Review: Goophone i9

poruka: 21
|
čitano: 9.390
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Review: Goophone i9

Mobitel je kupljen sa Fastcardtech internet trgovine.
Stranica ne djeluje impresivno dizajnom, ali čitajuči druge forume sam došao do zaključka da zapravo su pouzdani (bar za Goophone i9).
Mobitel košta 193USD što dođe oko 1500kn ukupno kad se izračuna PDV, a ako ga nekim slučajem izbjegnete onda 1112kn (kaže google)
U paketu se dobije mobitel, punjač, slušalice, 2 baterije (piše jedna ali očigledno da nije istina), slušalice, case cover, screen protector.

OS: Goli Android 4.2.2 sa nekim wanna be touchwiz launcherom a sve ostalo je standardno. 4/5

Ekran: 5,7 inča, HD rezolucija, Super AMOLED (piše na FCT-U da je IPS), kutevi gledanja su izvrsni, na suncu se vidi taman onoliko koliko je potrebno(npr. da vidite koliko je sati i nešto kratko napisat i poslat, nazvat nekog i sl.). Automatsko osvjetljenje radi odlično i brzo, i prema mom ukusu možda je malo presvjetlo, mislim čak da se nikad ne spošta ispod 1/3 trake za osvjetljenje. 5/5

Hardware i performanse: Mediatek MT6589, četverojezgreni 1.2 Cortex A7 procesor, PowerVR SGX544MP i 1GB RAM-a. Na papiru izgleda odlično, a u radu također.

Na AnTuTu benchmarku napravi nešto manje od 13 000. Web stranice otvara jako brzo, sve je fluidno. Kad su u pitanju igrice, vrti GTA Vice City bez ikakvih problema na najjacim postavkama. 5/5

Memorija: Ima 8GB ROM memorije koja je podjeljena na 2 dijela, od 2GB na kojem je OS i koji ima još oko 1200MB za instaliranje aplikacija, i na dio od 6GB koji prepoznaje kao unutarnju SD karticu. Ovdje dolazi do nepotrebnog kompliciranja, na taj dio od 6GB se ne može instalirati app data niti se mogu fotke spremat, tako da je on zapravo polu-upotrebljiv. Mobitel prima SD karticu do 32GB. 3/5

Kamera: Stražnja kamera je 8MP, prednja 5MP. Stražnja snima 1080p video koji je zadovoljavajuče kvalitete i nemam nekih posebnih zamjerki, fotografije koje pravi po danu sa dosta svjetla su jako dobre dok one po mraku ne izgledaju baš najbolje. Prednja kamerra služi svrsi i sasvim je dovoljna za pozive preko Skype-a i sl. 4/5

Baterija: Baterije su 3500mAh. Mobitel izdrži bez problema 2 dana korištenja, igrao sam GTA Vice City skoro 2 sata, sync je uključen stalno, wi-fi također, i dobio sam impresivan rezultat od cijela 2 dana korištenja (dočekao sam 45 sati  na bateriji sa 6%), i to sa 7 sati screen on-a. Ovo je daleko iznad očekivanja i današnjih bijednih baterija koje na nekima smartphoneima traju jedva dan. 5/5 
 


Ostalo: GPS radi uredno. Bluetooth također, spaja se na slušalice bez problema, šalje, prima podatke. Wi-fi antena je mrvicu slabija nego ne ostalim modelima. 3G signal hvata bez problema.

Osobni dojam: Iznenađen sam šta sve možete dobiti za 1500kn, mislim da za te novce ne možete dobiti bolji mobitel.

Slike stižu tokom dana. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 13:34 (kobra24).
Moj PC  
5 1 hvala 5
14 godina
offline
Review: Goophone i9

kolega s posla ima gi9 skoro mjesec dana. mislim da je naručio sa iste stranice ,

stvarno impresivan komad telefona,

baterija njegovim tempom mu izdrži skoro 3 dana!

 

IMHO ,meni je jedina "zamjerka" što se Goophone logo iza vidi ,upada u oko poprilično ,pogotovo na njegovom crvenom modelu,

a naziv Goophone mi je nekak.... užas... {#}

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Review: Goophone i9

Istina haha, najradije bi to izšmirglao ili stavio neku maskicu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Review: Goophone i9

jel zna neko di ima i5 za uzet i cijenu istoga..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Review: Goophone i9

WOT je alergičan na Fastcardtech stranicu

http://i.imgur.com/x7ZQG4w.png

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2013 17:07 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Review: Goophone i9
Bilo bi super da ima u eu di kupit, odmah uzimam.
14 godina
offline
Re: Review: Goophone i9
Evo i meni je stigao mobitel. Naručio sam ga preko ebay-a i ako nekoga zanima preko koga neka se javi preko pp. Mob je stvarno odličan, nema laga, sve leti :) ekran me stvarno iznenadio koliko je dobar... sve je za 5 još se uhodavam. Imao sam Samsung mini 2 (znam da se ne mogu usporediti) ali razlika je nebo- zemlja :)
12 godina
neaktivan
offline
Review: Goophone i9

Čitajuć tvoju recenziju pomislio sam pa ovo je san, ovo je najbolji mob ikad, 1500 kn, a hardware i ovo ostalo sve na razini valjda sgs3. Ali kad sam vidio ekran od 5.7 incha sve je palo u vodu. Koji da vrag radim s tolikim ekranom, jbt, pa ne stane mi u jednu ruku, a imam stvarno veliku ruku.

Jel postoji neki model sa manjim ekranom ili nešto?!

Battlelog: Xtream_gjurki
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Review: Goophone i9

Ja sam košarkaš i inače imam stvarno veliku ruku, čak ga i mogu koristiti u jednojh ruci ali s oprezom, imaš ih puno puno modela po 5 inča samo potraži malo po internetu po stranim forumima kakvi su u radu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Review: Goophone i9
Na sve se privikneš vjeruj mi, a mob nije prevelik i da treba malo opreznije njime. Ali ako visiš na netu ko ja užitak je čitati a da ne škiljiš u ekran...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Review: Goophone i9
flapo kaže...
Na sve se privikneš vjeruj mi, a mob nije prevelik i da treba malo opreznije njime. Ali ako visiš na netu ko ja užitak je čitati a da ne škiljiš u ekran...

Daj odem jednom van idem tipkat pijan ispadne mi iz ruke haha:D

Battlelog: Xtream_gjurki
12 godina
neaktivan
offline
Review: Goophone i9

daj stavi koju sliku od telefona?i kako izgleda u ruci itd itd {#}

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Review: Goophone i9

Evo par slika, ispricavam se na kvaliteti, nisam imao pri ruci nešto bolji fotoaparat
EDIT: Dodao sam i dvije slike da vidite kutove gledanja ekrana {#} 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 16:43 (kobra24).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Review: Goophone i9

A dobro ajde, u ruci se ne čini baš tolko velik {#} 

Battlelog: Xtream_gjurki
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Review: Goophone i9
Kobra stvarno imaš ruku... meni je ruka malo manja i lijepo se s mobitelom radi.
11 godina
offline
Re: Review: Goophone i9

Je li to imaš Samungov ROM? ili neki Lancher, jer moj Goophone i9 nije takav :)

13 godina
offline
Re: Review: Goophone i9

Nova Launcher i Galaxy S4 icon pack, imas oboje na marketu iliti play store-u :)

11 godina
offline
Review: Goophone i9

Aha.. ja sam se ipak opredjelio za Apex Pro i za Click UI temu :) već imam više od 2 mjeseca ovo čudo i fakat ne mogu požaliti se :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Review: Goophone i9
flapo kaže...
Evo i meni je stigao mobitel. Naručio sam ga preko ebay-a i ako nekoga zanima preko koga neka se javi preko pp. Mob je stvarno odličan, nema laga, sve leti :) ekran me stvarno iznenadio koliko je dobar... sve je za 5 još se uhodavam. Imao sam Samsung mini 2 (znam da se ne mogu usporediti) ali razlika je nebo- zemlja :)

Imas PP

15 godina
offline
Review: Goophone i9

Ima tu dosta mobitela, koji od ovih za cca 120-140$ su ok?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 7:39 (tintin).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice