Koliko vam je hardwarea dosad crklo

poruka: 181
|
čitano: 27.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Evo mi baš palo na pamet da usporedimo podatke i vidimo ko je rekorder... Smijeh
Pravila su iduća - računa se total failure ili major disfunction (nešto što bi vas natjeralo da zamijenite taj komad hardvera), samo osobna računala (desktopi i laptopi, ne računa se ako neko vodi igraonicu, servis ili tako nešto), od zore povijesti do danas.
Moja lista (otprilike, koliko se sićam, možda ima još nešto) :
Jedan monitor, jedno napajanje, tri ventilatora, dvije grafičke, dva hard diska, jedna disketna, jedna CD pržilica, nekoliko miševa, jedan joystick, jedan infracrveni emiter za bežične slušalice...


Face... girls have a face ? Where is that located ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Do sada pravim čudom samo jedan dial up modem prije par godina. Inače vjerojatno prečesto nadograđujem konfu da bi nešto stignulo krepati, a nisam overclocker.


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Hmm, da vidimo: 1 DVD čitač, 1 DVD pržilica, 1 CD čitač, 1 CD pržilica, 4-5 miševa, 3 tipkovnice, 1 zvučnici, 1 floppy, 1 modem, 1 hladnjak. I nije baš tako straćno s obzirom kolko dugo već koristim računala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

....jedna matična, odnosno nešto na njoj, pa shodno tome trebalo ju mjenjati!...zvučnici....nategnuli se.

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 23:20 (Lumen_Štrumpf).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Monitor, zvucnici, miš  i modem to bi bilo sve hvala bogu nije tako strašno


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Iako iz komponenata vadim mast posebice CPU/RAM/VGA crkla je jedna X800XL (jednostavno jedan dan nestalo slike) i prije koji mj je crkla regulacija napona na DFI Infinity Dark

Nisam od onih koji vole uništavat HW


- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

napajanje, koje je misteriozno eksplodiralo i zabljesnulo kad sam uključio komp, i naravno ,matična sa psx-a

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
2 abit maticne ploce (nije bilo overlock-a), plextor cd snimac. To je to u 9 godina.
16 godina
protjeran
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

U 12 godina,

Maticna, CPU, zahvaljujuci HGSpotu na krivo instaliranom Cooler-u, Maticna ASUS dan prije isteka garantnog roka, DVD snimac. Poslovno CPU 230 eura


Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Napojna i graficka zajedno :D i nista vise ;D imam srece

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

 

2 Maticne (Asus A7N8X) u unutar 2 mjeseca jedna od druge..

 

1 HDD IBM DeathStar 15Gb

1 HDD WD 10 Gb

1 HDD WD 80Gb

1 HDD WD 100Gb

 

1 Gigabyte Nvidia  FX5700 Ultra

 

Main Komp :
Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S
Laptop :
Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\Nvidia 8400M GS\\2Gb ddr2\\WD 160Gb sata
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 23:52 (Ezav).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

3 maticne (2 na macu-tvornicka greska, a na pcu sam sam skrsio sa srafencigerom dok sam stavljao hladnjak-el morinjo)

1 graficka

2 hard diska sa par godina rada (jos se nisam naucio raditi backup)

1 iPod (otisli i disk i baterija)

1 playstation2 (laser i kontroler)

 

 


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

1 Maticna

1 graficka.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Da vidimo

 

  • Floppy drive par komada, vjerovatno od starosti, miševe, ventilatore nitko ni ne računa Smijeh
  • Par CD-ROMova i pržilica, isto vjerovatno od starosti, možda bi ih se dalo srediti da prorade, ali s obzirom na cijenu novih...
  • Neko smeće od napajanja koje Senso uvaljuje u svojim konfiguracijama
  • Maxtor Serial ATA HD 200 Gb, kihnuo mjesec dana nakon napajanja, očito je ostavilo posljedice
  • za jedan IBM 8 Gb za koji sam posumnjao da crkava jer je počeo dobijati loše sektore pa sam ga poklonio da radi dok ne rikne, a izdajica radi i dan danas Cool
  • usb kontroler
  • Nokia 17" nakon vjernog služenja više od 10 godina je počela gubiti sliku, ak je netko želi poklonim mu je
  • neki prastari hardovi od 40 do 850 mb i sl.
  • jedna tipkovnica se nakon nekih 15 godina upotrebe još od 286 napokon raspala (to je bila kvaliteta, a ne ove danas po 20 kuna!)
  • par printera koji su počeli praviti gluposti nakon par godina rada

 

vjerovatno ima toga još, ali ovo su najznačajnije stavke

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 0:46 (Ivan Bajlo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Uff, koliko se sjećam...

- Floppy dva ili tri komada

- dva CD-ROm-a i jedna DVD pržilica

- Matična - prvi put kada sammjenjao cooler -  kombinacija coolera i šarafcigera :( još je radila skoro godinu dana uz povremene probleme sa paljenjem :)

- CPU Duron 750 kada sam mjenjao cooler (vidi redak iznad :) ) izgleda da sam zagrebao jezgru - radio je dok ga nisam skunuo sa te iste matične :)

- dva napajanja

- Dva HDD-a - oba u isto vrijeme

- dva coolera za CPU

Sa ramom i grafičkom do sada nisam imao problema (kucam u drvo!)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

2 matične

1 napajanje

još jedna matična ili možda memorija, nikad nisan otkrija

bar 5 miševa i 4 tipkovnice

1 floppy

 

 

heh, manje nego što san mislija da ću napisat

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Lupio mi grom u blizini kuće i nestalo struje pa opet došla, upalim komp kad ono modem i LAN kartica ne radeSmijeh, hvala Bogu to je sve u 8godina korištenja računala!


AMD Athlon(tm) 64 X2 4000+ @ 2.51GHz
2x1GB DDR2 800 (840MHz)
ATi sapphire 3870
FORTRON 400W PNF
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

5-6 Modema ( tu je krivica više sile, groma)

ATi 7000 grafika

ASUS P4P800SE

ASUS P4P800-E Deluxw

2xHDD Maxtor 40GB ATA (Diamond Plus 8)

I to je sve za sada!


Intel E4400 @ 3204(359*9) & 1.36V w/ TT BigTyphoon || Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 F12 || 2*1GB KingMAX 800@890 MHz CL4 & 2.1V || PowerColor X800XL 430-1000 MHz || Hitachi T7K250 @ 7200RPM || LG GSA-H10A || Codegen 480X || CustomCase + 120 mm TT || Logitech Mouse & X-210 sound || Philips 200WS @ DVI ||
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
Zasad samo jedna matična.
Asrock baš nije volio OC.
Mada samo je bios otišao svetom Petru.
Naručio novi čip,umetnuo i radi.
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Čekajte da razmislim...

 

Nikad mi nije riknula niti jedna komponenta - da, od '86 do danas niti jedna jedina stvarčica.

Ali opet, nikada nisam kupovao jeftino, pa valjd zato!

 

Mislim da bi trebao dobiti neku nagradu za to - od udruge servisera računalne opreme :))


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
Procesor
hard disk
DVD pržilica
Miševe i tipkovnice previše pa ne brojim jer su na to utjecali i moji slabi živci
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

jedan HDD, dva modema, dva ili tri miša, zvučnici, printer (još ne znam zbog čega jednostavno je umro)Plač  a kako izgleda tj. čuje se uskoro i ventilator

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

na desktop mašini samo disk prije par godina (WD 160GB)

na laptopu pržilica 2x (prvo originalni LG, a onda njegova zamjena Samsung)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Soltek SL-75FRN3-L maticna i 512 MB Kingmax DDR koji sam napokako ugurao u slot (a nisam primjetio Nevinašce)

GeCube ATI Radeon 9600 XT pri promjeni hladnjaka


The Cake is a Lie!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
HDD Quantum Fireball, napajanje, MSI matična (komp se ugasil i počelo nešto grozno spaljeno smrdjeti), cd rom, miš, tipkovnica...
16 godina
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Samo jedna grafička (aukcija iz HGspota, ali nakon što je odradila preko godine dana prilično oc-ana) i jedan pasivni zvučnik tamo sredinom 90-ih.

 

Ups, zaboravio sam dva harda, koji su odradili preko 5 godina i više se na njih nije ozbiljno računalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 23:47 (bmw_power).
16 godina
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo

Zvučna, izgoreni piksel na monitoru - zamijenjen monitor, jedan keks Siemens EDO RAM-a, 2 kulera za procesor, procesor P3 450, DVDRW Asus, MP3 Player noname, zvučnici Labtec, grafička od Manlija (Rage 128 Pro), prije toga još jedna grafička od Manlija (Savage), kuler na Leadtecovoj grafičkoj (GF 6600), čitač kartica, kućište za disk, SATA kontroler na ploči, malo kasnije i ta ploča (Asus), napajanje Enermax 350 W (riknuvši u paru prije neki tjedan s prethodno navedenom pločom).

Tu je još bio i jedan miš te poneki USB hub, koje je teško naći da nije škart. I jedan modem interni. I Epsonov ink-jet printer.

 

To u nekih 10 godina i nije neka mala lista... :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
albundi kaže...

napajanje, koje je misteriozno eksplodiralo i zabljesnulo kad sam uključio komp

 Šteta šta nisi to snimio ! Smijeh

Face... girls have a face ? Where is that located ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
LupusInFabula kaže...

Nikad mi nije riknula niti jedna komponenta - da, od '86 do danas niti jedna jedina stvarčica.

Ali opet, nikada nisam kupovao jeftino, pa valjd zato!

Kvaliteta pomaže, ali mora si mijenjati novim svako malo i još uz to imati puno sreće pa da to izvedeš.

Face... girls have a face ? Where is that located ?
16 godina
offline
RE: Koliko vam je hardwarea dosad crklo
Enkidu kaže...
LupusInFabula kaže...

Nikad mi nije riknula niti jedna komponenta - da, od '86 do danas niti jedna jedina stvarčica.

Ali opet, nikada nisam kupovao jeftino, pa valjd zato!

Kvaliteta pomaže, ali mora si mijenjati novim svako malo i još uz to imati puno sreće pa da to izvedeš.

Nisam se baš slomio prateći trendove. Cilj kupovanja dobrih i kvalitetnih komponenti  (a onda i skupih) jest u preskakanju barem jedne generacije opreme. Tko bi mogao svakih 12mj iskeširati tolike hrpe love. (a sad je taj period i kraći, čini mi se!)

Za jedan svoj stroj, Pentium na 100MHz, znam da je donedavno služio klincima u familiji za retro igrice. Taj je stvarno svoje odslužio... a možda još i služi, nisam se raspitivao. A koštao je... sram me reći koliko...

Ali što ću, takva mi je religija: ne vjerujem u malo!

Pozz

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice