Xperia ray

poruka: 27
|
čitano: 6.088
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xperia ray - misljenja

Molio bi vas misljenja o ovom telefonu i iskustva, svaki komentar je dobro dosao. Pogotovo me zanima kamera i blic, dali blic radi samo kao svjetlo ili bas kao blic ??

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

Da ne ulazimo sada previse u detlje mobitel je odlicam i do sada sam citao samo reci hvale od onih koji ga poseduju...

Po mom mišljenju, među Android smart telefonima, Sony Ericsson Ray Arc su među vrhunskim aparatima po pitanju kvaliteta fotografija.

LED bljesak ima u sebi, sa cime se mogu napravit solidne fotografije u mraku. Tu je i exmor R senzor za autofokusiranje ima, sto omogucava ostrije slike.

Takodjer mobitel moze i da pravi HD video zapise, a i Video call je omogucen zahvaljujuci sekundarnoj kamerici.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xperia ray

sta se pravis pametan, momak je trazio misljenja onih koji imaju i komentare, a ne stranciu od mobitela

 

haj molim te, star čojk a liže natikače

Had a dream I was king, I woke up still king
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

kinuo sam task manager i pogasio sve aplikacije, no nista nisam ponovno pokrenuo, i kad sam isao u taj advanced task manager opet ima masu aplikacija facebook, score alarm i tako, a pogasio sam ih sve, te ponovno nisam ulazio -.- " ?
i ne pogase mi se svirac glazbe i repordukcija na uredaju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

i kako na netu otvoriti potpune stranice, ne da budu mobilna verzija? svaki put kad stavim, evo uzmimo za primjer www.nba.com odmah mi pribaci na mobilnu verziju...kako da bude prava stranica kao i na kompu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia ray
hardverska tipka za meni -> settings -> user agent postavi na desktop..il mozes samo probati u adresu umjesto m. na pocetku upisati www. ..mnoge stranice na dnu imaju link za desktop stranicu..eto, 3 opcije
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia ray
ya-sam-ya kaže...
hardverska tipka za meni -> settings -> user agent postavi na desktop..il mozes samo probati u adresu umjesto m. na pocetku upisati www. ..mnoge stranice na dnu imaju link za desktop stranicu..eto, 3 opcije

skinuo sam operu, pa tamo onaj user agent, uglavnom hvala

imam jos pitanje jedno
kako da pogledam kolko mi prostora ostaje na sd kartici....
usao sam tamo u aplikacije, pa pohrana, i sad mi pise da je iskoristeno 3 gb a ostalo 700 i nesto, ali kako, skinuo sam neke igre i porgrame, od kojih jedan najvise ima 20etak mb???

16 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

to sto si ti pogledao je prostor za aplikacije..idi u postavke -> pohrana ..ne aplikacije -> pohrana , nego samo postavke -> pohrana..iliti storage :)

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia ray
ya-sam-ya kaže...

to sto si ti pogledao je prostor za aplikacije..idi u postavke -> pohrana ..ne aplikacije -> pohrana , nego samo postavke -> pohrana..iliti storage :)

hvala puno <3

16 godina
neaktivan
offline
Xperia ray
ma nema problema, samo pitaj ako nesto treba ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray
Svejedno je pisalo 700 i nesto i izbrisao sam sada real football manager ibia 2 i sad ima 3 gb raspoloziva, dakle te igrice skoro po 1 gb???
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia ray
Ma vjerojatno ti je krivo izracunao, i kod meme se cesto dogadja
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

jos jedno hahah
na facebooku kako da drugima na chatu uopce ne stoji onaj mobitel kraj mog imena, ako me razumis, nego da ne stoji nista...izasao sam iz aplikacije na mobu i odjavio se i sve, zasto to uvijek stoji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia ray
E to ne bih znao hahah :D vjerojatno je do fejsa, provjeri opcije
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

a kako da stavim da se stvari koje skidam automatski spremaju na sd? ili da barem pita gdje da spremi, nego meni odma na memoriju telefona

??
i da li moze da youtube aplikacija radi u pozadini, da svira, dok naprimjer igram igru? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 20:29 (Ludak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

Aplikacije mozes onda da prebacis na SD, a mozes i da instaliras app2sd sto ce ti pomoci.

Ovo za youtube mislim da nije izvodljivo i ja sam probao, ali nece. Ako na player-u pustis neku pjesmu, onda mozes da igras igrice...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

a da li neko koristi gmote , kako da povecam browser preko mobitela..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia ray

pomagajte. Nov sam u svijetu androida pa ima jedna stvar koja me muci.

 

Naime po specifikacijama na netu Sony Ericsson Ray ima 512 mb Ram? Meni pise po android task manageru, android info, i mobu da imam 330mb?

 

jel znate o cemu se radi? sto bi moglo bit?

 

hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

Bez brige, kod svakog mobitela(smartphona-a) je tako. Mobiteli imaju 512RAM-a, ali jedan deo automatski se koristi za pokretanje sistemnih procesa, tako da slobodnih 330MB se koristi za aplickacije, igrice itd. ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xperia ray

e hvala ti puno. Ma znam i mislio sam da je tako, ali me zbunilo sto  u android info i task manageru pise 330mb jer sam mislio da tamo pise bas hardware stanje, a ne koliko je meni dostpuno. Uglavnom sad mi je jasnije.

 

hvala jos jednom :)

12 godina
offline
Xperia ray

Jel netko rooto ovaj mobitel i jel znate koji je custom rom dobar? Neki nacin kako da ubrzam? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

Ne znam koliko si upoznat, ali izasao je i novi oficijalni update za Ray, Ice cream sandwich - Andorid 4.0

Update mozes uradit preko seus-a.

Za custom romove, najbolji ti je ovaj sajt:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1351

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

Imam taj mobitel, no međutim smočio mi se i prestao raditi.

Odnio sam ga na servis, tamo su rekli da je otišla matična ploča i da se mobitel može popraviti samo po cijeni novoga.

Zanima me dali netko zna što se podrazumjeva pod pojmom matična ploča i dali se tako nešto da kupiti preko e bay-a?

Inače, mobitel daje nekakve znakove života, ali ekran mu se ne pali.

Unaprijed hvala.

Sisak
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xperia ray
SE_HELP kaže...

Ne znam koliko si upoznat, ali izasao je i novi oficijalni update za Ray, Ice cream sandwich - Andorid 4.0

Update mozes uradit preko seus-a.

Za custom romove, najbolji ti je ovaj sajt:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1351

e hvala ti, tek sad vidim poruku. Nego jel znas mozda kako radi ics na ray?

11 godina
neaktivan
offline
Xperia ray

Radi užasno loše!

Drž' se gingerbreada jer na njemu ide fenomenalno, a što se ICS-a tiče definitivno treba sačekati da ga Sony dodatno optimizira. Npr. samo da bi otvorio dialer ili listu kontakata treba mu 5-6 sekundi, a na gingerbreadu je doslovno trenutačno. Provjeravaj iskustva po forumima, a do tada - nikako sa Rayom na ICS. Koristio sam SGS2, Optimus Black i iPhone 4, Ray je defintivno najbolji, ali: ne na ICS-u.

Kupio sam Ray sinu pa sebi i na taj svoj odmah stavio ICS. Razlika dan i noć. Onaj od klinca leti, moj puže. Al' sam na sreću uspio zamijeniti uređaj (reklamacija na šatro loš ekran), dobio novi i ne pada mi na pamet stavljati ICS dok Sony ne izda novu nadogradnju.

Provjeri i na stranim forumima, 99% korisnika Xperia telefona se žale na ICS.

Pozdrav...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice