Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

poruka: 22
|
čitano: 4.229
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Pozdrav!

Planiram uzeti wifi pci karticu za kompjuter da ga mogu prebaciti u sobu (genius arhitekt ili tko je god radio kablove i to je stavio telefonsku liniju samo u dnevni). E sad, dali je tp-link tl-wn951n N kartica (prodaje kolega tu na forumu dobra za ovo. Evo otprilike skica koju sam napravio u paintu pa pogledajte dali ću opet dobivat brzinu normalnu ili će previše gubiti.

 

Modem je thompsonov tg782i, 4mbit/s, u T com-u sam.

 

PS: to sam samo tako nacrtao na brzinu 2 sobe, ostatak necu bezveze normalno

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Da sam na tvom mjestu ja bi zid probušio i stavio kabal, ali mislim da će ti svaka PCI kartica radit dobro i USB kartice sa odvojivom antenom

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

To nije zasad moguće, iz par razloga, nebitno sad kojih. Zato i pitam za ovo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Koliko je debel taj zid?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

25cm

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Ma radit ce ti bez problema..

 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Ostat će mi približno ista brzina?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Brzina ti opce nece past..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu
O B O kaže...

Da sam na tvom mjestu ja bi zid probušio i stavio kabal, ali mislim da će ti svaka PCI kartica radit dobro i USB kartice sa odvojivom antenom

+1 za ovo.

 

Biti na kabelu je 100 puta bolje, stabilnije i brze nego wireless. Sad je samo pitanje jel mozes busiti zid. Potrudi se, stvarno se isplati.

Bang!
14 godina
neaktivan
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Ma kakve gluposti pricate, wlan koristim vec godinama kroz 2 zida i nikad nisam imao nikakve probleme ta kartica prenosi 300 mbps tako da ce imat punu brzinu interneta konkretno 4mbit/s sta mu nudi t-com..

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 15:52 (gogi321).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

nije problem u brzini već u odazivu... možeš ti imati router koji ti šalje figurativno 1gbps ali ako ti šum, ping i sve ostalo veliko nećeš osjetiti tu brzinu

14 godina
neaktivan
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Jasno je meni to ali ping mu nece bit velik..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu
x3mania kaže...

nije problem u brzini već u odazivu... možeš ti imati router koji ti šalje figurativno 1gbps ali ako ti šum, ping i sve ostalo veliko nećeš osjetiti tu brzinu

Susjed ima tri zida i 50 metara udaljenosti pa nema utjecaj na ping. Kod mene laptop lovi ispod rutera kroz dvije betonske deke pa opet sve radi normalno.

 

Sve unutar kuće/stana će raditi bez problema osim ako nije u pitanju armirani bunker :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Nema pravila, ali iskusio sam svašta, od rušenja drva do raznih brikerija da wifi proradi a postoji LOS... jednostavno sve ovisi o utjecaju okoline i koliko su baustelci bili nadrmani dok su gradili, u mom stanu na istom routeru kao i kod frenda sve radi i signal baca brutalno, a kod njega isti raspored, samo druga zgrada i morali smo stavljati ap na dvije tocke da bi bila ikakva pokrivenost

13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Evo, sad pišem iz sobe. Probao sam i preko Speedtest.net, prvo je bilo 0.7 a kasnije 4.02 mbit/s. Na trenutak mi veza stane, a na kompu je uvijek iznad 3 crtice signal. Postoji li koji način da nekako pojačam signal da mi ne staje na 10ak sekundi.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu
footballer kaže...

Evo, sad pišem iz sobe. Probao sam i preko Speedtest.net, prvo je bilo 0.7 a kasnije 4.02 mbit/s. Na trenutak mi veza stane, a na kompu je uvijek iznad 3 crtice signal. Postoji li koji način da nekako pojačam signal da mi ne staje na 10ak sekundi.

 

 

 

Čovječe kakve ti zidove imaš??? Pa zid od 25 cm je sprdnja za wifi...

Freak Show Inc.
13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Ma, meni neki put zašteka net, na speedtestu mi je download sporiji, upload je na istom. Zeza me što mu duže treba za otvaranje stranica.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Evo i rezultat sa Speedtest.net. Brzina downloada veća nego koju plaćam (za čudo).

 

Driveri su najnoviji.

 

Da opširnije opišem problem. Gledam video na YT-u i na nekom dijelu videa se prestane učitavat, odem new tab i kliknem na FB (na primjer), treba mu jako dugo, nekad ni ne nađe konekciju, a ikona u status baru izgubi signal i opet se povezuje sa modemom. Par puta mi je došla i ona obavijest sa uskličnikom, idem na troubleshooting i kao neki problem riješi. Pa nakon par minuta ista stvar. Jel to do udaljenosti ili kartice?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Uđi u opcije modema i probaj staviti neki fiksni kanal u postavkama wirelessa. Vjerojatno imaš kakvu smetnju u okolini pa zato veza puca.

13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Kad idem na Thomson Gateway, odaberem Manual kod channel selection i dole mi onda ponudi kanale, od 1 do 13. Kako da onda namjestim kanal? S time da koristim i WiFi na 2 mobitela još u kući, dali to onda ima kakve veze?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Izaberi neki kanal, npr 6 ili 11. Drugi će se uređaji automatski spojiti na wireless.

13 godina
odjavljen
offline
Wifi povezivanje - iz sobe u sobu

Isto je kao i prije. Bio sam zašerafio opet karticu, bila je malo klimala pa sad ne puca veza, ali morat ću napravit nešto da bude jači signal jer mi fali još 2 crtice za najbolji signal. Jel bi mi windsurfer pomogao?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice