Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a

poruka: 7
|
čitano: 1.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a
Pozdrav svima,

Molio bi pomoć vezano uz kupnju komprimiranog zraka za čišćenje računala,tipkovnica,fotoaparata...
Naime,trebao bi limenku tog spreja a da u sebi ima HFC 144a sastojak,ali ga nigdje ne mogu naći.
Zvao sam par IT trgovina i nisu mi mogli reći da li ga njihovi sprejevi koriste.
Ako se itko razumije ili zna gdje to kupiti,molim ga da mi kaže.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a

HFC 144a je potisni, heat-exchanger plin (za frižidere, ajmo reć). Zašto baš on mora biti u boci sa zrakom? Nije da se baš za to koristi, puno je popularniji u airsoft puškama... Doduše, dosta je blag prema plastici ali i svi drugi za čišćenje su takvi, nema tu puno mudrolije.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 20:17 (Sum_of_all_fears).
11 godina
offline
Re: Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a
Sum_of_all_fears kaže...

HFC 144a je potisni, heat-exchanger plin (za frižidere, ajmo reć). Zašto baš on mora biti u boci sa zrakom? Nije da se baš za to koristi, puno je popularniji u airsoft puškama... Doduše, dosta je blag prema plastici ali i svi drugi za čišćenje su takvi, nema tu puno mudrolije.

 Upravo mi i treba za airsoft,jer kupujem Tokyo Marui koji je ABS plastika.

Znači mogu kupiti bilo koji komprimirani zrak i radit će sa airsoftom bez da ga ošteti?

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a

Nisam baš siguran, potraži tu po forumu temu Airsoft pa pitaj tamo ali koliko se ja kužim u kemiju, HFC 144a ne bi trebao naštetiti ABS plastici. Zapravo je ono mazivo bitnije - ne znam koje ide za ABS plastiku ali sigurno ne bilo koje.

 

P.S. Džabe si zvao te trgovine, oni ti se kod toga kuže samo u jeftiniji-skuplji

 

P.P.S - prije nego što me netko napadne da otkad se kužim u HFC i frižidere - u srednjoj (na praznicima) sam monitorao i punio klime, frižidere i auto klime. Zaeban posao, ne preporučujem

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 20:47 (Sum_of_all_fears).
11 godina
offline
Re: Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a
Sum_of_all_fears kaže...

Nisam baš siguran, potraži tu po forumu temu Airsoft pa pitaj tamo ali koliko se ja kužim u kemiju, HFC 144a ne bi trebao naštetiti ABS plastici. Zapravo je ono mazivo bitnije - ne znam koje ide za ABS plastiku ali sigurno ne bilo koje.

 

P.S. Džabe si zvao te trgovine, oni ti se kod toga kuže samo u jeftiniji-skuplji

 

P.P.S - prije nego što me netko napadne da otkad se kužim u HFC i frižidere - u srednjoj (na praznicima) sam monitorao i punio klime, frižidere i auto klime. Zaeban posao, ne preporučujem

 Pitao sam tamo prije koji dan,ali izgleda da je tema neaktivna,odnosno kruskar mi je dijelomično odgovorio.

Za mazivo imam neki airsoftsko silikonsko ulje u spreju,barem su mi to dali u trgovini kada sam tražio nešto za održavanje airsoft oružja.

A što se tiče trgovina,da svugdje su mi rekli da im to ne piše u kompjuteru.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a

A onda ti jedino ostaje naručiti izvana (ako to itko dostavlja?) ili otić u Sloveniju. Vidim da se taj plin dosta reklamira vani za takve plastične puške...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Komprimirani zrak za čišćenje HFC 144a
Sum_of_all_fears kaže...

A onda ti jedino ostaje naručiti izvana (ako to itko dostavlja?) ili otić u Sloveniju. Vidim da se taj plin dosta reklamira vani za takve plastične puške...

 Dostavljaju iz vana,ali prema zakonima koje sam ja pročitao ne smije se dostavljati zračnom poštom,nego preko broda,i piše da to traje između 8-10 tjedana,a budem vidio,svejedno hvala na pomoći

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice