NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

poruka: 75
|
čitano: 12.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

da puno ne pricam,a vjerojatno je vecina vec i vidjela na net.hr-u

http://danas.net.hr/znanost/page/2010/11/30/0590006.html?pos=n0

 

i NASINA sluzbena stranica

http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/nov/HQ_M10-167_Astrobiology.html

 

mene definitivno zanima sto ce se govoriti na toj konferenciji,nadam se da cu doci kuci sa posla do tad :)

-=PiS=- CROZOKI
13 godina
protjeran
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

I bez toga mislim da je svakome sa pola mozga jasno da nismo sami..{#}

16 godina
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

Tko zna šta će to biti... možda su našli neke jednostavne organske spojeve iz kojih bi se jednoga dana mogao razviti primitivan život ili slično.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
15 godina
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

Nevjerujem da bi se radi toga dizala tolika pompa. U ostalom, sto vec nisu nasli neke bakterije (fosile) u nekakvim fragmentima kometa/meteora?

 

Vjerujem da je nesto stvarno veliku. Zamisli koliko ce Crkva nakon toga biti vjerodostojna, znanost je srusila jos jednu dogmu :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 18:23 (tnakir).
13 godina
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

Ne vjerujem da će izaći s nečim senzacionalnim  {#}  ...dok čekamo,da se prisjetimo što je to nasa sve snimila:

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 18:34 (zitzko).
13 godina
protjeran
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
tnakir kaže...

Nevjerujem da bi se radi toga dizala tolika pompa. U ostalom, sto vec nisu nasli neke bakterije (fosile) u nekakvim fragmentima kometa/meteora?

 

Vjerujem da je nesto stvarno veliku. Zamisli koliko ce Crkva nakon toga biti vjerodostojna, znanost je srusila jos jednu dogmu :)

 Čemu spominjanje Crkve pa dobro se zna da Crkva ne opovrgava vanzemaljski život..

16 godina
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

ne znam,vjerojatno nece biti nista od toga,treba pricekati cetvrtak pa cemo vidjeti :)

-=PiS=- CROZOKI
15 godina
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
ZDS kaže...
tnakir kaže...

Nevjerujem da bi se radi toga dizala tolika pompa. U ostalom, sto vec nisu nasli neke bakterije (fosile) u nekakvim fragmentima kometa/meteora?

 

Vjerujem da je nesto stvarno veliku. Zamisli koliko ce Crkva nakon toga biti vjerodostojna, znanost je srusila jos jednu dogmu :)

 Čemu spominjanje Crkve pa dobro se zna da Crkva ne opovrgava vanzemaljski život..

Kako ne? Bog je stvorio covjeka na zemlji na svoju sliku i priliku. I onda kad se otkriju mali zeleni - na ciju ce oni sliku i priliku biti?

Dalje, ako oni nisu nikada culi za nikakvu verziju Boga, jel to znaci da Bog postoji samo za nas? Tko ce njih otkupiti? Postoji li za njih pakao i raj.

 

I onda procitam hrpu gluposti na:

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=13297

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 21:48 (tnakir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
ZDS kaže...

  Čemu spominjanje Crkve pa dobro se zna da Crkva ne opovrgava vanzemaljski život..

  Sve piše u Bibliji     {#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
13 godina
protjeran
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
tnakir kaže...
ZDS kaže...
tnakir kaže...

Nevjerujem da bi se radi toga dizala tolika pompa. U ostalom, sto vec nisu nasli neke bakterije (fosile) u nekakvim fragmentima kometa/meteora?

 

Vjerujem da je nesto stvarno veliku. Zamisli koliko ce Crkva nakon toga biti vjerodostojna, znanost je srusila jos jednu dogmu :)

 Čemu spominjanje Crkve pa dobro se zna da Crkva ne opovrgava vanzemaljski život..

Kako ne? Bog je stvorio covjeka na zemlji na svoju sliku i priliku. I onda kad se otkriju mali zeleni - na ciju ce oni sliku i priliku biti?

Dalje, ako oni nisu nikada culi za nikakvu verziju Boga, jel to znaci da Bog postoji samo za nas? Tko ce njih otkupiti? Postoji li za njih pakao i raj.

 

I onda procitam hrpu gluposti na:

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=13297

Na svoju sliku i priliku to je preneseno značenje.. gle Biblija ima puno djelova koji su nekome ko ju nije pročitao nerazumljivi no prvo nešto treba pročitati, a onda pametovati. Iako je i ona sama stvorevina čovjeka i ja nevjerujem svemu što piše u njoj no i dalje to nesputava moju vjeru u nešto nadnaravno zvano Bog.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2010 22:54 (ZDS).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
ZDS kaže...
tnakir kaže...

Na svoju sliku i priliku to je preneseno značenje.. gle Biblija ima puno djelova koji su nekome ko ju nije pročitao nerazumljivi no prvo nešto treba pročitati, a onda pametovati.

Kako znaš koji si dijelovi u prenesenom značenju, a koji nisu?

http://boards.4chan.org/b/
13 godina
protjeran
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
Horagio kaže...
ZDS kaže...
tnakir kaže...

Na svoju sliku i priliku to je preneseno značenje.. gle Biblija ima puno djelova koji su nekome ko ju nije pročitao nerazumljivi no prvo nešto treba pročitati, a onda pametovati.

Kako znaš koji si dijelovi u prenesenom značenju, a koji nisu?

neznam

16 godina
neaktivan
offline
Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

Potpis ;)
14 godina
offline
NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Svemirci su krivi za sve {#}

http://vukajlija.com/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
Danijel kaže...

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

E vidiš na to nisam mislio.

Dobro razmišljanje :))

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
Danijel kaže...

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

Od WikiLeaks se nemre samo tak odvratit paznja, i još s nekakvim Nasinim nepotrebnim eskapadama ne bi išlo nikak još kad izađe ovo o bankama bit ce veselo.{#}{#}

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
rambox kaže...
Danijel kaže...

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

Od WikiLeaks se nemre samo tak odvratit paznja, i još s nekakvim Nasinim nepotrebnim eskapadama ne bi išlo nikak još kad izađe ovo o bankama bit ce veselo.{#}{#}

Jesi siguran?

Znaš i sam kakve su vjesti.

"Pomrlo je 200 000 ljudi zbog xy-ove greške"

(za dva sata) "Lady Gaga izdala novi album!" (več zaboravljeno -.-)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
ZDS kaže...
Horagio kaže...
ZDS kaže...
tnakir kaže...

Na svoju sliku i priliku to je preneseno značenje.. gle Biblija ima puno djelova koji su nekome ko ju nije pročitao nerazumljivi no prvo nešto treba pročitati, a onda pametovati.

Kako znaš koji si dijelovi u prenesenom značenju, a koji nisu?

neznam

ZDS... iznenadio si me. Ugodno. Btw poznajem bibliju jako dobro.

Danijel kaže...

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

Jednostanican organizam bi bio jackpot. Za ovakvu konferenciju bi dovoljne bile aminokiseline ili nekakvi lanci slicni DNA.

rambox kaže...
Danijel kaže...

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

Od WikiLeaks se nemre samo tak odvratit paznja, i još s nekakvim Nasinim nepotrebnim eskapadama ne bi išlo nikak još kad izađe ovo o bankama bit ce veselo.{#}{#}

I meni je to palo na pamet cim sam procitao vijest :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
15 godina
protjeran
offline
NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Pretpostavljam da se neće blamirati s nekim jednostavnim mikrobima i slično...nebi bila ovolika pompa radi toga.

Najvjerojatnije će odustati od objave, i promijeniti temu i bacit neku kost da novinari grizu, i da se ovo zaboravi.

Onaj koji je gurao tu informaciju u javnost bit će zaboravljen...

Kladionicarski tipovi na http://betsandtips.blogspot.com/
13 godina
protjeran
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
rambox kaže...
Danijel kaže...

Ma sigurno su otkrili neke jednostanične organizme ili nešto slično tome...

 

A razlog ovakvog dizanja prašine je vjerojatno to da se barem malo narodu odvrati pozornost od WikiLeaksa... :P

Od WikiLeaks se nemre samo tak odvratit paznja, i još s nekakvim Nasinim nepotrebnim eskapadama ne bi išlo nikak još kad izađe ovo o bankama bit ce veselo.{#}{#}

Ma ljudi su naivni daš im malo žute štampe ili nekaj sličnog i odmah zaborave ono bitno... Tužna istina kladim se je večina ljudi iz ove afere zapamtila nadimke koje su dobili pojedini svjetski močnici nego nekaj bitnog recimo Putin super heroj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 0:16 (ZDS).
16 godina
neaktivan
offline
NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Ne vjerujem da će NASA ,nakon toliko godina šutnje i poricanja, objaviti da nismo sami u svemiru.

 

Uostalom, lijepo piše na njihovoj stranici:

 

.....to discuss an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
offline
RE: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?
PROTECTOR kaže...

 

.....to discuss an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life.

 Reci ce da su otkrili da pomocu multispektralnog gama tahion generatora mogu sa 25% sigurnoscu odrediti da negdje u svemiru postoji mogucnost za materiju baziranu na ugljiku, za koju postoji mogucnost da predsatvlja zivi organizam, koji bi mozda mogao imati vise od jedne stanice, i koji bi mozda mogao biti inteligentan...

I uglavnom, za to im treba dodatnih $80.000.000.000 koje ce traziti od drzave...

 

Think locally, act globally...
13 godina
protjeran
offline
RE: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?
SupremeCommander kaže...
PROTECTOR kaže...

 

.....to discuss an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life.

 Reci ce da su otkrili da pomocu multispektralnog gama tahion generatora mogu sa 25% sigurnoscu odrediti da negdje u svemiru postoji mogucnost za materiju baziranu na ugljiku, za koju postoji mogucnost da predsatvlja zivi organizam, koji bi mozda mogao imati vise od jedne stanice, i koji bi mozda mogao biti inteligentan...

I uglavnom, za to im treba dodatnih $80.000.000.000 koje ce traziti od drzave...

 

Uglavnom show me the money...{#}{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 0:24 (ZDS).
14 godina
neaktivan
offline
RE: NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?
ja cekam cetvrtak, jal moguce pratiti preko interneta?
mislim da su nasli neke jednostavne, na razini ameba najvise, no opet, ako je slucaj o titanu, onda je morski zivot kao nas moguc, ali nije bas vjerojatan,...
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
tnakir kaže...

Jednostanican organizam bi bio jackpot. Za ovakvu konferenciju bi dovoljne bile aminokiseline ili nekakvi lanci slicni DNA.

Hehe, možda... :)

 

No ono što meni nikad nije bilo jasno je da kad se priča o životu van Zemlje da se uvijek spominju strukture slične našima ili život sličan našemu... Recimo, kažu, na tom i tom planetu ima vode pa je moguće da na njemu ima života... Zašto ne bi bilo moguće da postoji život nastao od totalno drugih tvari, baziran na totalno drugim strukturama i koji koristi totalno drugačije procese za postizanje onoga što je nama potrebno da ga nazovemo živim? :)

 

Također, kod zamišljanja inteligentnog života, uvijek se zamišlja nešto slično čovjeku, no tko kaže da to mora biti tako...

Potpis ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
tko kaze da mora razmisljati slicno kao covijek?
ali voda je nuzna, ako pretpostavimo (skoro 100%) da su oblici zasnovani na ugljiku, onda im voda treba ec od kemijske razine za skoro sve postupke, pa i u samome tkivu treba biti vode, inace bismo bli kao kamen...
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
13 godina
neaktivan
offline
NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Ma seru...ja sam to več znao, znaš moj ujak radi u kAnadi za NASA i može vas sve pobiti,preko hasa-fasa satelita!xD,ROFL,LoL{#}

 

harry
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 0:55 (Captain.Price).
16 godina
offline
RE: Nasa ce objaviti da nismo sami u svemiru?
Danijel kaže...
No ono što meni nikad nije bilo jasno je da kad se priča o životu van Zemlje da se uvijek spominju strukture slične našima ili život sličan našemu... Recimo, kažu, na tom i tom planetu ima vode pa je moguće da na njemu ima života... Zašto ne bi bilo moguće da postoji život nastao od totalno drugih tvari, baziran na totalno drugim strukturama i koji koristi totalno drugačije procese za postizanje onoga što je nama potrebno da ga nazovemo živim? :

 Zato sto je periodni sustav elemenata takav kakav je, i za sada nije poznato dobiti bilo kakav zivi oblik nekom drugom kombinacijom elemenata osim ovom kojim je stvoren zivot na zemlji. S obzirom da su po zemlji padali razni meteori iz raznih dijelova svemira, nema dokaza da postoje neki drugi kemijski elementi za koje neznamo, koji bi mozda mogli dati neki drugi oblik zivota. Mozda kopanjem po Mjesecu, Marsu i ostalim planetama otkrijemo nesto novo, ali za sada se drzimo onih cinjenica koje imamo...

 

Think locally, act globally...
15 godina
offline
NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Niste mi jasni. Ameba na zemlji na kojoj se podrazumijeva zivot jest low level organizam i uzima se zdravo za gotovo. Ali na Titanu ili slicno gdje nema zivota, svaki kompleksniji organski materijal (neznam hoce li biti na bazi ugljika, silicija, sumora ili sto vec zato necu spominjati RNA, DNA, aminokiseline i slicno) je ogromna vijest, jer ako se samo u nasem sustavu mogu pronaci organski materijali "vanzemaljskog" podrijetla, zamislite sto sve postoji van suncevog sustava!!!

 

@SupremeCommander... pod drugacijim temperaturama, tlakovima i slicno, tko zna iz kojeg materijala se moze stvoriti organska tvar.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2010 8:07 (tnakir).
13 godina
offline
NASA će objaviti da nismo sami u svemiru?

Tko nije neka pročita od Carla Sagana Kozmos,mislim da postoji i dokumentarni serijal.Ukratko jako zanimljivo i vrlo lagano štivo,tek toliko za uvod.Moram navesti da je Sagan pretpostavio da bi mogla postojati živa bića čak i u plinovitim divovima,poput Jupitera i Saturna.Ona bi obitavala u višim slojevima atmosfere,izgledala bi poput velikih balona i hranila bi se molekulama i ze iste atmosfere.Čak bi postoljali i predatori koji bi se njima hranili itd.Imamo dokaza i na našem planetu da za život nije potrena niti svjetlost(životni oblici koja su na velikim dubinama oceana ili koja su u dubokim špiljama.),uglavnom žive u ekstremnim uvjetima(temperatura,tlak,udio kisika)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice