3G/4G router (portable) sa antenom

poruka: 6
|
čitano: 2.954
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
3G/4G router (SIM card, portable, sa antenom)

Dobar dan,

 

Radim na brodu, pa rijetko imamo dobar signal mobilne mreze. Koristimo prijenosne routere - mala spravica u koju se umetne SIM kartica i mobitelom spoji na njegov Wi-Fi. Ima bateriju, pa se moze stavit npr. vani, dok je korisnik unutra (radi boljeg signala).

Trenutno koristim neki jeftini Huawei 3G prijenosni router, ali cini mi se da slabo hvata signal. 

 

Sad me zanima postoji li neki tako slican router (SIM, 3G/4G) na kojeg mogu prikljucit dodatnu antenu - dodatnu antenu koju bi se moglo postaviti na visoko mjesto, radi boljeg signala?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
3G/4G router (portable) sa antenom

Potreba za zamjenom kartice, drugi operateri i slično?

Odnosno ono kaj pitam je zakaj svi zajedno ne investirate u neku vanjsku antenu koju postavite visoko na brodu i svi koristite istu konekciju, podijelite pare i to je to.

 

https://www.alfa.com.tw/4FLTE%20products.html

 

Samo da napomenem kako nemam nikakvog iskustva sa ovim proizvodima, ali koliko vidim kombinacija Tube-E4G modema i AOA-M4G antene mi se čini kao rješenje problema.

Modem dalje ide preko STP kabla u neki PoE Switch i također onda u neki PoE AP na koji se svi spajate, samo ono kaj je problem, ima tu petljanja po samom brodu, postavljanja antena, napajanje svega toga, itd...

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
3G/4G router (portable) sa antenom

Imaš takvih routera npr. D-link DWR-921. Njegove antene se mogu skinuti i teoretski staviti druge. Ove su antene na njemu također bolje od samog sticka.

Imaš brodskih 3g antena. Treba vidjeti da li su kompatibilne s ulazom na routeru. To se mislim može izvesti samo je pitanje koliko košta.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
3G/4G router (portable) sa antenom

Problem sa vanjskom antem je dužina antenskog kabla, što kraće to bolje, stoga uzet neki vanjski router/modem ako već radi takve pizdarije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
3G/4G router (portable) sa antenom

Ma ne mislim neke velike pothvate radit u vezi toga. Cini mi se da je ovaj D-link ono sto trazim.

Potrazit cu di ga ima za kupit.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 3G/4G router (portable) sa antenom
mateo kaže...

Ma ne mislim neke velike pothvate radit u vezi toga. Cini mi se da je ovaj D-link ono sto trazim.

Potrazit cu di ga ima za kupit.

 Sve je pitanje kakav je signal. Ako je signal slab nećeš se usrećiti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice