Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena... izdvojena tema

poruka: 4.140
|
čitano: 1.282.812
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zoharbizo kaže...

Toxic meni je sve jasno, reklamaciju može uraditi sa računom i tamo u njihovoj evidenciji oni imaju SN kartice koji mora odgovarati onome na naljepnici koja je na kartici.

Neke kartice imaju na PCB-u urezan SN.

Ako kartica ne radi ne postoji mogućnost provjere unutar OS-a.

Na računu ga nema ali ga oni tamo sigurno imaju, doduše garancija mu ističe uskoro ako je 2 godine.

 Gigabyte ima 3 godine.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zoharbizo kaže...

Toxic meni je sve jasno, reklamaciju može uraditi sa računom i tamo u njihovoj evidenciji oni imaju SN kartice koji mora odgovarati onome na naljepnici koja je na kartici.

Neke kartice imaju na PCB-u urezan SN.

Ako kartica ne radi ne postoji mogućnost provjere unutar OS-a.

Na računu ga nema ali ga oni tamo sigurno imaju, doduše garancija mu ističe uskoro ako je 2 godine.

 Ja sam tu grafu imao 7 dana i sve sam povrsinski gledao igrao sam se na njoj 7 dan i nabavio gtx 1080ti.

 

no pamcenje me sluzi da ima i na pcbu i na samoj kutiji s/n

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
toxic kaže...
..

 ma nebitno za mene govorim korisniku zohar kako ta naljepnica ne vredi nista ..

-ni ja ne govorim za sebe/tebe, nego za sve koji nalete u temi.. :) + za sad je račun-jamstvo nepotrebno jer nema kvara-potrebe.. nego je samo kao pitanje ''ŠBB-KBB''..

 

-nema naljepnice trgovca, može biti samo proizvođačevo (original-tvornički).. npr na hdd kao i na šarafima vga i sl.

-ambalaža nije uvjet ostvarivanja garancije, kao ni bilo koja naljepnica.. ali potrgana originalna naljepnica može biti razlog odbijanja, fizičko oštećenje.. no ako nije fizičko optećenje uzrok kvara, tad se opet može .. samo je stvar dokazivanja 'tko je što napravio'.. npr može ovlašteni servis nešto raditi na računalu-komponenti.. kupac i dalje ima jamstvo, tj za odbijanje jamstva treba opravdani razlog. Npr nekad su lijepili naljepnice na laptop (doljna strana), nezakonito, jer to su otvori koje je proizvođač predvidio za korisnika, npr za pristup hdd-ram.. i to korisnik može-smije otvoriti i ugraditi komponentu, to dozvoljava proizvođač i ne može zabraniti trgovac (jer ne odlučuje on o jamstvu)... i već par godina tih naljepnica nema, jer su zabranjene, jer isključivo original proizvođačevo smije biti na artiklu.

 

- Trgovac ako se želi zaštitit od muljaža, mora to na drugi način, ne na teret prava kupca ili kršenja zakona.

 

++ ne miješati jamstvo i odgovornost trgovca za ispravnost robe, to su dvije različite-odvojene stvari, različita osnova. Trgovac je nevisno o jamstvu odgovoran za robu 2god (EU).. dok jamstvo može i ne mora postojati kao što može biti i 3-5-10 godina.. ovisno o tome, na koje pravo se poziva kupac tako se i postave stvari. Račun je poželjan, dovoljan za sve ostvariti. Trgovac mora imati sve ostalo ili snosi trošak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:08 (ihush).
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
toxic kaže...
zoharbizo kaže...

Toxic meni je sve jasno, reklamaciju može uraditi sa računom i tamo u njihovoj evidenciji oni imaju SN kartice koji mora odgovarati onome na naljepnici koja je na kartici.

Neke kartice imaju na PCB-u urezan SN.

Ako kartica ne radi ne postoji mogućnost provjere unutar OS-a.

Na računu ga nema ali ga oni tamo sigurno imaju, doduše garancija mu ističe uskoro ako je 2 godine.

 Ja sam tu grafu imao 7 dana i sve sam povrsinski gledao igrao sam se na njoj 7 dan i nabavio gtx 1080ti.

 

no pamcenje me sluzi da ima i na pcbu i na samoj kutiji s/n

 Sve ima samo tu naljepnicu na kutiji ne, a ja doma spremam te kutije i na svakoj je vrazja naljepnica 

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...
toxic kaže...
zoharbizo kaže...

Toxic meni je sve jasno, reklamaciju može uraditi sa računom i tamo u njihovoj evidenciji oni imaju SN kartice koji mora odgovarati onome na naljepnici koja je na kartici.

Neke kartice imaju na PCB-u urezan SN.

Ako kartica ne radi ne postoji mogućnost provjere unutar OS-a.

Na računu ga nema ali ga oni tamo sigurno imaju, doduše garancija mu ističe uskoro ako je 2 godine.

 Ja sam tu grafu imao 7 dana i sve sam povrsinski gledao igrao sam se na njoj 7 dan i nabavio gtx 1080ti.

 

no pamcenje me sluzi da ima i na pcbu i na samoj kutiji s/n

 Sve ima samo tu naljepnicu na kutiji ne, a ja doma spremam te kutije i na svakoj je vrazja naljepnica 

 Eto ak te tjesi ja nemam na 5 puta skupljoj grafi te naljepnice i upopce se ne brinem :) haha, ma samo ti provjeri hebote 1500 kn lako ih vratim samo pazi kak rukujes s grafom

5 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...

 Sve ima samo tu naljepnicu na kutiji ne, a ja doma spremam te kutije i na svakoj je vrazja naljepnica 

 Zar si to toliko nesiguran u sebe u životu ? Čisto pitam, jer radiš od muhe slona.

Račun imaš i to je to. Ako ti je toliko stalo do te naljepnice, samo daj adresu i poslati ću ti jednu besplatno.

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Kada dođeš kući, slikaj karticu i cijeli PCB od iza.

Slike moraju biti čiste da se sve vidi.

Uploadaj negdje u original kvaliteti.

Ako ima naljepnicu na kojoj piše S/N:XXXXXX...lijepo SN prepiši na papir, odi u ADM s računom i provjeri dali je taj SN vezan za karticu sa toga računa.

Ja vjerujem da Toxic fer i korektan po svemu do sada tako da to osobno nebih radio.

Ti otiđi i provjeri, ako kažu da jest onda imaš validnu garanciju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zoharbizo kaže...

Kada dođeš kući, slikaj karticu i cijeli PCB od iza.

Slike moraju biti čiste da se sve vidi.

Uploadaj negdje u original kvaliteti.

Ako ima naljepnicu na kojoj piše S/N:XXXXXX...lijepo SN prepiši na papir, odi u ADM s računom i provjeri dali je taj SN vezan za karticu sa toga računa.

Ja vjerujem da Toxic fer i korektan po svemu do sada tako da to osobno nebih radio.

Ti otiđi i provjeri, ako kažu da jest onda imaš validnu garanciju.

 Ma nema potrebe da ide direktno.

 

Ja sam na njuskalu kupovao laptop od 12k kuna Asus Rog, ja sam ponudio 8k kuna i lik mi odmah pristao, racun ADM isto nazvao ih tj. cak mislim da sam posalo i mail i potvrdili da je sve ok. Ja sam imao drugi problem jer mi nikad nitko na prvu niej spustio cijenu za tolko puno :) pa reko hebo ti to idem ja provjeriti.

 

Sta je najbolje rekao liku da se nademo u garazi jer sam tamo parkiran on nije htio valjda ga bilo strah a lik od 2 i kusur :)

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zoharbizo kaže...

..

Ako ima naljepnicu na kojoj piše S/N:XXXXXX...lijepo SN prepiši na papir, odi u ADM s računom i provjeri dali je taj SN vezan za karticu sa toga računa.

Ja vjerujem da Toxic fer i korektan po svemu do sada tako da to osobno nebih radio.

Ti otiđi i provjeri, ako kažu da jest onda imaš validnu garanciju.

-ok (onako za brbljanje..) pitnaje? :)

 

-što ako se SN ne poklapa? Moj odgovor, ima račun, ima jamstvo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
Seronja nezauzet kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

 Sve ima samo tu naljepnicu na kutiji ne, a ja doma spremam te kutije i na svakoj je vrazja naljepnica 

 Zar si to toliko nesiguran u sebe u životu ? Čisto pitam, jer radiš od muhe slona.

Račun imaš i to je to. Ako ti je toliko stalo do te naljepnice, samo daj adresu i poslati ću ti jednu besplatno.

 Nisam, nego velim da dosad sam uvijek imao tu naljepnicu na kutiji i ovo je sad presedan 

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...
Seronja nezauzet kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

 Sve ima samo tu naljepnicu na kutiji ne, a ja doma spremam te kutije i na svakoj je vrazja naljepnica 

 Zar si to toliko nesiguran u sebe u životu ? Čisto pitam, jer radiš od muhe slona.

Račun imaš i to je to. Ako ti je toliko stalo do te naljepnice, samo daj adresu i poslati ću ti jednu besplatno.

 Nisam, nego velim da dosad sam uvijek imao tu naljepnicu na kutiji i ovo je sad presedan 

 Al pazi ti nemas uopce razloga za brigu na kraju ja mogu biti taj koji je najvise spusio jer mene to uopce nije brinulo kod kupnje niti sam ista dodatno provjeravao.

 

Dakle ako je racun i garancija i grafa ok prema ADM-u ostavljas grafu.

Ako ne stima racun ja ti nudim povrat love a ti meni grafu natrag.

 

Dakle nisi popushio nista vec sam ja taj koji je popusio par stotina kuna, tako da ti nemas razloga za brigu ali nikakvu.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...
..

 Nisam, nego velim da dosad sam uvijek imao tu naljepnicu na kutiji i ovo je sad presedan 

 -lako za presedane :) .. ali kutija nema baš nikakve veze s jamstvom, pa tako posljedično ni (ne)postojeća naljepnica.. koja baš ni sa čime nema veze, nego je relikt kojeg treba iskorjeniti (i takve navade trgovca..). Do sad? Nekad su zemljom vladali dinosauri, prošlost..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...

-ok (onako za brbljanje..) pitnaje? :)

 

-što ako se SN ne poklapa? Moj odgovor, ima račun, ima jamstvo.

IMEI telefona i S/N kartice se moraju poklapati s istim koji je vezan u evidenciji s računom koji posjedujete.

U suprotnom on nema validnu garanciju, provjereno.

Kad takvo pravilo nebi vrijedilo onda bih ja mogao na isti račun reklamirati bilo koju karticu koja je isti model kao i moja recimo.

IMEI i S/N postoje baš radi takvih stvari.

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
-zoharbizo kaže...
ihush kaže...

-ok (onako za brbljanje..) pitnaje? :)

 

-što ako se SN ne poklapa? Moj odgovor, ima račun, ima jamstvo.

IMEI telefona i S/N kartice se moraju poklapati s istim koji je vezan u evidenciji s računom koji posjedujete.

U suprotnom on nema validnu garanciju, provjereno.

Kad takvo pravilo nebi vrijedilo onda bih ja mogao na isti račun reklamirati bilo koju karticu koja je isti model kao i moja recimo.

IMEI i S/N postoje baš radi takvih stvari.

 -ne, netočno. Ako imaš račun, kao kupac, to je dovoljno za ostvarivanje prava. Ostalo je problem (vjerojatno muljaža) trgovca.

imei nema veze s temom-pitanjem, konkretno PC hardweraj, vga.. pa ni mogućim uvjetima koje operateri (jer su veliki-jaki, lobisti..) imaju i zakoni koji se tad malo (ne)odnose na njihovo poslovanje..

-čak ni račun nije obavzean, ali je poželjan, zbog dokazivanja i povezivanja konkretnog trgovca kojeg se tad može teretiti (maltretirati), bez računa, trgovac nema obvezu, jer račun je ugovor dvaju strana, trgovac-kupac... ako se konkretan račun pronađe u bazi, .. tad je nevažno ima li ga kupac. Sve to od škegre i fiskalizacije, od EUa.. itd.. + upravo zato je EU svalio teret na trgvoca, zakon. (vidi naslov teme).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Adm veli da treba originalna ambalaza biti 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:25 (xxRAZ8Rxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...

Adm veli da treba originalna ambalaza biti 

 i onda ako oni zahebavaju znam tko nece :

 

https://www.gigabyte.com/hr/Support/Warranty

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...

Adm veli da treba originalna ambalaza biti 

 -tko piše/provodi zakone ili misliš da je admov web iznad zakona? ... zakon kaže, ne. (tko želi, može prolistati temu i naći linkove..) :)

-ambalaža se traži kad je npr novo/povrat (ne reklamacija) .. i sl. kao i to kad se šalje dostavom, tad mora biti odgovarajuće (sigurno) zapakirano. Za oštećenja je tad odgovoran dostavljač (ako je preuzeo).

-ambalaža nije uvjet ostvarivanja jamstva, to je jedan od primjera pitanja-odgovori na str. mingo.hr-a..

-jamstvo je stvar proizvođača i zakona, ne trgovca.

 

mingo.hr..

npr, ambalaža, ovo je vjerojatno za webshop (kupnja na daljinu, kad kupac ima pravo vratiti kupljeno bez obrazloženja.. tad se traži ambalaža + sve.. ali nije zakonski uvijet). Za normalno jamstvo (nema veze s povratom) ambalaža nije uvjet (ni jamstveni list, pa ni račun.. samo su poželjni).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:35 (ihush).
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
ihush kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Adm veli da treba originalna ambalaza biti 

 -tko piše/provodi zakone ili misliš da je admov web iznad zakona? ... zakon kaže, ne. (tko želi, može prolistati temu i naći linkove..) :)

-ambalaža se traži kad je npr novo/povrat (ne reklamacija) .. i sl. kao i to kad se šalje dostavom, tad mora biti odgovarajuće (sigurno) zapakirano. Za oštećenja je tad odgovoran dostavljač (ako je preuzeo).

-ambalaža nije uvjet ostvarivanja jamstva, to je jedan od primjera pitanja-odgovori na str. mingo.hr-a..

-jamstvo je stvar proizvođača i zakona, ne trgovca.

 Zato sam ja lijepo sada uzeo Evgu koja mi je odmah nakon otvaranje rekla doslovno ovo "sve reklamacije saljite direktno nama a ne lokalnom vendoru" ovo je mene kupilo za sva vremena.

Kod nas u HR je sve puno debila kada trebas nesto traziti a kada kupujes onda je sve super krasno... iskreno dok to ishodis neki od ovih prava dobis mlade iako na kraju dobijes sto ti pripada ali pitam se cemu?

 

Znam da: evga, corsair, steelseries, arctic nude direktnu reklamaciju i nadam se da ce toga biti sve vise i neka bude i neka ovi nasi malo popuse prometa..

 

na kraju krajeva sada se isplati najvise i kupovati direktno od proizvodaca. to je prica koja mene privlaci..

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Svaki proizvod ima svoj serijski broj i barcode.

Bez serijskog broja koji se veže uz račun ti nemožeš dokazati apsolutno ništa ni ostvariti garanciju, totalno je nebitno jer imaš račun na kojem piše da si kupio xx proizvod koji ima ostvarivu garanciju od 36 mjeseci nakon dana kupnje.

Ako serijski broj ne odgovara onom koji je vezan uz račun nema načina da se ostvari garancija.

Neka slobodno nazove ADM ili bilo koju tvrtku koja prodaje takvu opremu i pita...

Uz pomoć serijskog broja oni provjere kada je kartica prodana i koliko još garancije ima.

 

Hello wood.yjaden,
 
The sticker is in place because it is one of the 2 places where the Serial Number is present, and the only way we can track your video card.  This is why it clearly states "Void Warranty if Removed."  Now this doesn't mean we can help you with Technical Support questions or trouble shooting.

 
In order to give you the correct information, can you please contact our 24/7 Tech Support team at 888.881.3842.  We can assist you further with making sure we notate this on your account and give you some further instructions should you need to RMA your cards in the future. 

 

SN može biti naljepljen na karticu, urezan u PCB i može se vidjeti ako kartica radi unutar OS-a s par programa.

Ukoliko nije urezan a kartica nema naljepnicu te je kartica krepala mogućnost reklamacije je samo dobra volja prodavača ukoliko imate račun i ambalažu.

Bez pakiranja i računa nemožete je reklamirati.

Ako kartica ima krivi SN naljepljen od onoga koji je vezan uz račun reklamacija nije moguća.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:34 (zoharbizo).
 
0 4 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zoharbizo kaže...

IMEI telefona i S/N kartice se moraju poklapati s istim koji je vezan u evidenciji s računom koji posjedujete.

U suprotnom on nema validnu garanciju, provjereno.

 I tako ja kupim na daljinu, oni nešto zbrčkaju u brzini da ja to niti ne znam i gubim garanciju ?

Ili još bolje, pošalju mi prevedene garantne papire za model sa manje/više memorije, a da ja to nisam niti vidio dok nisam trebao ostvariti garanciju ?!?!

Neće to baš tako ići. Pa nismo baš toliki Divlji zapad.

13 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

IMEI ili SN je isto što i OIB.

Sistem možeš prevariti jedino ako je kartica krepala i nigdje po sebi nema SN a ti nabaviš tuđu naljepnicu po kojoj je garancija još uvijek ostvariva i zalijepiš je.

I da, svaki put kada kupiš nešto oni skeniranjem barkoda unesu i SN ili IMEI ovisno o robi unutar stavki računa, to što ti dobiješ račun bez njega ne znači da ga nemaju u evidenciji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
zoharbizo kaže...

..

SN može biti naljepljen na karticu, urezan u PCB i može se vidjeti ako kartica radi unutar OS-a s par programa.

Ukoliko nije urezan a kartica nema naljepnicu te je kartica krepala mogućnost reklamacije je samo dobra volja prodavača ukoliko imate račun i ambalažu.

Bez pakiranja i računa nemožete je reklamirati.

Ako kartica ima krivi SN naljepljen od onoga koji je vezan uz račun reklamacija nije moguća.

 

 -lupetaš.

 

zoharbizo kaže...

IMEI ili SN je isto što i OIB.

Sistem možeš prevariti jedino ako je kartica krepala i nigdje po sebi nema SN a ti nabaviš tuđu naljepnicu po kojoj je garancija još uvijek ostvariva i zalijepiš je.

I da, svaki put kada kupiš nešto oni skeniranjem barkoda unesu i SN ili IMEI ovisno o robi unutar stavki računa, to što ti dobiješ račun bez njega ne znači da ga nemaju u evidenciji.

 -točno (to i tvrdim).. tj oni imaju sve potrebne podatke, mada to nije ispisano na računu. Kupac s tim nema baš ništa.. tj ili je muljaža trgovca ili .. :)

(precrtani dio preskačem, također točno..) :)

 

edit: .. postoje recimo dvije mofgućnosti:

 

a) trgovac je normalan, pošten, roba je uredno evidentirana.. i aplikacija-baza ima sve potrebne podatke. ->skeniranjem proizoda, trgovac trenutno zna sve potrebno, važenje jamstva itd..

 .. tad trgovac nema razloga ne pomoći kupcu, odbiti ga i sl., trgovac nema trošak jer mu je sve pokriveno itd. + zakonska obveza + trgovac ne određuje jamstvo ali se mora pridržavati zakona i pravila.. Trgovac tad postupi kao već pomenuti hgspot.. (nije uvjet račun, amblaža ili mjesečeve mjene.. samo 'dobra volja') :))

 

b) roba nije u bazi..

b-1.. nije njegova roba, nije njegov problem..

b-2.. muljaža s prometom-robom (na sivo).. ili iz kamenog doba umjesto da je pod a).. :)

 

ne miješati npr kupnju na daljinu i pravo povrata neželjene robe, jamstvo, materijalni nedostatak .. i ne tumačiti neke web-pravilnike koje je pisala mala-o-tetke.. jer nisu zakon.

 

edit: :))

b-3.. kupac mulja s reklamacijom, fejk (račun, sn..) -tad to trgovac pod a) može dokazati, opravdano odbiti. Zato takav (pravi) trgovac ima potrebne podatke i tad je to opravdano odbijeno. Bez tih podataka je neopravdano, bez osonove.. samovolja (još česta kod naših) trgovca i upravo tome je EU rekla ne zakonima, .. treba ih samo provoditi.

 

+ to što poneki proizvođač nudi direktan support ili rješavanje problema/jamstva je recimo plus-reklama (pozitivno za brand), ali zakon kaže da se ide kroz trgovca tj on je jedini ugovorno vezan-obvezan (dok s proizvođačem zapravo ne postoji odnos ni jurisdikcija države..). Kupac bira kako, kod koga i po kojoj osnovi će reklamirati robu. Ne bira to trgovac. Preporuka + zakonom predviđeno, kroz tgovca. Tek ako to 'zapne' kupac naravno ima pravo i druge kanale, pa i fejsbuk-jogurtrevolucijom.. ili po forumima :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 15:03 (ihush).
5 godina
protjeran
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

... (ionako gibam sa posla)...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 14:46 (Seronja nezauzet).
9 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Update situacije: dosao doma, pogledao kutiju od maticne (kupljena u ADM-u), na kutiji je naljepnica na kojoj pise samo naziv maticne i jamstvo u mjesecima, bez serijskog broja, na racunu također nema serijskog broja...

 

Necu ni zvati ADM, grafa mora imati garanciju, vjerojatno su prestali ljepiti te naljepnice kao sto je kolega rekao jer ih je vrijeme pregazilo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

Može mi netko objasnit kada neka firma traži ponudu od dobavljača robe( IT itd.), koja je razlika u cijeni ako traži cijenu za daljnu prodaju a koja za upotrebu u firmi. Znam da je banalno i glupasto pitanje, ali eto ako netko u kratkim crtama može objasniti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 17:21 (Fly598).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

-nema razlike, tj trgovina=cjenkanje (rabat, popust, kako god to nazoveš..) dok se sam obračun, plaćanje opet neovisno o tome dogovaraju, npr kupac ugl plaća robu pa onda nosi, trgovac može na odgodu ali je cijena tad loošija vs avansno ali opet niža od maloprodajene.. pa do tog da kad kupuješ kilu ili vreću krumpira nije ista cijena, kao i to kupuješ li u zg ili lici :) .. iz prve ili trinaeste ruke..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena...

 

Bez  "računa" se ne računa.

 

😀

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
xxRAZ8Rxx kaže...

Nazvat cu ducan kad stignem doma pa javim njihov odgovor...

 Bolje da ni ne zoves ADM. Oni takve gluposti lupetaju kad nije napismeno, a i nekad napismeno tu po forumu da je to smjesno. Al budi siguran da glupost neces dobit u sluzbenom odgovoru na prigovor/prituzbu. Tako da nema ti smisla zvati njih.

xxRAZ8Rxx kaže...

Sve ima samo tu naljepnicu na kutiji ne, a ja doma spremam te kutije i na svakoj je vrazja naljepnica 

 Evo vec ti je receno, al eto, zaboravi naljepnice i gluposti. SN je napisan da se nemoze izgubit samo ako se makne naljepnica, inace bi malverizacije s robom bile smijurija.

xxRAZ8Rxx kaže...

Adm veli da treba originalna ambalaza biti 

 Eto primjer gluposti koje mozes cut od ADM-a :) Ne treba ti nikakva ambalaza.

zoharbizo kaže...

IMEI telefona i S/N kartice se moraju poklapati s istim koji je vezan u evidenciji s računom koji posjedujete.

U suprotnom on nema validnu garanciju, provjereno.

ihush kaže...

-ne, netočno. Ako imaš račun, kao kupac, to je dovoljno za ostvarivanje prava. Ostalo je problem (vjerojatno muljaža) trgovca.

 Oboje ste u pravu, samo se mozda niste razumjeli. Ti ako doneses racun s krivim snom vezanim jasno je da je nastao neki problem. Kupac ne gubi jamstvo ako je to krivo upisano, ali se treba ustanoviti zasto je krivo upisano. Znaci postoji mogucnost da je neko u toj preprodaji nekoga zavaljao i dao valjan racun, ali prodao karticu koja je kupljena u neko drugo doba, s nekim drugim racunom. Kako kupac na racunu ne vidi s/n proizvoda, postoji mogucnost znaci i da je jamsto za proizvod koji je taj prekupac kupio davno isteklo, a da je on dobio fake racun od nekog drugog, identicnog proizvoda. Samim time to bi se otkrilo, al u tom slucaju ste obojica u pravu :) Racun sadrzava jamstvo koje nije isteklo, al eto, ne mozda za proizvod koji je podnesen na reklamaciji jer je isti vezan za neki drugi racun. Mislim da je na to zohar ciljao. Ne bi dalje objasnjavao kako se prevare na ovaj nacin mogu radit jer samo dajem ideje ljudima :P

9 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena

Evo, testirao grafu, sve radi super i drago mi je da sam naučio nešto novo o garancijama i svemu tome, zato i postoji forum 

15 godina
offline
Re: Prava potrošača - reklamacije, povrat, zamjena
sandokan111 kaže...
..

 Oboje ste u pravu, samo se mozda niste razumjeli. Ti ako doneses racun s krivim snom vezanim jasno je da je nastao neki problem. Kupac ne gubi jamstvo ako je to krivo upisano, ali se treba ustanoviti zasto je krivo upisano. Znaci postoji mogucnost da je neko u toj preprodaji nekoga zavaljao i dao valjan racun, ali prodao karticu koja je kupljena u neko drugo doba, s nekim drugim racunom. Kako kupac na racunu ne vidi s/n proizvoda, postoji mogucnost znaci i da je jamsto za proizvod koji je taj prekupac kupio davno isteklo, a da je on dobio fake racun od nekog drugog, identicnog proizvoda. Samim time to bi se otkrilo, al u tom slucaju ste obojica u pravu :) Racun sadrzava jamstvo koje nije isteklo, al eto, ne mozda za proizvod koji je podnesen na reklamaciji jer je isti vezan za neki drugi racun. Mislim da je na to zohar ciljao. Ne bi dalje objasnjavao kako se prevare na ovaj nacin mogu radit jer samo dajem ideje ljudima :P

 -to pišem za one koji govore (recimo točno) da na računu nema SN, da barkod nije dovoljan.. i dajem primjer, kad trgovac mulja kao i kupac.. no tko je što smuljao nije stvar pravila-zakona. Ako trgovac ima potrebne podatke tad zna da je roba njegova ili da nije, ako te podatke nema, tad ne može znati (a od tog kreće suprotna tvrdnja..) pa ni odbiti i sl. jamstvo. Kako to trgovac ima riješeno u bazi je njegova stvar-problem. + stvarno pišu svašta na webu.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice