi
13 godina
protjeran
offline
[Review] Samsung P2470HD

Super Review,hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
doktor1 kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Mene zanima zašto mi sat prikazuje jedan sat vremena manje (ako je 18:00 on mi prikazuje 17:00)?

Odi na MENU -> Plug and Play -> Vrijeme -> Sat -> Podešen. Sat -> i unesi postavke...

Sorry što nisam napisao, ali kad to napravim nakon nekog vremena mi se sat više ne prikazuje. Neodlučan

 

[EDIT]

Sad radi već dva do tri dana.

 

[EDIT2]

Opet ne radi.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 11:08 (Razer_Copperhead).
16 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

da li je neko preko scarta pokusao spojiti nesto sa chinch konektorima, treba mi da prikljucim na njega nintendo wii da li to radi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

Jel bi mi netko mogao provjeriti kako funkcionira prijenos zvuka putem HDMI-a na taj monitor? Mogu li se na njega preko njega ukopcati vanjski zvucnici a da vuku audio s HDMI-a?

I jeli to probijanje svjetla na rubu nešto znacajnije? Moze koja fotka možda?{#} 
Hvala!

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
alen-c kaže...

Jel bi mi netko mogao provjeriti kako funkcionira prijenos zvuka putem HDMI-a na taj monitor? Mogu li se na njega preko njega ukopcati vanjski zvucnici a da vuku audio s HDMI-a?

I jeli to probijanje svjetla na rubu nešto znacajnije? Moze koja fotka možda?{#} 
Hvala!

Evo ti slike. Tu je pozadinsko osvjetljenje na maksimumu (10). No, sada sam ga spojio preko HDMI kabela i spustio osvjetljenje (6) i malo je u mraku jedva vidljivo na dnu ekrana u sredini (ali vrlo malo naspram nekih monitora koje sam vidio kod prijatelja)...

ššššš - možda su u šumi
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Samsung P2470HD
doktor1 kaže...

Evo ti slike. Tu je pozadinsko osvjetljenje na maksimumu (10). No, sada sam ga spojio preko HDMI kabela i spustio osvjetljenje (6) i malo je u mraku jedva vidljivo na dnu ekrana u sredini (ali vrlo malo naspram nekih monitora koje sam vidio kod prijatelja)...

Puno ti hvala na slikama i odgovoru!{#}

Na slikama cak ni ne primjecujem to probijanje koje svi spominju. Ocito nije nesto znacajno.

Jesi probo onda možda preko HDMI-a prenjeti zvuk? To mi je dost bitno jer ga planiram spajati

s laptopom pa da nemoram kristit još i kabel za zvuk posebno {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
14 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

da li je netko pokusao spojiti P2470HD na X1950 radeonku?

znam da necu moc vrtit nove igre ali za sve ostalo sumnjam da bi bilo problema... ?

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

Pa ako grafička ima DVi/VGA konektore nema razloga zašto nebi sve to funkcioniralo... jedino u HD rezoluciji sa tom grafičkom i neće baš cvat ruže....

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

ima i VGA i DVI, znaci ne mogu ocekivati komotan rad na HD? Da li se to odnosi samo na igre ili i na svakodnevan rad (surfanje, filmovi...)?

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Review] Samsung P2470HD

Ma sve će frcerat osim novih igrara na opakim detaljima u HD rezoluciji.....

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [Review] Samsung P2470HD

kako stoji sa reprodukcijom videa sa usb-a? formati? titlovi?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Samsung P2470HD

Taj USB je namijenjen nadogradnji Firmwarea.

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: [Review] Samsung P2470HD

šteta.. jako sam zagrizao za taj model, izgleda da ću ipak neki LG uzet..

 

hvala!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice